Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2068707 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.10.2015. u 12:33 - pre 103 meseci
Kiki 16 meni se to dešavalo isti simtomi, pojavi se plamen i alarm. i tako jedno dve nedelje sam se obrćao oko nje čistio generalno i ništa neki put upali iz prve neki put iz treći četvrti put.
I na kraju sam zvao servis i rekli mi da DA ISPRAVIM PLOČU. i od tada kada je generalno čistim ispravim i ploču.

U subotu sam generalno čistio peć, a i dimovodne cevi , bio sam iznenađen koliko su bili zapušeni. Drvenom varjačom malo izlupam ispadne vrlo malo pepela, gurnem ruku kroz te račvu ono na ulazu zid od pepela i prema pećki.
Zato za sve obavezno čistiti dimovodne cevi.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.10.2015. u 13:19 - pre 103 meseci
Nekoliko bitnih izvoda od Kepo za Kotlove na pelet
Nije loše da se podsetimo.

10. Da li je potreban dovod svežeg vazduha za rad kotla?

Za rad kotla neophodan je konstantan dotok svežeg vazduha..Kotao je veliki potrošač kiseonika, pa iz tog razloga je potrebno obezbediti
dotok svežeg vazduha.

Dotok svežeg vazduha se obezbeđuje fiksnim otvorom na spoljnjem zidu minimalnih dimenzija 100 cm2.Otvor za dotok svežeg vazduha
mora biti u donjoj zoni prostorije 30cm iznad poda, u blizini kotla.U istoj prostoriji je potrebno imati i ventilacioni otvor za odvod prljavog
vazduha (prašina od peleta i pepela) u gornjoj zoni prostorije 20-30cm ispod plafona min. dimenzija 150cm2.Postoji mogućnost da se
usled zagušenja kotla koje je prouzrokovano ne redovnim održavanjem pojavi koncentracija dima u prostoriji, i iz tog razloga je jako bitno
da u prostoriji ima i ventilacioni otvor za odvod prljavog vazduha.

11. Da li mi je potreban dimnjak?

Ne , za kotao na pelet nije potreban dimnjak da bi kotao pravilno funkcionisao. Dovoljno je samo sa dimnim cevima izvesti gasove vani.
Međutim, ako će dimni gasovi koji izlaze iz cevi da ometaju Vašu okolinu (prozori iznad, prozor sa strane,prozor Vašeg komšije,…), jedino
rešenje je ugradnja „ izolovanog“ dimnjaka, i samim tim odvod gasova iznad objekta.

Kepo u svom proizvodnom programu ima i inox izolovane dimnjake, i za detaljnije informacije možete nam se obratiti.
Nikako ne smete sa spoljne strane zida ili van izolovanog prostora odvoditi dimne gasove sa neizolovanim cevima jer ćete tako proizvesti
kondenzaciju i ometati rad kotla i odvod dimnih gasova.

15. U kom vremenskom intervalu se čisti kotao?

Čišćenje kotla se deli na redovno i generalno.Maksimalni interval za redovno čišćenje kotla je 48 sati. Pod tim se podrazumeva istresanje i
čišćenje gorionika ako nema automatsko samočišćenje.

Pražnjenje pepeljare se vrši jednom u 3-5 dana, u zavisnosti od potrošnje peleta.
Održavanje kotla veoma utiče na rad kotla, i jedan od najčešćih uzroka samostalnog gašenja kotla je zagušenje u dimovodnim kanalima
kotla i dimnim cevima van kotla.

16. Koliko je bitan kvalitet peleta za pravilan rad kotla?

Jako je bitan, možda i najbitniji faktor za pravilan rad kotla.
U zavisnosti od uslova na terenu, kotao se šteluje na licu mesta i pušta u rad. Kada se parametri usklade sa Vašim dimnjakom i dotokom
kiseonika, sledeća stvar od koje zavisi pravilan rad kotla je pelet.

Kvalitetan pelet, je najjeftiniji pelet!

