Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kondezacija u odzaku!

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kondezacija u odzaku!

[ Pregleda: 6666 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gh0st7niper
Rasha Ivanovic
Securitas
Zajecar

Član broj: 308097
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kondezacija u odzaku!25.10.2012. u 17:26 - pre 140 meseci
E ovako. Do sada nisam imao problem sa kondezacijom ,ali sada se pojavila. Kuca je od 70tak kvadrata gore dole. Na kuci su 2 odvojena odzaka,jedan se stalno koristio dok drugi ponekad bas kad je bilo potrebno dogrejavanje prosle zime. E sad, kupio sam skoro ovu pec, Delta P-1 i pec stavio u hodniku. Kroz zida prolazi gvozdena cev kroz koju ide cunak i ulazi u kupatilu jer se tamo nalazi rupa od odzaka. Taj odzak se deli sa odzakom u dnevnoj sobi.Odzak je cist i nikad se nije zacepljivao i poprilicno je sirok. Tako da sa tim kaminom sada grejem skoro sve bez problema. Problem je sada sto u dn.sobi u kojoj sam lozio do prosle godine na poklopcu od stunce se stvaraju kapljice i onda procuri niz zid. Na kaminu se nalazi stedisa od 70cm jedan cunak od 50cm i 2 krivine tako da dosta dobijam na toploti. Neznam dali to mozda nije velika duzina pa da ne moze da zagreje dovoljno odzak. Kada skinem poklopac od stucne sve je normalno ,to jest nema da stvara kapljjice. Danas sam namazao stucnu silikonom za visoke temperature i za sada nema nista da pokazuje. E sad me jedino brine dali to nema neki negativan efekat?

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.239.*



+784 Profil

icon Re: Kondezacija u odzaku!25.10.2012. u 19:53 - pre 140 meseci
Jedno glupo pitanje: jel imas plocu (montu) plafon?
Inace hoce da curi i od vlaznog uglja (ono dobijes ugalj oktobra meseca a on je svez) pogotovo kad pec radi sa smanjenim dotokom vazduha (na ler )
Imam neko iskustvo sto se tice odzaka od par godina,i uvek neko curenje,curkanje
Ove godine sam uzidao nov odzak i nema ni da pisne,inace prosao sam vrlo jeftino
 
Odgovor na temu

Gh0st7niper
Rasha Ivanovic
Securitas
Zajecar

Član broj: 308097
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kondezacija u odzaku!26.10.2012. u 14:52 - pre 140 meseci
Monta je druze. Ploca je masivna jer je predvidjena za potrkrovlje. Danas sam gledao odzak i nista se niz njega nije slivalo. Curenje je za sada zaustavljeno jer sam stucnu kao sto sam napisao zadihtovao silikonom,jedino sad da to nema neki negativan efekat ,jer kao kazu da od te pare se stvara smola ,mada je to samo vlazilo na poklopcu i kad se nakupi ona procuri.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.239.*



+784 Profil

icon Re: Kondezacija u odzaku!26.10.2012. u 21:37 - pre 140 meseci
Pitao sam za plafon,jer ja imam karat tavan (ako sam tacno napisao ) i problem je sto su misevi progrizli malo odzak,tu im toplo i onda odzak tu malo vuce vazduh,i em losije vuce em se zbog toga javljala kondenzacija,a inace odzak je star sigurno 20 god
Sacekaj kad padne temperatura pa podlozi dobro i ako tad ne curi onda si sredio stvar
 
Odgovor na temu

Gh0st7niper
Rasha Ivanovic
Securitas
Zajecar

Član broj: 308097
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kondezacija u odzaku!26.10.2012. u 21:55 - pre 140 meseci
Vidicemo kad zahlani malo.Za sada je ok i nadam se da ce tako i da ostane. Hvala druze na odgovorima!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kondezacija u odzaku!

[ Pregleda: 6666 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.