Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!

[es] :: Digitalni fotoaparati :: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7450 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!28.09.2012. u 16:46 - pre 140 meseci
Zdravo,

imam OLYMPUS FE-47. Pre nekih 30-ak dana je počeo sve učestalije da fotografiše (posebno prilikom zumiranja sa previše svetlosti i sa nekim horizontalnim linijama...U početku sam kako tako sređivao ovaj problem putem On/Off, pa yatim menjanjem moda fotografisanja itd...ali sad mi sve ređe i to polazi za rukom.

Bio sam do zvaničnog servisa, sve popravke su kod njih oko 7000rsd. Preporučuju mi da kupim novi.

I to: Olympus VG-160

ili D-745 ili X-990. Kažu da su to identični modeli, samo je naziv drugačiji...

Inače sam u istom servisu pre godinu dana, pod garancijom, zamenio displej...pa mogu da dodam da pored navedenog drastičnog kvara imam i desetak svetlećih tačkica (koje menjaju svoju obojenost) na displeju. Vidljive su samo u mraku i ne utiču na fotografije.

Da li eventualno znate gde bih još mogao da pokušam da popravim foto-aparat? Naravno putem Privatne poruke.

I da li je u ovom slučaju ipak bolje da kupim neki od navedenih modela

ili možda imate neke druge predloge u tom cenovnom rangu?


Unapred hvala! v.

p.s. Primer (ovo je baš drastično, ali dobro ilustruje problem):

_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!30.09.2012. u 20:20 - pre 140 meseci
^ Hajde da pokušam još jednom (da "oživim" slučaj)...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!01.10.2012. u 20:39 - pre 140 meseci
si bio zadovoljan olympusom prije? ako jesi onda si kupi olympusa. vjerojatno ćeš kupit istu stvar u drugom pakovanju, jer olympus nema dobrih aparata.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!01.10.2012. u 20:56 - pre 140 meseci
Danas sam svratio i do drugog servisa...kažu da je najverovatnije otišla blenda i da zbog toga toliko košta da se popravi.

Što se tiče tvog pitanja: nisam preterano zahtevan kad su foto aparati u pitanju, a posebno kad su u priči cene do 100, odnosno 90 evra.

Opet...ne mogu da kažem da sam baš skakao od sreće. Mnogo Vremena mi je bilo potrebno da počnem da "pravim" oštrije fotografije, koje su mi sa KODAK EasyShare CX7530 izlazile u letu.

Da li imaš neki predlog, jer je očigledno da ću kupiti drugi? :(

npr. SONY DSC-S5000 ili da to bude neko ko "isključivo" proizvodi foto opremu (kao što vidim da na [es]-u predlažu...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!01.10.2012. u 22:49 - pre 140 meseci
canon.
za 90 eura? nešto iz A serije. ili neki stariji ixus ako uspiješ novo nać. uzmi nešto sa stabilizacijom, iako znam da su cijene u regiji prenapuhane, ali mislim da u tom rangu možeš nać aparat sa stabilizacijom.
ili dodaj još nešto eurića pa si kupi ixusa 115HS, s njim bi trebao bit miran dosta dugo (dok god ti ne zafali više zooma).

ako sa olympusa ideš na sonyja nisi napravio ništa.

(danas ti nitko ne proizvodi ISKLJUČIVO foto opremu... ustvari možda hasselblad)
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!02.10.2012. u 00:08 - pre 140 meseci
^ zato sam TO "isključivo" i ubacio u navodnike :)

Hvala za odgovore!

Sviđa mi se ixus 115HS koji si predložio...

Da li se Canon A serija koju spominješ odnosi na npr. Canon PowerShot A2200 ili Canon PowerShot A810?

Canon PowerShot A810 mi izuzetno odgovara jer koristi AA baterije...