Naša preporuka je da se svake sezone vežete za istog i proverenog proizvođača peleta. Na taj način ćete izbeći:
– mnogobrojne dolaske i troškove servisera
– samostalno gašenje kotla usled lošeg sagorevanja u pepeljari
– velike naslaga pepela u dimovodnim kanalima i samim tim mnogo češće čišćenje kotla od predviđenog
– veću potrošnju peleta

Kotao na pelet radi na principu kontrolisanog sagorevanja, i samim tim pelet mora biti dobrog kvaliteta da bi kotao neometano i štedljivo
funkcionisala.

Odličan kvalitet peleta = odličan komfor u eksploataciji.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.10.2015. u 13:46 - pre 103 meseci
Evo još podataka nije loše da se zna. Pročitajte 6 tačku pa može da prokomentarišemo svi zajedno.

1. Minimalna udaljenost bočnih strana kotla od zidova:

leva strana : 50 cm neophodnih u bilo kom slučaju!
desna strana : 50 cm, uz konsultaciju sa serviserom moze se smanjiti na 10 cm.
zadnja strana: 40 cm minimum
prednja strana: 100 cm , dovoljno da se otvore vrata i nesmetano odrzava kotao
visina prostorije : 200 cm minimum

Što znači da su minimalne dimenzije prostorije u osnovi 1.5 met x 1.5 met, visine 2.0 met.

Ovo je neophodno da bi serviser mogao da uradi godisnji servis, reaguje na bilo kakav kvar na kotlu, i da vi možete neometano da održavate kotao i dimne cevi.

U suprotnom dolazimo u situaciju da smo nemoćni da Vam pomognemo u slučaju bilo kakve intervencije.

2. Za pravilan rad, kotao mora biti postavljen u provetrenoj prostoriji.

Otvor za dotok svežeg vazduha mora biti u donjoj zoni prostorije 30cm iznad poda u blizini kotla.

Dotok svezeg vazduha se obezbeđuje fiksnim otvorom na spoljnjem zidu minimalnih dimenzija 100 cm2.

U istoj prostoriji je potrebno imati i ventilacioni otvor za odvod prljavog vazduha (prašina od peleta i pepela) u gornjoj zoni prostorije 20-30cm ispod plafona min. dimenzija 150cm2.

Postoji mogućnost da se usled zagušenja kotla koje je prouzrokovano neredovnim održavanjem dimnih cevi i dimnjaka, pojavi koncentracija dima u prostoriji, i iz tog razloga je jako bitno da u prostoriji ima i ventilacioni otvor za odvod prljavog vazduha.

U našoj paleti proizvoda imamo cevi dimenzija ø 120mm sa ukrasnim rozetnama i mrežastim završetkom, koje možete ugraditi kao ventilacioni otvor. Ovi otvori moraju biti napravljeni tako da ni u jednom momentu ne može doći do začepljenja istih.

informacija

3. Za odvod dimnih gasova koristiti isključivo dimne cevi ø 80 ili ø100 sa silikonskim gumicama.

Ukoliko se odlučite za dimne cevi ø 100mm, time znatno produžavate interval čišćenja istih.

Maksimalne količine elemenata za povezivanje kotla i peći su:

T komad ………………………………………… 1 komad
Prave cevi od 1000mm ili 500mm …… maksimalno 3 metra
Koleno 90° …………………………………….. 1 komad

U slucaju da se koriste 2 kolena 90°, dužina cevi može biti maksimalno 2 metra.

Horizontalno postavljene dimne cevi ne smeju biti duže od 1 met., sa obaveznim padom na kotao od 3-5%.

Na kraju instalacije dimnih cevi ø 80 ili ø100 mm, mora biti izolovan dimnjak min. prečnika ø130, ili slobodan protok gasova u spoljnu okolinu uz adekvatne završne elemente.

Ako se odlučite za kupovinu dimnih cevi ø100 mm umesto ø 80, znatno produžavate interval ćišćenja istih.

4. Izolovan dimnjak na koji se povezuje kotao mora biti minimalnog prečnika ø 130mm i obavezno očišćen pre puštanja u rad.

Za sve kvarove koji su prouzrokovani neodržavanjem dimnjaka, proizvođač ne snosi odgovornost.

