Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ala smo mi galantna nacija...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ala smo mi galantna nacija...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55848 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 14:58 - pre 142 meseci
Opet zamenjujes teze i siris demagogiju. Cak i sto se te "polovine" tice, ne znaci da nisu u pravu cak i ako su licemerni. Takodje, postojimo i mi iz druge "polovine" koji imamo isti stav.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 15:08 - pre 142 meseci
Ne mogu da verujem o cemu posle svake olimpijade raspredamo.
Stvar je veoma jasna i mogla bi se objasniti u jednoj recenici. U bilo kom zanimanju a i sport je zanimanje, najbolji kupe kajmak na racun svih ostalih i to tako i treba da bude. Devojka je jedna (JEDNA) od koliko ono trenutno ima ljudi na planeti? I nema NIKO ko je trenutno bolji od nje (do nekog sledeceg takmicenja) i shodno tome sto nije prosecna vec jedna od mozda 10 ljudi na planeti trebalo bi da ima dozivotnu platu u rangu Bila Gates-a. Onaj ko se sa tim ne slaze, mogao bi malo da poradi na sebi, pa mozda i bude uspesan u necem u zivotu. Ukoliko to nije u stanju pa se vodi kao prosecan ili ispod proseka, imace takav i zivot pa ovim uspesnima samo moze da zavidi i pljuje po forumima.
Drzava se oduzila na svoj nacin, za ostatak ce ova devojka sama da se snadje u privatnoj reziji i sve na svom mestu. Problemi ove usrane drzave su njeni usrani gradjani koji su isto tako u vecini priglupi i daleko ispod proseka i upotpunosti zasluzuju bas ovu drzavu. A sutra kad ova devojka dobije koju paru, odluci da je dosta bilo da se zaj*bava u ovoj vukojebini i ode za nekim boljim zivotom, jedva cekam komentare tipa "vidi je, dobila stan a sad odlazi". Naravno dobila je svoj stan, iskoristila je svoju sansu i to tako i treba da bude. Jedna je prva na svetu.
Kukajte, jedite se, zavidite koliko hocete a ovaj stan sigurno nece uticati na vase penzije. One su potrosene negde drugde dok ste cutali.

[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 15.08.2012. u 16:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Memla

Član broj: 299610
Poruke: 6
212.69.25.*



+11 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 16:06 - pre 142 meseci
Citat:
Blue82:

Stvar je veoma jasna i mogla bi se objasniti u jednoj recenici. U bilo kom zanimanju a i sport je zanimanje, najbolji kupe kajmak na racun svih ostalih i to tako i treba da bude.


Ovo ocigledno nije tacno jer da je pokupila kajmak ne bi morala da uzima nista iz drzavnog budzeta.

S obzirom da su prava i obaveze korelativni koncepti, ona ima pravo na to sto je dobila samo ukoliko poreski obveznici imaju obavezu njoj da placaju stan i penziju. Posto nije ustanovljeno da takva obaveza postoji na toj osnovi neko moze da se protivi toj raspodeli plena dok je u isto vreme voljan da da svoj doprinos i podrsku njenom uspehu. Toliko jednostavno.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 16:13 - pre 142 meseci
Citat:
Blue82:U bilo kom zanimanju a i sport je zanimanje, najbolji kupe kajmak na racun svih ostalih i to tako i treba da bude. Devojka je jedna (JEDNA) od koliko ono trenutno ima ljudi na planeti? I nema NIKO ko je trenutno bolji od nje (do nekog sledeceg takmicenja) i shodno tome sto nije prosecna vec jedna od mozda 10 ljudi na planeti trebalo bi da ima dozivotnu platu u rangu Bila Gates-a.

Ti si diplomirani ekonomista? Mislim... tebi bi jaca strana trebalo da budu ekonomija, biznis i finansije??

Nista, samo pitam...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 16:16 - pre 142 meseci
Citat:
Marko_L: ... olakšice privatnim preduzetnicima koji žele da grade sportske terene, i slično.



I ne samo olaksice, vec i direktnom pomoci gradjana.
Ja na primer - kada sam pre par meseci video onog privatnog preduzetnika koji je zeleo da izgradi sportski teren u Sumicama i kako je on revnosno i temeljno (privatna inicijativa, a kako bi drukcije) pristupio tom poslu i kako je poceo da sece ono visedecenijska stabla da bi namesto njih posadio plasticni balon za mali fudbal - ja sam dobio neizdrzivu zelju da sidjem u postu i uplatim mu na ziro-racun makar pola godisnjeg budzeta moje porodice.
... Ali nisam znao broj ziro-racuna, pa nisam ... ali eto jos jednog predloga kako bi drzava mogla da pomogne privatnim preduzetnicima - da u svojim sredstvima javnog informisanja objavi brojeve racuna, pozive na pomoc u novcu za izgradnju privatnih plasticnih balona, neke priloge o takvim privatnim inicijativama za afirmaciju sporta itd...

