Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IT firma,samostalni projekat ili ...?

[es] :: Art of Programming :: IT firma,samostalni projekat ili ...?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 123369 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovan1982
Jovo Krneta
ekonomista
Novi Banovci

Član broj: 290143
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.bar-codes.org


+1 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?16.10.2012. u 21:57 - pre 139 meseci
Evo da podelim i moje iskustvo . Bavio sam se i IT-jem i finansijama . Negde pre tri godine dobio sam sjajnu ideju za projekat .Aplikacija kakva na postoji .Kazem nekim ljudima ,oni se oduseve .Provedem 1 god dana radeci na aplikaciji-uporedo sa mojim poslom,svaki dan po 2-3 sata .Zavrsim projekat .Funkcionise sjajno .Osnujem firmu-iz radnog odnosa,doo da nisam u sistemu pdv-a(osnivanjem firme opasno sam se zajebao-nikakva korist od firme).Posto sam upucen u finansije sam sebi vodim knjigovodstvo-tu sam ustedeo 50eura mesecno .Kontaktiram sa nekim ljudima iz javnog sektora koji kazu da imam sjajnu aplikaciju koja bi mogla na
nacionalnom nivou drasticno da smanji unutrasnji dug-radi se o aplikaciji za organizovanje multilaterlanih kompenzacija sa do 60-ostrukim kompenzacijama u ciklusu ,digitalnim potpisivanjem dokumenata putem licne karte sa cipom i sta dalje .Sada cekam da se neko smiluje posto u Srbiji neki novi prokat NEMA SANSE da uspe .Kaze mi lik ,cekaj imam nekog jako bitnog ko to treba da vidi,u medjuvremenu i ti likovi se menjaju-izbori.Prilagodim projekat za koriscenje agencijama za knjigovodstvo-oni su se uzentali ,neka mega prevara sto posto .Zatim krenem u drugi projekat www.modande.com - kao ajde da napravim nesto sto nije usko specijalnizovano, isto ljudi koji trebaju da koriste aplikaciju kazu sjajno ,zovem ih i cekam,cekam cekam da mi posalju slike odece...Nista me nije kostalo do sada ,ni to sto sam otvorio firmu-mozda ajde 100 eur,firma postoji nekih god dana,cekam da vidim sta ce biti sa projektima ako mi krene u sledecih godinu dana super ,ako ne nista .Kroz projekte sam naucio php-mysql,jquery-java script.....ipak neka korist .
Sada sam krenuo da ucim action script -flesh air pravljenje igara kako bih pravio jednim kodom igre i za Iphone i za android. Mislim da ne trebas niposto da se upustas u osnivanje firme ako vec nemas projekat koji vec ima svog kupca .U Srbiji najbolju prodju imaju programi za racunovodstvo,mozda za kafice...Meni deluje i jako dobra opcija rad za Iphone posto verujem da nije potrebno da se ima firma .Moj savet bi ti bio da prvo smislis projekat koji po tebi deluje isplativo ,jako bitno da proveris na trzistu da li bi to neko koristio ,i da krenes da radis na tome sam . Kao sto rekoh ,batali Srbiju i probaj sa Iphone,android aplikacijama koje odmah mozes da stavis na market - mozda mozes i sam da kupis svoju aplikaciju-stavis da je cena 1$ ,kupis za 100$ ,bices na malom gubitku ,ali cisto da krene ,kada neko drugi vidi :-) .Sta je njima 1 $,jel tako . Na Srbiju -zabravi .Ovde jedino imaju prodju hleb i mleko jeftiniji za 5 din od konkurencije .Sada sam predlozio jednoj brokerskoj kuci da im besplatno razvijem program za analizu akcija,brzo informisanje,isl . i sta sam saznao da se trguje samo sa dve hartije i da od toga nema nista ,ajde radicu kao neki drugi tip aplikacije koji je njima potreban-besplatno da bih drugima mogao da naplatim - mislim da je ok pristup .Mozda bi prodju imalo nesto opipljivije - programiranje robota igracaka,nesto sto moze da se stavi u radnju -to bi bilo super kada bih nasao u kurs za programiranje robota -adruino ili kako vec ,vec vidim babe kako sklapaju igracke ,piju kafu ...Pozz!!!
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.10.2012. u 10:40 - pre 139 meseci
Ček, pa mi već imamo centralni registar hartija od vrednosti, koji se bavi kliringom, http://www.crhov.rs/ . Jesi li hteo njima da prodaš softver?
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.10.2012. u 10:49 - pre 139 meseci
Jovo prijatelju, jedna je stvar napraviti program, a prodati ga nesto sasvim drugo. Neko ima srecu/pamet da napravi program koji mnogima treba i odmah to skapiraju i kupuju ga, drugi mora da se pomuci da ga proda. Ovih drugih je mnogo vise.

