Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

form.Activate i form.Deactivate (čemu služe(a uz to i ne rade))

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: form.Activate i form.Deactivate (čemu služe(a uz to i ne rade))

[ Pregleda: 1154 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Justice4All
programer
Srbija

Član broj: 263263
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon form.Activate i form.Deactivate (čemu služe(a uz to i ne rade))06.09.2012. u 20:50 - pre 140 meseci
Pokušavam da provalim kako rade form.Activate i form.Deactivate events i teorija mi je potpuno jasna, ali očigledno nešto u toj logici ne štima pa dovodim u pitanje uopšte smisao njihovog postojanja. Najbanalniji slučaj je da kad forma postane neaktivna ispišem poruku:

private void Form1_Deactivate(object sender, EventArgs e)
{
MessageBox.Show("Deaktivirana");
}

Ono što se sada dešava u literaturi je poznato kao “Kvaka 22 MessageBox je deo Form1 koja se njegovim prikazivanjem ponovo aktivira i tako u nedogled... Znači, event se desio i okida, ali ga ne mogu iskoristiti nizašta korisno??

Konretno, ideja je da kada kliknem na neku drugu formu, ova prethodna postane (polu)providna, tj transparentna. Kada je ponovo aktiviram, opacity se vraća na 100%, ali, kao što sam malopre rekao, svaka aktivnost na deaktiviranoj formi je ponovo aktivira pa se i transparetnost gubi istog trenutka!!?? Ima li izlaza iz ovog začaranog kruga?
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: form.Activate i form.Deactivate (čemu služe(a uz to i ne rade))06.09.2012. u 23:48 - pre 140 meseci
Meni sve radi kako treba bez MsgBox-a.
Code (csharp):

     public partial class Form1 : Form
     {
          public Form1()
          {
               InitializeComponent();
               Form form2 = new Form();
               form2.Show();
          }

          private void Form1_Activated(object sender, EventArgs e)
          {
               this.Opacity = 1;
          }

          private void Form1_Deactivate(object sender, EventArgs e)
          {
               this.Opacity = 0.3;
          }
     }
 

Citat:
svaka aktivnost na deaktiviranoj formi je ponovo aktivira pa se i transparetnost gubi istog trenutka

Ovaj deo mi nije jasan, zar ne zelis da se to desi?
 
Odgovor na temu

Justice4All
programer
Srbija

Član broj: 263263
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: form.Activate i form.Deactivate (čemu služe(a uz to i ne rade))07.09.2012. u 00:12 - pre 140 meseci
E sad radi i kod mene! Upisivao sam opacity=100 (ili 50 - kao sto je u Properties) umesto 1 i 0,5 . Hvala!!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: form.Activate i form.Deactivate (čemu služe(a uz to i ne rade))

[ Pregleda: 1154 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.