Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617915 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.07.2013. u 07:44 - pre 130 meseci
Sieg Heil veliki Aleksandre! Ajde sada odšetaj malo, zavuci se u tu svoju bednu mišiju rupu i nemoj da izlaziš iz nje. Ovo nije mesto za tvoje boleštine.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
*.PPPoE-883.sa.bih.net.ba.



+107 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao24.07.2013. u 02:49 - pre 130 meseci
Citat:
AceMakedonski:


Ne slazem se ja druze ni s tobom bas u potpunosti.
Prvo ja ne spadam u kategoriju omladine. Ja imam 54god.
To naravno ne znaci da ne poznajem problematiku, imam sina 24god.
Nemam nista protiv kapitalistickog sistema, ali imam protiv nacina kako se sve to kod nas provodi.
Ovo kod nas nije nikakav kapitalizam.

Po meni (dozvoljavam da grijesim), kapitalizam podrazumijeva jako bogate poslodavce.
Vlasnike biznisa koje su generacjama razvijali. A to onda samo po sebi podrazumijeva da niko normalan nece unistavati porodicni posao radi nesposobnih radnika.
I to je onda samo po sebi razumljivo.
Mi nemamo takve kapitaliste, mi imamo velike firme u drzavnom vlasnistvu, u koje pristup imaju samo podobni, bez obzira na to koliko su zaista sposobni.
Nikoga nije briga dali u tim firmama rade sposobni kadrovi, jer iza tih firmi stoji drzava.
Imamo male privatne firme, koje u principu pozaposljavaju familiju i ponekog radnika.
Ako se to tako sagleda, vidi se da je posla jako malo, za obicne ljude.
Ipak, bez obzira na sve, sposobni ce proci.
Konkurencija je jaka, u to nema sumnje. Nebih da se igram brojevima, ali nema sanse da svi imaju posao.
Vecina nikad nece ni imati stalan posao, ma kakav bio, i toga bi trebali biti svjesni svi.
Samo najsposobniji ce moci da opstanu na trzistu rada. A ono je takvo kakvo je.

Jedini recept koji ja vidim je ucenje.
Povrsnost vise ne prolazi a mi smo po prirodi jako povrsni.
Nasi ljudi znaju od svega pomalo, nista konkretno. To je veliki problem.
Kad poslodavac trazi radnika, on logicki uzima najboljeg. Povrsan nikad nije najbolji.
Ako si dobar u bilo kom poslu, imas sanse za uspjeh. Prije ili kasnije ces da dobijes posao.
Danas-sutra, kad dodjes u situaciju da trazis posao, treba da imas konkretno znanje, da imas sta da ponudis buducem poslodavcu.
Ljudi, morate svi da shvatite da privatnika ne zanima nista drugo osim sposobnosti onoga koga prima na posao.

Trenutno je kod nas to jos uvijek u povoju. Jos uvijek se zaposljava familija i sl.
Ali, brzo ce doci vrijeme kad ce poslodavci shvatiti da je bolje zaposliti sposobne ljude, a familiji dati neku paru da ne radi, nego da unazadjuje posao.
Prije ili kasnije to ce shvatiti svi.
Drzavne firme ce se rasprodati. I onda ce situacija biti znatno drugacija.
Kad se to desi, neci biti bitno ni ko si, ni sta si, ni ciji si.
Bit ce bitno jedino koli si sposoban i koliko kostas.
Imaj u vidu i to da se Sposobni ljudi s poslodavcima dogovaraju oko plate.
Nesposobni moraju uzeti sto im se nudi.
Tu pod nesposobni ne mislim bukvalno niti uvrijedljivo.
Mislim na vecinu ljudi koji neznaju nista posebno, znaju toliko koliko i sva vecina.
Takvih i ma mnogo i lako su zmjenjivi, time su i obezvrijedjeni.
Zasto bi bilo koji poslodavac dao neku veliku platu, bilo kom radniku, ako za taj posao moze naci mnogo drugih koji ce raditi jako jeftino.

Situacija je takva kakva je, nece se tako lako i tako brzo promijeniti.
I vi, danasnja omladina cete prije ostariti, nego sto ce se situacija bitno popraviti na bolje.
Daj boze da nisam u pravu, ali vam savjetujem, ucite i borite se.
Ako budete cekali da se nesto rijesi na drugi nacin, bojim se dacete i ze 10 i 20 godaina, kad budete u mojim godinama, pisati isto ovo.

