Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Text to number, automatska konverzija?

[es] :: Office :: Excel :: Text to number, automatska konverzija?

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tolstoy
Milan Ilich
Ukraine, Russia, Serbia

Član broj: 53619
Poruke: 111
*.122.240.131.zelenaya.net.

ICQ: 225349472


+2 Profil

icon Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 17:55 - pre 141 meseci
Iz neke baze podataka exportovan je izvestaj u excel tablicu, .xls format. Sve numericke vrednosti su u "General" formatu, sa "space" (razmacima) kao "1 000 separatorima". Podatke iz tablice treba da obradim, slozim po rastucem ili opadajucem redosledu, izvedem neke sume i srednje vrednosti. Obzirom da su brojevi u navedenom formatu i obliku, nikakve operacije sa njima ne mogu da izvrsim, jer ih ocigledno excel tretira kao text. Probao sam da konvertujem vrednosti pomocu VALUE funkcije, ali dobijam isti rezultat, text u formatu "1 234 567". Probao sam i pomocu "Text to column", ali rezultata nema. Kako automatski izbaciti razmake iz datih vrednosti, da bih potom konvertovao text u brojeve?
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 19:25 - pre 141 meseci
Sačuvaj ga kao TXT fajl pa ga onda importuj u excel, možda uspeš.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 19:48 - pre 141 meseci
okaci tu Excel tablicu pa a pokusamo da resimo tvoj problem.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 20:14 - pre 141 meseci
Ako su svi podaci u opštem (General) formatu, jedan ReplaceAll "menja sve" (kao u pesmi). :)

Ako ipak mora formula, dobro je upoznati se sa funkcijama koje rade sa tekstom. SUBSTITUTE radi peške isti posao kao Replace.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

tolstoy
Milan Ilich
Ukraine, Russia, Serbia

Član broj: 53619
Poruke: 111
*.222.236.155.zelenaya.net.

ICQ: 225349472


+2 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 20:42 - pre 141 meseci
Probao sam sa "Replace All", bez rezultata...
 
Odgovor na temu

tolstoy
Milan Ilich
Ukraine, Russia, Serbia

Član broj: 53619
Poruke: 111
*.222.236.155.zelenaya.net.

ICQ: 225349472


+2 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 20:46 - pre 141 meseci
Evo segmenta iz fajla. Pri otvaranju izlazi ovo upozorenje da format fajla nije taj koji je ukazan, ali to je zato sto se pri exportu iz baze podataka nudi opcija .xml ili .xls.
U sustini, ne menja stvar, probao sam sa obe extenzije, ali ne mogu automatski da izvrsim konverziju.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 20:57 - pre 141 meseci
Citat:
tolstoy: Probao sam sa "Replace All", bez rezultata...

A gde si to probao? Kod mene recimo radi. I to tako radi oduvek, od Excela 97. Razmak menjaš u 'ništa', pa tako, ako je tekst bio u 'General' formatu, konverzija u broj ide automatski.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

tolstoy
Milan Ilich
Ukraine, Russia, Serbia

Član broj: 53619
Poruke: 111
*.222.236.155.zelenaya.net.

ICQ: 225349472


+2 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 22:51 - pre 141 meseci
Citat:
3okc: A gde si to probao? Kod mene recimo radi. I to tako radi oduvek, od Excela 97. Razmak menjaš u 'ništa', pa tako, ako je tekst bio u 'General' formatu, konverzija u broj ide automatski.


Upravo tako sam i radio: Find what: (space), Replace with: (nista ne unosim). A dobijam poruku "Microsoft Excel cannot find any data to replace..." Ako probam samo sa Find, dobijam poruku "Microsoft Excel cannot find the data you're searching for". Cak ni ne nalazi razmak u celijama!

Ne znam da li je problem u verziji Excela (Office 2010, version 14.0.6123.5001 32 bit)? (Postoji li uopste 64-bitni Office? Ja ovaj "teram" na 64-bitnoj masini i Win7 64 bit. Nije valjda u tome neki problem, ali to mi je van pameti!)

Secam se da sam na ranijim verzijama Excela slicne stvari resavao bez problema. Ako su vrednosti dobro "justificirane" pomaze i "Text to columns" umesto Replace. Ali ovde nista!