Takođe količina megapiksela (kao i HD/ veličina displeja) je za mene krajnje sporedna priča...jer sam na Olympus-u koristio maksimum 5 (i to kad me nateraju :)


dodatak:

jutros sam pronašao i Canon PowerShot A2300IS koji je 90-ak evra, ali nije sa AA baterijama...

Takođe i CANON PowerShot A1200 i CANON PowerShot A1300, koji su sa AA baterijama.

--------------------------
Razlika između A1300 i A810 je samo u:

1. Optičko tražilo sa realnim uveličavanjem

2. (HD) 1280 x 720, 25 kadrova u sekundi, (L) 640 x 480, 30 kadrova u sekundi
Efekat minijature (HD (5, 2,5, 1,25 kadrova u sekundi) ili L (6, 3, 1,5 kadrova u sekundi))
iFrame video zapis (HD)...(ovaj deo sa videom mi je, kao što sam naveo, krajnje nebitan)...

A1300 sam uporedio sa A810, jer A1200 nisam pronašao na canon.rs, a pretpostavljam da je razlika još manja. :)

Cene ova tri Canon-a variraju, ali su svi do 100e.
------------------------

p.s. inače, moj Olympus (ovih dana) izbacuje i potpuno normalne fotografije

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 02.10.2012. u 08:56 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!02.10.2012. u 13:26 - pre 140 meseci
sa "A serijom" sam mislio na bilo koji iz A serije koji ti se sviđa, jer su svi (po pitanju slike) slični. novi A4000 (ili4400 nisam siguran, uglavnom sa brojem 4 na prvom mjestu) ima užasan objektiv. ja sam bio gledao A3000 nešto (ne znam napamet) i činio mi se sasvim ok za te pare.

gledaj da ima stabilizaciju (u nazivu ima IS nakon broja), objektiv kako ti više paše (na nekima počinje na 28mm, nekima na 35mm). megapixeli nisu bitni. mislim da ima i novih modela sa AA baterijama. 810 imaš review tu http://www.ephotozine.com/arti...10-digital-camera-review-19590 ali nema stabilizaciju.

ako se možeš rastegnut na ixusa 115hs (ili 220hs, ne znam koliko je skuplji) uzmi njega, jer ima cmos senzor i stabilizaciju. (i nema viewfinder).


 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!02.10.2012. u 15:41 - pre 140 meseci
CANON PowerShot A810 ima Digitalnu stabilizaciju slike Digital IS ;) (košta 70 evra)

Prateći tvoj link takođe sam pronašao:

Citat:
It has Digital Image Stabilisation (IS) in order to combat camera shake to ensure photos and videos are as sharp as possible.


Sve predloge sam istražio nakon što si mi naglasio da na to obratim pažnju a kao odgovor na moju kritiku Olympus-ove malo mutnije fotografije...

CANON PowerShot A1200 ima Režim za smanjivanje zamućenja Blur reduction ...košta 80 evra

CANON PowerShot A1300 ima Digitalnu stabilizaciju slike Digital IS ...košta 115 evra

a ako bih nategao na 150e, stanje je sledeće:

CANON IXUS 115 HS ima Smanjivanje zamućenja na fotografijama i u video zapisima Optical image stabilizer - dynamic ...košta 150 evra

CANON IXUS 120 IS ima Tehnologiju otkrivanja pokreta (Motion Detection) i stabilizaciju slike (skuplji je nekih 2-5 evra od IXUS 115 HS)


E sad da li su ove različite stabilizacije zaista toliko različite ili...

