Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142081 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?24.07.2012. u 15:53 - pre 143 meseci
@Sceka
"Svercovanje" podrazumeva ne placanje karte/doplatne karte (koju svi zovu kazna). Ako ti regularno platis kartu/mesecnu ili doplatnu kartu ti si sasvim ravnopravan korisnik usluga, samo sto si eto izabrao drugi nacin koji bi trebalo da bude skuplji ali nazalost nije. To je poenta mog posta, a ne opravdavanje svercovanja (ne placanja kazni).
Evo da ti predstavim ovako: Svakog dana ides na posao, vidis da ti se ne isplati da dajes 2x60din za kartu, pa zato kupis mesecnu koja je jeftinija. Zatim, iz vedra neba, vidis da postoji novi vid placanja koji kaze da ako skupis dovoljno doplatnih karti ti ih sve mozes otplatiti za 3000 din. Sta je tu neregularno? Nisi ti prevario sistem, oni su ti dali priliku da na taj nacin platis uslugu. Kao sto mozes da kupis obicnu kartu ili mesecnu ili kod vozaca.

Ostatak posta nema veze sa onim o cemu sam ja pricao. :]
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?24.07.2012. u 15:54 - pre 143 meseci
Citat:
ventura: Kakvo kršenje prava i sloboda građana? Jesi ti jeo bunike?

to isto su pitali ljude koji su otpoceli proces protiv parking servisa. ne secam se da su ozbiljne zemlje postale to sto jesu vrseci proizvoljnu represiju nad gradjanima, vec suprotno stvarajuci zakonske okvire koje su sprovodili. nisam pravnik, ali ako ja juce na 40tak C prolazim pored kolone autobusa koji su zatvoreni dok cekaju na pretres, a pretres ne bi imao smisla ako ih puste da izadju iz autobusa iz kolene pre pretresa jel, to mi deluje kao izivljavanje, a prizor deluje kao nesto sto bi gestapo organizovao. u tom prizoru vidim ugrozavanje zdravlja ljudi i njihove slobode kretanja, na kraju uskracivanje placene usluge. da se isto ovo desava u nekoj od zemlja gde smo krenuli pljustale bi tuzbe.

ipak vi se opet bavite opravdavanjem divljackog metoda, umesto uspostavom normalnog sistema.

zampa me je pitao kako to gradska uprava da se bavi prekrsajnim sudom ? nemojmo da se pravimo ludi, gradska uprava se kada je zelela bavila nizom delatnosti kojima nije trebala ili smela, samo kada su zeleli. sigurno da pokretanje incijative da se lokalni prekrsajni sud prosiri ne bi bila neizvodljiva procedura. da ne pricamo da je gradska uprava bila i na republickoj vlasti, sve ovo vreme.

pored takve incijative, vec par puta sam vam napisao da postoji i resenje problema koje ne ukljucuje revitalizaciju pravnog sistema, ali nema veze. jasno je da mnogi uzivaju u ovome...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?24.07.2012. u 16:25 - pre 143 meseci
Citat:
vilil1: He, pitam se da li bi odobravao i pozdravljao ovu akciju, kada bi se ti zatekao na 35 - 40C, u metalnoj konzervi (autobusu) stajao i cekao, ne znam koliko vremena, u mestu, dok kontrolori ne zavrse svoj posao.

Lako je podrzavati svaku "akciju" koja je po tudjim ledjima. Ili, kako se vec kaze...batina po tudjim ledjima ne boli...lako je tudjim...gloginje...;)

Da, svakako. Ako bih morao da budem u autobusu "trpeo" bih sve sto i drugi bez ikakvog negodovanja. Trpeo je pod navodnicima jer ja ne idem gradskim prevozom zato sto sebi ne dozvoljavam da trpim nikakvu nelagodnost inace u zivotu, pa tako i sama voznja gradskim prevozom za mene spada u kategoriju necega sto po definiciji , opet - za mene!, predstavlja neugodnost.

