Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15111 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lanmi93

Član broj: 234952
Poruke: 82
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!19.11.2012. u 22:53 - pre 138 meseci
Nisam bas celu 2 stranu do kraja ispratio ali za ovu prvu da i ja dam neki amaterski komentar....

pre koju godinu kad sam prvi put umrezavao kompove sa vise rutera...modema...switcheva imao sam slican problem (ako je to to). Problem je bio slican, znaci samo jedan komp ima konekciju a ostali nista. Problem je bio sledeci, adsl i modem su imali istu ip adresu (slicnu) ip adresu pa su se pomamili i nije se znalo ko sta radi.Resenje je sledece: Spajanje dva rutera:

-Proveriti adresu sbb rutera(modema) i zapisati je. (standardna ip adresa skoro svakog rutera je 192.168.1.1, ako nije ova zapamtiti kako glasi)
-Priljuciti novi ruter (cisto ono utp kabal sa kompa do rutera, NESME BITI NISTA PRILJUCENO SEM KOMPA SA KOG PODESEVAS PARAMETE)
-Restartujes ruter da bi se dobila fabricka ip adresa (najverovatnije 192.168.1.1)
-Logujes se na ruter i ides u podesavanja za ip adresu rutera
-Menjas ip adresu u bilo koju drugu samo da je razlicita od ip adrese SBB rutera (pr: 192.168.2.1 / 192.168.155.1 / 168.169.15.1 ...)
-DNS i ostale parametre mozes da ostavis iste (sem mozda username i password (ko zna sta sve komsinici moze pasti napamet))
-Memorises podesavanja
-Spojis SBB ruter sa ovim ruterom (ako neradi odmah kad prikacis probaj restartovati SBB ruter (desavalo se da nekad nece iz prve, jbg SBB oprema ))
-Ako radi javi, i svrati kod komsinice na kafu....

Zakljucak: Ip adresa u lan mrezi se moraju razlikovati inace dolazi no nekakvog loopa i uredjaji se totalno pogube

Pozz.....
Konzole, i sve za njih. Posetite nas na http://tehnolandshop.rs/
 
Odgovor na temu

Ezio
student
Kragujevac

Član broj: 308882
Poruke: 14
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!19.11.2012. u 23:49 - pre 138 meseci
Sad mi je pala ova zamisao na pamet kao privremeno resenje, pa me interesuje kako I za malu pomoc. Dakle prikacim td 8810 ruter I na njega switch a preko switcha povezem racunare. Do ovog koraka znam I tu nije problem jer mi je tako I do sad godinama radilo. E sad ide drugi korak za koji nisam siguran. Da li mogu da iskoristim ovaj td 854w da njega prikljucim na switch I da on nekako salje wifi signal. Dakle da utaknem kabal iz switcha pa u njega pa u wan ili lan port? I konfigurisati taj ruter da signal iz primarnog rutera dalje salje. Da li to moze I kako, pretpostavljam da moze?
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 05:36 - pre 138 meseci
skoro je neko imao slican problem i ispostavilo se da je ethernet port na laptopu bio neispravan verovatno od stalnog njakanja kabla. resio je problem tako sto je kupio mreznu lan karticu koja se jedne strane ima USB, a sa druge ETHERNET port.
 
Odgovor na temu

lanmi93

Član broj: 234952
Poruke: 82
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 07:37 - pre 138 meseci
Citat:
Ezio:
Sad mi je pala ova zamisao na pamet kao privremeno resenje, pa me interesuje kako I za malu pomoc. Dakle prikacim td 8810 ruter I na njega switch a preko switcha povezem racunare. Do ovog koraka znam I tu nije problem jer mi je tako I do sad godinama radilo. E sad ide drugi korak za koji nisam siguran. Da li mogu da iskoristim ovaj td 854w da njega prikljucim na switch I da on nekako salje wifi signal. Dakle da utaknem kabal iz switcha pa u njega pa u wan ili lan port? I konfigurisati taj ruter da signal iz primarnog rutera dalje salje. Da li to moze I kako, pretpostavljam da moze?


