Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

visokonaponski trafo za neonsku razvetu

[es] :: Elektronika :: visokonaponski trafo za neonsku razvetu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5818 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: visokonaponski trafo za neonsku razvetu03.09.2012. u 12:41 - pre 141 meseci
Ajde da se malko uozbiljimo.
E priključak bi trebalo da se spoji na zaštitno uzemljenje. To što je sve vezano jednom žičkom pa na neku kutijicu je verovatno varijanta detekcije "curenja" trafoa prema uzemljenju i služi da ti trenutno isključi sve transformatore. Proveri kakvi su propisi u .it pa vidi da li je takvo povezivanje regularno, ili je neko isuviše "pametovao".
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

xxxzoranxxx
penzioner

Član broj: 243985
Poruke: 14
94.126.190.*



+1 Profil

icon Re: visokonaponski trafo za neonsku razvetu03.09.2012. u 18:27 - pre 141 meseci
kvar je sledeci.....jedan ili vise trafoa pravi/e problem, tako da dif. zastita (mali elektronski sklop na koju je spojena E linija) gasi 3 kontaktora koji napajaju oko 50 trafoa.....trafoi su ugradjeni u plafon (gips) i probao bih sistemom eliminacije da dodjem bar do jedne grupe trafoa, da ne bih morao sve da razvaljujem, a na E liniju ne mogu da izmjerim nista . Napomena.....diff. protection 6A sam promjenio i nije do njega
ok.....poslat cu vam semu spajanja. problem je da kada mjerim amper klestima, E linija pokazuje nulu, a strah me da spajam instrument u seriju da ga ne sprzim,jer ne znam sto prolazi kroz tu E zicu.......dajte mi dan dva da skompletiram slike+seme+zapazanja, pa ce vam biti jasnije....hvala
 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+261 Profil

icon Re: visokonaponski trafo za neonsku razvetu03.09.2012. u 18:37 - pre 141 meseci
xxxzoranxxx

Pa zašto sve ovo ne napisa u prvom postu ?
Već bi bilo "Popravljeno".

Živ Bio,
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
46.36.162.*



+357 Profil

icon Re: visokonaponski trafo za neonsku razvetu03.09.2012. u 19:07 - pre 141 meseci
@xxxzoranxxx, kod pripreme materijala probaj ako ne mozes uslikati da detaljno prepises ovu plocicu.
Mozda je kod montaze, kako @ZAS011 rece ipak bilo "pametovanja".

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: visokonaponski trafo za neonsku razvetu03.09.2012. u 20:04 - pre 141 meseci
Više je nego očigledno da je neko izigravao pametnjakovića. Ukoliko na primarnoj strani tog trafoa postoje samo 3 proključka označeni sa L, N i E, ovaj poslednji bi trebalo da bude zastitno uzemljenje. Ako je to zaštitno uzemljenje onda ne sme da ide ni na kakve skalamerije. Ako je, pak, izlaz za detekciju curenja transformatora, jedino ti preostaje da isključuješ jedan po jedan dok ne ustanoviš koji je taj što ti pravi "malu decu".
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: visokonaponski trafo za neonsku razvetu03.09.2012. u 21:05 - pre 141 meseci
E ovo je vec pravi tok teme i mogu reci autor je bio kriv od samog pocetka sto je lose krenulo !!!!
Mislim da je problem resen ako se poslusaju saveti koji su ti dati .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
46.36.162.*



+357 Profil

icon Re: visokonaponski trafo za neonsku razvetu03.09.2012. u 21:29 - pre 141 meseci
Ovo pise u prospektu na linku koji je dat:Earth leakage & Open-circuit protection, Heavy duty purpose at -30 to 80 Celsius, Genuine output current, Fully tested at 6 stations during production.
Mislim da su trafoi male snage i da svaki napaja jedno slovo-znak (zastita od otvorenog kola-razbijenog slova),
a kao sto @ZAS011 rece, E ne ide ni preko kakve skalamerije, nego direktno, a ove sprave po mom
misljenju, ne mora biti tacno, trebale bi da imaju implementiranu zastitu u samom kucistu trafoa.-

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: visokonaponski trafo za neonsku razvetu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5818 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.