I to nema veze sa Srbijom, to je tako svuda.
 
Odgovor na temu

jovan1982
Jovo Krneta
ekonomista
Novi Banovci

Član broj: 290143
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.bar-codes.org


+1 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.10.2012. u 17:48 - pre 139 meseci
Ma aplikacija se bavi organizovanjem multilateralnih kompenzacija izmedju firmi tipa ja dugujem tebi 100000 ti peri 125000 pera ziki 50000a i zika meni 50000.Znaci svako svakome moze da oprosti najmanji iznos u cilkusu u ovom slucaju 50000,potpisuje se kompenzaciona izjava i sprovodi se kompenzacija u finanijama -stim da aplikacija moze pronaci do 60 povezanih pravnih lica.U kompenzacijama na osnovu zakona mogu da ucestvuju i fizicka lica,tipa nisi dobio platu 3 meseca a imas potrebe za robom neke firme koja je nekako povezana sa tvojom firmom,isto kao kupca svojih usluga unosis firmu u kojoj radis a kao dobavljaca firmu od koje mozes da kupis proizvod.Jako dobra stvar za smanjenje unutrasnjeg duga jer nema cekanja na uplate .Postoji i sistem za potpisivanje kompenzacija putem licne karte sa cipom.Bilo bi jako dobro kada bi Eps i druga javna preduzeca prihvatila jedan takav sistem .To sam zamislio kao socijalnu mrezu-imam i chat ,zato sto za razliku od Facebook-a gde ljudi ne pricaju ni o cemu,ovde imaju ispred sebe temu za razgovor .Neki ljudi u nevladinom sektoru su jako zainteresovani ali mislim da bi tako nesto radilo mora drzava to da radi .Nudim im i dzabe ako treba .Treba da se menja dizajn i SEO koji nije ni radjen posebno .
Evo mozete da vidite kako to izgleda www.compensatemeonline.com ,logujete se sa pib 107286472 user [email protected] i password beograd5.
Odete na link na najnoviji predlozi za kompenzaovanje ,moze da se ode i na link agenti - prethodne kompenzacije i da se odaberu 8-ostruke kompenzacije npr.Na poslednjoj strani pdf-a mogu da se vide potpisi...Mislim da je ideja ok ali da nema teoretske sanse da zazivi u komercijalnom smislu .Mislim da bi o ovakvom momentu za drzavu to bio mega hit .Pa cak i da nema krize .Slazem se u potpunosti da je prodaja proizvoda svet za sebe .Ali evo primer .Kontaktirame me lik iz Nisa,kaze mi se bavimo organizovanjem kompenzacija imamo oko 500 firmi ,zovemo telefonima,nego problem nam je sto su ljudi u Srbiji jako informaticki nepismeni,to nam je najveci problem .Ja mu kazem slazem se,posto Vas zanima zakup sistema ,ja cu Vama da posaljem jednu excel tabelu u kojoj imam oko 90000 podataka o firmama koje posluju u Srbiji ,cisto da Vam malo pomognem .Kaze mi ok.Pozovem ga posle par dana cista da vidim kako mu ide , a on mi kaze znas ,motao sam onu tvoju tabelu ceo dan ,presao sam desetinu tabele i tek sam nasao jednu firmu od 5 koje trazim.Eto on kaze da su drugi informaticki nepismeni a ne zna za CTRL+F da ukuca da pronadje u tabeli sta ga zanima nego "mota" ,drugi su jos i gori .Ali sigurno da sanse postoje ,postoji beskonacno mogucnosti .
Meni sada ova Action Script AIR za Iphone i Android deluje najbolje .Mozda nisam u pravu ali sta me kosta da se malo iscimam pa da vidim .Kao super varijanta mi deluje i programiranje i pravljenje igracaka robot - adruino ili kako vec,jer je malo vise nesto opipljivo i zivo sto moze da se stavi u radnju i da se prodaje,jos samo kada bi nasao skolu za obuku za tako nesto ,to mi je isto super varijanta .Ajde bas me zanima sta mislite o ovome za kompenzovanje ....Pozz!!!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.10.2012. u 18:03 - pre 139 meseci
Jovo, tvoja aplikacija moze da zivi i bez drzave. Eto taj lik iz Nisa radi istpo sto i ti samo telefonom. Dakle, trziste postoji, klijenti postoje samo ih trebas naci.

