Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neprilagodjena brzina uslovima puta

elitemadzone.org :: AutoZone :: Neprilagodjena brzina uslovima puta

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14595 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 08:23 - pre 139 meseci
Bilo je diskusije o ovome prilikom donošenja novog zakona. Šta god nepredviđeno da se desi na putu makar i rupčaga od 4 metra, uglačani led na celom putu ili bilo koja druga nepredviđena okolnost uvek će vozač biti kriv zbog neprilagođene brzine uslovima puta a gotovo nikad neće odgovarati putar. Naravno da to nije logično i da treba da se menja. Ako se ustanovi da vozač nije kriv ne treba ni da odgovara.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 08:41 - pre 139 meseci
Rupčaga na putu je nešto što se ne može predvideti. Led može.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 09:17 - pre 139 meseci
Rupcaga se ne moze predvideti, ali se moze primetiti. KAda god sam uletao u rupe na putu, bilo je zbog nepaznje u doticnom trenutku.
Najvise sam upadao na trasi kuca-posao, posto je goristim decenijama, i manje sam obazriv(a rupcaga nikne nakon nekoliko sati), dok na drugim stazama jako obracam paznjuna kolovoz ipokusavam da odrzim i odstojanje i srazmernu brzinu..

Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 09:32 - pre 139 meseci
A sta ako imas opasnu rupcagu a iz suprotnog smera nailazi sleper a ti vozis nocu? Upadnes u rupcagu, izgubis kontrolu iako si postovao ogranicenje i sletis s puta? Sta onda?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 10:05 - pre 139 meseci
Citat:
cozmo_im: A sta ako imas opasnu rupcagu a iz suprotnog smera nailazi sleper a ti vozis nocu? Upadnes u rupcagu, izgubis kontrolu iako si postovao ogranicenje i sletis s puta? Sta onda?

Onda sve fotografises, i rupu i tvoj auto...iz svih mogucih uglova, zoves policiju da sacini zapisnik, nadjes putare zaduzene za tu deonicu...

Sta kaze Beograd put -

" Zahtev za naknadu štete na vozilu nastale usled neadekvatnog održavanja kolovoza koji je u nadležnosti JKP „Beograd put“ podnosi vlasnik vozila u pismenom obliku.
U zahtevu treba navesti: lične podatke – ime, prezime, adresu i broj telefona, vreme i mesto gde se dogodila nezgoda, opis štete na vozilu i iznos štete koji se potražuje.

Zahtev je neophodno svojeručno potpisati.

Uz zahtev je potrebno da se prilože sledeća dokumenta:
fotokopiju Zapisnika o uvidaju saobraćajne nezgode MUP-a,
fotokopiju vozačke i saobraćajne dozvole,
fotokopiju Zapisnika o proceni štete od strane osiguravajućeg društva
fotokopiju Profakture servisa o iznosu popravke ili račune ukoliko je popravka izvršena
foto dokumentaciju, kao i drugu dokumentaciju relevantnu za utvrdivanje štete kojom se raspolaže."

http://www.beogradput.com/faq.php

Sad, ukoliko postoji neki znak o toj rupi, tj. da je ta deonica puta na neki nacin obelezena da se nalazi u losem stanju, pretpostavljam da ti nece nista isplatiti.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 10:43 - pre 139 meseci
"Brzina prilagodjena uslovima puta" je prakticno termin protiv koga je nemoguce bilo sta uciniti.

Na osnovu sudske prakse u poslednjiih 5 decenija on je prakticno nepromenjen.

Bar kada je u pitanju redovan sudski postupak.


P.S. Postoje slucajevi gde stranka u naknadnom postupku uspe, uz pomoc vestaka i mnogo znoja, dokazati svoju nevinost, ali su to ipak redji slucajevi.


Mislim da je u ovom nasem slucaju jeftinije platiti kaznu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 13:04 - pre 139 meseci
Lose je u ovoj situaciji za tebe je samo to sto je policija dosla.

Brzina sasvim sigurno nije bila prilagodjena uslovima saobracaja, jer da jeste ti ne bi zavrsio u banderi.

Ne prilagodjena brzina je vrlo rastegljiv pojam i uzima u obzir i brzinu i neprilagodjenu voznju i nema nikakve veze sa ogranicenjem brzine, na kraju mogao je na mestu bandere da bude covek, i onda je svakako neko kriv.

Ako je nemoguce preci taj led, onda je neprilagodjena voznja u opste sedati za volan i to pokusavati.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
*.opera-mini.net.