Trpim kad kod lekara cekam zimi u nesnosljivoj atmosferi cekaonice prepune svakakvog sveta - tako je kao je, trpim to jer je to neizbezno, tacka. Tako u svemu, ako mora - mora, bez jadikovki!

Ja tako, i nikome nista ne savetujem i ne tvrdim da sam u pravu, samo konstatujem i objasnjavam ono sto si pitao.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?24.07.2012. u 18:36 - pre 143 meseci
Nisam stigao procitati zadnje dve strane, ali kao outsider mogu dodati sledece.

Gsp bez obzira sto se dotira iz gradskog budzeta ima pravo da donosi sopstveni sistem naplate. Ako to lici na granicni prelaz, molim lepo to je bas zbog korisnika koji isti koriste. Savrseno mi je jasno da se kontrola morala pojacati naustrb komfora gradjana. Sa druge strane ko je i kako uzeo pekmez sa posla busplus je sasvim druga prica.

Guzvi ima svuda. Bilo to ZR, NS ili BG jer i u manjim gradovima se linije uvode tako da se gradjani sabijaju u busu tokom spica. U zr se decenijama ulazi na prva vrata. U ovom slucaju tesko mi je da stanem na stranu putnika. Drasticne situacije zahtevaju drasticne mere.

Sto se venturinog komentara tice kako mu se iz dzepa izbija nekoliko hiljada evra, hej pa ne moras ziveti u Beogradu (stav koji je ventura pokazao na par tema).
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?24.07.2012. u 18:39 - pre 143 meseci
Citat:
Zar iko može i pomisliti da je direktor Veljko, od DS strica Aleksandra, Vlahović (31), mlad i ambiciozan čovek, osoba koja bi mogla izneveriti naša očekivanja i, što je još važnije, naše pare? Uostalom, da je reč o kredibilnim i solventnim partnerima i poslovnim ljudima, uvek raspoloženim za nova ulaganja i poslovne rizike koji dižu adrenalin, jasno je iz dosadašnjih ulaganja u kompaniju Apex Solution Technology čiji je Vlahović džunior direktor. Turski partneri iz istanbulskog kvarta Bejoglu, uložili su važnih 50 (pedeset) evra, dok se firma Lanus doo, specijalizovana za e-dopune ali bez iskustva u projektima javnog saobraćaja, isprsila sa fantastičnih 450 evra, što čini 90% njenog osnivačkog kapitala, univerzalno profitabilnih 500 evra kojima se ostvaruju godišnji prihodi od oko sedam milijardi dinara.


Citat iz e novina, poprilicno rezimski okrenutih, o "firmi" koja stoji iza Bus plus sistema..

Sta jos nekome nije jasno, i kakva su to opravdanja akcija sikaniranja gradjana nadjena u nekakvim "svercerima".

Malo im velike pare, prelako inkasirane, mora malo perverzija, izivljavanja...

Poz

P.S.

Ovo je ujedno odgovor svima onima koji se pitaju u sta da "uloze", u koji biznis u zemlji Srbiji..ne moze bez strike...bar
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+226 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?24.07.2012. u 19:20 - pre 143 meseci
@milivoje t

Izvini ako sam propustio ali u dosadašnjoj diskusiji nisam video ni jedan predlog koji rešava problem (previše švercera) na način koji je izvodljiv i nije pokušan do sada. Ljudi su uglavnom predlagali da se smanji cena vožnje pa će onda ljudi plaćati, što je absurdno jer zašto bi plaćali išta ako mogu da se voze džabe. GSP je već jeftiniji od svakog drugog načina prevoza osim bicikla, pa opet ima puno švercera.

Podržavam uvođenje reda i smatram da smo sami krivi za situaciju. Svi smo bar nekad videli da se neko očigledno švercuje i nismo ništa radili povodom toga iako smo bili svesni da će ceh pasti na nas koji plaćamo.