Generalno bi trebao da imas neki vid pretplate ili kredita. Odnosno firma koja je zainteresovana za kompenzaciju mora da plati nesto da bi mogla istu da obavi.

Jedan moj prijatelj (sada nazalost pokojni) je krenuo da razvija barter sistem i to je bio spreman da ulozi oko 200K eur. Dakle ideja ti je dobra, moras je razraditi.

Malo srediti dizajn da je ljudima lakse da ga koriste, malo je sad konfuzno. I onda moras krenuti u prodaju, odnsno zovi, kontaktiraj sve zive i pricaj im sta nudis i kako to funksionise.

Primer: kompenzacije do 100.000 kostaju 1.000 dinara, do 500.000 4.000, do 5.000.000 10.000 ili tako nesto. Mislim da ce to da zazivi, ali moras puno raditi na tome. Nemoj odustati, mani se drzave, moras to sam gurati.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.10.2012. u 20:44 - pre 139 meseci
Meni ovo liči na Kirhofove zakone iz elektronike. Možda grešim.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

jovan1982
Jovo Krneta
ekonomista
Novi Banovci

Član broj: 290143
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.bar-codes.org


+1 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.10.2012. u 21:46 - pre 139 meseci
To za elektroniku stvarno ne znam , ali zvao sam gomilu kuca koje vode knjigovodstvo za druge firme,kao mogli bi za svoje klijente da odradjuju kompenzcije i da im naplacuju a da uzimaju procenat,ja bih tu bio servis.Glavna caka je sto veliki broj korisnika mora da unosi podatke da bi bilo rezultata ako ja tebi dugujem pare a ja na unesem podatke o tome ko meni duguje nece biti ni rezultata .U agencijama za knjigovodstvo rade stariji ljudi koji to i ne razumeju .Ma kontaktirao sam preko 1000 firmi , nema sanse u Srbiji .Dobio sam brojne pohvale i od Privredne Komore - oni se sada i nesto cimaju oko toga zato sto oni izdaju kartice za digitalno potpisivanje i potrebne su im aplikacije koje ce da promovisu e potpisivanje dokumenata .Ali eto i na njih cekam .Kada budem imao vremena probacu da prevedem na eng. da redizajniram ,malo bolji SEO pa cu da vidim .Ali ideja je ok i dao bih i za DZ drzavi ako hoce to da rade - eps,vodovod,smece to svi koristimo,sve firme . Nista ne gube i ovako imaju gomilu ljudi koji ne rade nista .Mislim da bi oni trebalo ocajno da jure za ovako necim.
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?18.10.2012. u 10:29 - pre 139 meseci
Ajde da ponovim pitanje, zar se institucija zvana "Centralni registar hartija od vrednosti" već ne bavi kliringom na nivou cele Srbije?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?18.10.2012. u 12:10 - pre 139 meseci
Meni je tetka pričala da joj je svojevremeno bio posao da to radi na ruke.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

jovan1982
Jovo Krneta
ekonomista
Novi Banovci

Član broj: 290143
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.bar-codes.org


+1 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?18.10.2012. u 13:40 - pre 139 meseci
Citat:
Mihajlo Cvetanović:
Ajde da ponovim pitanje, zar se institucija zvana "Centralni registar hartija od vrednosti" već ne bavi kliringom na nivou cele Srbije?

Nije u pitanju kliring hartija od vrednosti , u pitanju su multilateralne kompenzacije .Sam naziv ti kaze da su u pitanju hartije od vrednosti-akcije ,obvznice ....Evo ti odgovor na pitanje sta je kliring

Šta je kliring i saldiranje?

Kliring i saldiranje su radnje koje se, u Centralnom registru hartija od vrednosti obavljaju nakon realizacije naloga kupovine i prodaje. Ove radnje odnose se na međusobno poravnjavanje obaveza i potraživanja, kao i prenos prodatih hartija, sa starog na novog vlasnika kao i prenos sredstava sa račun kupca na račun prodavca.

Sto znaci kada kupis hartiju od vrednosti ...ovde se na radi o hartijama od vrednosti ,evo ti i ovo.......