Minimalni interval za čišćenje dimnjaka je jednom godišnje. Ukoliko je dimnjak većeg prečnika taj interval se produžava po potrebi.

Dimnjaci kvadratnog oblika malih dimenzija ometaju pravilan rad kotla.

Dimnjak na koji se povezuje kotao, ne sme biti povezan nijedan drugi potrošač, drugi kotao, peć, kalolifer, ili neko drugo grejno telo…

U slučaju da je neophodno da se povezuju dva kotla na jedan dimni sistem, mora se hermetički zatvoriti dimna cev na kotlu koji se ne koristi, uz obavezno odobrenje servisera da je dimovodni sistem pravilno montiran. U suprotnom ne snosimo nikakvu odgovornost za kvarove i oštećenja na kotllu.

Minimalna visina spoljnog izolovanog dimnjaka je 3 metra od mesta priključka dimnih cevi ø 80 ili ø100.

6. Ne preporučuje se montaža kotlova u stambenim prostorijama (dnevni boravak, hodnik, kuhinja, ..).

Ako je to neophodna solucija, obavezno kontaktirajte našeg servisera pre kupovine kotla i uz njegov izlazak na lice mesta i pismeno odobrenje da su ispunjeni uslovi za montažu, možete koristiti naš kotao sa pravom garancije na isti, u suprotnom serviser neće pustiti kotao u rad.

Ako ispunjavate uslove koje odobrava serviser da se kotao montira u stambeni prostor, očekujte sledeće:

– Finu mikro prašinu u prostoriji koliko god se trudili da je neutrališete.

– Prašina se stvara usled redovnog čišćenja kotla i pražnjenja pepeljare i godišnjeg servisa gde se kompletno otvara i čisti kotao, usled svakog sipanja peleta u spremnik,usled čišćenja dimnih cevi jednom ili dva puta u toku sezone.

– Buku koja se stvara usled sagorevanja peleta, konstantnog rada ventilatora i rada motora koji ubacuje pelet u gorionik.

– Veliku temperaturu na vratima i kontrolnom staklu, što može izazvati opekotine kod dece i starih.

– Obavezu da kompletnu količinu peleta koja je potrebna za grejnu sezonu, pronesete kroz Vaš stambeni prostor.

– Neophodnost veze sa spoljnom okolinom u vidu otvora min. 100cm2, koji se nalazi u istoj prostoriji gde i kotao, u visini od 30cm od poda. Najbolje je ako može da se obezbedi otvor što bliže kotlu.

– U slučaju da se desi neko začepljenje dovoda svežeg vazduha, kotao izvlači veliku količinu kiseonia iz prostorije gde vi boravite. Vremenom nedostatak svežeg vazduha prouzrokuje loše sagorevanje peleta, a i ugrožava Vas koji tu boravite.

– Adekvatan izolovani dimnjak minimalnih dimenzija ø130. Četvrtasti dimnjaci manjih dimenzija od 130 x130 mm, mogu praviti probleme u radu kotla!

7. Pozicioniranje kotla

-Kotao se mora izravnati po postavljanju, a to se postiže štelovanjem stopica kotla.

-Minimalna udaljenost kotla od nezapaljivih materijala mora biti 500mm, 500mm od slabo zapaljivih materijala i 1000mm od lako zapaljivih materijala! Poželjno je da odstojanje kotla od lako zapaljivih materijala bude i veće.

kotlovi-prostor

-U slučaju provođenja dimnih cevi kroz zapaljive materijale kao što je drveni zid, potrebno je izvršiti odgovarajuću izolaciju dimnih cevi.

-Ako se kotao instalira na podu koji nije od nezapaljivih materijala potrebno je napraviti postolje koje je od nezapaljivog materijala i čije su dimnzije veće od dimenzija kotla od najmanje 20cm sa zadnje i bočnih strana i najmanje 40cm sa prednje strane kotla

-Preporuka je da svi zapaljivi materijali, nameštaj, zavese, tepih… budu najmanje 1000mm udaljeni od direktnog zračenja toplote.