Mozes, kod mene kuci je to rasporedjeno: ADSL ruter > HP 24port switch > par kompova i gomila rutera i switcheva.
Tebi je bito da prvo na wireless ruteru promenis ip konfiguraciju da ne bi doslo u sukob sa nekim drugim ip u tvojoj lan mrezi. Kad to konfigurises ti onda mozes taj ruter preko wan port da prikacis na switch ili na taj td 8810 ruter, a on ce automacki da se prikaci na net...Switch ti sluzi kao npr kod struje razvodna kutija....on ce da ti uzme taj jedan port i pretvoriti ga u vise. Kod switcha se ne podesavaju ip adrese...posto bukvalno sluzi kao razvodna kutija...dok kod rutera moras...

Pozz

Konzole, i sve za njih. Posetite nas na http://tehnolandshop.rs/
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 19:15 - pre 138 meseci
Evo konačno da i ja odgovorim na svoju temu ;-)
Prikačio sam ruter, a na njega switch a kao neka budala sam se nadao da će da radi ali kod mene nikad nije bilo tako prosto niti će očigledno biti. Pomagajte ljudi pre nego što pojedem sve ove kablove i ruter i switch i sebe samog na kraju :@
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 19:39 - pre 138 meseci
Nisi se javljao pa ne znamo šta si uradio. Koji ruter si uzeo, kako si povezao, šta si podesio? To nije uvek ubodi i sve će da radi.
 
Odgovor na temu

lanmi93

Član broj: 234952
Poruke: 82
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 20:02 - pre 138 meseci
Citat:
Branchez:
Evo konačno da i ja odgovorim na svoju temu ;-)
Prikačio sam ruter, a na njega switch a kao neka budala sam se nadao da će da radi ali kod mene nikad nije bilo tako prosto niti će očigledno biti. Pomagajte ljudi pre nego što pojedem sve ove kablove i ruter i switch i sebe samog na kraju :@


Pogledaj moje postove na ovoj temi, objasnio sam kako se i sta podesava u lan mrezi...ako je to to...nisam bas pratio temu od pocetka ali sam prema onome sto sam procitao imao slicnih problema....

Konzole, i sve za njih. Posetite nas na http://tehnolandshop.rs/
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 20:12 - pre 138 meseci
Prijatelj jedan mi je nabavio neki stari da ne bih kupovao. Objasnio mi je kako da povežem sve to a ja sam to i uradio. Dakle, povezao sam ruter sa modemom i onda svič sa ruterom. A onda iz sviča dva kabla na dva laptopa i to je to sve radi kako valja osim što nemam net hahahaha. Tako povezano ni na jednom laptopu nema net. Adrese nameštene automatski.
Izvinjavam se na prošlom postu, napisan je pod velikim stresom hihihii. A sad sam počeo i da se smejem ko lud bez nekog očitog razloga. Šta treba da se podešava?
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

lanmi93

Član broj: 234952
Poruke: 82
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 20:33 - pre 138 meseci
"Adrese namestene automatski" u tome lezi caka..... Moras manuelno da ih podesis....tj. vidi koja ti je adresa od tog rutera preko koga primas net, (najverovatnije je 192.168.1.1). Onda raskaci net i prikljuci samo taj novi ruter, znaci direkto njega na kom. Udji u podesavanja i namesti adresu manuelno jer ti automatska stvara problem. Kad ti je stavljeno na automatsko on ce postaviti fabricku adresu tj. onu 192.168.1.1 i onda du dolazi do problema...Znaci stavi manuelno i promeni naprimer u 192.168.2.1 ili u 192.168.14.1 znaci bilo sta samo da nije ista kao ip adresa nekog drugog rutera u lan mrezi... (Jbg. postar im paket ali koji treba da donese ali postoje dve iste adrese i on nezna na koju ce da odnese). Kompijuteri su ti jedne mnogo glupe masine, jer ti ako im ne pokazes sta treba da ureade, one nikad nece same da zakljuce.