Kad je mene staljinisti to toliko ganulo, mogu misliti koliko bi se tek liberalni otvoroli iz svojih novcanika.


Lepe su te tvoje teorije zavere, ali da se ne bi pogubio previse u toj liberalnoj fatamorgani, nije zgoreg ponekad se ukratko osvrnuti i na cinjenice, tj. stvaran zivot ...


1. Tokom perioda od 40 godina u proslom veku - otkad su "privatni preduzetnici" bili ponabijani u lance i brnjice, pa dok nisu ponovo ispusteni - ova zemlja je bila sportska velesila, proporcionalno velicini i broju stanovnika mozda i #1 u svetu.

2. Dok su "privatni preduzetnici" sedeli u rupama tokom tih 40 godina, u ovoj zemlji je izgradjeno 99% sadasnjih sportskih terena, bazena, skola i fakulteta za fizicku kulturu, klizalista, streljana, sportskih hala, stadiona, decijih igralista, fiskulturnih sala, sportskih centara, kojekakvih terena itd.

3. Dok su "privatni preduzetnici" pravili tu 40-godisnju pauzu u gradjevinskom biznisu, u Srbiji je podignuto 2 miliona stambenih jedinica i bilo ih je dovoljno i za sportiste i za sve ostale, te je i preteklo da se sada arci.

 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 16:51 - pre 142 meseci
Citat:
Memla:
Ovo ocigledno nije tacno jer da je pokupila kajmak ne bi morala da uzima nista iz drzavnog budzeta.

S obzirom da su prava i obaveze korelativni koncepti, ona ima pravo na to sto je dobila samo ukoliko poreski obveznici imaju obavezu njoj da placaju stan i penziju. Posto nije ustanovljeno da takva obaveza postoji na toj osnovi neko moze da se protivi toj raspodeli plena dok je u isto vreme voljan da da svoj doprinos i podrsku njenom uspehu. Toliko jednostavno.

Mislim da si u ovoj prici nesto jako pogresno shvatio - devojka nikome nije uzela nista, drzava njoj daje.

Ukoliko ti stigne bilo kakvo resenje da ti moras da njoj placas stan i penziju odmah podnesi tuzbu sudu protiv institucije koja ga ti je poslala. Ti sa njom nisi ni u kakvim pravnim ili obligacionim odnosima, pa prema tome nikakvu obavezu prema njoj ne mozes da imas. Parnicu ces glat dobiti.

Ako mislis da je novac prikupljen od poreskih obveznika (tebe) i dalje njihov (tvoj) moram da te razocaram - nije. To je novac ciji je vlasnik drzava, i kao vlasnik ona ima puno pravo raspolaganja.

Razlog uzimanja poreza utvrdjen je zakonom, kao i njegovo trosenje. Ako je zakon predvideo mogucnost nagradjivanja najuspesnijih sportista ne vidim razlog zasto to ne bi bilo i uradjeno. Mnogo veci problem kod nas je trosenje novca na nacine koji nisu zakonom predvidjeni, cak su i zabranjeni. Za divno cudo, neuporedivo vece kolicine novca od poreskih obveznika potrosene su upravo na ovaj drugo navedeni nacin.

Ja se protivim "raspodeli plena" koja je u suprotnosti sa zakonom, a nisam zadovoljan i sa nekim "raspodelama plena" koje su zakonite, ali ako je drustvo ili drzava smatralo da je potrebno novac potrositi ja tu nista ne mogu na licnom nivou. Tj. mogu ali ne direktno, mogu to da ucinim kroz glasanje na izborima. Naravno, to necu postici belim listicima i kasnijim pljuvanjima po forumima. Svaki zakon u ovoj zemlji donela je neka politicka vecina za koju su ljudi glasali. Medjutim, to je vec poseban fenomen.

U medjuvremenu interesuje me, posto si koliko sam razumeo voljan, koliki doprinos i podrsku si dao osvajacu jedine zlatne medalje na olimpijskim igrama i na koji nacin? Ili ce biti da cak nisi ni cuo za nju, kao i ja i ogromna vecina ostalih poreskih obveznika.