-Kotao mora imati konstantan dovod svežeg vazduha (spoljnog).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.10.2015. u 16:09 - pre 103 meseci
miki se raspisao kao da mu je tast kupio ovaj forum a nije napisao najbitniju stavku: "NE KUPUJTE SIVE PECKE". Samo bordo, one bolje rade :D

PS: Miki, kako si uspevao bese da 'ispravis onu plocu iznad turbulatora? ona je bas debela.

[Ovu poruku je menjao Drizzt Do Urden dana 26.10.2015. u 18:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.10.2015. u 18:09 - pre 103 meseci
Citat:
kiki16: MBS 18kw

Očistili smo dimnovodne cevi i vise se ne oseca dim, hvala svima. U nedelju mi se javio drugi problem.

Kada startujem pec, pali se alarm za upaljač kada peć kasni u paljenju plamena, plamen se zapali ali ne tako brzo. To se dešava oko 5-7 puta u sezoni, tako bilo prošle sezone.
Kada se upali taj alarm, ako nisi tu da odmah ugasiš peć, onda on nabije dim u celoj peći i počinje da dimi gde nadje najslabija mesta da izlazi iz peći i puni sobu tim dimom. I to je bas vidljivi dim.
Nisam zapazila da li kada se upali alarm, cela peć se gasi i ventilator ne radi, što mi je jako čudno. I čudno mi je to kako kada je sve hermetički zatvoreno, dim uopšte može izaći iz peći. Za sada u toku rada peći ne oseća se dim.

A na koliko vreme ti je podešeno maksimalno vreme paljenja peći da se ne uključuje alarm? Ako je kratko vreme,povećaj taj interval.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.10.2015. u 19:58 - pre 103 meseci
Miki

Ovo je izvuceno iz tacke 6.
– Veliku temperaturu na vratima i kontrolnom staklu, što može izazvati opekotine kod dece i starih.
to im je verovatno preporuka za kotao sa izolovanim vratima a gde da stavimo kotao sa staklom i koji zraci 4.kw u prostoriju,mozda u kupatilo ili neki mali hodnik ili ko ima letnju kuhinju ili na terasi,ja sve to razumem i prasinu i kada se cisti kotao i prasinu od pepela i buku od puza,ventilatora,onda takve pecke nisu trebali uopste da prave,lepo je videti Miroslava Ilica na reklami za alfu samo da se proda pa ti posle pisi upustva treba ovo treba ono.

Da, zaboravi, a sta se desava ako imas pec na pelet od bilo kojih proizvodjaca koja samo greju zracenjem,gde nju staviti
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2015. u 10:31 - pre 103 meseci
Zoran.mika da kontradiktorno pisanje, ali navode obaveznu ventilaciju prostorije, ne znam da li si pogledao ima slika sa ventilacijom.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2015. u 10:37 - pre 103 meseci
[quote]Drizzt Do Urden:
miki se raspisao kao da mu je tast kupio ovaj forum a nije napisao najbitniju stavku: "NE KUPUJTE SIVE PECKE". Samo bordo, one bolje rade :D

PS: Miki, kako si uspevao bese da 'ispravis onu plocu iznad turbulatora? ona je bas debela.

Moja ploča je 4 mm na ravan beton pa čekić od pola kila i udri rezantnim udarcem pa pogledaš kako je, vrlo lako se ispravlja.
Što se tiče sivih pećki neću stalno da se ponavljam znaju oni to dobro samo neće da priznaju da su se zeznuli.
 
Odgovor na temu

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2015. u 10:47 - pre 103 meseci


