Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP

[es] :: ISP :: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9423 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 10:52 - pre 141 meseci
Telekom Srbija je zatrazio od Ratela dozvolu da svim korisnicima koji koriste dinamicke IP , zatvori port 25, kako bi sprecio spamovanje.


RATEL - dopis
---
Poziv operatorima koji pružaju usluge pristupa širokopojasnoj mreži (Internetu)

Preduzeće za telekomunikacije ''Telekom Srbija'' a.d. je dostavilo dopis Republičkoj agenciji za elektronske komunikacije u kome su ukazali na činjenicu da se broj pritužbi na nezatraženu poštu dobijen od drugih operatora, u poslednje vreme, značajno povećao i da su primorani da preduzmu mere u cilju suzbijanja ove pojave. Navedeno je da je razmatrano više mogućih rešenja i da predlažu izmene kojim bi se korisnicima koji koriste dinamičke internet adrese onemogućilo korišćenje porta 25, čime bi se u određenoj meri mogli izbeći ili bar umanjiti problemi slanja neželjene pošte (spam) korisnicima u zemlji i inostranstvu.

U cilju sveobuhvatnog sagledavanja problema zaštite od nezatražene elektronske pošte Republička agencija za elektronske komunikacije je organizovala okrugli sto na kome su razmatrani različiti predlozi.
Iznet je podatak da je ova mera primenjena kod više operatora u Sjedinjenim američkim državama, ali da je manje zastupljena u Evropi. Razlozi za mogu biti različiti i postavljeno je i pitanje koliko je ova mera efikasna i da li se time ugrožavaju prava korisnika da pristupaju mail server-ima, bez obzira na činjenicu kako se priključuju na Internet i gde se mail server kome žele da pristupe nalazi. Predočeno je da ukoliko se primeni navedena mera, biće neophodno da neki korisnici, koji koriste dinamičke internet adrese, izvrše određene izmene u podešavanju protokola na svojim računarima, zaduženim za slanje elektronske pošte. Time bi se izbeglo kanalisanje pristupa mail server-ima. Izneta je činjenica da su najveći generatori spama, računari zaraženi virusima i da najčešće korisnik i ne zna da se njegov računar koristi za slanje nezatražene pošte kao i da je neophodno korisnike prethodno upoznati sa potrebom zaštite od virusa. S obzirom da nema jedinstvenog stava, predlog je da ova mera ne bude obavezna već da je primenjuju oni operatori koji na osnovu podataka o svojim korisnicima i broju žalbi koje dobijaju, procene da će mera imati rezultata i da će moći da obezbede neophodnu podršku korisnicima u cilju prevazilaženja problema koji se mogu javiti, kako kod fizičkih tako i kod pravnih lica, koja svoje mail server-e ne obezbeđuju na adekvatan način.

Potrebno je da svi pružaoci usluga pristupa širokopojasnoj mreži – Internetu, razmotre pomenuti predlog i da se izjasne da li podržavaju navedeno rešenje, ili imaju adekvatnija i efikasnija rešenja u borbi protiv nezatražene pošte.



 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434
Via: [es] mailing liste

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 11:06 - pre 141 meseci
Ne podrzavam ovako nesto,iz prostog razloga sto ne spamuju svi koji
koriste dinamicke ip adrese,da ne govorimo da se staticka ip adresa
jos dodatno naplacuje kod svih provajdera,a resenje je po meni krajnje
jednostavno.Namestiti koliko zahteva serveru odredjena IP adresa moze
da posalje,ako se prebaci taj broj zahteva server automatski stavlja
na blacklistu i blokira mu pristup portu 25,to je praksa koju mi
imamo,i mislim da je delotvorna. Telekom cak mislim da ne bi smeo to
da uradi jer krse Ugovor koji su potpisali sa korisnikom, o pruzanju
Internet usluge u koju spada i nesmetano koriscenje e-mail servisa.
Ako te spreci da koristis e-mail servis a pritom nisi uradio nista da
naskodis nesmetanom radu Telekom mail servera (a nisi,posto je jedini
tvoj greh taj sto imas dinamicku IP adresu) to je automatsko krsenje
Ugovora potpisanog izmedju davaoca usluge i korisnika.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
*.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 11:11 - pre 141 meseci
Problem moze da se javi kad hoces da koristis e-mail drugog ISP-a, a nalazis se na TELEKOM ADSL-u. Ako taj drugi ISP, nema alternativni port, moze biti smaranje da se podesava SMTP aktuelnog ISP-A.

