Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Do you speak english? How yes no.

[es] :: Vodič za posao :: Do you speak english? How yes no.
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19488 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Do you speak english? How yes no.04.10.2012. u 17:36 - pre 140 meseci
Ovo sa oglasima na engleskom za rad u Srbiji postaje krajnje apsurdno, i prilično iritirajuće.
 
+5

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.04.10.2012. u 18:03 - pre 140 meseci
Slazem se.
Osim ako je nije u pitanju strana firma koja nema predstavnike ovde i ukoliko se od uposlenika ne ocekuje komunikacija sa centralom, potpuno je kretenski.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+3

uranium
Beograd

Član broj: 60097
Poruke: 543
95.180.54.*

Jabber: uranium@elitesecurity.org
ICQ: 324386953


+5 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.04.10.2012. u 18:22 - pre 140 meseci
Pazite ovaj slučaj: strana kompanija ( sa kancelarijama u Srbiji ), jednom mesečno ima dan kada svi zaposleni moraju komunicirati isključivo na engleskom ( uz pretnju da ko progovori srpski, mora da održi prezentaciju na engleskom pred celom firmom ). Pitam se da li se tu radi o kršenju nekog zakona i/ili prava zaposlenih ...
Attempt all the problems. Those you can do, don't do. Do the ones you cannot.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.04.10.2012. u 19:43 - pre 140 meseci
J***la vas prava zaposlenih :)
Kad neko pocinje da se zali na nesto kao protiv zakone je, ovo ono a sasvim je korektno da normalna firma trazi da zaposleni koliko toliko znaju engleski!
OK, ne mora obican radnik u EPS-u da zna, ali iskreno TREBA da zna i salteras u Telekomu i salterusa u EPS-u...
 
+3

karateka

Član broj: 155953
Poruke: 54
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1331 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.04.10.2012. u 20:59 - pre 140 meseci
Ako je uslov, između ostalog, i znanje engleskog jezika, na ovaj način će firma u startu eliminisati one koji ga ne znaju. Druga je stvar kada neko pretera sa zahtevima, npr. ovako:

Prikačeni fajlovi
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.04.10.2012. u 21:27 - pre 140 meseci
Sta je tu cudno???? Pa kako bi razumela koje je sredstvo koje bez engleskog kad nema prevoda na deklaraciji :D
 
+2

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 00:31 - pre 140 meseci
Citat:
strana kompanija ( sa kancelarijama u Srbiji ), jednom mesečno ima dan kada svi zaposleni moraju komunicirati isključivo na engleskom


odusevljen sam idejom
 
+1

Marko veliki
Dragan Kojic Keba
BG

Član broj: 169111
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 00:42 - pre 140 meseci
E zato dolaze stranci da nas eksploatišu za male pare, zato ne pišemo ćirilicom. Postali smo amerikanci, nije nas briga za čoveka, već imamo komplekse inferiornosti malih naroda, briga nas je samo za materijalno i ono što je moderno a na žalost to prolazi u sve većoj meri! Čist primer moje tvrdnje je parada pedera jer od jedanput smo postali mnogo moderni i otvoreni a do juče smo imali vize za sve zemlje. Mi bre na fakultetima učimo pravo evropske unije a daleko smo od nje a ne učimo ustav i zakon republike Srbije!

O čemu da priačmo dalje!?

Ljudi na ulicama nose američke, britanske, italijanske zastave na odeći, pišu latinicu, koriste slova w,x,y,sh,cj, itd, pa zašto se onda čudimo jednom oglasu u kojem traže čistačicu(1 izvršilac) sa znanjem engleskog jezika!

Da me neko ne shvati pogrešno, ja govorim taj jezik ali samo na poslu zato što moram ali ovo ostalo je previše.
Prilično sam iziritiran jer se to kao podrazueva da znaš engleski a sa druge strane skrnaviš svoj jezik i to nisam primetio da nekome smeta kao meni.
 
+5

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 00:53 - pre 140 meseci
Citat:
Marko veliki: E zato dolaze stranci da nas eksploatišu za male pare, zato ne pišemo ćirilicom.