Nesto sam dobre volje danas. Ako se nesnadjes, posalji mi tvoj broj na pp ili cu ja tebi moj da posaljem pa daprobamo da podesimo. I ja sam jednom bio amater..a i sad sam, ali sam dosta tih problema prevazisao...

Pozz
Konzole, i sve za njih. Posetite nas na http://tehnolandshop.rs/
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 20:53 - pre 138 meseci
E pa sad trenutno ne mogu, komšinica je jako retko u stanu. Probaću sutra ili prekosutra. Nisam siguran da li razumeč. Samo treba da podesim adrese s tim što je gateway isti a onu jednu samo promenim po jedan broj na oba lptopa, da bude različita. A kako da proverim koja je adresa rutera? I na šta da namestim masku? A DNS?
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 21:01 - pre 138 meseci
Nemojte da komplikujete priču. Ne mora uopšte da se unose adrese, sve će da radi i pod automatikom, neće ruter da podeli dve iste adrese. Ako je sve dobro povezano, ostaje da isključiš modem iz struje nekoliko trenutaka pa ga uključiš i sačekač par minuta. Onda bi sve trebalo da proradi.

Za svaki slučaj napiši koji si to ruter dobio (tačan model) i šta će vam svič ako ruter ima više lan portova. Ako ih ima.
 
Odgovor na temu

lanmi93

Član broj: 234952
Poruke: 82
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 21:25 - pre 138 meseci
Citat:
Branchez:
E pa sad trenutno ne mogu, komšinica je jako retko u stanu. Probaću sutra ili prekosutra. Nisam siguran da li razumeč. Samo treba da podesim adrese s tim što je gateway isti a onu jednu samo promenim po jedan broj na oba lptopa, da bude različita. A kako da proverim koja je adresa rutera? I na šta da namestim masku? A DNS?


E nista nediras sem ip adrese rutera, dns i ovo ako je po deufaltu bi trebalo da se poklope tj. za dns bi trebalo da pise ono 255.255.255.0 itd...znaci adrese lap topova ne diras...udjes podesavanja tog novog rutera, tamo promenis adresu rutera...ovu adresu npr. 169.154.1.1 . Tako je meni bilo sa mojim wireless ruterom...isti problem kao tvoj.....btv koji ce ti komsinica kad ti nemas nista sa njenim kompom...ti samo sredjujes adrese rutera a to mozes da radis sa tvog kompa....kad to napravis i ona utakne kabal on odmah dobija net preko lana bez dodatnih podesavanja...

Update.....e da...nisam video onu prdhodnu poruku ovog lika....."mudro zboris bledoliki" ako nemas potrebe za ruterom, tj ako komsinica ima samo jedan kom koji ide samo na jedan kabal samo prikacis switch i resen problem..e sad jedino ako na mrezu oces da dodas i neki poseban ruter....ili pak neki wirles ruter onda je to ona druga prica....
Konzole, i sve za njih. Posetite nas na http://tehnolandshop.rs/
 
Odgovor na temu

Ezio
student
Kragujevac

Član broj: 308882
Poruke: 14
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 21:46 - pre 138 meseci
Ja da se izvinim sto sam ti upao u temu :)
A imM jedno zapazanje. Nisam upoznat sa sbb om jer imam adsl ali citajuci ovu temu zakljucio sam po postovima ostalih da sbb ne radi sa swit hom tj da ne moze tako da se deli, vec je potreban ruter.A ti ovde pominjes ponovo switch. Ispravi me ako gresim.A ako si ipak nabavio ruter onda kao sto rekose pametniji od mene promenis njegovu ip u neku drugu da nije kao kod sbb- ovog, a kompove ne diras jer oni ce da dobijaju automatski ip. Dakle ako sam skapirao treba modem sbb I ruter da imaju razlicite adrese, ruter ce da se kaci na taj sbb modem kap jedan uredjaj, posto kod sbb moze samo jedan( za to nisam znao) a ruter je dalje taj koji ce deliti taj internet na vise racunara. A switch ne funkcionise pre rutera upravo zbog toga sto sbb dozvoljava jednu konekciju, a switch je samo umnozavanje lan portova tako da koji prvi komp njemu devojka mislim internet.
I da dodam da sam privremeno resio moj problem o kom sam pisao u pitanju je bio ipak kabal. Prekid u jednoj ili dve zice. Pasu one pravile problem. Dakle net radi I kada su dve zice u kablu prekinutoe ako se koristi meki od starijih modela rutera ili ubuntu.Vole me cudni problemi.
 