Radnih mjesta nema za sve, nece ih ni biti, jednostavno, tehnologija je jako naprodovala.
Mnoge poslove su preuzele masine.
Po meni, jedino(globalno) rjesenje je da se bitno smanji broj stanovnika ili da se bitno smanji radno vrijeme.
Broj stanovnika se zadnjih godina vec smanjuje, ali iz nekih drugih razloga.
Radno vrijeme ce tesko moci bitno da se smanji jer bi to uzrokovalo smanjenje plata koje su ionko jako male.

Primjetio sam i u ovoj raspravi ovdje, da se vecina diskuje svodi na licna iskustva, i stavove izgradjene na osnovu licnih iskustava.
Za to sto neko nema posao, svako krivi nekoga drugog, niko ne krivi sam sebe.
To nema veze s realnoscu. Nemoguce je da je bas uvijek neko drugi kriv.
Ja licno imam mnogo promasaja u zivotu. Kako god razmislim i izanaliziram, najveci krivac sam ja sam.
Sve promasaje i pogreske sam mogao izbjeci i uraditi bolje. Bez obzira na drustvo i sistem.

Najlakse je sjediti skrstenih ruku i za sve traziti krivca u nekom drugom.
Ali kako onda objasniti to, da neki drugi ljudi, u istom drustvu i istom sistemu, ipak uspijevaju a da nisu mamini i tatini sinovi.
A isto tako je cinjenica da ima jako sposobnih i jako uspjesnih mladih ljudi, koji su uspjeli iskljucivu trudom i radom.

Stvari nisu Crno-Bijele.
Niti su svi poslodavci izrabljivaci, niti su svi radnici sposobni.
Sta vise, vecina radnika je nesposobna za bilo kakav posao.
Vecina omladine mase diplomama i trazi posao na osnovu kvalifikacije.
Poslodavcu treba radnik koji ce da radi, ne treba mu neko ko ce da mase diplomom.
Nase skolstvo daje diplome ali ne daje konkretna znanja.
Nebih sad i o tome ode predaleko.....

Hajde da pokusamo ovako:
Neka se svako zapita:
1 - Sta konkretno zna da radi?
2 - Koliko ljudi, realno, zna isto to bolje od njega (a nema posao)?

Kad bi svi realno odgovorili na ta 2 pitanja vidjeli bi da vecina ni nezasluzuje nikakav posao.
Ili ima jako male realne sanse.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 13.08.2013. u 14:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 08:42 - pre 129 meseci
Da se vratimo na temu, evo o cemu se prica, infantilna matora deca, i kad imaju para ne mrdaju od roditelja jer ne umeju sebi da obezbede rucak i operu gace. Sto bi se osamostalili, onda nema para za krpice i ludi provod.

Ja krivim roditelje.

S mamom i tatom živi 500.000 ljudi
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 09:44 - pre 129 meseci
Pa malo si kontradiktoran. Ne kontas da masa ljudi radi za minimalac, a i sam si se zalagao da on treba da se spusta sve dok ne krenemo putem kineskog ekeonomskog rasta bez obzira na cenu zivljenja u ovom delu sveta. Covek koji radi za minimalac bi trebao da daje citavu svoju platu za kiriju i rezije, a kod mame da ide na rucak :)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 09:53 - pre 129 meseci
Citat:
mmix: Da se vratimo na temu, evo o cemu se prica, infantilna matora deca, i kad imaju para ne mrdaju od roditelja jer ne umeju sebi da obezbede rucak i operu gace. Sto bi se osamostalili, onda nema para za krpice i ludi provod.

Ja krivim roditelje.

S mamom i tatom živi 500.000 ljudi

U ovome je fora:
Citat:
Živim sa majkom i sestrom u Beogradu i s ovog stanovišta ne mogu ni da pomišljam na samostalni život. Pre dve godine sam ostao bez posla i od tada ne mogu da pronađem ništa u struci. Na sreću, sestra radi, a majka prima penziju.