MI pisemo pismom kojim hocemo bez obzira na te sto dolaze da nas "eksploatisu".

Citat:
Marko veliki:
briga nas je samo za materijalno


A zasta drugo treba da nas je briga?

Citat:
Marko veliki
Prilično sam iziritiran jer se to kao podrazueva da znaš engleski a sa druge strane skrnaviš svoj jezik i to nisam primetio da nekome smeta kao meni.


Ne razumem kako znanje i upotreba jednog jezika skrnavi tvoj jezik?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+4

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 00:59 - pre 140 meseci
XAY JEC HOY :)

niko nikome ne brani da koristi koji god jezik ili pismo hoce i tako treba da bude ... ako vam smeta sto je nekome toliko bitan engleski , ili ga naucite i vi ili ignorisite

skroz je logicno da firma kojoj je bitno da radnik zna engleski da i oglas za taj posao na engleskom ...
 
0

Marko veliki
Dragan Kojic Keba
BG

Član broj: 169111
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 01:04 - pre 140 meseci
Citat:
3way: Ne razumem kako znanje i upotreba jednog jezika skrnavi tvoj jezik?


Kada govoris Srpski jezik a upotrebljavas strane reci zato sto zvuce lepse.
Niko tebe ne tera da pises ovo ili ono pismo ali prosto ni tebi vidim da nije stalo do necega sto se zove nase SRPSKO!

Vidim da si i ti zapadnjacki orijentisan jer imas nadimak "3way", tako da ne vredi pricati o tome sa tobom.
Onaj ko zeli da razume moj stav - razumece!
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 01:06 - pre 140 meseci
Citat:
Marko veliki: Kada govoris Srpski jezik a upotrebljavas strane reci zato sto zvuce lepse.
Niko tebe ne tera da pises ovo ili ono pismo ali prosto ni tebi vidim da nije stalo do necega sto se zove nase SRPSKO!

Vidim da si i ti zapadnjacki orijentisan jer imas nadimak "3way", tako da ne vredi pricati o tome sa tobom.
Onaj ko zeli da razume moj stav - razumece!


Srpski jezik se pise malim slovom.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+9

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
37.19.109.*



+303 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 01:12 - pre 140 meseci
Citat:
Marko veliki: E zato dolaze stranci da nas eksploatišu za male pare, zato ne pišemo ćirilicom. Postali smo amerikanci, nije nas briga za čoveka, već imamo komplekse inferiornosti malih naroda, briga nas je samo za materijalno i ono što je moderno a na žalost to prolazi u sve većoj meri! Čist primer moje tvrdnje je parada pedera jer od jedanput smo postali mnogo moderni i otvoreni a do juče smo imali vize za sve zemlje. Mi bre na fakultetima učimo pravo evropske unije a daleko smo od nje a ne učimo ustav i zakon republike Srbije!

O čemu da priačmo dalje!?

Ljudi na ulicama nose američke, britanske, italijanske zastave na odeći, pišu latinicu, koriste slova w,x,y,sh,cj, itd, pa zašto se onda čudimo jednom oglasu u kojem traže čistačicu(1 izvršilac) sa znanjem engleskog jezika!

Da me neko ne shvati pogrešno, ja govorim taj jezik ali samo na poslu zato što moram ali ovo ostalo je previše.
Prilično sam iziritiran jer se to kao podrazueva da znaš engleski a sa druge strane skrnaviš svoj jezik i to nisam primetio da nekome smeta kao meni.
Hteo sam da citiram onaj deo o tome da "imamo komplekse inferiornosti malih naroda," (ha, mi imamo kompleks inferiornosti), al ceo post je pobedio. Sta reci, klasican primer srbizma...
Sori za ono post, sta je proper srpska rec? Poruka. Sori i za latinicu, gojko je strani placenik i ne dozvoljava cirilicu. Sori za sori, nisam zeleo da skrnavim nas divni jezik.
 
+3

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 01:19 - pre 140 meseci
ja imam dva pitanja , ako dozvoljavate ...