Poslove kliringa, saldiranja i depozicija vrši finansijska institucija koja se naziva klirinška kuća. Klirinška kuća je nerazdvojni sastavni deo sistema trgovine na berzi. Uopšte, klirinška kuća je nerazdvojni sastavni deo infrastrukture finansijskog tržišta jedne zemlje.
Glavna uloga klirinške kuće u procesu trgovine hartijama od vrednosti sastoji se u tome da obezbedi garancije učesnicima u toj trgovini da će se izvršiti obaveze koje proizlaze iz zaključenih transakcija. Obezbeđivanjem tih garancija, klirinška kuća istovremeno obezbeđuje i finansijski integritet celokupnog tržišta hartija od vrednosti. Ukoliko ne bi bila sposobna da izvrši tu svoju osnovnu funkciju - funkciju davaoca garancija, i ukoliko bi se bavila operativno samo poslovima kliringa, saldiranja i depozicija, klirinška kuća bi se pretvorila u najobičnijeg hroničara («knjigovođu») događanja na berzanskim sastancima.
Operativni deo rada klirinške kuće uglavnom obuhvata poslove:
kliringa zaključenih transakcija (pripreme zaključenih transkacija za saldiranje),
saldiranja računa hartija od vrednosti i novčanih računa (istovremenog prenosa vlasništva),
depozicija novčanih sredstava na ime margina i neprekidnog kontrolisanja visine njihovog nivoa,
regulisanja isporuka robnih aktiva u rokovima dospeća (ukoliko do tih isporuka uopšte i dođe),
izveštavanje i druge poslove.
Prema danas važećim pravilima u svetu, članstvo u klirinškim kućama mogu da zasnivaju uglavnom samo organizacije (pravna lica), dok se to pravo pojedincima (fizičkim licima) uskraćuje. Članstvo u klirinškim kućama uglavnom obuhvata berzanske posrednike i slične finansijske institucije (depozitare i dr.). Pojedinci sa klirinškim kućama stupaju u poslovne odnose samo preko neke od finansijskih institucija.
Neke klirinške kuće zahtevaju od svojih članova da postanu i akcionari, te da kupe određeni broj akcija kako bi ostvarili svoja članska prava. Visina uloga akcijskog kapitala ovisi o obimu i veličini poslova koje članica obavlja na tržištu hartija od vrednosti odnosno preko klirinške kuće. Posebno se vodi računa da taj nivo uloga bude dovoljan da permanentno obezbeđuje finansijski integritet i sposobnost klirinške kuće da može obavljati svoju osnovnu ulogu na tržištu hartija od vrednosti - ulogu davaoca garancija.
Razvoj klirinških kuća u svetu uveliko je doprineo i razvoju efikasnosti berzanskog načina trgovine, a posebno trgovine terminskim kupoprodajnim ugovorima (fjučersima, opcijama).
Znaci nema to veze za multikompenzacijama ....
 
Odgovor na temu

jovan1982
Jovo Krneta
ekonomista
Novi Banovci

Član broj: 290143
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.bar-codes.org


+1 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?18.10.2012. u 13:59 - pre 139 meseci
Citat:
Nedeljko:
Meni je tetka pričala da joj je svojevremeno bio posao da to radi na ruke.

Da ,pa jeste ,kako se radi ,odes u svoje finansije,vidis koja firma ti je i na kartici kupaca i na kartici dobavljaca i toj firmi predlozis dvostruku kompenzaciju-bitno je da su racuni dospeli za placanje(da su u valuti),zapravo kada su samo dve firme u pitanju to se naziva izjava o kompenzovanju i nije potrebno da se dokument potpisuje niti je potrebna saglasnost druge strane .Ranije je bilo potrebno da se kompenzacija evidentira i preko ziro racuna ali je to sada ukinuto-jos jedna pozitivna stvart.Kada ima vise od dva clana , tu treba da znas da je tvoj kupac ,prodavac robe tvom dobavljacu sto zavisi od upucenosti u to ko kome sta prodaje , onda se to zove multilateralna kompenzacija koja nema ogranicenja u broju ucesnika jedino je bitno da je poslednji u lancu u kupoprodajnom odnosu sa prvim iz lanca ,to se u praksi tesko organizuje ,problem sto svi moraju da se potpisu ,sto ne postoji informacija o tome ko kome sta kupuje i prodaje isl.Ti dokumenti se moraju potpisivati -najbolje elektronski , i takav sistem sam napravio .Ranije je to radila drzava, imao sam priliku da upoznam neke od ljudi koji su radili na tome i kazu da upale neki program i da on drlja par dana i nadje neke rezultate .Ranije se to radilo tako sto je postojao jedan sistem koji je vodio racuna o platnom prometu mislim da se zvao CK i tako je nesto bilo moguce, kazu da je to na nacionalnom nivou bila jako dobra stvar ,ali prebacivajem platnog prometa na banke takva informacija vise ne postoji na jednom mestu .Pazi kada bi neko mogao da gura ovako nesto na globalnom nivou ,sada su dozvoljene i medjunacionalne kompenzacije to bi bio mega hit ali dzabe .U stvari mozda nije dzabe , treba menjati pristup .
I na kraju svega svi ulaze u posao da bih dosli do para koje ce im dati slobodu da odlucuju sta ce sa tim parama a niko nece da se vrati na trampu , iako danas u doba racunara mogucnosti za planiranje su neverovatne .Svi hoce lovu :-)...
Evo nasao sam i ovde tekst o tome http://www.bifonline.rs/teksto...a-nelikvidnost-kao-navika.html
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?18.10.2012. u 20:35 - pre 139 meseci
E, pa baš mi je milo da kod nas postoje ekonomisti koji pritom znaju da programiraju, pa još i algoritme sa grafovima.