Slazem se sa tobom da je sve to jednostavno.

@boccio
Mislim da ovo o cemu razgovaramo nema puno veze sa ekonomijom, biznisom i finansijama. Isto kao sto je slucaj sa vojskom, policijom, zdravstvom, skolstvom, penzijama, raznim NVO i slicno. Kao kad bih npr. ja smatrao da od *mojih* budzetskih para ne treba niko da se skoluje ili da se placa policija jer ih bas nesto i ne gotivim. Besmisleno, zar ne?
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 17:23 - pre 142 meseci
Da @boccio i ne samo to, ja sam poprilicno uspesan u svojoj struci i neformalni sam drugi covek u finansijama jedne od vecih firmi na teritoriji Vojvodine, firme sa oko 180 zaposlenih.
I sve to zahvaljujuci mom obrazovanju, i puuuno puno srece u datom trenutku. Ali ja sam niko i nista za sve one koji su mnogo veci znalci od mene, i koji imaju neuporedivo vise od mene. Ja nisam vrhunski ja sam samo prosecan ili jedva mrvicu iznad njega. A vrhunski lekar, ekonomista, fizicar, poljoprivrenik, sta god hoces, ukoliko je vrhunski to nije postao na lepe oci, vec nesto ozbiljno stoji iza njega.
Da ti odmah kazem, ti nisi dao za njen sta nista, samo se zanosi. Godisnji prihod drzave po pitanju poreza je mnogostruko veci od tog iznosa, i ti si verovatno dao za Dulicev sajt, pa budi ponosan a ja sam dao curici stan, zasluzila ga je.

Za drzavu dajemo svi, a ona nam izmedju ostalog i ovako vraca. Naravno da nije luda da odbije stan, i naravno da nije luda da odbije jos 1000 stvari koje ce joj mozda neko u buducnosti ponuditi. A to sto drzava nema za neke druge normalnije stvari, to se nje uopste ne tice, niti treba o tome da razmislja. O tome treba da razmisljas ti, pa lepo da izaberes onoga ko ce da te predstavlja na sledecim izborima.
Mislim stalno se prica kako se Dacic prosipa nasim parama zarad jeftinih poena. Kakvih poena? To njegov poen? Zaista mi je tesko da zamislim tako glupog biraca. On je uradio nesto potpuno normalno, castio je nekog ko je PRVI na svetu onako kako to jedna normalna drzava radi, a kod mene ce dobiti poen, kada uradi nesto pozitivno za mene a to jos uvek nije uradio. Kao sto rekoh, taj stan je toliko beznacajan za kupnu ekonomiju ove propale zemlje da jednostavno nije vredan pomena. Mnoo vise od njegove cene se potrosi na gorivo i ruckove rukovodeceg kadra, a ako ti se to ne svidja, onda ostavi devojcicu na miru i promeni nesto u vlasti. Vrlo jednostavno.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.mts.telekom.rs.



+253 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 17:34 - pre 142 meseci
Kada budu castili svojim licnim novcem, reci cu svaka cast. Drzava treba iskljucivo da ulaze u ono sto joj se vraca i za opste dobro.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 17:37 - pre 142 meseci
I da dodam, kada bi ti mogao da biras za cega ce se ta sredstva trositi, onda bi se ti zvao drzava a to srecom nisi.

@llux Znas li ti koliko u stanovima kosta cuveni koridor 10? hocemo brojati, ali pazi, nece moci na prstice, zafalice ih. Naravno da odgovorna drzava treba da ulaze u takve projekte, ali ovo je toliko sitan procenat da je neshvatljivo da se toliko energije moze potrositi na raspredanje o tome. I da, drzava treba da ima fond za ovakve poklone, kao sto svaka iole ozbiljna firma ima fond za stimulaciju najboljih zaposlenih.

To je toliko trivijalna tema kao da raspravljamo u drzavi koja je objavila bankrot, zasto je neko narucio za kantinu jednu kutiju pistaca od skupljeg proizvodjaca. Mislim turis prstic na celo pre nego nesto napises ....



[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 15.08.2012. u 18:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 18:02 - pre 142 meseci
Citat:
19:00h Moskva

Putin poklonio audije osvajačima olimpijskih medalja


Ruski predsednik Vladimir Putin čestitao je danas sportistima i trenerima koji su učestvovali na Olimpijskim igrama u Londonu, a osvajačima medalja poklonio luksuzne automobile.