1. da li vam smetaju i oglasi , natpisi i dr. napisani na drugim stranim jezicima , npr. nemackom , ruskom , grckom ili kineskom ? ooo da , ima i takvih kod nas :)

2. da ste vi u ulozi firme kojoj su potrebni ljudi koji znaju neki strani jezik , sta mislite kako biste najlakse odbili one koji isti ne znaju ( a u biografijama obicno lazu da znaju ) da konkurisu i trose vase vreme i novac ?

unapred hvala na odgovorima ...
 
+2

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
37.19.109.*



+303 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 01:26 - pre 140 meseci
Citat:
ime.prezime: ja imam dva pitanja , ako dozvoljavate ...

1. da li vam smetaju i oglasi , natpisi i dr. napisani na drugim stranim jezicima , npr. nemackom , ruskom , grckom ili kineskom ? ooo da , ima i takvih kod nas :)

2. da ste vi u ulozi firme kojoj su potrebni ljudi koji znaju neki strani jezik , sta mislite kako biste najlakse odbili one koji isti ne znaju ( a u biografijama obicno lazu da znaju ) da konkurisu i trose vase vreme i novac ?

unapred hvala na odgovorima ...

1) Sve zavisi od oglasa, al generalno zasto bi mi smetali. Sve ima svoju publiku, ja ako ne razumem nesto, ne znaci da cu odmah da skocim i kazem meni to smeta... Imam pametnija posla od toga...

2) (Dali oglas na tom jeziku ;) )... Stavio da je za potrebe posla jezik neophodan, i da kandidati koji ne znaju isti nece biti razmatrani za to radno mesto. Ako se neko pojavi, proveriti jel zna i to je to. Eventualno traziti neku diplomu koja potvrdjuje znanje (neku koja nije sa kursa "naucite engleski za 2 dana")...
 
0

Marko veliki
Dragan Kojic Keba
BG

Član broj: 169111
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 01:30 - pre 140 meseci
Citat:
Milos911: Hteo sam da citiram onaj deo o tome da "imamo komplekse inferiornosti malih naroda," (ha, mi imamo kompleks inferiornosti), al ceo post je pobedio. Sta reci, klasican primer srbizma...
Sori za ono post, sta je proper srpska rec? Poruka. Sori i za latinicu, gojko je strani placenik i ne dozvoljava cirilicu. Sori za sori, nisam zeleo da skrnavim nas divni jezik.


"Komplekse inferiornosti malih naroda" nisam naravno ja izmislio, vec ljudi koji se bave nasim jezikom.
"Klasican primer srbizma" - izvini amerikancu.

Citat:
ime.prezime: ja imam dva pitanja , ako dozvoljavate ...

1. da li vam smetaju i oglasi , natpisi i dr. napisani na drugim stranim jezicima , npr. nemackom , ruskom ili grckom ? ooo da , ima i takvih oglasa kod nas :)

2. da ste vi u ulozi firme kojoj su potrebni ljudi koji znaju neki strani jezik , sta mislite kako biste najlakse odbili one koji isti ne znaju ( a u biografijama obicno lazu da znaju ) da konkurisu i trose vase vreme i novac ?

unapred hvala na odgovorima ...


Za prvo pitanje mi ne smetaju zato sto su takvi oglasi u mnogo maloj meri za razliku od engleskog koga svi mi promovisemo nesvesno a za drugo si u pravu.
 
0

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 01:55 - pre 140 meseci
Citat:
Milos911: 1) Sve zavisi od oglasa, al generalno zasto bi mi smetali. Sve ima svoju publiku, ja ako ne razumem nesto, ne znaci da cu odmah da skocim i kazem meni to smeta... Imam pametnija posla od toga...

2) (Dali oglas na tom jeziku ;) )... Stavio da je za potrebe posla jezik neophodan, i da kandidati koji ne znaju isti nece biti razmatrani za to radno mesto. Ako se neko pojavi, proveriti jel zna i to je to. Eventualno traziti neku diplomu koja potvrdjuje znanje (neku koja nije sa kursa "naucite engleski za 2 dana")...


slazem se , samo bih prokomentarisao ovo pod 2) oko alternative ... to ipak dodatno kosta , neko ce pregledati prijave , davati testove , trositi vreme ... bez realne potrebe ... dosta ljudi trazi posao tako sto konkurise na sve oglase koje nadje , po sistemu ako-prodje-prodje ...