Kao korisnik kamina Termoflux 20KW vec trecu sezonu nemogu se pomiriti sa misljenjima nekih clanova foruma kako ti kamini nisu za dnevne boravke.
Negdje u prethodnim postovima sam opisao kako sam 8 sezona koristio alfa 20 na cvrsto gorivo i za stan od 65kv. izdvajao oko 450Eur. i kad se sjetim svih muka oko lozenja uglja i drva, iznosenja , prljanja, ciscenja sporeta na svakih 45 dana ,ljudi moji pa ovo sada je pjesma uz trosak za 3t 350Eur. ove godine. Uz kvalitetan pelet koji u vreci nema prasine ni 50g nema ni govora o bilo kakvom prasenju, i zar je muka dnevno iznijeti jednu vrecu od 15 kg i sipati, jednom do max.dva puta sedmicno usisati pepeo iz nje, obrisati staklo i jednom mjesecno istresti usisivac i ocistiti filter . Stvarno ne razumijem zalbe na buku, ventilator se uopste ne cuje osim kod ciscenja casice, puz minimalno ako je prazan spremnik i totalna tisina u stanu (uz manju djecu sigurno necete nista primijetiti, ima li sta gore od gluve kuce). Pec koja radi 90% vremena u modulaciji ima temperaturu stakla ispod 90C tesko da ce opeci bilo koga ( ploca na sporetu kao i rerna prelazi 300C i sta onda), nije tacno da se mora udaljavati od zidova vise od 10cm kod mene je tako sa dvije strane i stoji na drvenom podu, kada se skinu bocne keram. plocice moze se pristupiti bilo kom dijelu kamina radi zamjene nekog dijela. Generalno ciscenje jednom u toku sezone i drugi put na kraju u trajanju od 15min. i opet sve sa usisivacem. Kao solidan poznavalac ovih peci poznajem u svom mjestu vise od 50 prezadovoljnih korisnika raznih tipova i snaga, uz koristenje nekoliko vrsta peleta apsulutno ni na jednoj nisu mijenjani nikakvi parametri sve je kako je podeseno fabricki i ama bas niko nije imao vecih problema osi neukih korisnika kada usled neociscene casice nece da potpali i prespe pelet ponovljenim startom.
U zavisnosto od kvaliteta peleta razlika je jedino u nesto brzem prljanju koje se opet svodi na jos jedno gen. ciscenje tokom godine. Nigdje niko se nije zalio na dim, neki koriste iste odzake sa dva i cak 4 korisnika na istom u zgradama i opet nema problema. Kod mene je cak dimovod fleksibilna alu. cijev duzine oko 70cm i ni trunke dima nikada, neki su samo probijali zid i odvod izvodili napolje i kod njih sam primijetio najmanje vrijednosti temp. izlaznih gasova valjda zbog manje promaje u odnosu na klasicne odzake.
Sve ovo sam iznio potpuno objektivno iz razloga kako nebih odvracao potencijalne interesante i priznajem da je od ovog vida jedino komfornije grijanje centralno iz toplane, gas i struja uz nezaobilazno pitanje isplativosti. Nemam razumijevanje za neke razmazene peke kojima je sve muka i smeta najmanja sitnica, barem ja koji sam kao mali upamtio i fijaker (vrsta sporeta, neki ce znati) i kolibu i ognjiste i opet je bilo neke drazi.

D.Milovic
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2015. u 11:24 - pre 103 meseci
Citat:
miki67:
Zoran.mika da kontradiktorno pisanje, ali navode obaveznu ventilaciju prostorije, ne znam da li si pogledao ima slika sa ventilacijom.



Kao sto kaze Miki kontradiktorno pisanje pojedinih proizvodjaca peci,ali to im je verovatno zaledjina za koje kakve moguce problame u radu,da se razumemo ja sam prezadovoljan sa mojom MBS 18.kw peckom od potrosnje do toplote u kuci i do rada oko nje koj se nalazi u dnevnom boravku a kakve bi muke imao sto kaze Dragoljub da imam pec na drva.

I ova resetka za ventilaciju do poda,glupost,sta se desava kada se pec nalazi na nekom od pregradnih unutrasnjih zidova gde je dimljak kao meni jer moram da stemujem rupu za ventilaciju na jednom od spoljnih zidova koji je udaljen 2,5 metra od peci,verovatno svako od nas moze da otvori najblizi prozor dal na kip ili malo na obrt da ulazi potrebna kolicina vazduha u prostoriju

 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2015. u 13:28 - pre 103 meseci
I ja sam zadovoljni korisnik MBS 18kw BORDO pećke i ovakav vid grejanja sam pratio još od 2008 kada sam skupljao pare za Edil kamin italijansku peć od 2500 eura. Sva sreća pa su naši počeli da prave puno jeftinije.
Na drva se nikad nisam grejao pošto sam živeo u zgradi, a grejanje na pelet je stvarno dobar vid grejanja i isplativ.