Lezi lebe da te jedem.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 10:02 - pre 129 meseci
Citat:
HeYoo: Pa malo si kontradiktoran. Ne kontas da masa ljudi radi za minimalac, a i sam si se zalagao da on treba da se spusta sve dok ne krenemo putem kineskog ekeonomskog rasta bez obzira na cenu zivljenja u ovom delu sveta. Covek koji radi za minimalac bi trebao da daje citavu svoju platu za kiriju i rezije, a kod mame da ide na rucak


Nisam kontradiktoran, istrazivanje iz clanka je jasno, 1/3 od tih pola miliona nema prihoda za osamostaljivanje. 2/3 ocekuje da se osamostali kad bude imalo 6000e platu da moze da plati stan i poslugu koja ce da im zameni mamu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 10:11 - pre 129 meseci
mmix-ventura.Moze li jedna pretpostavka,uzimam vas kao virtuelni primer bez ikakvog razloga,nego poredjenja radi zbog vaseg misljenja,daleko bilo od istinitog.

Razolite se od artritisa,bolest uzme maha,odu zglobovi ruke,kolena.Sta onda,imace te jezik osude.Ne.Bicete manji od mahovog zrna.Diktirace te da se seje i kuca na kompjuteru.


Ne moze da nadje posao u struci ! Mozda neki laborant,geolog,kustos u muzeju itd..Jednostavno ne moze da se snadje.Sta sa grupom tih mladih ljudi?I oni imaju neki procenat

od te mase od 500k.Dobro,dosta otpadne na zensku populaciju koja je prirodnu alatku ekonomski eksploatise.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 10:15 - pre 129 meseci
Interesantno je koliko se mladih ljudi sa <=30 godina ponasaju kao da su pred penzijom. Cuj ovoga, ne mogu da nadjem nista u struci. Pa jbte, ako imas ca 30 godina, vec 2 godine si na ladjenju, a studirao si do 25 godina ispada da je ta struka u stvari 3 godine iskustva?! Ispred njega jos 30 i kusur godina profesionalnog zivota, a on se zalepio za "struku".
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 10:22 - pre 129 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: mmix-ventura.Moze li jedna pretpostavka,uzimam vas kao virtuelni primer bez ikakvog razloga,nego poredjenja radi zbog vaseg misljenja,daleko bilo od istinitog.
Razolite se od artritisa,bolest uzme maha,odu zglobovi ruke,kolena.Sta onda,imace te jezik osude.Ne.Bicete manji od mahovog zrna.Diktirace te da se seje i kuca na kompjuteru.

Ne moze da nadje posao u struci ! Mozda neki laborant,geolog,kustos u muzeju itd..Jednostavno ne moze da se snadje.Sta sa grupom tih mladih ljudi?I oni imaju neki procenat
od te mase od 500k.Dobro,dosta otpadne na zensku populaciju koja je prirodnu alatku ekonomski eksploatise.


O kakvoj bolesti ti pricas, nisu oni bolesni, u naponu su snage, mogu volu rep da iscupaju. Al nece, to je prljavo i nije iz njihove struke.

Ja nisam oduvek radio u ITu, a samostalan sam manje vise od 18e, tj koji mesec posle kad sam zavrsio srednju. Uz studije sam radio i u trafici i kao konobar i jedno kratko vreme na gradjevini (mada samo od toga odustao jer je to celodnevni posao i nema studiranja uz to, ali je posten posao kao i svaki drugi), pored toga sam isao na predavanja koliko sam mogao i pride volontirau u etch kompanijama. A ja sam poceo studije 94 u najgore doba krize. Moj otac, pre nego sto je dobio stalni posao u banci, bio je pekar, vozac, haus majstor i obezbedjenje u pratnji novca. nego to nisu gospodski poslovi, a gospoda ne mogu da rade takve stvari, nije im iz struke.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 10:25 - pre 129 meseci
Ventura,
delimično se slažem sa tobom, ali ima i drugi kraj "mača", gde neko uzme uči godinama (ne govorim o ovim mutivodama koji nemaju pojma, nego oni koji su stvarno išli i učili na faksu) i onda u struci ne mogu da nađu posao jer ili "nemaju dovoljno iskustva" ili "prekvalifikovani su", što je apsurd. Ako neko izgubi 5 i više godina života da bi posatao nešto, logično je da će tražiti posao u struci.