Inače, očigledno je da će kontrola da bude intenzivna sledećih možda 2-3 nedelje a onda će se vratiti na staro. Nema GSP para za tolike silne kontrole. Glavno pitanje je da li će se ljudi opametiti i početi da plaćaju karte ili će biti ajmo jovo nanovo.
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?24.07.2012. u 19:31 - pre 143 meseci
Citat:
milivoje t:

vi se opet bavite opravdavanjem divljackog metoda, umesto uspostavom normalnog sistema.


Ovo je rezime cele ove rasprave. Zalosno, ali ne mozes ocekivati da ljudi idu protivno svojoj prirodi i shvatanjima. Nacekacemo se mi Evrope.

Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?24.07.2012. u 20:31 - pre 143 meseci
Citat:
Sarastro: Ovo je rezime cele ove rasprave. Zalosno, ali ne mozes ocekivati da ljudi idu protivno svojoj prirodi i shvatanjima. Nacekacemo se mi Evrope.

vlast treba da pokaze da je ozbiljna tj evropski da se ponasa! tj da autobusi budu na nivou EU kao i plate naroda! pa onda tek moze da kaznjava narod za ne evropsko ponasanje!
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?24.07.2012. u 21:44 - pre 143 meseci
U Rimu je pojedinacna karta 1,50€ i vazi za 100 min. voznje busom ili jedan ulazak u metro ili jednu voznju vozicem do npr. Lido di Ostia (ko hoce na kupanjac). Prevoz je jedan od losijih u EUropi, ali i kao takav je vise puta bolji nego kod nas. U autobusima je obavezno ukljucena klima tokom letnjih meseci (tamo vozaci ne istacu gorivo koje su "potrosili" ne paleci klimu na okretnicama). Plate vozaca su nesto ispod 1.400€ + bonusi.

Svidja mi se ova ideja sa maltretiranjem putnika (onih koji su platili kartu). Mogli bi da probaju, npr, da iskljuce vodu jednom kraju grada, pa da idu od stana do stana i proveravaju ko nije uplatio Infostan. Pa dok taj "olos" ne izmiri obaveze, ne puste nikome vodu. Pa kad zavrse sa jednim krajem grada, predju na drugi... Sve ovo moze da primeni i EDB, Toplane...

A mogli bi i da blokiraju ceo grad i vrse merenja izduvnih gasova svakog automobila, ne bi li pronasli onaj "olos" koji je izvadio katalizatore, pa nas namerno truje (i krsi propise). Naravno, ostali vozaci bi trebali da imaju razumevanja za ovo, jer je u pitanju visi cilj - nase zdravlje :)
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.07.2012. u 06:34 - pre 143 meseci
Citat:
hobbista:
Svidja mi se ova ideja sa maltretiranjem putnika (onih koji su platili kartu). Mogli bi da probaju, npr, da iskljuce vodu jednom kraju grada, pa da idu od stana do stana i proveravaju ko nije uplatio Infostan. Pa dok taj "olos" ne izmiri obaveze, ne puste nikome vodu. Pa kad zavrse sa jednim krajem grada, predju na drugi... Sve ovo moze da primeni i EDB, Toplane...

Sa toplanama to rade odavno - ako jedan stan nije platio ne greju celu zgradu. Pa nisu ovi iz BusPlus bas toliki genijalci pa da se prvi sete.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.static.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.07.2012. u 08:05 - pre 143 meseci

Citat:
ventura:
Citat:
574nk3:
Ne znam zaista kako je u Londonu ... ali činjenica da imaju metro sigurno doprinosi manjim gužvama u samom prevozu. Mi metro nemamo...

A kako i da ga imamo?

Šta treba, da Beograd izgradi metro sistem koji košta par milijardi evra, što u prevodu znači da će svaki radno sposobni stanovnik Beograda kroz raznorazne namete grada platiti 1000-2000 evra za taj isti metro, bez obzira koristio ga on ili ne.