Dragoljube zapazio sam jednu tvoju rečenicu - 3t za 350 eura ja sam toliko platio 2t.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2015. u 13:32 - pre 103 meseci
Da da i ja sam zadovoljan korisnik BORDO peci hahaha,a ja kolko sam shvatio Dragoljub zivi u Republici Srpskoj verovatno je tamo pelet jeftiniji
 
Odgovor na temu

gentoi1954
istvan erdei
nezaposlen
temerin

Član broj: 330173
Poruke: 51
*.dynamic.stcable.net.



+57 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2015. u 15:30 - pre 103 meseci
Mi korisnici sivih pecki smo ne zadovoljni, vec prezadovoljni. Nama netrebaju cekici i razne alatke da bi pec funkcionisala.Salim se naravno, pozdrav kolege.
 
Odgovor na temu

sh2rinja
Novinar
RTS
Baljevac

Član broj: 325789
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2015. u 16:40 - pre 103 meseci
Pozdrav svima. Druga sezona počela pre mesec dana. Odmah nakon desetak dana, crkao dozator. Serviser dolazio i postavio neki njegov dok mu iz servisa ne posalju novi. Trenutno trošim Eko-studenica, 140 e tona. Alm Pellets iz istog mesta (Ušće izmedju KV i Raške) digao cenu na 160e. A Ekostudenice važi za kvalitetniji. Slatko sam se ugrejao prošle godine. Tri tone potrošio, grejao po 22 sata dnevno zbog bebe. A grejem 120 m2. S napomenom da nemam kubaturu jer sam u potkrovlju. Ove godine, nadam se i manje. Podesavanja na minimumu sa jakim vetorm. P1 na 0.9 i 1800 obrtaja. Razlog, previše mi je čađio staklo. Prethodni pelet ista podešavanja P1 samo vetar 1650. Nikada se nije ugasila. Piljevine u džakovima ima za čašu, čašu ipo jogurta. Sve guta.
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
46.235.99.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2015. u 20:51 - pre 103 meseci
@sh2rinja

Bravo za potrošnju!

@zoran.mika

Evo i ja da se pridružim BORDO FAN CLUB-u.Ahahahaha...
 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.10.2015. u 21:49 - pre 103 meseci
Ljudi u sustini od parametra sta bi sve trebalo namestiti,ja sam namestio taj stand by rezim i jos sam namestio ventilator sa 1900 na 1700,plus sam namestio da sa 2,2 na 0,9 pelet.
Sta bi jos trebalo podesiti po vama,mada me je i ovo dosta osvezilo
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.10.2015. u 07:59 - pre 103 meseci
@Stojke14

Namestio si da radnom rezumu 2. ubacivanje peleta bude 0,9" i smanjio obrtaje na 1700.,da nije to malo a koliko ti je ubacivanje peleta i brzina ventilatora na radnom rezimu 1. odnosno modulaciji
 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.10.2015. u 09:23 - pre 103 meseci
Pa pratio sam ona podesavanja sto ste predlozili
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.10.2015. u 09:46 - pre 103 meseci
Stojke napisi sva podesavanja po radnim rezimima od 1. do 5. i brzine ventilatora,nije normalno da u vecim rezimima rada bude manje ubacivanje peleta nego u manjm rezimima rada
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.10.2015. u 09:53 - pre 103 meseci
Evo ti moji parametri,nek ti budu orjentir pa probaj