E sada, drugi deo priče je ova nesposobna država, tačnije politička elita, koja nema pojma niočemu, ali bitno je da nas negde vode. Kolika je potreba Srbije za visoko školovanim kadrom? Toliko treba da plati država, sve ostalo, ako želi, neka se školuje iz svog džepa, pa makar zbog toga što bi negde da ode...

Treći deo ove priče je da kod nas faktički privreda ne postoji, ili postoji u tragovima. Imamo jako lošu strukturu "obrazovanog kadra" tako da i tamo gde bi nešto mogli da uradimo, jednostavno "nema nas dovoljno" za nešto ozbiljnije, dok kadra koji ništa ne može da doprinese imamo na bacanje. I za ovo treće je opet kriva država i politička elita koja ne zna šta hoće u životu.

Zbog manjka radnih mesta imamo jednu izuzetno glupu situaciju, da u državi nam za radna mesta traže fakultetski obrazovane ljude za radna mesta koja ne bi smela da budu ništa više od obične srednje škole. Isto imamo glupu situaciju da svako radi svaki posao, za šta nije stručan, samo zato što nije mogao da nađe posao u struci i onda za tog nekog kažemo kako je nesposoban (najbolji primer za zadnje dve tvrdnje je jedna banka koja je za šalterskog radnika u NS tražila završen ekonomski faks, što je stvarno nipodaštavanje). Znam da kada si gladan, prihvatićeš ti svakakav posao, ali ako školuješ neki kadar o trošku države, obezbedi mu da odradi te pare koje si uložio u njega, jer sve ostalo je bacanje para.



[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 13.08.2013. u 14:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 10:40 - pre 129 meseci
Citat:
O kakvoj bolesti ti pricas, nisu oni bolesni, u naponu su snage, mogu volu rep da iscupaju. Al nece, to je prljavo i nije iz njihove struke.

Ja nisam oduvek radio u ITu, a samostalan sam manje vise od 18e, tj koji mesec posle kad sam zavrsio srednju. Uz studije sam radio i u trafici i kao konobar i jedno kratko vreme na gradjevini (mada samo od toga odustao jer je to celodnevni posao i nema studiranja uz to, ali je posten posao kao i svaki drugi), pored toga sam isao na predavanja koliko sam mogao i pride volontirau u etch kompanijama. A ja sam poceo studije 94 u najgore doba krize. Moj otac, pre nego sto je dobio stalni posao u banci, bio je pekar, vozac, haus majstor i obezbedjenje u pratnji novca. nego to nisu gospodski poslovi, a gospoda ne mogu da rade takve stvari, nije im iz struke.


Ja ovde nisam primetio ni jedno zanimanje koje nije casno.Sva se rade za novac,a ovo sto sam ofarbao u crveno je van pameti da neko od tih sto nemaju posao klasifikuju na taj nacin.

Licno,respekt za tebe i tvog oca.Mislio sam, ne da su svi bolesni,nego jednostavno nisu za tu gradevinu zbog ficicke spremnosti,losi vozaci ili nemaju polozeno,struju i alat su videli

na tv.Znaci treba da rade na prekvalifikaciji,a onda kazu sebi a sto sam onda studirao.Sve u svemu te razumem jer moja samostalnost je isto pocela sa 18 godina ali za koju godinu

u boljem vremenu.Bilo je u novinama da u staklenim bastama bi bilo mesta za 250k novih radnih mesta.E sad da li bi radili, ? ,pocelo bi sa kolika je plata i da li mogu ziveti od toga.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 10:56 - pre 129 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ne moze da nadje posao u struci ! Mozda neki laborant,geolog,kustos u muzeju itd..Jednostavno ne moze da se snadje.Sta sa grupom tih mladih ljudi?I oni imaju neki procenat

Valjda su ti koji su upisivali te fakultete tipa persijski jezih, arheologija, vatanje leptira i sl. razmišljali o tome od čega će da žive i pre nego što su te fakultete upisali? Kapiram da su računali da imaju bogate roditelje koji mogu da ih finansijski podržavaju dugo vremena u tome što su odabrali jer su odabrali ono što vole, pa prema tome ne znam u čemu bi bila tu kuknjava ni zbog čega bi neko takav uopšte i tražio posao?