Odgovor na temu

lanmi93

Član broj: 234952
Poruke: 82
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 21:57 - pre 138 meseci
E vidis....o tome ja pricam...malko sam to lose definisao jer sam van kuce pa pisem sa fona...
Konzole, i sve za njih. Posetite nas na http://tehnolandshop.rs/
 
Odgovor na temu

Ezio
student
Kragujevac

Član broj: 308882
Poruke: 14
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 22:21 - pre 138 meseci
I ja sa fona pa gutam slova ko nenormalan. Nego I dalje ostaje pitanje da li je kupio ruter ili I dalje ima switch. Koliko sam ja razumeo on ima switch.
 
Odgovor na temu

lanmi93

Član broj: 234952
Poruke: 82
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 22:23 - pre 138 meseci
I ruter...+taj sbb ruter...ako sam dobro razumeo


Konzole, i sve za njih. Posetite nas na http://tehnolandshop.rs/
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 22:43 - pre 138 meseci
i ja kucam na fonu. Ovko, imam ruter koji sam zakačio na modem i switch koji sqm zakačio nq ruter jer on nema dovoljno izlaza. E sad ostaje mi da probam sa adresama. Model rutera je cisko cini mi se ili tako nesto 7k serija. A drug koji pak ima druga koji radi za sbb rekao mi je da mora ruter jer daje samo jednu adresu, siguran sam da sam sve spojio kako treba, i kablovi su novi. Ostaje samo da probqm to sa adresaa jer automatski ne radi.
A da se izvinjavas nema razloga, nisam zbog toga reao da konacno da i ja kažem nešto . . .


My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

lanmi93

Član broj: 234952
Poruke: 82
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 22:51 - pre 138 meseci
Eh.....evo me ponovo na kompu...ovde cu da ti okacim kako izgleda moje podesavanje za moj Cisco wireless ruter...znaci sa ovim sam imao isti problem kao i ti dok nisam promenio adresu sa 192.168.1.1 na ovu sto mozes da vidis... http://img820.imageshack.us/img820/1522/85514822.jpg
Konzole, i sve za njih. Posetite nas na http://tehnolandshop.rs/
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!20.11.2012. u 23:43 - pre 138 meseci
Ako sam dobro razumeo, imaš SBB modem, neki ruter (koji? ne važi se odgovor neki tamo, napiši tačnu oznaku) i svič. Sve je to u redu, adrese ne moraš da menjaš jer adresa modema teško može da se poklopi sa adresom rutera ... u principu su ruteri fabrički podešeni kako ti odgovara pa ni to ne bi trebalo da pravi problem osim ako taj nije podešen za nešto drugo.
Za svaki slučaj probaj da samo isključiš modem iz struje pa ponovo uključiš, ako ne radi onda da vidimo gde je zastoj.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!21.11.2012. u 11:13 - pre 138 meseci
Citat:
lanmi93:

E nista nediras sem ip adrese rutera, dns i ovo ako je po deufaltu bi trebalo da se poklope tj. za dns bi trebalo da pise ono 255.255.255.0 itd...znaci adrese lap topova ne diras...udjes podesavanja tog novog rutera, tamo promenis adresu rutera...ovu adresu npr. 169.154.1.1 .


Blagi Bože! Molim te, nemoj više da mu pomažeš, ali nemoj...


@Branchez Koristiš li kupovne kablove ili si ih sam pravio? Ako je ovo drugo slučaj, da li si koristio neki od standarda ili si ih krimpovao onako odokativno?
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa umrežavanjem iz ne znam kog razloga!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15111 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.