Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom

[ Pregleda: 7039 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom18.09.2012. u 14:59 - pre 141 meseci
Da li je moguce u Austriji ili Nemackoj dobiti radnu i boravisnu dozvolu samo sa visom skolom zavrsenom u Srbiji? (pod pretpostavkom da su svi ostali uslovi ispunjeni). Pitam zato sto mi je neko pre godinu-dve rekao da to vise nece moci i da ce morati samo fakultet.
 
Odgovor na temu

fidero
profesor, srednja skola

Član broj: 288511
Poruke: 8
91.114.44.*



+3 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom18.09.2012. u 17:33 - pre 141 meseci
Sto se, konkretno, Autrije tice ukoliko ti zanimanje spada u kljucnu radnu snagu, tj. deficitaran kadar, http://www.migration.gv.at/en/...s-in-shortage-occupations.html - onda je odgovor potvrdan, s tim, sto ti je, naravno, potrebna ponuda poslodavca iz Austrije i sto moras sakupiti odgovarajuci broj poena ( 50 od mogucih 75) na osnovu strucne spreme, radnog iskustva, poznavanja jezika i starosne dobi, ali, kljucan pocetni uslov je ponuda poslodavca iz Austrije. Govorim o RWR karti.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom18.09.2012. u 18:46 - pre 141 meseci
Da, to za bodove i ponudu nije problem. Samo me je interesovalo da li postoji neki poseban uslov u pogledu univerzitetske diplome.

Hvala puno!
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom19.09.2012. u 11:45 - pre 141 meseci
A jeste li culi ikoga da je otisao u Austriju na osnovu ove RWR karte za mangelberufe? O ovome u Austriji poslodavci pojma nemaju,govorim o zdravstvenim profilima
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom23.09.2012. u 21:37 - pre 141 meseci
Koje je to zanimanje ?
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom24.09.2012. u 10:11 - pre 141 meseci
Pflegehelfer i krankenpfleger/schwester
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom24.09.2012. u 10:36 - pre 141 meseci
Za to ima i previse med. sestara iz Slovenije, Madjarske, Ceske, Poljske ...

EDIT : ne znaci da je nemoguce, samo iznosim ono sto sam zapazio ...

[Ovu poruku je menjao Nemanja dana 24.09.2012. u 11:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom24.09.2012. u 11:49 - pre 141 meseci
To je ono sto je najveci problem kada se radi o zdr. radnicima u Austriji i Nemackoj,na sva zvona kukaju kako im fali ta radna snaga a ne preduzimaju nista ili su im promene sminkerske te oni nastavljaju da kukaju a situacija se ne menja,neko prica kako tog kadra fali a neko opet kako njih tamo vec ima previse pa im ni ne treba,do posla je lako doci,skupis poene i dobijes Rwr kartu,samo sto za nju niko jos tamo cuo nije pa ne znam kako to da izvedes,da fali im medicinskih radnika,nadjes posao a onda te administracija otkaci bez obzira na ugovor jer eto nisi iz EU,ili ti ta ista administracija prica kako imas pravo da dodjes pa onda kad nadjes opet posao krene da te zavlaci dok ti se zivot ne smuci,problem je sto i po forumima postoji milion interesanata i pitanja a jasnog odgovora nema,a kako i da ga bude kad ni oni tamo ne znaju sta hoce ni sta moze a sta ne moze