Kako prenosi AFP, nakon svečanosti u Kremlju, olimpijski šampioni odvezli su se u audiju A8, osvajači srebrne medalje u audiju A7, a nosioci bronzanog odličja u audiju A6.

Ruska delegacija se iz Londona vratila sa 82 medalje: 24 zlatne, 26 srebrne i 32 bronzane.

"U ime svih ruskih navijača, zahvaljujem vam na postignutim rezultatima i uspehu naše zemlje na Olimpijskim igrama", izjavio je ruski predsednik na početku ceremonije, ističući da je njihov podvig ispunio ponosom srca miliona navijača u zemlji.

"Iako smo završili na četvrtom mestu na lestvici medalja, osvojili smo 10 odličja više nego 2008. (u Pekingu). To je neosporan uspeh", istakao je sa zadovoljstvom Putin.

autor: ZM
izvor: agencije/Novi magazin
PUTIN / OI 2012 / RUSIJA / AUDI / POKLON / NAGRADA / OSVAJAČI MEDALJA


vlazni san obicnog navijaca-glasaca ... u rusiji je to audi , u srbiji stan ...
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 18:20 - pre 142 meseci
Nikakvu korist od ovoga nema, niti drzava, niti bivsi/buduci sportisti. Kako ce davanje stana/para pomoci drzavi ili sportu?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 18:54 - pre 142 meseci
Citat:
Nikakvu korist od ovoga nema, niti drzava, niti bivsi/buduci sportisti.

Kako nema,pa mnogi ce pokusati jer sargarepa je stan.Ima neku nadu da pokusa.Dobija olos sa granda i to NN,za ovu devojku bar zna milijarda
koja je gledala olimpijadu.I svi koji treniraju po svetu taj sport.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 18:54 - pre 142 meseci
Nikako, drzava kroz neke druge fondove pomaze sportu, ovo je jednostavno nacin da drzava kaze hvala.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 19:03 - pre 142 meseci
Hvala za sta? Ona to nije radila za srbiju, vec za sebe. Trudila se i odricala celog zivota iskljucivo radi licnog uspeha.
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 19:16 - pre 142 meseci
predstavljala je srbiju i za to joj svakako sleduje hvala , u usmenoj i pisanoj formi , ali ne vidim potrebu za svadbarskim manirima tipa a od premijera stan i ludila ...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 19:19 - pre 142 meseci
Pa ko nije za sebe.Zar se ne kaze KO NIJE ZA SEBE NIJE NI ZA DRUGE.Uzivaj u samopostovanju.
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 19:36 - pre 142 meseci
Tekvondo - drevna srpska veština rešavanja stambenog pitanja prebijanjem.

https://twitter.com/sloba_milosevic/status/235806846965932032 :)))
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 20:08 - pre 142 meseci
Zar u sportu postoji termin PREBIJANJE.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Ala smo mi jadna nacija...15.08.2012. u 20:12 - pre 142 meseci
Citat:
Hvala za sta? Ona to nije radila za srbiju, vec za sebe. Trudila se i odricala celog zivota iskljucivo radi licnog uspeha.


Da je to radila iskljucivo "za sebe", mogla je lepo da ode u neku drugu zemlju i primi drzavljanstvo (verovali ili ne, drzavljanstva se daju pojedincima na osnovu nadprosecnog uspeha u sportu) - tj. da ode npr. u zemlju gde se (re)prezentacija zemlje ceni i sta vishe podstice. Ako nizbocega drugog, onda radi postavljanja nekakvog zdravog modela i uzora buducim narastajima.

Kad procitam vecinu ovde, prosto mi nije jasno zasto to nije uradila? Trebala je lepo da gleda samu sebe, a ne da ostaje ovde, i posle prvog uspeha da se prebaci negde gde se uspeh u sportu i reprezentacija zemlje ciju zastavu nosis ceni.
Ja licno znam za slucaj devojke koja je dobila stipendiju na USA koledzu, posle X godina i drzavljanstvo, zato sto je viska oko 2 metra i igra basket... a nije olimpijski kalibar. Ova zemlja ne zna da ceni ono (pozitivno) sto ima, a sto su druge zemlje oberucke spremne da preuzmu na $voja ledja, i zato zasluzuje da propadne.


[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 15.08.2012. u 21:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...15.08.2012. u 20:18 - pre 142 meseci
A zasto da ne ode tamo gde ce joj biti bolje? Ja joj iskreno zelim da lepo zivi citavog zivota. Da srbija time nesto gubi, podrzao bih podsticaj da ostane ovde.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ala smo mi galantna nacija...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55848 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.