Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako koristii modul napravljen u jednoj bazi za druge baze?

[es] :: Access :: Kako koristii modul napravljen u jednoj bazi za druge baze?

[ Pregleda: 1962 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

makimaki27
nista

Član broj: 255030
Poruke: 41
*.teol.net.



Profil

icon Kako koristii modul napravljen u jednoj bazi za druge baze?12.08.2012. u 12:54 - pre 142 meseci
Kreirala sam modul u access-u koji treba da mi otvori odredjeni fajl(tabelu) iz nekog foldera. Sve radi super, al meni je potrebno(posto to neko drugi treba da koristi) nekako jednostavnije da pokrenem te module , tj funkcije koje su u njima, da ne idem u view code, pa RUN.vec mozda macro?Al pokusala sam da kreiram macro RUN CODE, al kada u ime funkcije upisem ime funkcije koju saam kreirala, access mi javlja da je nije pronasao. Znaci , meni u sustini , treba nacin na koji neko lako se moze snaci i pozzvati tu moju funkciju iz vise razlicitih access baza.Hvala unapred

p.s. za excel mi je pomogao ovaj link
http://www.rondebruin.nl/personal.htm
Ima li tako nesto za access?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako koristii modul napravljen u jednoj bazi za druge baze?12.08.2012. u 16:12 - pre 142 meseci
Kad jedan front-end treba da pokreće više back-end fajlova, onda ti treba VBA kod za automatsko linkovanje. Kad želiš da neke funkcije iz jednog front-enda koristiš i u drugim front-end fajlovima na istom računaru onda treba pisati biblioteku (.dll) u C/C++. U savkom slučaju ako će to kroistiti više korisnika, na svakom računaru bi morala da se registruje ta nova biblioteka. Stoga, ako nije moranje, bolje je da te funkcije držiš u jednom modulu koji ćeš kopirati u svaki front-end fajl gde je to potrebno.
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
31.176.197.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Kako koristii modul napravljen u jednoj bazi za druge baze?13.08.2012. u 19:56 - pre 142 meseci
Accessov MDB IMDE se moze uvesti kroz reference kao i svaki activx.
Sto znaci kada ga uvezemo da iz njega sve mozemo koristiti.
zxz
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako koristii modul napravljen u jednoj bazi za druge baze?

[ Pregleda: 1962 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.