I da li postoji CANON oko tih 150e sa AA baterijama i stabilizacijom, a da je za preporuku kao ixus-i?...kao npr. PowerShot SX150 IS

Hvala još jednom :)

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 03.10.2012. u 18:50 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!02.10.2012. u 16:55 - pre 140 meseci
digital IS ti nije stabilizacija. to je povećavanje iso-a na max. optička stabilizacija je ono šta se traži. sad kako to canon naziva u raznim modelima i kako to zovu na raznim stranicama nije bitno, bitno da je optička, dal se zvala ovako ili onako nije bitno.

ako ti sx150 nije velik, i skup, uzmi njega.
inače razlika: modeli koji imaju IS u nazivu imaju CCD senzor, a modeli koji imaju HS imaju noviji BSI-CMOS senzor i stabilizaciju. najčešće i snimaju fullHD video, i slike su sve u svemu bolje jer cmos senzor ima manje šuma.
imaš xy stranica sa review-ima aparata, pa si pogledaj.
usporedi si tu, imaš "image quality" pa vidi koliko se šum povećava kod sx150 modela, a koliko kod ixusa za isti iso.
http://www.photographyblog.com...sx150_is_review/image_quality/

http://www.photographyblog.com...s_115_hs_review/image_quality/

imaš i slike pa pogledaj. odluči dal ti treba više zooma ili manje šuma u slici. u sx150 idu obične baterije, u ixusa idu njegove.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!02.10.2012. u 19:24 - pre 140 meseci
Najverovatnije će to biti PowerShot SX150 IS.

Dimenzije aparata (bar ovako, dok ga ne vidim uživo/ možda već sutra) nisu nešto što me opterećuje.

Šum mi ne smeta uopšte, čak mi i odgovara u nekim granicama. Kao što sam rekao tu su i (možda banalno, ali meni bitno) AA baterije.

Kad se pridodaju prednosti na koje si uputio...rekao bih da je to: TO! :) hvala za pomoć i strpljenje

_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!03.10.2012. u 11:34 - pre 140 meseci
np.
javi kad kupiš pa reci 2-3 riječi o aparatu.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!03.10.2012. u 17:30 - pre 140 meseci
evo me...

Danas sam ga uživo pogledao. Na dodir mi deluje ok, čak su mi ubacili i baterije da ga malo testiram...
(možda sam ih očarao podacima koje sam pokupio (i sasuo im) ovde u temi... ;)

Prvi utisak mi je sasvim dobar. Svideo mi se malo veći i stabilniji objektiv.

Kada se zumira pojavljuje se jedan mali pravougaonik (praktično preview) koji prikazuje kako će oblast koja je zumirana izgledati...
To ću najverovatnije isključiti (ako je moguće), ali je red da prijavim tu (za mene) novotariju.

Zasmetalo mi je plastično kućište, kod mog Olympus-a ono izgleda mnogo sigurnije.

Takođe sama grafika deluje znato starinskije naspram Olympusove...ali je meni baš OK taj deo priče: sa AA, masivnijim retro izgledom...

Jako mi se sviđa rotaciono dugme za promenu Moda snimanja. Takvo je bilo i na Kodak-u (spomenutom u ovoj temi) i deluje mnogo konkretnije od bauljanja po tasterima... Zoom je sa gornje strane (takođe rotacioni) i nisam se baš proslavio pokušavajući da ga kontrolišem :(

Sam aparat nije imao memorijsku karticu, tako da moji pokušaji da vidim finalni proizvod nisu uspeli. Prijavljuje nemogućnost memorisanja, a nisam se dosetio da prebacim snimanje na interno....
Moj utisak je da i samo kretanje kroz i promena podešavanja nije nešto posebno brže od brzime FE-47. Ta usporenost kod promene (posebno ISO) mi je na Olympus-u jako smetala. Čak ne sam trenutak podešavanja, već prelazak na taj deo menija trajao je iritantno dugo...

Tražio sam (i nisam pronašao) MOD za Panoramu (koji mi je izuzetno važan), a prodavac koji mi je prišao takođe nije znao gde se nalazi.

Pokušaću da na Netu pronađem zvanično uputstvo, pa da pripremljeniji pregledam aparat još jednom.


Ako imaš sugestije na koji deo bih mogao da obratim pažnju i šta bi bilo dobro testirati, napiši mi.

