Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naplata aktiviranja SIM kartice za nove postpejd korisnike

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Naplata aktiviranja SIM kartice za nove postpejd korisnike

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11226 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bonafides
Freelance

Član broj: 273416
Poruke: 190
*.mbb.telenor.rs.



+19 Profil

icon Re: Naplata aktiviranja SIM kartice za nove postpejd korisnike09.09.2012. u 10:50 - pre 140 meseci
@zvezdasbg

Jos jednom ti se zahvaljujem na informacijama u vezi brojeva. Razumem ja potrebu da svako zeli lep i lako pamtljiv broj. Iako me je ta tema oduvek kopkala, ja do sada ni od jednog operatera nisam zatrazio dodelu tih posebnih broja, iz razloga sto sam imao veliku srecu da na trafici nadjem te lepe brojeve i to od sva tri operatera. Oni su nesto poput Telenorovih zlatnih i srebrnih, imaju nizove koji se lako pamte. Jednom, kada sam zvao sa svog Telenor broja njihov korisnicki servis, u vezi neke desete stvari, sama operaterka mi je predlozila da registrujem svoj prepaid broj (a da je nista u vezi toga nisam ni pitao), rekavsi da je broj jako lep. Imam jedan prelep mt:s broj, mada mt:s ne koristim odavno. Zadnji put me je u junu pao Vipov broj iz rodjendanske serije, nesto poput prethodna dva broja. Htelo mi se.

Inace, prvi cujem da Telenor ima te dijamantske brojeve, ali kombinacija koju si naveo zaista vredi mnogo...
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Naplata aktiviranja SIM kartice za nove postpejd korisnike09.09.2012. u 11:39 - pre 140 meseci
Vecina ljudi na te specijalne brojeve gleda u fazonu "koji ce mi to". Verovatno potpuno opravdano :))) E sad ima nas "pacijenata" koji volimo da imamo te fensi brojeve pa eto kao budale keshiramo pare za to :)))
U principu meni je to potpuno okej da provajderi nude mogucnost biranja brojeva i da se ekstra brojevi naplacuju. E sad cena moze biti predmet diskusije :) Meni je zanimljivo sto operatori ne oglasavaju zvanicno ovu uslugu, a ako to i objave to rade dosta stidljivo. :) Posebno mi cudan m:ts koji nigde ne priznaje ovu uslugu, dok ne pitas :)))
Za razliku od Telenora i m:ts, VIP ne koristi sestocifrene brojeve pa mi samim tim nikad nije bio zanimljiv. Kakav je to extra broj sa 7 cifara? :P
 
Odgovor na temu

Bonafides
Freelance

Član broj: 273416
Poruke: 190
*.mbb.telenor.rs.



+19 Profil

icon Re: Naplata aktiviranja SIM kartice za nove postpejd korisnike15.09.2012. u 10:39 - pre 140 meseci
Citat:
zvezdasbg: Vecina ljudi na te specijalne brojeve gleda u fazonu "koji ce mi to". Verovatno potpuno opravdano :))) E sad ima nas "pacijenata" koji volimo da imamo te fensi brojeve pa eto kao budale keshiramo pare za to :)))
U principu meni je to potpuno okej da provajderi nude mogucnost biranja brojeva i da se ekstra brojevi naplacuju. E sad cena moze biti predmet diskusije :) Meni je zanimljivo sto operatori ne oglasavaju zvanicno ovu uslugu, a ako to i objave to rade dosta stidljivo. :) Posebno mi cudan m:ts koji nigde ne priznaje ovu uslugu, dok ne pitas :)))
Za razliku od Telenora i m:ts, VIP ne koristi sestocifrene brojeve pa mi samim tim nikad nije bio zanimljiv. Kakav je to extra broj sa 7 cifara? :P