I sada meni i ženi treba neko iz džepa da izbije 4000 evra, da bi se neka tamo stoka koja čak neće ni da plati kartu vozila komforno u metrou... Neka hvala, ja ću radije te pare da potrošim na jedan lep odmor na Maldivima, a stoka dok ne nauči da plaća to što koristi, neka se i prevoze kao prava stoka jer ne zaslužuju bolje...


:) Pa dobro svakako su Maldivi bolja opcija. Stvarnio je dobro pitanje ko bi plaćao te karte za metro, ali kapiram da je tu lakše sprovesti kontrolu nego u gsp-u. Postaviš 1-2 komunalca na svaku tačku za ulazak i to je to.

Što se tiče tog neplaćanja meni su jasni ovi koji nemaju da plate... Snalaze se ljudi ... Sad kad bolje razmislim znam dosta ljudi koji imaju fine plate a švercuju se.

Citat:
boccio:
Ako ni to nije dovoljno - mozes da kupis polovan bajs za 50 evra, i resis sve probleme prevoza. Ako je najnormalnije u Amsterdamu, ili Berlinu videti coveka u kravati i odelu kako vozi bicikl na posao, mislim da nije problem ni za Srpskog (TM) studenta.


Pa tom studentu bi trebale tri pljeskavice dnevno da izdrži toliku vožnju svaki dan.

Citat:
mmix:
Jao, tuzni najsiromasniji, kako je lepo kad narod bere brigu o njima. Markica za nezaposlene je 660 dinara ako se ne varam, al jbg treba neko da ceka u birou, a to je opet neko ponizavanje, sta li vec.

btw, 574nk3, peak markica (da mozes da se vozis pre 9:30) za mesec dana za London kosta 200 funti za zone 1-6, sto je neki minimum ako zivis tamo da dodjes od rezidencijalnog dela do centra, ako si dalje trebace ti pored toga i neka markica za voz ili markica za zone 1-9 koja kosta 300 funti. Prosecna plata u Londonu ti je oko 2000funti mesecno pa ti sam zakljuci, procentni racun znas. Postoje drasticne razlike u troskovima odrzavanja naseg i njihovog sistema naravno ali autobus kosta koliko kosta i gorivo kosta koliko kosta, razlika u platama ne moze da kompenzuje 15 puta manju cenu markice i zato danas imas situaciju da je GSP u stalnom minusu i da 10% gradskog budzeta (sto je oko 110 miliona evra) mora da ide na pokrivanje operativnih gubitaka GSPa. To ti je jedan most godisnje, sa sve pilonom.


200 funti? Svaka čast kad su uspeli da disciplinuju ljude da plaćaju toliko. Ali opet čim se narod ne buni ... onaj ostatak od 1800 funti im je dovoljan da "normalno" žive.

Ovih 10% iz gradskog budžeta koje spominješ je neki zvanični podatak? Realno jedan bus preveze jako veliki broj ljudi od tačke A do tačke B. U pitanju je sigurno nekoliko stotina ljudi. Neverovatno mi je da nisu u plusu... Pa sećam se da su se oni privatni prevoznici pre 2000te jedva čekali da uđu u posao. Sigurno su imali neku računicu.



 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.07.2012. u 08:36 - pre 143 meseci
A ko kaze da bi placali metro? Onda bi shrali kako su lopovi potrosili prevelike pare na metro pa nece da placaju tajkunima, necacima kome vec...

Trazili bi metro za dz jer ga eto zasluzuju. A onda kad bi trebalo da se plati, rekli bi, pa dobili STE metro za dzabe, sto sad ja da placam da bi vi vase guzice hranili...

I tako...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.07.2012. u 08:36 - pre 143 meseci
Citat:
574nk3: 200 funti? Svaka čast kad su uspeli da disciplinuju ljude da plaćaju toliko. Ali opet čim se narod ne buni ... onaj ostatak od 1800 funti im je dovoljan da "normalno" žive.