Recimo Vektor net je vec blokirao port 25.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
2001:8c8:0:4:30fc:5482:a041.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 12:57 - pre 141 meseci
Citat:
IT_DooX: Namestiti koliko zahteva serveru odredjena IP adresa moze
da posalje,ako se prebaci taj broj zahteva server automatski stavlja
na blacklistu i blokira mu pristup portu 25,to je praksa koju mi
imamo,i mislim da je delotvorna.


greska, nema ovo veze sa telekomovim serverima... spam ide van mreze...

absolutno podrzavam predlog, svaki iole normalniji email servis odavno koristi samo pop3s, imaps; i ssl/tls za smtp, tako da ti korisnici nece ni primetiti razliku...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 13:11 - pre 141 meseci
U čemu je razlika spamovanja preko smtp port 25 i ssl smtpa?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
2001:8c8:0:4:30fc:5482:a041.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 13:28 - pre 141 meseci
zombi iz botneta ne pokusava da se autentifikuje?

Google pretraga na temu...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 13:37 - pre 141 meseci
za 25 netreba sifra

za ssl, mora da ima sifru korisnika, sto znaci u startu mnogo manje uspeha i to bar 90% manje.

 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.zivanic.com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 13:54 - pre 141 meseci
Citat:
marko1101:
za 25 netreba sifra

za ssl, mora da ima sifru korisnika, sto znaci u startu mnogo manje uspeha i to bar 90% manje.



?

Mislim da gresis sa tom prvom izjavom :) I send mail moze da se podesi za zahteva obaveznu autorizaciju. Enkcipcija podataka pri autorizaciji je posebna stvar.

Apropo ove price sa portom 25, podrzavam filtriranje. Nek propuste gmail i ostale vece mail servise. Za sve ostalo drop :)

BTW, tako ce spameri tipa @loara.biz da budu saseceni u korenu.

BTW2, mi tu i tamo primimo neki spam sa domacih provajdera/hostinga i mogu da primetim da jedino Eunet i Verat odgovara na abuse mail korektno sa odgovorom da ce upozoriti/sankcionisati korisnika.

Orion i Telekom.... uf :) Mislim da im taj abuse@ ide u > /dev/null :)


 
Odgovor na temu

r3ct0r

Član broj: 163
Poruke: 390



+2 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 14:02 - pre 141 meseci
Sto ne bi resili na drugi nacin, tipa PTR record?
mislim na globalno resenje..
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
2001:8c8:0:4:30fc:5482:a041.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 14:11 - pre 141 meseci
to bi bilo lepo kad bi svi koristili PTR record kao dokaz da li je u pitanju dinamicki host...

realno, blokiranje porta 25 jeste jedan od efektivnijih nacina kontrola spamera... vecito jurimo spam na odredistu sa black i white listama, fail2banom, milterima, spamassassinima i drugim ninja alatkama...

korisnik koji se buni, uvek moze da dobije pristup na provajderov SMTP na port 25 i da salje legitimne mailove bez ikakvih problema...

[Ovu poruku je menjao djricky dana 03.08.2012. u 15:27 GMT+1]
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Aleksandar Olujic
none

Član broj: 247504
Poruke: 127
194.8.63.*



+15 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 14:30 - pre 141 meseci

Mislim da je vrlo lose i opasno dozvoliti ISP-u da blokira portove cak i ako se za to uspostavi razumna procedura i ako postoji valjan razlog. Takva mjera uvijek moze da se otme kontroli. Zakoni u EU podrazumijevaju da ISP ima pravo da zastiti svoju infrastrukturu preventivnim i reaktivnim mjerama ali infrastruktura nije ugrozena time sto kroz nekog ISP-a prolazi mnogo spam-a (osim ako se time spam ne pretvara u DDoS attack).