Nisu imali IXUS 115 HS...a baš sam želeo da ga probam. Svejedno ću ići i do drugih prodavnica, pa verujem da ću ga pronaći.

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 03.10.2012. u 21:19 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!03.10.2012. u 19:44 - pre 140 meseci
canoni ti nemaju panorama mod. meni to nikad nije trebalo, ali kada sam pokušavao, samo zablokiram ekspoziciju i okidam slike, pa ih kasnije na kompjuteru spojim.
a sx150 je entry level superzoom, tako da ne čudi da djeluje više "plastično" (sad su izbaciji sx160is ali ne znam dali je došao u srbiju, kod nas ga još nema, a u njemačkoj je skoro 300 eura) .
ne znam dali možeš podesit iso ovisno o modu, tipa da na P bude recimo iso auto, a da na npr A bude iso 100. a za zoom rocker će ti trebat malo prakse, ali meni je to najpraktičnije od svih drugih rješenja na drugim aparatima, i zapravo smeta me kad je na taster ili kad moram vrtit objektiv.
za te pare mislim da nema bolje, jer sve drugo šta sam vidio ima katastrofa sliku, iako su boljeg dizajna (razni fujiji se mogu nać za 100-150 eura, ali slika je katastrofa i nije iskoristiva za apsolutno ništa).
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!03.10.2012. u 21:24 - pre 140 meseci
Sad sam i ja "prelistao" uputstvo i video da nema Panorama Moda... :(

Vidim u uputstvu da je moguće zablokirati fokus i fotografisati u nizu i da to definišu kao (neki vid/mogućnost) Panoramic-a.





Manjak Panorama moda me je "malo" razočarao, ali zvuči mi logično da ih je iz Continuous varijante moguće Ok spojiti.
(posebno ako kažeš da je dokazano u praksi :).

Imam na Androidu aplikaciju koja baš pravi Continuous/Burst fotografije pa ću baš da pokušam da izvedem i sredim jednu.
Bilo bi dobro da postoji i neki Win program koji to radi...čak sam nedavno hteo da otvorim temu sa pitanjem da li postoji pouzdan Freeware Program koji niveliše deformacije u uglovima fotografija prilikom spajanja Panoramskih fotografija.

Takođe bi bilo Ok da unutar samog Continuous-a postoji mogućnost praćenja horizontale/vertikale.

Sa tripodom koji ima libelu je lako, ali iz ruke malo teže...ali opet, sve ima svoje skrivene draži.


p.s. nisam baš shvatio ovo pitanje:

Citat:
...ne znam dali možeš podesit iso ovisno o modu, tipa da na P bude recimo iso auto, a da na npr A bude iso 100...


NA Olympus-u sam mogao da u skoro svakom Modu podešavam ISO od 100 d0 1600 ili ga ostavim na Auto...

a vidim da ovaj Canon ima dosta dodatnih podešavanja i da su upravo ta sloboda podešavanja i Zoom njegove prednosti.

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 03.10.2012. u 23:43 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!04.10.2012. u 10:03 - pre 140 meseci
Da se malo i ja umešam: ubedljivo najbolji panorama mod imaju Sony foto aparati. Zove se Intelligent Sweep Panorama. Intelligent znači da može da izbegne višestruko pojavljivanje objekata u pokretu iz panorame i izbegavaj Sony modele sa panoramama koje nisu "Intelligent". Imaš ovde http://www.elitesecurity.org/t404412-0#2679810 neke primere sa modela HX5V.

Verovartno najbolji softver za pravljenje panorama u Windows-u je Microsoft ICE, koji je besplatan. Imaš dva primera panorama urađenih sa njim na http://www.elitesecurity.org/t430586-1#2966675 . ICE dobro prepoznaje promene u nivou foto aparata, pa ti stativ nije potreban, ali se moraju zaključati blenda, ekspozicija i ISO.

Po meni je kvar koji imaš kvar na sezoru, no šta god da je, popravka će stajati koliko i novi aparat.

