Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CCNA sertifikati, zaposlenje

[es] :: Vodič za posao :: CCNA sertifikati, zaposlenje

[ Pregleda: 9040 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon CCNA sertifikati, zaposlenje16.09.2012. u 17:30 - pre 140 meseci
Pozdrav, zanima me kolike su sanse za nalazak posla uz tek dobijen CCNA, ja nekog iskustva iz firmi i nemam, sem 3 godine provedene kao sistem admin u ogromnom internet kaficu, sledeceg meseca planiram da izadjem na ispit za CCNA, uskoro krecem i na kurs za CCNA security (to mozda i sam spremim) a od januara ako sve krene kako treba trebalo bi na CCNP, moji pocinju da me dave oko posla, ja se inace bavim nekim drugim stvarima, i lepo zaradjujem,+ rad kod mojih na poslu, ma milina, jbg puno posla ima, ali ni u prvom slucaju (obuka pasa za vojske i policije) ni u drugom nema price o stalnom zaposlenju, vec se par puta gazda pitao da li planiram da jurim posao iz IT ali realno za sada necu, hocu da imam vremena za spremanje ostalih sertifikata, ja ne bih u samom startu jurio nista specijalno, zbog sticanja iskustva, moj profa sa etf (sa cisco akademije) je bas negodovao oko toga, ali sta mi znaci to sto znam da podesim NAT, ACL, razliku izmedju Rip1 i Rip2...doduse ja imam svoju cisco opremu kuci te sam se ja izvljavao nad njom, te sam radio stvari iz CCNP kurikuluma, jedno je lab drugo je stvarnost
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: CCNA sertifikati, zaposlenje06.10.2012. u 19:59 - pre 139 meseci
Skoro 900 pregleda i niko nikakvu sigestiju, misljenje nije uputio, hm sta je problem ???? Kapiram da sam sertifikat nije bitan, ali opet ne mozes ga tek tako dobiti, zbog veoma nezgodnih pitanja (juce sam radio jedan dump, gde kaze da client ne moze da se nakaci na AP, a na AP se client ne vidi, prvi odgovor losa IP na klientu, drugi, losi kljucevi, treca lose podesen AP, uglavnom bez konsole i troubleshootinga, ne moze da se tacno ustanovi sta bi moglo biti problem)
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: CCNA sertifikati, zaposlenje06.10.2012. u 21:54 - pre 139 meseci
Meni je tvoj stav nejasan i ja ti npr. zato nisam odgovorio.
Moze da se dobije posao ako pokazes inteligenciju, dobro rezonovanje ka resavanju problema i pristojno tehnicko znanje na nivou onog koje i predstavljas. Ako si stvarno dobro naucio CCNA i to jos na akademiji mislim da si dobio dovoljno dobro obrazovanje po pitanju CCNA.

Druga stvar je sto ti u prvoj recenici pitas da li moze a onda kazes da ne zelis i to odbija bar mene.
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.222.113.0



+22 Profil

icon Re: CCNA sertifikati, zaposlenje07.10.2012. u 05:48 - pre 139 meseci
Hvala na odgovoru, tacno tako, jer radim 2 posla, koja ama bas nemaju veze sa kompjuterima, plan mi je da pojurim CCNP R & S, CCNA Security, imam svoju opremu te se igram kod sebe kuci, trebalo bi u decembru i ASU 5505 da nabavim :),znaci ako naleti nesto zanimljivo odustao bih od mojih poslova (jedan je kod mojih u firmi, a drugi, radim u odgajivacnici za obuku sluzbenih pasa) moje misljenje, da je danas CCNA must have, ali vaznost diplome srednje skole, te sam sertifikat nista i neznaci, sem sto postoji mogucnost da se poznaje nesto materije, ali ce da vidimo, jer se i meni zuri zbog sticanja iskustva, ja sam pre 2 godine radio na Kipru, isto posao nevezan za kompjutere, ali bih voleo dole da se vratim, mada ne znam kolike su sanse, jer je dole IT na nivou Albanije iz 80tih godina proslog veka (malo ko poveruje, ali im su im autobusi kao iz filma Ko to tamo peva) uglavnom cilj mi je jasan, uglavnom s vremena na vreme pogledam oglase za poslove u Ceskoj i Belgiji, jer su obe zemlje veoma jake sto se tice obuke pasa, te su mi one prioritet za vatanje dzade iz zemlji :)

Branko inace, kakva je sada situacija u Ceskoj sto se tice IT kadrova, da li nesto olaksava sticanje bolje pozicije za slavnu vizu i slicno, jer gde god bih otisao, prva stvar bi bila kupovina stana, tj neke nepokretnosti, kapiram da to poboljsava situaciju za dobijanjem papira :)

Pozdrav svako dobro
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: CCNA sertifikati, zaposlenje07.10.2012. u 08:15 - pre 139 meseci
Uh mnogo pitanja :)

Veoma hrabro da pored dva posla ti pokusavas i sve to da naucis, treba tu dosta vremena ulozili ali svaka cast. Sve ti to mozes nauciti vrlo dobro ali uvek ce ti faliti ono malo znanja koje se dobija iskljucivo na poslu. Stoga racunaj da bi posao radio dobro moras da imas godinu dana iskustva a da bi te u npr. Ceskoj razmatrali bilo bi dobro dve godine.