Iz perspektive mail administratora mislim da je veci problem sto dinamicke IP adrese (dodijeljene krajnjim privatnim korisnicima) danas imaju validan PTR record inace bi bilo lako jasno ih identifikovati kao hostove koji nisu perdvidjeni za slanje email-a (bez obzira kom ISP-u pripadaju).

ISP bi vise pomogao ako bi ukinio PTR record za dinamicke IP adrese nego sprijecio korsnika da koristi port 25 koji ima sasvim validnu primjenu. Blokiranje porta 25 od strane lokalnih ISP ne rjesava problem korsinka koji primaju spam iz drugih izvora.

Preporucio bih zakone o borbi protiv spam-a EU jer mi se cini da je EU otisla najdalje u ovoj oblasti.

 
Odgovor na temu

wux
NS

Član broj: 27480
Poruke: 161
*.static.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 14:36 - pre 141 meseci
Nisam stručnjak za ovu oblast, ali mi deluje nelogično da se svim korisnicima nešto blokira zato što pojedini, svesno ili nesvesno, spamuju.
Nađite spamere, upozorite ih i privremeno blokirajte usluge dok ne reše problem.
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.zivanic.com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 14:44 - pre 141 meseci
Citat:
Aleksandar Olujic:

Mislim da je vrlo lose i opasno dozvoliti ISP-u da blokira portove cak i ako se za to uspostavi razumna procedura i ako postoji valjan razlog. Takva mjera uvijek moze da se otme kontroli. Zakoni u EU podrazumijevaju da ISP ima pravo da zastiti svoju infrastrukturu preventivnim i reaktivnim mjerama ali infrastruktura nije ugrozena time sto kroz nekog ISP-a prolazi mnogo spam-a (osim ako se time spam ne pretvara u DDoS attack).

Iz perspektive mail administratora mislim da je veci problem sto dinamicke IP adrese (dodijeljene krajnjim privatnim korisnicima) danas imaju validan PTR record inace bi bilo lako jasno ih identifikovati kao hostove koji nisu perdvidjeni za slanje email-a (bez obzira kom ISP-u pripadaju).

ISP bi vise pomogao ako bi ukinio PTR record za dinamicke IP adrese nego sprijecio korsnika da koristi port 25 koji ima sasvim validnu primjenu. Blokiranje porta 25 od strane lokalnih ISP ne rjesava problem korsinka koji primaju spam iz drugih izvora.

Preporucio bih zakone o borbi protiv spam-a EU jer mi se cini da je EU otisla najdalje u ovoj oblasti.



NJije ovde pitanje samo ocuvanje infrastrukture... Vec zloupotreba servisa i uznemiravanje korisnika.

Da se vratim opet na @loara.biz domen koji je kod nas odavno na bleklisti. Covek nudi putem maila 25.000 e-mail adresa firmi iz Srbije za reklamiranje i e-mail marketing.
Da njegov servis kupi 1.000 firmi to je vec 25.000.000 SPAM mailova po slanju.

Da ne govorimo o fishingu i ostalim potencijalno problematicnim mailovima. Kod nas se desava i da zaposleni u IT sektoru (sekretarica, knjigovodja i sl) dobije mail sa "You are the winner" i upadne mi u office da me pita da joj pomognem da popuni formular.

Nista korisnik ne gubi blokadom porta 25.

99% korisnika interneta koriste neki od webmail servisa (ili gmail, yahoo, hotmail) ili e-mail od provajdera.

Mi nemamo ni 0.1% korisnika koji su trazili da im se otvori port 25 ka nekom ISPu/firmi. Cak stavise i taj problem moze da se "premosti" sa koriscenjem SMTP servera provajdera koga koristis.
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.zivanic.com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 14:52 - pre 141 meseci
ISP kome je Telekom Srbija nadprovajder dobija cesto prituzbe da su mu adrese na blacklisti.

Mi smo imali prituzbi od par korisnika da im primaoci odbijaju poruke (uglavnom sa MS exchange zastitom "blocklist.zap").

