Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14926 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
195.178.35.*

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)06.03.2004. u 08:38 - pre 244 meseci
Imam super ideju (mislim da je izvodljiva) ali ne znam programiranje, ko zna neka mi se pridruzi !!!
Elem da razjasnim : Dali ste probali programce IPi Phone v0.5 http://www.aolej.com/ipiphone, (Ako niste obavezno probajte!) .On radi na principu IP Broja vase konekcije i razmene istog sa zeljenim pozivaocem u slucaju da nemate stalni IP (npr. moze preko sms-a ili emaila).
Znaci okacite telefon na GPRS ocitate IP konekciju sutnete tj. razmenite sa prijateljem koga zovete na sms ili email, i on vas pozove preko vec aktiviranog (neseg programceta), ako ima tel. koji podrzava sve ovo. Or revert.
I poziv na duze po ceni GPRS-a kada pocne da se naplacuje.

..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
195.252.100.*



+5 Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)06.03.2004. u 21:06 - pre 244 meseci
Na "V" od Voice-Over-IP preko mobilnog telefona Mobtel i Telekom ce dici

cenu GPRS-a tako da ce ti biti jeftinije da otputujes kod babe u Australiju,

nego da je nazoves preko GPRS-a.


Ako zanemarimo gorenavedeno, ovo je zanimljiv/izvodljiv projekat.


- J2ME platforma se namece kao logicno resenje.

- MIDP 2.0 (podrzavaju ga noviji telefoni, npr. Nokia 6600) podrzava

audio/video streaming.

- Treba proveriti da li podrzava input sa mikrofona (ako te ne mrzi, proveri

na http://java.sun.com/products/midp/).

- Treba bi postojati jedan centralni server koji bi sluzio kao adresar:

sadrzao bi informacije o korisnicima, status (dostupan / nedostupan /

zauzet) kao i trenutni IP.



 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)12.09.2004. u 01:56 - pre 237 meseci
Pa za sada je u Pri Paidu na Telekomu Gprs besplatan - Na kraju krajeva - Interesantan poduhvat, ako u sebi bude sadrzavao mogucnost da se ljudi traze po "nicku" a da se onda automatski njihov ip broj pojavi - Programce bi trebalo da podrzava i mogucnost video, voice streeming-a i svih ostalih stvarcica - sms, masege, chat, mms i slicno. Takodje bi trebalo to "solve" problem da komunikacija moze biti ostvarena sa nekoliko "nazavisnih" korisnika - sta pod tim podrazumevama - da "osim grupne" price, moze da se ima i nekoliko nezavisnih - tacnije pored price u "gupi, da se moze pricati sa nekim i sa strane

Trebalo bi omoguciti varijante - lvalitete - za obican modem, za isdn, za kabal, za vireles i slicno (zavisi od protoka) itd itd itd - Sve to je interesatno.

Jos nesto - Bilo bi lepo "integrisati " i mogucnost prenosa "desktopa" sto podrazumeva da bi se onda nekome moglo nesto pokazati - Desktop bi bio prenosen nekome - sto znaci da taj neko moze da vidi sta ja radim na mom komp-u - Sto onda postaje interesatno za neku vrstu obuke ( ja sam vec preko iphone-a drzao obuke npr u brazilu) Znaci trebalo bi masu tih nekih stvari omoguciti - A najvaznija bi bila kacenje vise korisnika na jedan ip broj - sto onda podrazumeva something kao konferenciju, ili prezentaciju

Jel sve ovo moguce - ako jeste - pa racunajte na mene - ja mogu da pomognem - "u vizuelnom" delo - sto ne znaci da cu da izigravam lepotana - nego mogu da Vam napravim sve sto Vam treba kao graficku podrsku

Toljko od menja
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)12.09.2004. u 22:45 - pre 237 meseci
Za PC postoje takvi programi i to dosta dobri. Za mobilni.... hm.... treba poceniti da li je procesor mobilnog uopste dovoljno jak da radi tako nesto...
 