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 11:17 - pre 129 meseci
Ventura...sta mislis kakver su sanse za onoga ko upise Japanski ?!!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Klickovic
Owner
Daedalus Outsourcing
Beograd

Član broj: 204183
Poruke: 344
46.240.148.*

Sajt: petsq.me


+67 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 11:27 - pre 129 meseci
Neradnici sve do jednog..

Na svakom poslu koji sam do sad radio i išao napred i gradio sebi kakvu takvu karijeru, uvek sam imao priliku da zaposlim još troje četvoro ljudi (za ovaj ili onaj posao). Pozvao sam ja lično i spojio sa vlasnicima ili ljudima koji su HR službi preko 50 svojih poznanika, prijatelja, porodice.

Samo ih se troje zaposlilo, a svi su dobili ponudu za posao. Nego neće da rade.. To je ispod ponosa, raditi za 25 000 početnu platu, ili za procente gde mogu i mnogo, mnogo više da se zaradi, al treba da se pomeri dupe..

Svi su završili fax i sad hoće odmah direktorske fotelje.. Ajde što nemaju iskustva, da kaže čovek učili škole, nisu stigli, ali što onda bar nisu naučili to što su išli u škole..

Radio sam za jedan beogradski portal na odabiru kandidata na raspisanom konkursu za php programera. I to ne nekog naprednog, nego osobu koja može da pravi neke obične sajtove za klijente i proširuje sa nekim opcijama postojeći portal.

Stiglo je nekih 50ak CV-jeva. 30 je kompletno, ali kompletno nepismeno i bez trunke nekog osećaja za estetiku, poravnanje, razmake, kao da je "moja baba" prvi put sela i otvorila word. Još 10 je sa značajnim gramatičkim i nekim greškama koje ne znam da klasifikujem. Ne znam da li još daju diktate na časovima srpskog, al ovo je "1 na polugodištu, a i za kraj neće mnogo da raste" što bi rekao moj profesor.

Ali ajde, pozovemo mi nekih 20ak ljudi, koji iole ispunjavaju uslove. Svi su završili neke više škole i po koji fakultet, znaju php, radili su u školi na izradi nekog zajedničkog sajta, neko još i za komšije i to je to.. Ali hoće početnu platu od 400 - 600 evra, kako ko. Dobro, u redu to je želja, ajde da vidimo ko može da je ostvari.

Dam im zadatak, mogu i ovde da ga okačim, imam u pdf-u, da urade kući. Sastoji se iz tri dela, napravi html sajt (najjednostavniji šablon, heder, futer, slajder, vesti, povezivanje sa fejsom, neki osnovni SEO), povezi sa bazom (čitanje vesti iz baze i paginacija) i treći deo, jednostavan admin login sa dva nivoa pristupa (pisac vesti i super admin koji moze da menja šifre i dodaje nove autore i da odobrava nove tekstove). I još im olakšam, kažem dizajn nije presudan, ali da bude uredan.

JEDAN čovek je uradio sve zadatke, ali ne postoji ni D od dizajna, da je sve spakovao u #ccc #fff pravougaonike, bilo bi lepše, kod je potpuno zbrkan i prenatrpan svime i svačime.. Stizali su zipovi od po 30 mb, sa nekim sumanutim bazama od 20 tabela, ma haos totalan.

I koga ja da zaposlim, da mu dam i 200 evra, ne vredi, kad čovek neće da se potrudi za sebe, ej, to mu je intervju za posao, tu treba da sija i sve da bude utegnuto cakum pakum, kako će za nekog klijenta kome se uzima novac i od čega taj klijent posle treba da ima neku korist.

Da ne pričam o prodavcima (neuredni, neokupani, itd), telemarketingu (dolaze devojke koje ne smeju da pozovu čoveka na telefon ako u prostoriji ima više od 2 osobe, 4 rečenice ne mogu da zapamte), nevaspitanim, nekulturnim ljudima..



NEMA LEBA BEZ MOTIKE, BOGATSVO PREKO NOĆI SE STIČE GODINAMA, MORA DA SE ZAPNE AKO HOĆE NEŠTO DA SE NAPRAVI U ŽIVOTU.