+27 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 13:27 - pre 139 meseci
@bakara, zasto bi neko morao biti kriv? Slucaj se moze desiti i bez objektivne krivice nekoga. Da je prilagodio brzinu, ne bi zavrsio u banderi? Valjda bi se trebalo poci od brzine pa vjestaciti je li to bila objektivno prilagodjena brzina? A sta da nije bilo bandere? Zavrsio bi na livadi i nikom nista? Znaci, kriva je bandera jer nije prilagodila svoju poziciju uslovima na putu:)
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 13:28 - pre 139 meseci
Ovako, pitate me da li sam celom duzinom puta vozio po ledu 40km/h. Naravno da nisam. Put je jednim delom bio suv, potom u krivini, iz nekog razloga, se na putu nalazio led. Dakle naleteo sam na led, nisam vozio 40km/h po ledu, sigurno ne bih to radio pogotovu sa policijom iza sebe kao sto sam naveo.

Citat:
Autor teme treba samo da razjasni da li je svo vreme bio zaledjen put ili je NALETEO na led vozeci ispod propisane brzine. Ako je ovo drugo, nije kriv i vozio je prilagodjenom brzinom.

Nazalost, to na sudu ne prolazi.

Kao sto sam napisao u svom prvom postu, odustao sam od bilo kakve odbrane, jednostavno nije vredno truda. Mene je samo interesovalo kolika kazna moze da me ceka za to, i gde je to u zakonu definisano. A diskusiju naravno mozemo da vodimo dalje o svemu ovome :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 13:32 - pre 139 meseci
Citat:
Almedin:  @bakara, zasto bi neko morao biti kriv?

Uvek je neko kriv, zar ne?

Da nije bilo bandere, mozda bi se prevrnuo i poginuo i sam bi bio kriv.

Da je isao sporije preko leda verovatno ne bi izleteo, da lili ne?

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
*.opera-mini.net.



+27 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 13:57 - pre 139 meseci
@bakara, ja samo kazem da nije logicno reci "zavrsio je u banderi, znaci nije prilagodio brzinu" jer "neko mora biti kriv" nego treba vidjeti koja je to brzina bila pa ocjenjivati. Sudu je najlakse raditi po tvome jer mali broj ljudi se trudi dokazati da jesu prilagodili brzinu i da za udes nisu objektivno krivi.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 14:07 - pre 139 meseci
Ajde opiši neku hipotetičku priliku kad je neko prilagodio brzinu uslovima na putu, i istovremeno izleteo sa puta.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 14:48 - pre 139 meseci


Mala predstava kako je to na ledu i zasto je tesko prilagoditi brzinu :)

Inace, da napomenem, nije ceo put bio zaledjen, vec deo puta :) Vecina ljudi batali neku preteranu odbranu, jer je gotovo nemoguce odbraniti se od tog clana zakona. Naravno, trebalo je da idem sporije (sto se tek kasnije sazna) ali nisam mogao da znam da me tu ocekuje led, ali postoji clan zakona koji obavezuje putare da obeleze taj deo puta kao opasan/neprohodan, i samim tim meni skrenu paznju na to da ja tuda ne mogu bezbedno da se krecem kao po ostatku puta. Neko je rekao da putari ne mogu da se multipliciraju, pa nazalost, ne radi se o njihovoj brojnosti, vec o postovanju zakona, koji je napisan takav kakav jeste, i ako meni vec sude po zakonu, onda bi i oni trebalo da ga postuju. Sto je sklopljen takav da ne mogu ni oni da ga postuju, a ni mi vozaci, a da pritom mi dobijemo svu krivicu?

@bakara, ne bih mogao da se prevrnem tu, pogotovu ne pri toj brzini, postoji i bankina. Konkretno, ako vas zanima, to se sve desilo na putu ispod Kalemegdana, kod Nebojsine kule. Ko zna put bice mu jasno :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 15:13 - pre 139 meseci
@Zlatni_bg

Nisi napisao (ili nisam obratio paznju) kakav si to sjajan pneumatik imao na vozilu?
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 15:40 - pre 139 meseci
ako je temperatura manja ili bliska nuli uvijek moze da te ocekuje led
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 15:41 - pre 139 meseci
Citat:
Almedin: @bakara, ja samo kazem da nije logicno reci "zavrsio je u banderi, znaci nije prilagodio brzinu" jer "neko mora biti kriv" nego treba vidjeti koja je to brzina bila pa ocjenjivati. Sudu je najlakse raditi po tvome jer mali broj ljudi se trudi dokazati da jesu prilagodili brzinu i da za udes nisu objektivno krivi.