Ne bih rekao da je rec o pacijentima. Svakom je stalo da ima lep, tj. lako pamtljiv broj. E, sad jedino ako ste neke lude srece da na lep broj naletite na trafici i sl. Ali, kada bi provajderi davali vise sestocifrenih brojeva nego sedmocifrenih, verujem da bi svih 7 miliona stanovnika ove drzave naslo za sebe odgovarajuci broj. Kao sto je to slucaj u Crnoj Gori. Ja svim svojim prijateljima iz Crne Gore znam brojeve napamet, a razlog tome je sestocifrena numeracija. Sto se tice VIP-ovih brojeva moze se i kod njih ubosti lep, samo treba imati dobru kombinatoriku i takav broj ne naplacuju posebno. Sestra od ujaka je imala postpaid broj u VIP-u, vrh broj, prosto se tesko moze zaboraviti 060/00X-00YX Ali, posto nije znala da postoji opcija prenosivosti broja, taj broj nije mogla preneti u Telenor, ciji je trenutno postpaid korisnik. Neznanje i zurba ;-)

Da se ponekad isplati imati lep broj govori i moj slucaj u kom sam danas video jedan oglas u kome se trazi mt:s 064 broj sa 3 osimice na kraju, ali i da ona preostala 4 broja imaju lep i logican niz. Ja bas takav imam, davno ga ne koristim, jedino sto bih morao vrsiti preregistraciju ;-) Jos ne znam da li cu ga prodati. Inace, kupac je u oglasu naveo da trazi poker broj 888 ;-)
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Naplata aktiviranja SIM kartice za nove postpejd korisnike15.09.2012. u 15:09 - pre 140 meseci
Sad se setih Peđe s Palilule (redovni gost u emisiiji ekstra hit dana) i njegove opsesije lepim brojevima.

Ja ne znam ni jedan (osim svoja dva broja, koja nisu lepi ali su specifični) napamet. Ni od porodice ni od društva, kolega itd. Zašto bih kada imam imenik? Imam preko 500 kontakta u imeniku i dosta od njih imaju više brojeva. Ima lepih, ali zašto bih ih ja pamtio? Dovoljno je da otkucam deo imena ili prezimena (ja u imeniku sve kontakte sa punim imenom i prezimenom držim) da ga TouchPal pokaže. To je lakše nego kucati ceo lep broj.

Bez uvrede, ali lepe brojeve ljudi uzimaju da bi ih oni sami lakše upamtili i bez blama izdiktirali nekom.
 
Odgovor na temu

Mr One
BG

Član broj: 71129
Poruke: 317
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Naplata aktiviranja SIM kartice za nove postpejd korisnike15.09.2012. u 15:13 - pre 140 meseci
Citat:
Bonafides: Ne bih rekao da je rec o pacijentima. Svakom je stalo da ima lep, tj. lako pamtljiv broj.

Pa i nije baš tako. Moji bliski prijatelji će zapamtiti moj broj ma kakav da je, a za ostale baš i ne bih voleo da mogu tako olako da zapamte moj broj. Jednostavno ne mora baš svako da zna moj broj napamet samo zato što sam ga jednom pozvao i ne mora baš svako da prilikom bilo kog mog spomena broja zapamti isti. Naravno razumem ljude koji žele lep broj i ne smatram ih budalama.

Inače kad ste već kod lepih brojeva, po meni dobra fora je uzeti i broj koji predstavlja vaše ime. Npr. 065/MIHAJLO tj. 065/6442556. Znači svako slovo predstavlja svoj broj - ovo je savršeno logično onima koji koriste T9 na telefonu prilikom kucanja, što je u inostranstvu veoma česta pojava, a kod nas na žalost prilično retka.
Jednom prilikom sam uzeo takav broj 062/MOJEIME - morao je da bude 062 jer mi ime ima 6 slova, a potrefilo se da je numeracija kojoj pripada početno slovo mog imena upravo šestocifrena :) i dalje ga posedujem kao pripejd karticu, ali sam odustao od njegove upotrebe, jer ipak neću da komplikujem i menjam svoj stari broj koji posedujem već 10 godina i koji svi znaju, plus to što kod nas još uvek nije zaživelo to prikazivanje brojeva u vidu slova/reči odnosno kroz sistem jednak T9 sistemu prilikom unosa teksta.