[Ovu poruku je menjao MirosIav dana 04.10.2012. u 11:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!04.10.2012. u 10:42 - pre 140 meseci
MirosIav-e hvala + za linkove

Juče sam (nakon poruke) otkrio baš Microsoft ICE i par sati se zanimao. Za moje potrebe je dobar.
(Ja sam sve radio "Ps ručno" sa dosta nepoklapanja :(

Koristio sam ga za spajanje Burst fotografija sa Androida i deluje mi Ok. Nisam uspeo to juče (za ICE) da javim jer je [es] trokirao!

Probao sam i Panorama Perfect Lite ali on ima ograničenja (broj fotki i veličina itd...) za Free verziju.

Kad kupim SX 150 IS mogu da postavim par fotografija (ne mislim samo na Pan.) kao primer...


p.s. što se tiče kvara, Olympus i dalje može da fotografiše i normalno...ali jednostavno nema pravila (ni kad, a ni kako ga "popravim")
Nekad Ok radi kad ga startujem, nekad je potrebno da promenim Mod ili da unutar nekog Moda prebacim na Auto fokus (ili na Fine) ili promenim ISO.
Uglavnom, primetio sam da je najveći procenat ispoljavanja greške: kad pokušam da zumiram/približim nešto udaljeno.
Ponekad je dovoljno samo sa se vratim unazad i da sve bude ok...i da: nov FE-47 košta oko 75e, a servis oko 7400rsd.

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 04.10.2012. u 13:23 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!04.10.2012. u 13:09 - pre 140 meseci
ovo mi liči na blendu... a ne na senzor... jer sam ja takve slike dobivao sa ixusom kada sam mu maknuo objektiv, a kada sam ga sastavio natrag opet radi normalno.

sony ima najbolju panoramu, ali i dosta loše slike, ako tražiš detalje.. kojih nema. 18MP senzori, ali to je sve glatko bez ikakvih detalja... tako da bi ovaj canon trebao biti puno bolje rješenje. ima više šuma, ali imat ćeš i detalja...
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!04.10.2012. u 13:18 - pre 140 meseci
U servisu su rekli da je blenda. Vrebaću (i pored kupovine novog aparata) polovne ispravno/neispravne FE-47 za zamenu delova...
(pa ako nađem nekog da mi to zameni, a da se na kraju isplati...)

Nisam baš shvatio ovo pitanje (koje se odnosi na SX 150 IS):

Citat:
...ne znam dali možeš podesit iso ovisno o modu, tipa da na P bude recimo iso auto, a da na npr A bude iso 100...

_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!04.10.2012. u 13:53 - pre 140 meseci
to sam mislio dali možeš podesit recimo P mod (da koristi auto iso npr), onda prebaciš na A mod, i staviš mu npr iso 100. kada vratiš na P da se vrati na auto iso, a kad opet staviš na A da bude opet iso 100.
olympus i fuji to ne mogu, a bilo bi korisno da ne moraš stalno ić u meni mijenjat iso. recimo kao C mod u kojem podesiš sve kako ti paše, pa kad vratiš u C mod vrate se i opcije koje si namjestio samo za taj mod, a u ostalim modovima se koriste druge.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
109.106.243.*



+627 Profil

icon Re: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!04.10.2012. u 14:09 - pre 140 meseci
Da, to je minus za Olympus... Stalno menjanje (ulazak u meni) podešavanja. Posebno što je, kao što sam naveo, taj deo Menija radio usporenije.

Kod Canon-a to nisam proveravao, ali ću uraditi ili pogledati da li piše u uputstvu.

Kod Olympus-a su (srećom) ISO (i ostala) podešavanja ostajala nakon gašenja, pa paljenja aparata i Power save-a...ali čim promenim Mod, morao sam da prčkam po Meniju.
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: OLYMPUS FE-47 problem... i dilema?!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7450 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.