No, ako ne radiš za konkretnog naručioca, mišljenja sam da postoji samo jedno softversko tržište - svetsko.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?18.11.2012. u 00:01 - pre 138 meseci
Citat:
jovan1982:Ranije je to radila drzava, imao sam priliku da upoznam neke od ljudi koji su radili na tome i kazu da upale neki program i da on drlja par dana i nadje neke rezultate .Ranije se to radilo tako sto je postojao jedan sistem koji je vodio racuna o platnom prometu mislim da se zvao CK


:-) zvao se SDK, tamo se prebijalo a u CK si isao po misljenje.
 
Odgovor na temu

jovan1982
Jovo Krneta
ekonomista
Novi Banovci

Član broj: 290143
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.bar-codes.org


+1 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?18.11.2012. u 21:18 - pre 138 meseci
Da jeste SDK!!!
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.12.2012. u 11:04 - pre 137 meseci
Dao bih preporuku razvijanje svog projekta u saradnji sa nekim ko plaća paušalni porez. To je za sam start, takođe je zgodno pokrenuti nekoliko projekata, pa posle nekog vremena ( godinu dana ) najperspektivniji nastaviti raditi, a ostale bataliti.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.12.2012. u 11:09 - pre 137 meseci
A ko bi to finansirao i ko bi kasnije uzimao kintu od toga?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.12.2012. u 11:11 - pre 137 meseci
Za sve koji imaju ideju, ali ne znaju kako, za sve koji su vec poceli nesto da rade ali im treba pomoc i usmerenje, za sve koji bi se prikljucili nekom timu u razvoju neke ideje ili projekta preporucujem da se prijave na sledeci dogadjaj:
http://www.facebook.com/STARTupLiveNoviSad

Uskoro ce detalji o datumu i mesto odrzavanja, odrzali smo uvodne prezentacije u Subotici i Zrenjaninu, u Novom Sadu ce biti u cetvrtak u 11:00 RPK Novi Sad, gde mozete cuti sta vas ocekuje na jednom takvom dogadjaju.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.12.2012. u 12:06 - pre 137 meseci
Nezgodan vam termin.. Ili ste namerno hteli da isfiltrirate one koji vec negde rade :)
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.12.2012. u 12:13 - pre 137 meseci
Ma nismo, vec je problem sto u NS ne postoji neko mesto gde bi smo bili slobodni da organizujemo ovakve stvari (Beograd ima KC Grad) pa smo prisiljeni da molimo okolo da nam daju prostorije (za dz naravno) i eto komora pristala da da ali u 11:00.

Radim(o) na tome da nabavimo neki stalni prostor za zajednicu gde bi smo mogli kad hocemo koliko hocemo, nadam se da cemo nestonapraviti uskoro.
 
Odgovor na temu

jovan1982
Jovo Krneta
ekonomista
Novi Banovci

Član broj: 290143
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.bar-codes.org


+1 Profil

icon Re: IT firma,samostalni projekat ili ...?17.12.2012. u 16:57 - pre 137 meseci
Evo kako Vam se svidja ovo http://www.compensatemeonline....online/TruckMeOnline/index.php

ide se na link Logovanje za autoprevoznika pib 100000777 user 1 pass 1 ,u pitanju je aplikacija za pracenje vozila - preko android aplikacije koja salje podatke o lokaciji vozila na
server .
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: IT firma,samostalni projekat ili ...?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 123369 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.