Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Opušteno] Fail-ovi u administraciji Linuxa :)

[es] :: Linux :: [Opušteno] Fail-ovi u administraciji Linuxa :)

[ Pregleda: 1528 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon [Opušteno] Fail-ovi u administraciji Linuxa :)22.08.2012. u 13:46 - pre 141 meseci
Početnici često prebrišu Windows particije, ali i oni iskusniji umeju da naprave glupost - nekad to bude smešno, a ume da bude i tužno.
Iako Linuksaši najčešće slove za dobre poznavaoce IT-a generalno, a Linuksa svakako, sh!t happens.

Hajde, otvorite dušu - izdvojte neki zanimljiv fail/facepalm, potencijalno smešan

Evo, da ja krenem

Situacija pre 10-ak dana.
U terminalu imam par tabova (CentOS, nebitno u suštini) i treba da nešto namestim na MySQL serveru. U jednom tabu kuckam podešavanje, a u drugom proveravam da l' se prima (iz nekog razloga mi bilo to komotnije u 2 taba). I ne prima se. Pokušam 10×.. Jok. //čupanje kose Opet start-restart i to. Neće //psovke
Onda skontam da mi je u drugom tabu otvoren sasvim drugi server preko ssh

Situacija 2. Iskopiram sa jednog računara neke podatke, sve OK. Server lepo radi, podaci ok, super. Otvorim sajt - svi datumi fajlova resetovani na dan kopiranja o.O facepalm Nisam sačuvao timestamps

Naravno, tu su i redovne epizode:
- Sečenje sopstvene grane sa iptables
- servis radi lepo, ali nije u startupu, pa posle restarta ostane neuključen
- prebaciš server na drugu mašinu, prepraviš neki skript što ti treba, ali ne pređeš sve, nego "samo malo" ne radi
itd.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: [Opušteno] Fail-ovi u administraciji Linuxa :)22.08.2012. u 14:10 - pre 141 meseci
Ja sam jednom proveo pola sata cudeci se kako brzo radi rsync, da bi shvatio da mi je target isti kao source... ;)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: [Opušteno] Fail-ovi u administraciji Linuxa :)23.08.2012. u 12:24 - pre 141 meseci
Citat:
nkrgovic:
Ja sam jednom proveo pola sata cudeci se kako brzo radi rsync, da bi shvatio da mi je target isti kao source... ;)


Od viska glava ne boli :)
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: [Opušteno] Fail-ovi u administraciji Linuxa :)24.08.2012. u 10:34 - pre 141 meseci
Eto ti sad. Očekivah da bude interesantna tema, sa nekim polušaljivim iskustvima, a ono slabo. I još nam podeliše minuse. Fail
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
2001:8c8:0:130:.*



+1365 Profil

icon Re: [Opušteno] Fail-ovi u administraciji Linuxa :)24.08.2012. u 11:09 - pre 141 meseci
Vi ste amateri :D
Ja sam uradio chmod 000 na skoro citavom serveru, zbog sugavog simbolickog linka koji je vodio na /
Nikad nisam do kraja uspio da vratim privilegije nad tom masinom... :)
*(^@#
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: [Opušteno] Fail-ovi u administraciji Linuxa :)24.08.2012. u 20:30 - pre 141 meseci
Citat:
maksvel: Onda skontam da mi je u drugom tabu otvoren sasvim drugi server preko ssh


Ma ćuti, ja sam tako radio sasvim gadne stvari na pogrešnom serveru. Recimo uradim halt na serveru pored koga nema nikog da ga upali

Zato sam pre nekoliko meseci na svim serverima stavio da se u konzoli ime servera prikazuje u boji, i to u različitim bojama za različite servere. Negde stavljam i dve boje, hostname i lokaciju, i slično.

Od tada, nemam tih problema (da kucnem u drvo)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: [Opušteno] Fail-ovi u administraciji Linuxa :)

[ Pregleda: 1528 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.