Ovih 10% iz gradskog budžeta koje spominješ je neki zvanični podatak? Realno jedan bus preveze jako veliki broj ljudi od tačke A do tačke B. U pitanju je sigurno nekoliko stotina ljudi. Neverovatno mi je da nisu u plusu... Pa sećam se da su se oni privatni prevoznici pre 2000te jedva čekali da uđu u posao. Sigurno su imali neku računicu.


Oni kojima je skupo verovatno i ne žive u Londonu... uopšte London je jedan od najskupljih gradova na svetu po zvaničnim statistikama Što se tiče privatnika onomad, verovatno par autobusa koji su išli po nekom svom redu vožnje i na linijama gde im se najviše isplati, GSP sigurno ima neki red vožnje i broj autobusa koji moraju da voze bili puni ili prazni
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.07.2012. u 08:50 - pre 143 meseci
Citat:
Sarastro:
Citat:
hobbista:
Svidja mi se ova ideja sa maltretiranjem putnika (onih koji su platili kartu). Mogli bi da probaju, npr, da iskljuce vodu jednom kraju grada, pa da idu od stana do stana i proveravaju ko nije uplatio Infostan. Pa dok taj "olos" ne izmiri obaveze, ne puste nikome vodu. Pa kad zavrse sa jednim krajem grada, predju na drugi... Sve ovo moze da primeni i EDB, Toplane...

Sa toplanama to rade odavno - ako jedan stan nije platio ne greju celu zgradu. Pa nisu ovi iz BusPlus bas toliki genijalci pa da se prvi sete.



U kom to gradu se tako radi?
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.07.2012. u 08:58 - pre 143 meseci
Nista se nece postici samo izbacivanjem svercera iz vozila bez da taj svercer trpi bilo kakve druge posledice. Jer ako je jedini problem koji svercer ima to sto je izbacen iz vozila to ga nece urazumiti vec ce ga to ohrabriti da to isto uradi i sa sledecim vozilom koje naidje. Sta ga kosta da proba da se vozi kada je posledica nemanja karte (dakle, izbacivanje iz vozila) za njega jeftinija nego da plati kartu 60 din.

Sa druge strane kada bi mu naplatili kaznu 10-ak hiljada dinara zbog voznje bez karte onda bi se vrlo brzo stoka urazumila i nikom ne bi palo na pamet da se vozi bez karte... Po meni je to metoda koju treba primeniti i a ne ovo izbacivanje iz vozila koje nema nikakvog efekta.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.07.2012. u 09:01 - pre 143 meseci
Citat:
Informer: Sa druge strane kada bi mu naplatili kaznu 10-ak hiljada dinara zbog voznje bez karte onda bi se vrlo brzo stoka urazumila i nikom ne bi palo na pamet da se vozi bez karte... Po meni je to metoda koju treba primeniti i a ne ovo izbacivanje iz vozila koje nema nikakvog efekta.


Kako da mu naplate? Ne verujem da je kod nas moguće tako efikasno i ekspresno naplaćivanje
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.07.2012. u 09:09 - pre 143 meseci
Naravno da ne mogu da naplate. Da mogu ne bi se oni ovako patili nego bi rebnuli svercera da se pusi.

Ali sta sad oni da rade? Da cekaju da se drzava uredi (sto je nemoguce kad pogledate logiku ljudi koji se bune na placanje markice za prevoz) pa tek onda da normalno posluju ili da zatvore firme pa nek se snalaze ljudi kako stignu?

Onda iz delova grada gde nema puno putnika nece biti ni prevoza, a tamo gde ima prevoza tamo ce privatnik da bije ako pokusas da udjes bez karte :)
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.176.*



+164 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.07.2012. u 09:19 - pre 143 meseci
Koliko ja razumem, ovde se rec "stoka" upotrebljava uglavnom za ljude koji su matrijalno inferiorniji u odnosu na forumasa koji se koristi tim epitetom... Analogno tome, svi smo mi ovde stoka jer definitivno finansijski kaskamo za par ljudi koji su osmislili ovaj sistem naplate.