N-9-4 GLAVNA PODEŠAVANJA
N-9-04-01 Vreme za koje peć ne može da se ugasi na taster ON/OFF od kad se uključi 05'
N-9-04-02 Minimalno vreme rada ventilatora za odvod dimnih gasova kod isključivanja peći, ako je temperatura izduvnih gasova manja od zadate u Pr28, peć se gasi ranije 10'
N-9-04-03 Vreme početnog ubacivanja peleti prilikom uključivanja peći 40''
N-9-04-04 Vreme za detekciju prvog plamena 120''
N-9-04-05 Broj obrtaja motora za odvod dimnih gasova prilikom početnog ubacivanja peleta. Povećati da bi se napravio vakum 1600
N-9-04-06 Razlika temperature prilikom uključenja STAND - BY moda 02,00 C
N-9-04-07 Vreme za koje se peć gasi u STAND - BY modu, tj kada detektuje razliku temperature koliko vremena je potrebno do isključenja peći 02'
N-9-04-08 Vreme prelaska iz programa u program. Objašnjenje dato detaljnije u nastavku upustva 20''
N-9-04-09 Uključivanje funkcije za uključivanje i isključivanje peći nekim uređajem za komunikaciju ( npr. mob. telefon bluetooth ) OFF
N-9-04-10 Blokada tastera ( uključivanje isključivanje dugmićima SET i ON/OFF OFF
N-9-04-11 Vreme za koje pri nasilnom isključivanju peći iz el. Mreže ( nestanak struje direktno na glavni prekidač ) neće doći do javljanja greške BLACK OUT 15''

N-9-6 PODEŠAVANJA PARAMETRA
N-9-06-01 Maksimalno vreme paljenja peći ( ne pali se alarm 05 ) 25'
N-9-06-02 Vreme potrebno da se detektuje temperatura izduvnih gasova vezano sa Pr13 05'
N-9-06-03 Interval vremena između čišćenja posuda u kojoj se vrši sagorevanje 10'
N-9-06-04 Vreme ubacivanja peleta u režimu paljenja 0.6''
N-9-06-05 Vreme ubacivanja peleta od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 0.4''
N-9-06-06 Vreme ubacivanja peleta u režimu 1 ( Program 1 ) 1.2''
N-9-06-07 Vreme ubacivanja peleta u režimu 2 ( Program 2 ) 1.5''
N-9-06-08 Vreme ubacivanja peleta u režimu 3 ( Program 3 ) 2.0''
N-9-06-09 Vreme ubacivanja peleta u režimu 4 ( Program 4 ) 2.5''
N-9-06-10 Vreme ubacivanja peleta u režimu 5 ( Program 5 ) 3.2''
N-9-06-11 Vreme čekanja izbacivanja greške od trenutka kada se greška detektuje 30''
N-9-06-12 Vreme čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 80''
N-9-06-13 Minimalna temperatura izduvnih gasova 40 C
N-9-06-14 Maksimalna temperatura izduvnih gasova - kada dostigne ovu temperaturu peć se vraća u Program 1 220 C
N-9-06-15 Kada temperatura izduvnih gasova pređe ovu vrednost onda se uključuje ventilator za izduvavanje u prostoriju 90
N-9-06-16 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu paljenja 1450
N-9-06-17 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 2000
N-9-06-18 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 1 ( Program 1 ) 1800
N-9-06-19 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 2 ( Program 2 ) 1900
N-9-06-20 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 3 ( Program 3 ) 2200
N-9-06-21 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 4 ( Program 4 ) 2400
N-9-06-22 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 5 ( Program 5 ) 2650
N-9-06-28 Kada temperatura izduvnih gasova padne ispod ove temperature peć prestaje sa izduvavanjem koje se vrši prilikom isključivanja peći 75 C
N-9-06-29 Brzina ventilatora izduvnih gasova prilikom isključivanja peći i čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 2800
N-9-06-30 Vreme ubacivanja peleta prilikom čišćenja posude za sagorevanje 0.9''
N-9-06-31 Uključivanje Enkodera ( uvek ON ) ON
N-9-06-32 Vreme uključivanja dozatora posle isključenja - pošto dozator uvek ima neko kašnjenje prilikom isključenja potzrebno je to kašnjenje korigovati sa nekom vrednosti kako bi se zadržao željeni interval punjenja 0,0''
N-9-06-33 Temperatura na kojoj se uključuje pumpa 45 C
N-9-06-34 Isključivanje sigurnosnog manometra on
N-9-06-35 Pritisak na kome se isključuje kotao 2,5b

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2068707 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.