Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evidentiranje naplate robe

[es] :: Office :: Excel :: Evidentiranje naplate robe

[ Pregleda: 1807 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drasko1

Član broj: 84633
Poruke: 16
176.108.41.*



Profil

icon Evidentiranje naplate robe03.08.2012. u 11:22 - pre 142 meseci
Pozdrav svima!
U prilogu vam dostavljam jednu tabelu evidencije naplate robe, želeo bih da je pogledate i date svoj komentar. Radi se zapravo o sledećem: videćete da u jednoj koloni formula nije ista za celu kolonu već se razlikuje za neke redove. I tako u više kolona. Moje je pitanje: da li mislite da bi se to moglo prevazići nekom boljom formulom ili makroom, jer na postojeći način mislim da postoji puno šanse za grešku? Biće mi drago ako ovakav pregled nekome odgovara za dalju "upotrebu".


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Evidentiranje naplate robe03.08.2012. u 12:12 - pre 142 meseci
Bez uvrede ali ovo je primer kako ne treba da se radi. To je ujedno i tipična greška svih početnika, da ne prave razliku između "evidencije" s jedne i formulara s druge strane. -Što im se i obije oglavu čim se desi da zatreba nekakav "izvod" iliti "izveštaj" iliti "faktura" (zavisno zašta se podaci koriste ide odgovarajuće ime).

Podaci moraju biti fizički odvojeni od izveštaja, upamti.

Drugo, suvim podacima ne treba bojadisanje, to sve radiš nad izveštajima.
Jedan primer liste u Excelu:


Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drasko1

Član broj: 84633
Poruke: 16
176.108.41.*



Profil

icon Re: Evidentiranje naplate robe03.08.2012. u 20:23 - pre 142 meseci
Nisam namerno hteo odmah da se javljam, očekujući da će biti još komentara, ali ih nema...
3okc, ne ljutim se, naravno, uvažavam te kao starijeg i kao člana i po godinama, zahvaljujem se na želji da me uputiš na ispravan način u praćenju podataka koje sam izneo. Ali ja to iz tvog odgovora ne mogu ništa da preduzmem? Na šta me konkretno upućuješ? I, da, naveo sam da se svi ostali podaci nalaze u drugim tabelama odvojeno od ove. A to što su neke ćelije obojane - to je samo u ovoj tabeli za forum kako bi vama koji je gledate bile uočljivije neke informacije. Još jedna napomena, a to je da se ovim sve završava i ne postoji potreba ni za kakvim izveštajem ili fakturom.
Hvala, još jednom, nadam se da "ne smaram", ali mi je važno da pokušam ovu tabelu dovesti da bude praktičnija.

Pozz
 
Odgovor na temu

drasko1

Član broj: 84633
Poruke: 16
176.108.41.*



Profil

icon Re: Evidentiranje naplate robe03.08.2012. u 21:03 - pre 142 meseci
Nisam namerno hteo odmah da se javljam, očekujući da će biti još komentara, ali ih nema...
3okc, ne ljutim se, naravno, uvažavam te kao starijeg i kao člana i po godinama, zahvaljujem se na želji da me uputiš na ispravan način u praćenju podataka koje sam izneo. Ali ja to iz tvog odgovora ne mogu ništa da preduzmem? Na šta me konkretno upućuješ? I, da, naveo sam da se svi ostali podaci nalaze u drugim tabelama odvojeno od ove. A to što su neke ćelije obojane - to je samo u ovoj tabeli za forum kako bi vama koji je gledate bile uočljivije neke informacije. Još jedna napomena, a to je da se ovim sve završava i ne postoji potreba ni za kakvim izveštajem ili fakturom.
Hvala, još jednom, nadam se da "ne smaram", ali mi je važno da pokušam ovu tabelu dovesti da bude praktičnija.

Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Evidentiranje naplate robe

[ Pregleda: 1807 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.