Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem: Racunari vide mrezu ali nemaju pristup internetu. DHCP?

[es] :: Windows mreže :: Problem: Racunari vide mrezu ali nemaju pristup internetu. DHCP?

[ Pregleda: 1887 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

underr.t
Mladen Gavric
Dom zdravlja "Sveti Sava"

Član broj: 307591
Poruke: 8
*.teol.net.



+3 Profil

icon Problem: Racunari vide mrezu ali nemaju pristup internetu. DHCP?09.10.2012. u 10:27 - pre 140 meseci
Postovani,

Da odmah predjem na problem. Unutar mreze imam nekih 50-ak racunara i ono sto se jutros desilo me malo zbunilo(da kazem u najmanju ruku) te vas molim za pomoc u sto skorijem roku.
Od tih 50-ak racunuara jutros mi je jedno 5-6 njih prijavilo problem da ne mogu da izadju na internet.
Kada sam dosao do njih sva podesavanja su onakva kakva sam i postavio, tj staticka IP adresa, Default Gateway itd
npr.

IP aderss: 192.168.1.71
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1

Daljom "istragom" sam utvrdio da je jedan od zaposlenih, bez mog znanja, u mrezu postavio wireless router koji je napravio konflikt sa DHCP serverom.
Pomenuti router je iskljucen iz mreze ali onih 6 racunara i dalje ne moze da pristupi netu.
Stoga vas molim ako imate kakvih predloga, neka budu u sto kracem roku.

Unapred zahvalan, Mladen.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem: Racunari vide mrezu ali nemaju pristup internetu. DHCP?09.10.2012. u 10:47 - pre 140 meseci
U takvim situacijama, najjednostavnije je da odradiš disable mrežnog adaptera, pa enable nakon toga, i to veoma često resetuje setovanja i kartica "progleda". Ako i dalje imaš problema, pokušaš ručno iz command prompta da iniciraš obnovu IP adrese (ipconfig /renew), čišćenje DNS cache-a (ipconfig /flushdns) ili čišćenje problematične stavke iz ARP cachea (arp -d 192.168.1.1) odnosno pražnjenje celokupnog ARP cache-a (netsh interface ip delete arpcache). Ako i dalje ne radi a svi problematični računari su na istom switchu, isključiš ga na minut-dva i uključiš. Ovo sve bi najčešće trebalo da bude sasvim dovoljno, a ako nije viči pa da predlažemo dalje...
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Problem: Racunari vide mrezu ali nemaju pristup internetu. DHCP?18.11.2012. u 22:28 - pre 139 meseci
flushdns i renew ce biti sasvim dovoljni

Odes u command prompt, ukucas ipconfig /flushdns (ovo ce da obrise sve dns zapise koje si imao u kes memoriji). Nakon toga neces moci da izadjes na net, ali neces ni imati podesavanja sa onog uljez wireless rutera. Zatim kad odradis flush, kucas ipconfig /renew kako bi povukao sa tvog rutera parametre neophodne da bi ti racunari izlazili na net (obicno je to ip adresa koju dodeljuje DHCP server, default gateway i DNS server). Nakon ove druge komande trebao bi da izadjes normalno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem: Racunari vide mrezu ali nemaju pristup internetu. DHCP?

[ Pregleda: 1887 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.