Odgovor na temu

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
*.ftn.ns.ac.yu



+3 Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)12.09.2004. u 23:30 - pre 237 meseci
Na jednom drugom forumu ja sam malo raspravljao na tu temu...
Neki problemi za koje jos ne znam resenje:

1. aplikacija je relativno jednostavna (bar algoritamski:). snimi glas, enkoduj posalji i obrnuto. Problem su API-ji (mada postoje MMAPI telefoni koliko citam ima dosta problema sa hvatanjnem glasa) kojima bi se to uradilo.
2. Postoji problem sa slanjem i komunikacijom sa drugim uredjajima jer koliko je meni poznato mobilni telefoni ne mogu komunicirati direktno putem TCP/IP-a. To nam prilicno otezava P2P pristup.
3. Kao resenje namece se klijent-server sistem koji bi omogucavo da mobilni telefon salje i prima podatke.
4. Problem sa ovim pristupom je to sto se svi mobilni telefoni nalaze iza firewalla mobilnog operatera (broj potrebnih javnih IP adresa koje bi omogucile najobicnije surfovanje i komunikaciju bi bio preveliki).
5. Skoro svi operateri blokiraju pristup svim portovima osim 80 i 443 + jos poneki, sto naravno zavisi od operatera.
6. Ukoliko se i probijemo kroz firewall (saobracaj se moze preusmeriti na neki otvoren port preko proxy servera) pitanje je koliko ce operateru trebati da uvidi sta se desava i blokira nas saobracaj (stateful firewall-ovi mogu veoma lako da izoluju taj saobracaj).
7. Opet postavlja se pitanje ekonomicnosti ovakvog povezivanje jer se i za najlosiji kvalitet glasa mora koristiti vise od 20kbit/s (za G729 sa 25 f/s priblizno 25 kbit/s) sto je vise od jednog GPRS kanala (13,4kbit/s ukoliko se ne varam), a ukoliko je operater derikoza (a obicno jesu) ovo moze da postane prilicno skupo.

da dodam jos ponesto...

8. pitanje je da li danasnji procesori na mobilnim mogu da enkoduju podatke dovoljno brzo za neku smislenu komunikaciju.

Naravno, moguce je da nisam bas dobro informisan o pojedinim detaljima (ukoliko neko zna nesto vise od nekoj od stavki neka me ispravi). Ukoliko testirate probajte taj programcic preko racunara povezanog na telefon koji je povezan na GPRS. Ako radi onda ima nade. Na zalost za sada ne u J2ME, vise srece sa C++ za Symbian.

Jos uveki nisam video ni jedan program na mobilnim koji omogucava glasovnu komunikaciju preko GPRS-a. Tako da i mene jako zanima da li je ovo ostvarivo...

 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.mobtel.co.yu



+11 Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)25.09.2004. u 23:45 - pre 237 meseci
Pozz!

I ja sam razmisljao o ovome pre nekog vremena. Nebi bilo lose da se napravi java aplikacija za ovako nesto. Postoji ICQ java, pa sam pomislio zasto ne bi moglo i ovo. Naravno znam da nije isto, ali ako se neko razume malo vise u ovo neka odgovori.

Sto se tice cene, mislim da ce biti povoljnije od 5 - 10 din po minutu razgovora, da ne pricamo o inostranim pozivima. A mislim da ce i ubuduce biti isplativo koristiti ovako nesto, jer oni ne mogu toliko da povecaju cenu GPRS - a, to bi isto bilo kada bi se povecala cena obicnog interneta zato sto neko prica preko neta sa babom u Svajcarskoj.

Sto se procesora telefona tice ima ih raznih. Ako procesor Nokie 6600 moze da snima i cita video fajlove moze sigurno da vrsi A/D i D/A konverziju glasa.