U Cehi imas uvek informacija na ceskoj temi, posla ima kao pleve, papiri su problem ali to se non stop menja uglavnom na gore ali nekad i na bolje. Kupovina stana ne utice na dobijanje radnih papira koliko ja znam.
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.mbb.telenor.rs.



+22 Profil

icon Re: CCNA sertifikati, zaposlenje07.10.2012. u 08:50 - pre 139 meseci
Koji su to problemi u vezi papira, jasno da Ceska hoce da zastiti svoj narod, te sasvim korektno poostravanje kriterijuma dobijanja nekih jacih papira za ostanak, mada vise bih voleo da mi ona bude usputna stanica zbog daljih planova

[Ovu poruku je menjao zeenmc dana 07.10.2012. u 14:06 GMT+1]
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: CCNA sertifikati, zaposlenje07.10.2012. u 18:17 - pre 139 meseci
Za Cesku ti trebaju trenutno nostrifikacija, radna dozvola i viza. Ovo sve izisukuje poprilicno vremena da se obavi i firme nisu voljne da cekaju ljude toliko vremena osim ukoliko niste vrlo dobri u svom poslu.
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.mbb.telenor.rs.



+22 Profil

icon Re: CCNA sertifikati, zaposlenje08.10.2012. u 17:11 - pre 139 meseci
Uh, smor ja imam Visu sportsku, zvanje Visi sportski trener fitnesa i sportova snage....Da li je fakultetska diploma, tj da li je potrebno za radnu vizu nostrifikacija fakultetske diplome iz oblasti u kojoj se zaposljavam ?
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: CCNA sertifikati, zaposlenje08.10.2012. u 17:34 - pre 139 meseci
Ja imam srednju za nautickog tehnicara koju sam nostrifikovao, mozes i ti srednju ne mora da ima veze sa strukom.

Mada po Evropi se dosta traze treneri mozda bi tako mogao da odes znam da postoje kojekuda razne olaksice ali ne secam se bas detalja.
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.222.113.0



+22 Profil

icon Re: CCNA sertifikati, zaposlenje08.10.2012. u 18:32 - pre 139 meseci
Olaksice, zanimljivo :))), ma jok ja sam odustao od te oblasti 2006. sam pokidao ligamente kod kljucne kosti, tad sam bio u fulu, spremao sam se za neku obuku, uglavnom znaci to moze tako da se odradi, posto imam 3 skole, frigomehanicar 3. stepen, tehnicar drumskog saobracaja 4. stepen, i visa, koju sam spomenuo, Kipar je zanimljiv sto se tice trenera, jer ima puno debelih engleskinja, ahhaha koje valja sredit, nego se plasim da bi to bilo gubljenje vremena ;( jer mi je trenutno cilj zapadna Evropa, i IT, da li znas kakva je situacija u Litvaniji ?
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: CCNA sertifikati, zaposlenje08.10.2012. u 19:11 - pre 139 meseci
Poznajem Cesku dobro, pomalo Slovacku a ostalo samo sto sam video po oglasima da se trazi :)
 
Odgovor na temu

bosss
bosss man

Član broj: 86212
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: CCNA sertifikati, zaposlenje17.02.2013. u 18:43 - pre 135 meseci
Zeleo bih da pocnem uciti za CCNA ispit. Za godinu dana se selimo za Nemacku pa bih ovu godinu da iskoristim da probam nauciti nesto sto ce mi koristiti tamo kad odem jer imam visu skolu od nekog menadzmenta i cisto sumnjam da ce mi priznati to. Ne znam nista o mrezama i prosto ne znam da li odmah poceti sa citanjem onih pdf knjiga sto sam ih nasao na netu i CBT Nugets videa ili bi trebalo pre toga nesto prvo procitati o mrezama (neku knjigu da imam nekog uvida).
Nadam se da se moze spremiti za godinu dana, a za to vreme posto nemam iskustva probacu naci negde da volontiram malo gde imaju Cisco opremu par meseci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: CCNA sertifikati, zaposlenje

[ Pregleda: 9040 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.