Neke DNSBL baze blokiraju ceo Telekomov AS8400, pa se desava da "ostali ISP budu kolateralna steta" :-)


 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
*.kbcnet.rs.

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 14:59 - pre 141 meseci
Takodje potpuno podrzavam inicijativu.

Citat:
djricky: to bi bilo lepo kad bi svi koristili PTR record kao dokaz da li je u pitanju dinamicki host...

realno, blokiranje porta 25 jeste jedan od efektivnijih nacina kontrola spamera... vecito jurimo spam na odredistu sa black i white listama, fail2banom, milterima, spamassassinima i drugim ninja alatkama...

korisnik koji se buni, uvek moze da dobije pristup na provajderov SMTP na port 25 i da salje legitimne mailove bez ikakvih problema...

[Ovu poruku je menjao djricky dana 03.08.2012. u 15:27 GMT+1]


Korisnik nishta ne gubi u sluchaju blokiranja porta 25, a provajder mozhe da sprechi prilichno veliku shtetu. Jedan od takvih je i Telekom, jer je mnoooooogo procenata njihovih IP adresa koje koriste korisnici sa dinamickim adresama na black listama. A pogledajte koliko kosta da se skine ip adresa sa liste.

Citat:
Aleksandar Olujic: Mislim da je vrlo lose i opasno dozvoliti ISP-u da blokira portove cak i ako se za to uspostavi razumna procedura i ako postoji valjan razlog. Takva mjera uvijek moze da se otme kontroli. Zakoni u EU podrazumijevaju da ISP ima pravo da zastiti svoju infrastrukturu preventivnim i reaktivnim mjerama ali infrastruktura nije ugrozena time sto kroz nekog ISP-a prolazi mnogo spam-a (osim ako se time spam ne pretvara u DDoS attack).

Iz perspektive mail administratora mislim da je veci problem sto dinamicke IP adrese (dodijeljene krajnjim privatnim korisnicima) danas imaju validan PTR record inace bi bilo lako jasno ih identifikovati kao hostove koji nisu perdvidjeni za slanje email-a (bez obzira kom ISP-u pripadaju).

ISP bi vise pomogao ako bi ukinio PTR record za dinamicke IP adrese nego sprijecio korsnika da koristi port 25 koji ima sasvim validnu primjenu. Blokiranje porta 25 od strane lokalnih ISP ne rjesava problem korsinka koji primaju spam iz drugih izvora.


Port 25 ima sasvim validnu primenu za svakog korisnika sve dok ne ugrozava pravila i ne pravi dodatne troskove ISP-u. Iz iskustva, mnogo je manje problema kada se blokira port i koriste alternativni portovi (vecina mail servera ih i koristi).

Takva mera ne mozhe da se otme kontroli gotovo nikako, jednostavno se blokira port i to je to i veliki je problem ako hostovi/ip adrese/korisnici nekog ISP salju veliki broj spam mailova.

Resavanje dolaznih spam poruka se reshava na drugi nachin, tako da ovde o tome ne treba ni prichati.
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

r3ct0r

Član broj: 163
Poruke: 390



+2 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 15:14 - pre 141 meseci
Citat:
Sleepless_mind:
Takodje potpuno podrzavam inicijativu.

Citat:
djricky: to bi bilo lepo kad bi svi koristili PTR record kao dokaz da li je u pitanju dinamicki host...

realno, blokiranje porta 25 jeste jedan od efektivnijih nacina kontrola spamera... vecito jurimo spam na odredistu sa black i white listama, fail2banom, milterima, spamassassinima i drugim ninja alatkama...

korisnik koji se buni, uvek moze da dobije pristup na provajderov SMTP na port 25 i da salje legitimne mailove bez ikakvih problema...

[Ovu poruku je menjao djricky dana 03.08.2012. u 15:27 GMT+1]


Korisnik nishta ne gubi u sluchaju blokiranja porta 25, a provajder mozhe da sprechi prilichno veliku shtetu. Jedan od takvih je i Telekom, jer je mnoooooogo procenata njihovih IP adresa koje koriste korisnici sa dinamickim adresama na black listama. A pogledajte koliko kosta da se skine ip adresa sa liste.