3okc, da li si kod sebe probao sa ovim fajlom, sto sam ga okacio?
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 23:01 - pre 141 meseci
Ako ti ne nalazi razmak, očigledno da imaš problem sa tim; ne znači odmah da Replace "ne radi" ako mu nisi ni dao šansu.

Pre svega tvoj je posao da sada identifikuješ tu 'belinu' koju si krstio u razmak pa tek onda probaj da menjaš. Uđi u ćeliju i iskopiraj jedan karakter pa ga menjaj tako što ćeš ga umetnuti sa Paste.

To što si okačio nije regularan fajl -barem meni javlja grešku.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

tolstoy
Milan Ilich
Ukraine, Russia, Serbia

Član broj: 53619
Poruke: 111
*.222.236.155.zelenaya.net.

ICQ: 225349472


+2 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 23:23 - pre 141 meseci
Naravno da Replace i Replace All radi, nisam ni rekao da ne rade, ali ne mogu da nadju razmak. Probao sam iste funkcije sa drugim karakterima (izaberem da mu 2 promeni u 1 ili u A i sve radi kako treba. Ali nece space da promeni u nista, niti u nesto drugo.

Iskopiram taj "magicni" karakter, space, stavim ga u drugu celiju i sta sam dobio: space u drugoj celiji.

Pa i napomenuo sam da javlja gresku pri otvaranju, jer je fajl produkt exporta iz baze podataka. Baza nudi mogucnost da report izveze kao .xml ili kao .xls file. Ako izaberem .xls dobijem neko sr..je, a ako izaberem .xml, dobijem taj fajl, ali sacuvan kao xls!?! Evo, okacicu fajlove koje mogu dobiti exportom iz baze, .csv i .xls.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tolstoy
Milan Ilich
Ukraine, Russia, Serbia

Član broj: 53619
Poruke: 111
*.222.236.155.zelenaya.net.

ICQ: 225349472


+2 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 23:39 - pre 141 meseci
RESENO!

Zahvaljujuci sugestiji srdrazic-a
Citat:
srdrazic: Sačuvaj ga kao TXT fajl pa ga onda importuj u excel, možda uspeš.
krenem da cuvam fajl u skoro svim formatima redom, koje Excel nudi. Svasta sam probao, da bih tek na kraju primetio (nisam ranije znao) da iz Excela mogu sacuvati fajl u .ods formatu!?

Dakle, sacuvam ga u .ods-u, pa ga otvorim u LibreOffice Calc-u i sve proradi kako treba. I "Text to columns" i f-ja VALUE, ma milina Bozija! Prilazem fajl koji sam dobio na kraju.
U njemu sam u koloni C prostim "Text to columns" dobio broj, bez razmaka, general format, isti kao sto se vidi u kolonama D i E. Onda sam samo promenio format u number i to je to.
Znatizelja me naterala da probam i sa VALUE funkcijom, rezultat se vidi u koloni G. Dakle, u LibreOfice Calc-u sve radi kako treba, kao nekada u dobrim starim verzijama Excela. Sta je sa Excelom koji imam (2010), zasto ne radi posao kako treba, pitaj Boga?!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?02.09.2012. u 23:46 - pre 141 meseci
Pokušao sam da ti objasnim da taj karakter iskopiraš, ne u neku drugu ćeliju nego u polje za pretragu. Samo ovo drugo ima smisla.

Kada ga ubaciš kao argument CODE funkcije videćeš i da se ne radi o razmaku.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

tolstoy
Milan Ilich
Ukraine, Russia, Serbia

Član broj: 53619
Poruke: 111
*.222.236.155.zelenaya.net.

ICQ: 225349472


+2 Profil

icon Re: Text to number, automatska konverzija?03.09.2012. u 00:05 - pre 141 meseci
OK, nisam te razumeo, sada mi je jasno. Ne znam samo, sta znaci "samo ovo drugo ima smisla", verovatno to sto sam sve probao nema smisla? Mislim, ne znam kako da shvatim tu digresiju? U svakom slucaju, veliko hvala na sugestijama, probao sam i tvoju varijantu i ona radi. Ali mi i dalje nije jasno zasto Excel ne odradi sve to u"u jednom cugu", kao sto odradi Libre Office Calc?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Text to number, automatska konverzija?

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.