Citat:
Marko veliki: Za prvo pitanje mi ne smetaju zato sto su takvi oglasi u mnogo maloj meri za razliku od engleskog koga svi mi promovisemo nesvesno a za drugo si u pravu.


hvala na iskrenosti , sad te kapiram skroz ... samo cu ti reci da sam imao prilike da radim u firmi gde je sluzbeni jezik engleski , pa je u jednom periodu i preko 90% komunikacije bilo na engleskom jer sam za menadzera i kolege imao strance sa kojima sam delio kancelariju ... to mi je pomoglo i da usavrsim engleski i da vise cenim srpski jezik , posto sam ga sticajem okolnosti tada znatno manje koristio ... nije dzaba ona izreka da je covek bogat onoliko koliko jezika govori ...
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 02:04 - pre 140 meseci
Apsurdno je i jako iritantno to što znanje engleskog postaje "pod obavezno" za ljude koji žive i rade u Srbiji i nemaju nameru niti želju da pričaju s englezima, a često i ne rade bilo kakve poslove koji imaju potrebu za ikakvim znanjem jezika (zanimljiv primer čistačice sa gornje slike). To što je eventualno neka strana firma kupila neku domaću firmu, to ne znači da radnici moraju da nauče jezik strane firme, nego upravo obrnuto, da strana firma mora da nauči ovdašnji jezik (tj. angažuje prevodioce)!

Trebalo bi doneti i zakon koji to reguliše, dok još nije kasno. Ukoliko se to ne uradi, posledice su po nas vrlo loše.

To sve u prevodu (onima koji ne shvataju) znači da postajemo kolonija. Evo pogledajte bivše kolonije, koja god zemlja je bila kolonija, tamo se pored domaćeg veoma koristi i odgovarajući strani jezik.
 
+3

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 02:17 - pre 140 meseci
slazem se da nije normalno da se engleski forsira tamo gde nema prakticne potrebe ( primer cistacice ) , ali zaista ne kapiram kako ce to sto ja pored srpskog znam i taj vama toliko mrzak engleski ugroziti moju zemlju , narod , srpstvo , sta li vec ... nismo mi nemacka ili francuska pa da forsiramo nacionalnu zadrtost kao neki geostrateski cilj ... dok sa druge strane kina i indija npr. strateski forsiraju ucenje engleskog kako bi bili globalno konkurentniji ... kapiram ocuvanje tradicije , ali to ne sme da bude opravdanje za izolaciju ...
 
+3

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Do you speak english? How yes no.05.10.2012. u 07:21 - pre 140 meseci
Citat:
Marko veliki: Hvala, ja nemam vise sta da dodam.
I hvala sto si se setio ove teme!
Ovo sto sam ovde sve napisao ocajnicki zelim da govorim kao sto govorim svima u mom okruzenju ali zelim da cujem da se ljudi bore protiv toga jer vidim cemu sve to vodi. Kazem postadosmo amerikanci! Ej nakaradna tvorevina stara 300 godina naspram nase Srbije sa takvom kulturom i tradicijom a MI TEZIMO NJIMA!

MISLITE O TOME!


Gospode bože Elem, dugoročni cilj EU je da svi građani EU govore još koji strani jezik, pored svog maternjeg:

Citat:
In this summary, the analysis focuses on three themes as determining factors
in a multilingual society:
The long-term objective for all EU citizens to speak two languages in addition to
their mother tongue

• Lifelong language learning starting from a very early age5
• The importance of education


http://ec.europa.eu/education/languages/pdf/doc629_en.pdf

Što se tiče oglasa, ne vidim što su se svi uhvatili za strani jezik, a niko se ne pita šta će čistačici B kategorija, gde će da vozi? 'Ajmo da zabranimo u to ime automobile, naši preci su išli peške ili jahali na konjima, a mi tražimo B kategoriju, sramota
 
+7

[es] :: Vodič za posao :: Do you speak english? How yes no.
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19488 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.