Ne poznajem internet protokole bas najbolje, ali primetio sam da svi korisnici GPRS - a (bar na MTS - u), imaju istu IP adresu. Zaboravio sam prve dve cifre, znam da su zadnje dve 35.36.

Siguran sam da je samo pitanje vremena kada ce ovako nesto moci da se koristi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)25.09.2004. u 23:53 - pre 237 meseci
evo citat sa http://www.mobilnisvet.com/
Citat:
NISKOBUDŽETNI PUSH AND TALK TELEFON
SIEMENS CX70
20.08.2004. u 20:01 h | Autor: Petar Lazović

Kompanija Siemens je u Minhenu nedavno predstavila CX70, svoj novi model mobilnog telefona koji podržava "Push and Talk", tzv. PaT, tehnologiju. Ona omogućava da telefon koristite kao voki-toki i olakšava grupno komuniciranje korisnika preko GPRS protokola. Razlika između PaT i Push To Talk, tj. PTT, je u tome što je PaT "otvorena" tehnologija, odnosno nijedna kompanija ne poseduje patent. PaT se može implementirati u postojeće GPRS mreže i predstavlja još jedan korak ka 3G mrežama mobilnih telefona, pošto se zasniva na IMS, tj. IP Multimedia Services, tehnologiji koja je deo treće generacije mobilnih mreža.

Siemens CX70 je tri-band telefon sa velikim ekranom koji može prikazati do 65.536 boja. Ovaj aparat ima podršku za 3D Java aplikacije. Telefon podržava razmenu kako SMS i MMS, tako i email poruka. Dimenzije iznose 108 x 46 x 18 mm. Telefon može razmenjivati podatke preko infracrvenog porta i preko USB konektora. Kamera koja je ugrađena u Siemens CX70 ima 5x zoom i sa njom možete snimati video snimke do 12 slika u sekundi. Telefon će se verovatno pojaviti na tržištu do kraja godine, iako nije navedeno.

#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
*.ftn.ns.ac.yu



+3 Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)26.09.2004. u 13:08 - pre 237 meseci
Citat:
PaT se može implementirati u postojeće GPRS mreže i predstavlja još jedan korak ka 3G mrežama mobilnih telefona, pošto se zasniva na IMS, tj. IP Multimedia Services, tehnologiji koja je deo treće generacije mobilnih mreža.


Ovaj deo price je kljucan. Da bi se koristio VoIP (ili ovaj PaT) preko GPRS potrebna je podrska operatera mobilne telfonije...

Mi ovde polazimo od pretpostavke da tu podrsku nemamo...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)26.09.2004. u 23:36 - pre 237 meseci
Citat:
broker
Za PC postoje takvi programi i to dosta dobri. Za mobilni.... hm.... treba poceniti da li je procesor mobilnog uopste dovoljno jak da radi tako nesto...


Noviji smartphone mobilni su sposobni za to (pod uslovom da imas optimizovan codec u native kodu) - obicno noviji telefoni imaju ARM9-tke od 100-200 MHz tako da nema problema sa voice codecima tu.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)14.10.2004. u 14:58 - pre 236 meseci
nekad davno sam naleteo na ovu temu i ostala mi u glavi, kad prije neki dan nesto brljam sa mobilnim po gprs-u i naletim na moju ip adresu ispisanu na nekoj wap stranici i sjetim se ove teme, ali tu je i jos jedna ideja:

Ideja je sljedeca, hajde prvo da se krene sa slanjem txt poruka na ovaj nacin, p2p, a i razmjena fajlova bi bila odlicna, sta mislite, ako to bude radilo, onda ce lako da se spakuje i glas, makar snimljen prije startovanja aplikacije.

ja sam jos uvjek ne poznajem java programski jezik, ali mislim da je ovo izvodljivo
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)14.10.2004. u 16:34 - pre 236 meseci
Odlicno ja kao pokretac projekta ti se pridruzujem u ideji.
..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)14.10.2004. u 19:22 - pre 236 meseci
ja kao sto reko slabo znam javu, ali spreman sam da pomognem kako got budem mogao

znaci stoji prica iz prve poruke, nakaci se na gprs, svoj ip posalje onome koga zoves, koji se isto konektuje (problem odbijanja poziva) i veza se uspostavlja.