Prilicno neozbiljno od dve ozbiljne drzave a primera je milion,od toga da sestre i lekari odu dobiju posao i zavrse sve za dve nedelje do toga da znam ljude koje odbijaju vec dve godine bez obzira na dobijene poslove,svaki slucaj je ocito za sebe i pravila nema,kako se kome zalomi,pa ko voli na rizik to je sto je,a oni ce verovatno i dalje nastaviti da se dogovaraju da li im radna snaga treba ili ne treba i da se gube dok ljudi odlaze na drugu stranu,pa se cude sto ne mogu da privuku strucni kadar,a ljudi koji se interesuju i dalje tumaraju jer su info sture a pitanja je mnogo,a kad same drzavne sluzbe ne umeju da se dogovore i objasne tesko je ocekivati da ce neki pojedinac i pored dobre volje moci vise da pomogne
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom25.09.2012. u 00:24 - pre 141 meseci
U svemu se slazem sa tobom.
Predsedniku Srbije nisam pisala, ali Angeli Merkel jesam. Sve to sto si naveo i jos mnogo toga.
Uopste nije vazno da li ce to stici do nje uopste nego je vazno da to nikome ne smeta. Pricaju price za malu decu. Propaganda.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom25.09.2012. u 07:14 - pre 141 meseci
Pa i dete place kada trazi sisu ... I oni kukaju jer traze kadar ... I racunaju sto se vise ljudi javi imace veci izbor i mocice da naprave bolju selekciju ... I njima je i odgovara ako im treba samo 1 od 10 prijavljenih, jer racunaju da ce taj 1 biti najkvalitetniji samo sto to u praksi i nije bas tako. Njihove cifre za kadrove slobodno podelite sa 10.
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom16.11.2012. u 19:05 - pre 139 meseci
Imam krajnje blesavo pitanje... Drugarica mi je zivela 10-ak godina u Nemackoj, tamo je zavrsila srednju i visu medicinsku skolu, i ima radnog staza 3 godine, ALI za to vreme nije uzela njihovo drzavljanstvo, vratila se u rodni kraj misleci da ce se ovde zaposlti, u medjuvremenu se udala i provalila da ovde za nju profesionalne buducnosti nema, ali kasno jer se vec odjavila iz Nemacke. E, ona je zainteresovana za posao u Austriji, koliko sam provalila vece su plate nego u Nemackoj... Kakve ona ima sanse za to, jer su joj ovde jedva priznali i srednju skolu. Znaci, ima diplomu i srednje i vise i plus znanje nemackog jezika. Ako neko moze da pomogne... Hvala!!!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom16.11.2012. u 22:49 - pre 139 meseci
Pa sanse su joj dobre, nije dobro sto nema Eu drzavljanstvo ali je u velikoj prednosti zbog jezika i skole u odnosu na kadrove iz "istocnih" Eu zemalja. Neka konkurise na oglase, ili ide licno u bolnice. Njena profesija spada u deficitarne tako da bez problema moze dobiti RWR kartu ukoliko dobije ponudu posla, a moze se raspitati da li ima uslova da odmah dobije RWR+ kartu i u tom slucaju bi trazila posao kao i Austrijanci.
Niko joj na forumu ne moze konkretno pomoci , ali moze sakupiti dokumenta i uputiti dopis ministarstvu da je dovoljno kvalifikovana za RWR+ kartu.

http://www.karriere.at/jobs#so...ds=Krankenschwester;locations=

Edit : link

[Ovu poruku je menjao Nemanja dana 17.11.2012. u 14:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom17.11.2012. u 17:55 - pre 139 meseci
Hvala, Nemanja! Bar neka ona ode ako moze, ja se trudim za Norvesku! Sve najbolje!!!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom18.11.2012. u 20:44 - pre 139 meseci
Citat:
Nemanja:I racunaju sto se vise ljudi javi imace veci izbor i mocice da naprave bolju selekciju ... I njima je i odgovara ako im treba samo 1 od 10 prijavljenih, jer racunaju da ce taj 1 biti najkvalitetniji samo sto to u praksi i nije bas tako. Njihove cifre za kadrove slobodno podelite sa 10.


to i ja kazem, a onda mi odbruse:

sta ti tamo pricas, znamo mi bolje, ti si propali imigrant pa ti je krivo sto cemo mi da imigriramo... i tako...

posle kad ih otpile, cute.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom18.11.2012. u 22:33 - pre 139 meseci
Covek se najbolje nauci na svojoj kozi. Ali i ljudi nasedaju na bombasticne izjave politacara i objave medija, veruju u ono sto zele da cuju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kljucna radna snaga u Nemackoj i Austriji sa visom skolom

[ Pregleda: 7039 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.