Koliko kosta? gde? uceprotect?
Citat:

Citat:
Aleksandar Olujic: Mislim da je vrlo lose i opasno dozvoliti ISP-u da blokira portove cak i ako se za to uspostavi razumna procedura i ako postoji valjan razlog. Takva mjera uvijek moze da se otme kontroli. Zakoni u EU podrazumijevaju da ISP ima pravo da zastiti svoju infrastrukturu preventivnim i reaktivnim mjerama ali infrastruktura nije ugrozena time sto kroz nekog ISP-a prolazi mnogo spam-a (osim ako se time spam ne pretvara u DDoS attack).

Iz perspektive mail administratora mislim da je veci problem sto dinamicke IP adrese (dodijeljene krajnjim privatnim korisnicima) danas imaju validan PTR record inace bi bilo lako jasno ih identifikovati kao hostove koji nisu perdvidjeni za slanje email-a (bez obzira kom ISP-u pripadaju).

ISP bi vise pomogao ako bi ukinio PTR record za dinamicke IP adrese nego sprijecio korsnika da koristi port 25 koji ima sasvim validnu primjenu. Blokiranje porta 25 od strane lokalnih ISP ne rjesava problem korsinka koji primaju spam iz drugih izvora.


Port 25 ima sasvim validnu primenu za svakog korisnika sve dok ne ugrozava pravila i ne pravi dodatne troskove ISP-u. Iz iskustva, mnogo je manje problema kada se blokira port i koriste alternativni portovi (vecina mail servera ih i koristi).

Takva mera ne mozhe da se otme kontroli gotovo nikako, jednostavno se blokira port i to je to i veliki je problem ako hostovi/ip adrese/korisnici nekog ISP salju veliki broj spam mailova.

Resavanje dolaznih spam poruka se reshava na drugi nachin, tako da ovde o tome ne treba ni prichati.


Zbog cega mislis da nije moguce da isti ti spameri sutra ako zatvore 25i port, ne prebace se na drugi?!
I ako zatvore 25i, kako cu da saljem mailove kada ne koristim ni provajderov, ni main stream email servise?!


Postoje druga resenje protiv spam-a, zatvaranje porta nije najpametnije, cak je po meni i glupo, deluje mi kao da ih mrzi da rade, pa ajde po najlaksem postupku...
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
2001:8c8:0:4:30fc:5482:a041.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 15:41 - pre 141 meseci
Citat:
Aleksandar Olujic:
Iz perspektive mail administratora mislim da je veci problem sto dinamicke IP adrese (dodijeljene krajnjim privatnim korisnicima) danas imaju validan PTR record inace bi bilo lako jasno ih identifikovati kao hostove koji nisu perdvidjeni za slanje email-a (bez obzira kom ISP-u pripadaju).

ISP bi vise pomogao ako bi ukinio PTR record za dinamicke IP adrese nego sprijecio korsnika da koristi port 25 koji ima sasvim validnu primjenu. Blokiranje porta 25 od strane lokalnih ISP ne rjesava problem korsinka koji primaju spam iz drugih izvora.


uh, uh... imamo problem u tom slucaju jer RFC1912 2.1 stavka kaze da svaki internet dostupan mora imati reverzni DNS...


“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 15:43 - pre 141 meseci
Citat:
wux:
Nisam stručnjak za ovu oblast, ali mi deluje nelogično da se svim korisnicima nešto blokira zato što pojedini, svesno ili nesvesno, spamuju.
Nađite spamere, upozorite ih i privremeno blokirajte usluge dok ne reše problem.


vrlo naivan predlog, nazalost... slazem se da bi bilo najbolje ovako, ali u praksi nije izvodljivo...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

wux
NS

Član broj: 27480
Poruke: 161
*.static.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 18:33 - pre 141 meseci
...zbog (ako može, ukratko)...
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP03.08.2012. u 18:47 - pre 141 meseci
... dinamicke IP adrese
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Telekom zatvara port 25 za dinamicke IP

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9423 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.