 
Odgovor na temu

Bonafides
Freelance

Član broj: 273416
Poruke: 190
*.mbb.telenor.rs.



+19 Profil

icon Re: Naplata aktiviranja SIM kartice za nove postpejd korisnike16.09.2012. u 11:07 - pre 140 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Sad se setih Peđe s Palilule (redovni gost u emisiiji ekstra hit dana) i njegove opsesije lepim brojevima.

Ja ne znam ni jedan (osim svoja dva broja, koja nisu lepi ali su specifični) napamet. Ni od porodice ni od društva, kolega itd. Zašto bih kada imam imenik? Imam preko 500 kontakta u imeniku i dosta od njih imaju više brojeva. Ima lepih, ali zašto bih ih ja pamtio? Dovoljno je da otkucam deo imena ili prezimena (ja u imeniku sve kontakte sa punim imenom i prezimenom držim) da ga TouchPal pokaže. To je lakše nego kucati ceo lep broj.

Bez uvrede, ali lepe brojeve ljudi uzimaju da bi ih oni sami lakše upamtili i bez blama izdiktirali nekom.


Taman posla, nisam ovo shvatio kao uvredu. Sve zavisi od coveka do coveka, svako od nas ima razlicite kriterijume i razlicite ukuse. Ja, iskreno, volim da pamtim da brojeve, to mi je navika iz detinjstva. Uvek polazim od toga "sta ako mi mobilni telefon nije pri ruci, a moram pozvati nekog".


Citat:
Mr One: Pa i nije baš tako. Moji bliski prijatelji će zapamtiti moj broj ma kakav da je, a za ostale baš i ne bih voleo da mogu tako olako da zapamte moj broj. Jednostavno ne mora baš svako da zna moj broj napamet samo zato što sam ga jednom pozvao i ne mora baš svako da prilikom bilo kog mog spomena broja zapamti isti. Naravno razumem ljude koji žele lep broj i ne smatram ih budalama.

Inače kad ste već kod lepih brojeva, po meni dobra fora je uzeti i broj koji predstavlja vaše ime. Npr. 065/MIHAJLO tj. 065/6442556. Znači svako slovo predstavlja svoj broj - ovo je savršeno logično onima koji koriste T9 na telefonu prilikom kucanja, što je u inostranstvu veoma česta pojava, a kod nas na žalost prilično retka.
Jednom prilikom sam uzeo takav broj 062/MOJEIME - morao je da bude 062 jer mi ime ima 6 slova, a potrefilo se da je numeracija kojoj pripada početno slovo mog imena upravo šestocifrena :) i dalje ga posedujem kao pripejd karticu, ali sam odustao od njegove upotrebe, jer ipak neću da komplikujem i menjam svoj stari broj koji posedujem već 10 godina i koji svi znaju, plus to što kod nas još uvek nije zaživelo to prikazivanje brojeva u vidu slova/reči odnosno kroz sistem jednak T9 sistemu prilikom unosa teksta.


Znam na sta mislis, ali ja, koji sam se mnogoooo navikao na qwerty tastaturu ne bih preferirao ovaj plan numeracije.
 
Odgovor na temu

Mr One
BG

Član broj: 71129
Poruke: 317
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Naplata aktiviranja SIM kartice za nove postpejd korisnike16.09.2012. u 14:21 - pre 140 meseci
Da, ali dialer ili ti birač na srpskom je uvek ovakav* bez obzira da li koristiš qwerty za kucanje teksta:


Mislim znam da se odnosilo na T9, ali pretrvaranje brojeva telefona u slova ne mora da bude usko povezano sa T9, već sa tim da li su ljudi naučeni da po tom sistemu pretvaraju slova u brojeve.

*osim na telefonima koji imaju fizičku qwerty tastaturu
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Naplata aktiviranja SIM kartice za nove postpejd korisnike

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11226 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.