Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet

[es] :: SOHO Networking :: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet

[ Pregleda: 3602 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet11.11.2012. u 01:36 - pre 139 meseci
Kod mene je kucna "mreza" napravljena pomocu crossover kabla kojim su povezana dva kompa i na oba je WinXP. Na komp1 je povezan internet iz Telekomovog rutera Huawei HG530. U komp1 ima nekoliko HDa na kojima su folderi sa muzikom, filmovima itd i koji su šerovani da mogu da se gledaju i na komp2. Sa komp2 se na internet izlazi preko proksi servera na komp1. Na komp1 je podeseno samo Simple File Sharing za deljenje fajlova.

E sad, sa Telekomovog rutera pomocu wireless veze internet uzima jos par ljudi vec nekoliko godina i to je OK, ali sta se desilo tu skoro, ovaj jedan kaze da je kad udje u My Network Places tamo kod njega neko vreme video i ove deljene foldere sa filmovima i muzikom sa diskova koji su kod mene na komp1. Kaze da je to tako bilo nekoliko dana, a sad vise nije. Ja taj ruter / modem nikad ne gasim, kao ni kompjutere.

O cemu se sad tu radilo, tj kako je ovaj mogao da vidi te foldere sa mog kompa? Nisam ni znao da to moze. Ako je to nekakvo normalno stanje kad se koristi wireless ruter, kako da ja to deljenje foldera preko wirelessa sprecim? Jel da iskljucim ovamo Simple File Sharing pa da podesim lepo usere, grupe i te stvari?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet11.11.2012. u 06:56 - pre 139 meseci
moze,

ethernet portovi na adsl ruteru i njegov wireless su u bridge-u, vide se kao da su spojeni na switch
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet11.11.2012. u 09:13 - pre 139 meseci
OK, a kako ja da to iskljucim?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet11.11.2012. u 13:01 - pre 139 meseci
Jel moze da iskljucim Simple File Sharing, onda da napravim usera a istim imenom kao sto je onaj tamo na drugom kompu, onda da ga stavim u neku grupu, recimo grupa neka se zove Grupa1 i onda da namestim u share permissions da pristup ima samo Grupa1. E sad, kad se odatle iz share permissions izbaci Everyone, onaj tamo sa drugog kompa ne moze da pristupa deljenim folderima a kad se opet vrati Everyone onda moze. To bi znaci otprilike bilo sredjeno, osim sto ne znam bas sta znaci ovo sa Everyone grupom koja mora da postoji da bi se folder video u mrezi. Jel to nije da opet svako ima pristup, nego su to neke dozvole pristupa na sistemskom nivou ili tako nesto?
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet11.11.2012. u 13:25 - pre 139 meseci
Probaj ovo, jednostavno je i efikasno, naravno, drugi korisnik ne zna sifru za guest accounte :

http://www.makeuseof.com/answe...network-shared-folders-xp-pro/

Simply make sure that your Windows has guest account option turned on and then add a password to the guest account. Once that's done, any computer that tries to access your shared folders over the network over a network will be asked for a username (default will be 'Guest') and the guest password.

If you dont know how to create guest accounts and add passowrd to it, follow the steps below:

1. Log into Windows XP as an Administrator (unless your account has Admin priviledges)

2. Go to Start -> Control Panel -> User Accounts, and then click on Guest Account.

3. Make sure that Guest account option is turned on

4. Go to Start -> Run, and type cmd in the entry box. Hit Enter.

5. At the command prompt, type 'Net user guest password' (without quotes) and press Enter.

6. Go to Start -> Control Panel -> User Accounts, then click on Guest Account. Now you should be able to set a password on the Guest Account.

7. Add a Password and restart your Computer. Done!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet11.11.2012. u 14:31 - pre 139 meseci
A jel to onda mora onaj tamo stalno da kuca password kad hoce da pristupi nekom fajlu sa ovog komp1? Ako jeste, nije mi to bas zgodno zato sto je komp2 decji kompjuter.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet11.11.2012. u 14:35 - pre 139 meseci
E, to je vec na Vama da odlucite. Uvek je moguce cekirati polje Remember password!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet11.11.2012. u 15:30 - pre 139 meseci
OK, hvala. Samo ovo, zasto onda ja ne vidim te deljene foldere na laptopu kad se povezem na wireless internet, a ni ovaj ih ne vidi sada. Kaze da je to bilo samo pre jedno nedelju dve, i trajalo je oko nekoliko dana.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet11.11.2012. u 17:24 - pre 139 meseci
I jos nesto, da li postoji mogucnost da niko ko se kaci na ruter preko wireless-a uopste ne vidi te serovane foldere kad odu tamo kod njih u My Network Places?
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet11.11.2012. u 19:21 - pre 139 meseci
Drugi racunari ce videti shareovane foldere ali ce im pristup biti onemogucen jer ne znaju sifru za pristup sadrzaju foldera.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet11.11.2012. u 21:33 - pre 139 meseci
To sam shvatio, ali da li moze da se namesti da se oni uopste ne vide?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet12.11.2012. u 00:32 - pre 139 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: To sam shvatio, ali da li moze da se namesti da se oni uopste ne vide?


U naziv share-a, na kraj imena dodaš samo znak $ i neće ga videti niko - samo onaj ko napamet zna ime može mu pristupiti unošenjem punog imena share-a. Znači ako se share zove npr. \\computer1\neki_share, samo mu dodaš $ na kraj, i onda samo onaj ko ukuca \\computer1\share$ moćiće da mu pristupi, niko drugi ga neće videti.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet12.11.2012. u 00:36 - pre 139 meseci
OK, hvala, to bi trebalo da zavrsi posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Deljeni folderi u lokalnoj mrezi i wireless internet

[ Pregleda: 3602 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.