Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JBoss 7.1 + client, ne mogu da se konektujem

[es] :: Java :: JBoss 7.1 + client, ne mogu da se konektujem

[ Pregleda: 925 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon JBoss 7.1 + client, ne mogu da se konektujem02.09.2012. u 14:22 - pre 141 meseci
Imam server aplikaciju koja se pokrece na JBoss 7.1 i client aplikaciju koja bi trebala da se konektuje na taj server. Server aplikacija je EJB, exportujem je u jar, importujem u client program, i odatle pozivam metode. Remote bean na serveru dobijam ovako:

Code (java):
     public static <T extends Serializable> T getRemoteBean(String remoteName) {
          T object = null;
         
          Properties properties = new Properties();
          properties.put("java.naming.factory.initial", "org.jnp.interfaces.NamingContextFactory");
          properties.put("java.naming.factory.url.pkgs", "org.jboss.naming:org.jnp.interfaces");
          properties.put("java.naming.provider.url", "localhost:1099");
         
          Context context;
          try {
               context = new InitialContext(properties);
               object = (T) context.lookup(remoteName);
          } catch (Exception ex) {
               ex.printStackTrace();
          }
         
          return object;
     }   
 


Medjutim, kada pozovem ovu fju, baci mi exception:

Code:

INFO: Server startup in 1789 ms
javax.naming.CommunicationException: Could not obtain connection to any of these urls: localhost:1099 and discovery failed with error: javax.naming.CommunicationException: Receive timed out [Root exception is java.net.SocketTimeoutException: Receive timed out] [Root exception is javax.naming.CommunicationException: Failed to connect to server localhost:1099 [Root exception is javax.naming.ServiceUnavailableException: Failed to connect to server localhost:1099 [Root exception is java.net.ConnectException: Connection refused: connect]]]
    at org.jnp.interfaces.NamingContext.checkRef(NamingContext.java:1562)
    at org.jnp.interfaces.NamingContext.lookup(NamingContext.java:634)
    at org.jnp.interfaces.NamingContext.lookup(NamingContext.java:627)


Moj zakljucak je da verovatno pokusavam da se konektujem na pogresan port? Kako da sredim ovo?
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: JBoss 7.1 + client, ne mogu da se konektujem02.09.2012. u 16:12 - pre 141 meseci
Resio sam problem, izgleda da najnovija verzija JBossa nema podrsku za jndi, tako da sam downgradeovao server.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: JBoss 7.1 + client, ne mogu da se konektujem

[ Pregleda: 925 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.