a pazi ovo, kad imas vise korisnika koji medjusobno razmjenjuju poruke:
Kad se nakacis na gprs, ova aplikacija otvara i osluskuje/skenira odredjeni port i kad naleti na nekog ko isto ima ovaj port otvoren raspita se o njegovim podacima i o podacima koje je on vec sakupio po mrezi, zatim provjeri da li neko od pronadjenih stoji na listi korisnika i tako u krug.
Treba biti: cjena jednog sms-a = cjena skeniranja mreze

Bitno je smisliti opciju koja bi trazila sto manji protok, a sto vecu efikasnost.

A stos je da bude p2p, znaci bez servera.

Ostvarivo?
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.srbnet.co.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)18.10.2004. u 13:14 - pre 236 meseci
malo sam kopao povodom ovoga i pogledajte ovo(pogotovo vi koji imaste symbian os na svojim mobilnim aparatima):

Citat:
Martin de Jode, Developer Consultant at Symbian, designed and implemented a Java based peer-to-peer messenger application for the Nokia 9200 Series Communicator. The main aims of the project were to illustrate programming PersonalJava for the 9200 Series, particularly handling the command button area (CBA), and using the JavaPhone APIs. The application stores its contacts in the native Contacts database. It has been tested on a Nokia 9210 using WDP over SMS and using UDP (only with the local loopback address). Note that this is not a polished application and there are various areas where there may be room for improvement, some are suggested in the article.



vise ovdje: http://www.symbian.com/developer/techlib/apps/peer2peer.html


#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.mobtel.com.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)18.10.2004. u 15:30 - pre 236 meseci
Agile Messenger is the most feature rich and versatile Instant Messenger for mobile phones on the market today. Agile Messenger is used daily by over 400,000 users and has been perfected based on feature requests and feedback from tens of thousands of users. No other mobile Instant Messenger is as mature and reliable as Agile Messenger.

Agile Messenger is available for every networked hand held device that allows 3rd party software to be installed.

Supported platforms include:

* Symbian Series 60
* Symbian UIQ
* Microsoft Smartphone
* Microsoft Pocket PC
* Palm OS 3.5+
* J2ME
* Brew
* WAP

Agile Messenger Features:

* sending and receiving instant messages
* Push to Talk
* Unicode and BIG5 support for international characters
* split screen messaging interface
* separate tabs for each conversation
* conversation history
* smiley support
* automatic download and updating of the contact list
* contact status information and presence management
* adding, removing, renaming contacts
* data usage counter
* auto update downloader and installer
* picture messaging with camera support
* "Today" plug-in (PocketPC)

Instant Messaging services supported:

* MSN®
* AOL®
* Yahoo!®
* ICQ®
* QQ®
* Wireless Village™

ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
*.ftn.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)19.10.2004. u 20:07 - pre 236 meseci
Citat:
Nikola Denić:
* Push to Talk


Koliko sam video ovde se radi o slanju voice poruka a ne o realtime VoIP komunikaciji...
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)20.10.2004. u 01:21 - pre 236 meseci
Malo sam i ja kopala.

Citat:
Push-To-Talk

Push-To-Talk (PTT) is a two-way communication service that works like a "walkie talkie".
A normal cell phone call is full-duplex, meaning both parties can hear each other at the same time. PTT is half-duplex, meaning communication can only travel in one direction at any given moment.
To control which person can speak and be heard, PTT requires the person speaking to press a button while talking and then release it when they are done. The listener then presses their button to respond. This way the system knows which direction the signal should be traveling in.
New PTT systems are being introduced in 2002 that use VoIP technology to provide PTT service digitally over 3G data networks.


