Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fujitsu Siemens v5535 - problem sa ventilatorom i bukom

[es] :: Laptopovi :: Fujitsu Siemens v5535 - problem sa ventilatorom i bukom

[ Pregleda: 1320 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirko543
Banja Luka, RS

Član broj: 307806
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Fujitsu Siemens v5535 - problem sa ventilatorom i bukom16.10.2012. u 14:23 - pre 140 meseci
Laptop nakon što bude uključen određeno vrijeme (koje se konstantno smanjivalo, sada već nakon 20ak minuta) počinje strašna buka iz ventilatora, ali ne klasična, već zaista nepodnošljiva sa karakterističnim nekonstantnim zvukom: kao da par sekund ubrza, pa se smiri pa onda opet. A jačina zna dostići nivo da se računar pomalo trese (ja sam imao osjećaj kao da je nešto upalo u krila ventilatora, ali ne). I stvar je u tome da laptop u tim momentima nije ništa posebno topao.

Nosio sam u servis, prvo su ga samo očistili, kako nije bilo promjene rekli su mi da mijenjam ventilator. Nabavio sam drugi, koji sam teško našao, jutros ga ugradio kada nakon pola sata opet isto.

Zanima me u čemu bi mogao biti problem, već ludim i nemam pojma šta da radim više.
Hvala.

edit: Zaboravio sam napomenuti da se zvuk mijenja (postaje nekad jači, nekad slabiji) kada npr. podignem računar. Ili kada pritisnem ispod računara.


[Ovu poruku je menjao mirko543 dana 16.10.2012. u 15:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Fujitsu Siemens v5535 - problem sa ventilatorom i bukom16.10.2012. u 18:39 - pre 140 meseci
Taj laptop ima plasticno kuciste, tako da je kuciste moglo tokom godina da se savije tako da pritiska ventilator. Isto tako je i maticna ploca mogla da se savije na takav nacin da ventilator pritiska kuciste. Na donjem delu laptopa ima veci poklopac, i kad skines taj poklopac, moze se lako pristupiti ventilatoru. Skini taj poklopac (treba ti mali precizni krstati srafciger) i vidi kako se ventilator ponasa kad nema poklopca. Naravno laptop tada drzi na ravnom (na primer na nekom stolu). ako se odlucis da skidas poklopac, pre nego sto pocnes da sa skidanjem, iscupaj kabl od AC adaptera i skini bateriju sa laptopa.
 
Odgovor na temu

mirko543
Banja Luka, RS

Član broj: 307806
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Fujitsu Siemens v5535 - problem sa ventilatorom i bukom18.10.2012. u 00:11 - pre 140 meseci
Pre svega hvala na odgovoru.

Sinuo sam poklopac, onako vizuleno se meni čini sve ok i sa njim i sa matično. Kada sam uključio, radio je prvih 20ak minuta no onda opet isto. Tako da izgleda da nije do toga.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Fujitsu Siemens v5535 - problem sa ventilatorom i bukom18.10.2012. u 00:34 - pre 140 meseci
OK. Sad kad znamo da nije do poklopca, probaj da odgonetnes da li ventilator udara u nesto dok se okrece prilikom rada (njegovo kuciste posto se radi o "blower type" ventilatoru, ili njegov kabl, ili neki strani objekat u njegovom kucistu). Ako ne mozes nista da utvrdis vizuelnom proverom dok je racunar ukljucen, mozes da otvoris kuciste ventilatora kad je laptop iskljucen (isto se podrazumeva da laptop nije pod naponom dok to radis [skinuti bateriju i iscupati AC adapter]) da bi izvrsio vizuelnu proveru. Pri ovom postupku mozes malo zavrteti ventilator prstima da vidis da li slucajno negde ne udara. Ako se ponovo nakupila prasina, u kucistu ventilatora, mozes je ocstiti cetkom sa mekanim vlaknima... Naravno ovo sto sam predlozio sve radis na sopstvenu odgovornost ako se odlucis da probas...
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Fujitsu Siemens v5535 - problem sa ventilatorom i bukom

[ Pregleda: 1320 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.