Da bih izbegao da budem stoka, da naglasim da se ne svercujem kada koristim javni prevoz, niti to podrzavam naravno. Ali pre nego sto dajete savete onoj nezaposlenoj devojci da se vozi biciklom, ili ako se nekome ne svidja da se vozi taksijem, i slicno, zastanite na sekund, prestanite da budete egocentricni i pomislite na ljude koji zaista nemaju ni za hranu. Mozda vam je tesko da to zamislite, jer ih ne vidite kroz tamna stakla nekog SUV-a, nemate na Vracaru kontakt sa njima, mozda vam cak i roditelji doniraju koji kintu i dalje, ali oni postoje, i nazalost mnogo ih je vise od nas srecnika koji imamo posao u ovoj zemlji. Javna preduzeca cije usluge svaki gradjanin koristi (EDB, vodovod, infostan, itd), zatim bolnice, dezurne decije klinike, i tako dalje, sve je to locirano u samom centru grada. Mislite li da je stoka neko ko nema posao a treba da ode detetu u Tirsovu u posetu? Ili mislite da je stoka onaj ko je sve ovo izmislio radi licne koristi pod paravanom reda, rada i discipline?

Na XX broju strana ovde se na delu vide mane naseg mentaliteta koje "oni gore" vesto koriste. Promasila se sustina i raspreda se o totalno nebitnim stvarima. Stvar je prosta - licna korist pojedinaca je u pitanju. Setite se samo autokomande... 50 godina je kruzni tok bio bez izlaza ka Nisu, sve dok Miskovic nije kupio tu plac. Onda se izlaz uradio za 15 dana....

 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.07.2012. u 09:26 - pre 143 meseci
Pa naravno da je Bus+ licna korist pojedinca. Zasto bi s eneko bavio time a da nema koristi, svasta. Medjutim, problem je ovde sto ljudi u tome nalaze izgovor da ne placaju kartu sto je idiotizam.

Ljudi koji zaista nemaju ni za hranu - ovo je jedna teska demagogija!! Jeste vi zaboravili kako je bilo dok se stvarno nije imalo za hranu?? To nema sta da jede, gladan i posten narod to macku o rep. Tek kad se oslobodite te zaludne misli, tek onda mozda skapirate nesto i ovo ushrano drusto mozda krene nekim boljim putem.

Mada ja jednu stvar ne kapiram. Kazete da nema svercera i da se ove kontrole rade iz sasvim drugih razloga. A koji su to razlozi? Neko gore rece da namerno maltretiraju ljudi. Moze neko da mi pojasni korisnost tog postupka?
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.07.2012. u 09:27 - pre 143 meseci
Ih 10.000 kazne... kako je lepo ziveti u oblacima
Ma sto 10.000 odmah 100.000 pa da vidi neposlusan narod....

Meni nije jasno zasto poredite Beograd sa Londonom(koji je jedno od najskupljih mesta za zivot)
Zasto recimo ne poredite sa Pragom?
Mada i to nije fer poredjenje jer je u Pragu duplo veca prosecna plata pa samim tim mora da bude i veca cena karte da bi iz profita isplatili duplo vece plate
(ko je bio u Pragu zna u kakvom su stanju tramvaji, autobusi i metro)
Sta kaze racunica: godisnja karta je ~186€ sto daje mesecnu kartu od 15,5€(neogranicen broj voznji kroz sve zone bilo kojim prevoznim sredstvom)
Kako se isplati gradskom prevozniku u Pragu da vozi po takvim cenama?
Oni ne kupuju nove autobuse i rezervne delove? Mozda ne placaju struju i naftu? Mozda im je jeftinija struja i nafta nego kod nas?
Mozda im je manja plata pa imaju manje troskove?

P.S. Treba li da napomenem da su polasci i dolasci tacni (u 30s...), da nema guzve i da su prevozna sredstva relativno nova i ekstremno cista?
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142081 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.