Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?

[es] :: Windows mreže :: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?

[ Pregleda: 2276 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bolepks
Nis

Član broj: 233371
Poruke: 426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?02.11.2012. u 12:19 - pre 139 meseci
Kad pristupam šerovanim folderima iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord? U čemu je problem kolega na svom windowsu 7 nije stavljao pasvord, da nije možda problem u podešavanju hom grupe i slično.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?02.11.2012. u 12:44 - pre 139 meseci
Vidi u Network and Sharing, Change Advanced Sharing, pa nađi opciju "Turn off password protecting"
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?02.11.2012. u 16:03 - pre 139 meseci
A kada je obrnut slucaj? Kad odnosno kada Windows XP ne dozvoljava pristup bez username-a i passworda? Posebno sto jedan jedini username koji se koristi na sistemu ni nema pass. Kopao sam razne opcije po "Local security policy", ali ni jedna nije promenila nista konkretno po tom pitanju. Inace ovaj problem imam vec dugo, u vise navrata sam pokusavao da ga resim i nista. Prosto mislim da je mozda i Windows sam nesto pobrljavio.
Realno...
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?02.11.2012. u 16:43 - pre 139 meseci
Da li si pokušao da na tom folderu u security kartici u permissions ubaciš Everyone, a isto i u sharing dozvolama?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?02.11.2012. u 17:12 - pre 139 meseci
Možda je bolje rešenje da korisnik ima lozinku i onda sve ide redovnim putem. Username bez passworda nije mnogo omiljen u mrežama. ;)
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?02.11.2012. u 17:26 - pre 139 meseci
Naravno da je bolje, ali za neku home varijantu, cisto da proradi, mož' da proba da namesti i ovako, kao proof of concept :), pa posle nek tjunuje.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?02.11.2012. u 17:39 - pre 139 meseci
Citat:
kada Windows XP ne dozvoljava pristup bez username-a i passworda?


kada je iskljucen guest akaunt
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?02.11.2012. u 17:41 - pre 139 meseci
Da, to, a plus i ako je tako, kada hoćeš da uđeš preko ne-guest naloga, a ovaj nema lozinku, ne može. Može samo preko naloga sa lozinkom.
Inače, uključenjem Simple File Sharinga, trebalo bi da guest proradi sam.
Ručno se da uključiti preko cmd prompta ili preko CPanel/Administrative Tools/Computer Management/Users
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?02.11.2012. u 23:32 - pre 139 meseci
Kad napravim novog usera sa passwordom, onda uz pomoc njega mogu da pristupim. Al' ko sto je receno, malo to smara za kucnu upotrebu.
A Everyone persmission je postavljen i na NTFS i na sharingu. Ja sam kontao da tamo medju polisama ima neka zabrana koja uslovljava uvek atentifikovan pristup, ali sve sto mi je izgledalo i po naslovu i po opisu da je to, jednostavno ne daje nikakve rezultate. I prosto vise ne znam gde da trazim. Medju standardnim Control Panel opcijama nisam nasao nista sto bi se toga ticalo. Zato i pitam, ako neko zna slucajno neku caku, gde, sta i kako.
Realno...
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?02.11.2012. u 23:38 - pre 139 meseci
Šta je sa guestom? Uključen?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?03.11.2012. u 01:30 - pre 139 meseci
Citat:
boyan3001:
Kad napravim novog usera sa passwordom, onda uz pomoc njega mogu da pristupim. Al' ko sto je receno, malo to smara za kucnu upotrebu.


A zašto praviš novog, što jednostavno starom ne postaviš lozinku? A pošto kažeš da je to jedini nalog koji se koristi na sistemu, jednostavno u Start > Run otkucaš control userpasswords2, i štikliraš opciju da se uvek loguješ automatski sa tim nalogom, otkucaš taj password u polje za potvrdu i nikad više...
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?03.11.2012. u 14:50 - pre 139 meseci
Da sumiramo.

Da bi ti share radio mimo Domena, a da ti pri tome ne trazi password, moras da imas sledece:

Isti nalog na oba racunara,
Nalozi MORAJU da imaju password, koji takodje mora da bude isti
Iskljuci Firewall, ili bar provjeri da ti je mreza podesena na Business ili Private, jer sa Public, ti blokira sharing

Naravno Guest ne ukljucuj ni pod razno, to je potpuno nepotrebno.
Bojan
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?03.11.2012. u 15:18 - pre 139 meseci
Citat:
valjan:
Citat:
boyan3001:
Kad napravim novog usera sa passwordom, onda uz pomoc njega mogu da pristupim. Al' ko sto je receno, malo to smara za kucnu upotrebu.


A zašto praviš novog, što jednostavno starom ne postaviš lozinku? A pošto kažeš da je to jedini nalog koji se koristi na sistemu, jednostavno u Start > Run otkucaš control userpasswords2, i štikliraš opciju da se uvek loguješ automatski sa tim nalogom, otkucaš taj password u polje za potvrdu i nikad više...

Napravio sam samo nov da bih testirao, cisto da potvrdim da tako radi, da nije nesto drugo pobrljavilo mozda. Samo sam napravio usera sa passom, probao i odmah izbrisao. Ovo sam testirao jos odavno.
Ovaj tvoj predlog je ok i radi rad. Ali se secam da sam davno, dok je i moj komp ranije bio na XP-u, da sam uspeo (bez neke muke i posebnihi podesavanja) da ih namestim da normalno vide share foldere i pristupaju im bez ikakvih usera i passova. Kada sam kod sebe instalirao Windows 7 i ponovo pokusao sve to da namestim nisam uspeo na taj nacin. E sad, Windows 7 ima ociglednu opciju da se iskljuci pass protected sharing... i ja sve mislim da je tako negde nesto stajalo i u XP-u, ali sad nikako nemogu naci.
Realno...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?03.11.2012. u 17:37 - pre 139 meseci
ukljucis guest i to tako radi,... kao sto ti rekose to nije najbolja opcija
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kad pristupam iz widondows xp windowsu 7 u mreži traži pasvord?

[ Pregleda: 2276 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.