Izvor

Znači ovakva vrsta komunikacije jeste real-time ali se poštuje pravo sagovornika da završi rečenicu a da ga onaj drugi ne prekine. Nepraktično za svadjanje :)

O tome kako to rade u Americi možete saznati ovde (da vam ne stajem na muku, u 3G mrežama je to normalna stvar i jako je jeftino). Kompanije koja je prva u Americi lansilarala ovakav nači komunikacije zove se Nextel. Njihova mobilna telefonija počiva na 2.5G mreži i iDEN ( integrated Digital Enhanced Network) koju je razvila Motorola. Zanimljivo je da je Nextel prvi u Americi (2001. godine) predstavio mobilni telefon sposoban za rad sa Java aplikacijama, još jednom, u saradnji sa Motorolom.

A šta na to kažu Evropljani?

Jedna malo svežija vest - Orange (jedna od vodećih kompanija u svetu mobilne telefonije u Evropi) u saradnji sa Kodiak Networks dodatno razvija sistem Push-To-Talk (iako je u funkciji od januara ove godine) tako da može da se koristi kao obično dvosmerno komuniciranje (e.g. telefonski razgovor), medjutim vraća kompletan sistem na GSM mrežu. Evo kako bi to izgledalo:


Citat:
The Kodiak technology is something of a back-to-the-future solution. Non-Nextel PTT projects have sent calls via IP over GPRS, which doesn't really have the bandwidth to handle voice traffic efficiently.

Kodiak, however, sends PTT over old-fashioned GSM, so it has similar quality of service and latency characteristics of GSM voice. It runs anywhere there is GSM coverage, which is much wider than GPRS.

It's even been built to be easy for the Feds to wiretap.

Kodiak aims to bring the basic features that made the Nextel iDEN-based service a hit, such as very quick call set-up with no ringing. Kodiak quotes a figure of 1 to 4 seconds rather than 15 to 30 for ordinary GSM to set up a call.

"The iDEN approach and the Kodiak approach are virtually identical from a technical point of view," says Bruce Lawler, Kodiak's VP of Business Development.

Kodiak claims PTT brings Nextel an extra $18 a month of revenue from the average PTT subscriber.

Kodiak has updated the Nextel formula with another layer of added features. These include instant messenger-style presence indicators, one-button upgrade to a normal two-way voice call and easy group calling. So an angry CEO can scream at his entire executive team with the push of a single button on his mobile. It's even been redubbed 'instant voice messenger'.


Više o ovome na ovom linku

Pokušala sam da nadjem i taj programčić koji se kod njih koristi za ovu vrstu tehnologije, možda bi pomogao/dao ideje medjutim bilo je vrlo bezuspešno.

Pozdrav, Tijana
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.mobtel.co.yu.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)20.10.2004. u 01:47 - pre 236 meseci
Ja koristim agile .. i njihov PTT je sasvim ok ... ono probajte vidite .. pa ocenite ;)


ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)14.11.2004. u 00:27 - pre 235 meseci
da li je neko pokusao da se nakaci na gprs sa racunarom i pokrene neki chat program koji bi radio ovo gore opisano? znaci dva racunara na gprs-u i chat izmedju njih direktno, bez servera izmedju? npr sa netmeeting-om?

zar niko ne zna javu, ima da je naucim, pa makar (samo prvo C i C++, prvo vaznije stvari).....
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)08.04.2005. u 09:11 - pre 230 meseci
Jeli ljudi, sto se vi toliko patite kad vec postoje mobilni telefoni sa VoIP-om?
T-Mobile ima neki "black berry" u ponudi u Americi ...
 
Odgovor na temu

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.dialup.neobee.net.

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)08.04.2005. u 11:36 - pre 230 meseci
Gde si bio prosle godine sa tim obavestenjem !!?
Ali bezobzira na to Hvala !!!
..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: GPRS IP-PHONE Project (pridruzite se)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14926 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.