Evo ti lepog primera:

Citat:
Zlatni_bg

Mala predstava kako je to na ledu i zasto je tesko prilagoditi brzinu :)


Da potvrdi ovo:

Citat:
bakara
Ako je nemoguce preci taj led, onda je neprilagodjena voznja u opste sedati za volan i to pokusavati.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 16:13 - pre 139 meseci

Cek bre!! zar ste i vi naseli na tu foru nasih strucnjaka za prevare u saobracaju.

"prilagoditi brzinu uslovima na putu"

-Ako je put:zavejan,potopljen,zaledjen,jak vetar,kliziste,erupcija vulkana,obracun narko kartela...etc.
U takom slucaju se izdaje naredba o zabrani saobracaja na deonicama gde je nemoguce put osposobiti(trenutno,potpuno)za saobracaj.
(slikovito: policija sa svojim autima ili barijerama zatvori put za saobracaj,izda upozorenje preko lok. medija,dok se put npr. ne pospe ili ocisti)

-U ostalim situacijama: putari ili (x)firma koja se bavi odrzavanjem puta(deonice) je duzna da put odrzava,popravlja,krpi,cisti,posipa,odrzava signalizaciju,postavlja,prati..itd(jos dosta nadleznosti).

Sta zapravo oni rade kao i u vecini nasih firmi po Srbiji.
Manipulisu sa tenderima oko nabavke materijala,lobiraju za firme,vrse selekciju ciscenja po tkz kategorijama.(gde se kategorijama osim bolnica,policije,skole itd. ubacuju i Gradonacelnici,lok.biznismeni,politicari i sl.)
Ostale deonice puta se zanemaruju,manje odrzavaju..a jos kada je nevreme ili nepogoda..tu se tek ne zna krsni kraj).

Tako imate situaciju da slusate ujutro AMSS,i recenicu od koje mi zaista bude muka "prilagoditi brzinu uslovima na putu".

Ne bre, ja placam... i Vi razne poreske namete da se "put prilagodi za nesmetan saobracaj"...
To je prava recenica..





 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 17:33 - pre 139 meseci
Citat:
deki77

Cek bre!! zar ste i vi naseli na tu foru nasih strucnjaka za prevare u saobracaju.

"prilagoditi brzinu uslovima na putu"

-Ako je put:zavejan,potopljen,zaledjen,jak vetar,kliziste,erupcija vulkana,obracun narko kartela...etc.
U takom slucaju se izdaje naredba o zabrani saobracaja na deonicama gde je nemoguce put osposobiti(trenutno,potpuno)za saobracaj.
(slikovito: policija sa svojim autima ili barijerama zatvori put za saobracaj,izda upozorenje preko lok. medija,dok se put npr. ne pospe ili ocisti)

-U ostalim situacijama: putari ili (x)firma koja se bavi odrzavanjem puta(deonice) je duzna da put odrzava,popravlja,krpi,cisti,posipa,odrzava signalizaciju,postavlja,prati..itd(jos dosta nadleznosti).

Ti kazes da se ovako ne postupa!? Gresis.

A, zanima me, posto placas razne namete i ocekujes da put bude prilagodjen za normalan saobracaj...kako bi resio situaciju kada pada sneg na nekoj deonici od 10, 20, 50km. a temp. je ispod nule? Zabranio bi saobracaj? Ili bi na svaki metar postavio ljude da ciste sneg da se ne zadrzava? Ili bi ugradio neke grejace da greju asfalt? Kako?

Ili bi na razne nacine obavestavao vozace da "brzinu prilagode uslovima na putu"?
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 17:42 - pre 139 meseci
Citat:
Zarko Silic:
@Zlatni_bg

Nisi napisao (ili nisam obratio paznju) kakav si to sjajan pneumatik imao na vozilu?


4 wintere, prva sezona. Zadnji kraj je lagan, pa je izgubio prijanjanje, i tako sam se okrenuo u krivini.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3875
pppoe-46-239-33-70.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Neprilagodjena brzina uslovima puta13.11.2012. u 18:27 - pre 139 meseci
Nisi procitao dobro moj post.
Ti si mogao predvidjeti led, jer je temperatura ispod nule, put nije bio posut materijalom dakle gdje god je mokro tu je led.
Da je recimo bio snijeg i put ociscen i posut, ali eto u pola krivine grtalica digla kasiku ti ne bi mogao pretpostaviti snijeg na cesti.
KAd je pljusak i vozis kroz usjek logicno je pretpostaviti odron, ali po lijepom vremenu nije.
To je stvar procjene vozaca i moze biti ispravna moze biti pogresna.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Neprilagodjena brzina uslovima puta

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14595 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.