Ja stvarno mislim da sam na nekom dobrom putu ka ispunjenju svih svojih životnih želja i za ovih 7-8 godina koliko "zvanično" radim, mogu da dam samo par saveta ljudima koji žele da rade:

1. Odluči da li hoćeš ili nećeš nešto da napraviš od svog života, ali za sebe odluči, bez obzira na sve prijatelje, rodbinu, probleme, državu, politiku, odluči za sebe. Reci sebi: Ja hoću da radim i da se borim za sebe.

2. Odluči šta ti je krajni cilj u životu (neko hoće da radi od 9-5 sledećih 40 godina i da ima sigurnih 30-40-50-100 000, neko hoće da se izležava na plaži, neko između..)

3. Shvati svoje trenutno i buduće zaposlenje kao put koji te vodi do tvog životnog cilja, kao nešto iz čega možeš samo da naučiš (i loše iskustvo i pogrešna odluka je odluka koja ćete naučiti šta ne treba da radiš u životu)

4. Daj sve od sebe da uspeš i postigneš maksimum od svog posla

5. Uvek i kad god ti se ukaže prilika upoznaj se sa nekim ko ti je u tvom poslovnom krugu i saznaj neke informacije o njegovom životu i poslu, nikad ne znaš ko može da ti da sledeću priliku i sledeći stepenik u tvojoj karijeri.

6. Budi samouveren i uporan da ćeš stići do cilja

7. Pomeri dupe, pobogu.
Daedalus Outsourcing | Web Development | SEO | Instagram Followers - http://daedalus.co.rs
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 11:48 - pre 129 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ventura...sta mislis kakver su sanse za onoga ko upise Japanski ?!!

Nemam pojma, o tome je taj što je upisao trebao da razmišlja.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 11:51 - pre 129 meseci
Puno pilite o Srbiji, mami i penzijici...

Mammismo, Hotel Mama - nekako ne liči na domaće ostvarenje.
Citat:
Bei jungen Erwachsenen in Italien und Spanien würde dieses Phänomen als „Mammismo“ bezeichnet, so sollen 70 Prozent der unverheirateten italienischen Männer über dreißig im elterlichen Haushalt leben. Insbesondere in Frankreich und England wurde in Studien ebenfalls ein deutlicher Trend registriert

Wiki >>>

Za 150 evra :



Dve trećine odraslih Nemaca živi kod mame...

[Ovu poruku je menjao deedee5 dana 26.07.2013. u 13:02 GMT+1]
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 12:00 - pre 129 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ventura...sta mislis kakver su sanse za onoga ko upise Japanski ?!!

Nemam pojma, o tome je taj što je upisao trebao da razmišlja.

Ma daj ne zezaj.Iz filoloske gimnazije sta ce nego na jezike.Ajde potrudi se,bez sarkazma.Moze i samo prazna pljeskavica,bez priloga.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 13:54 - pre 129 meseci
.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 14:35 - pre 129 meseci

Pogresno si interpretirao vijest: radi se o naime o "Zwei Drittel aller jungen Erwachsenen", a to su mladi odrasli izmedju 18 i 24 godine, a ne 2/3 svih odraslih Nemaca.
Kod nas se taj uzrast jos podvodi pod "djecica".
 
Odgovor na temu

mr-r3bl

Član broj: 316492
Poruke: 2



+7 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 15:02 - pre 129 meseci
Imam nepunih 19 godina, sad ću na fakultet, i sa ponosom mogu da kažem da sam zaradio za trećinu školarine (nisam na budžetu) u zadnjih par mjeseci otkako sam završio srednju. I da, imam relativno bogate roditelje uzimajući u obzir kakva je situacija u našim državama, ali nisam nesposoban da očekujem isključivo od njih da mi pomognu.

Plus, pored konobarisanja osam sati dnevno šest dana zaredom (nakon kojih imam dva slobodna) stižem još dva online kursa na Coursera stranici da završavam (kriptografija i analiza malware-a), aktivno učestvujem u tri open source projekta i učim sebe Python.

Poenta priče: jeste da smo rijetki, ali ima i nas koji smo spremni za napredak i rad dok ostatak naših vršnjaka fejsbuči isto koliko ja radim sati dnevno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617915 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.