Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pocetak zivota u Nemackoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Pocetak zivota u Nemackoj

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 58056 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
*.pools.arcor-ip.net.



+5 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj08.07.2014. u 23:33 - pre 118 meseci
@ aca andrijevic:

Blue Card je moguće dobiti i bez fakultetske diplome, ako spadaš u deficitarna zanimanja i možeš da dokažeš da imaš bar 5 godina relevantnog iskustva. Malo je više cimanja, tj. malo više papira traže nego kad imaš diplomu faksa, ali je moguće dobiti (iskustvo mog poznanika).
 
Odgovor na temu

aca andrijevic
aka LoGaN
Nis

Član broj: 35450
Poruke: 347
217.16.133.*

ICQ: 325309560


+2 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj09.07.2014. u 06:37 - pre 118 meseci
Hvala aurora09! :)
"Ne menjaj nesto sto te sasvim dobro sluzi, ne trazi leba preko pogace" - Aleksandar Andrijevic
 
Odgovor na temu

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
*.static.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj11.07.2014. u 12:52 - pre 118 meseci
ajde da se malo nadovezem na temu,
kao sto rece aurora09 plavu kartu mozes dobiti i bez fakulteta... bitno je da samo ispunjavas uslove. Dakle, moze u Nemacku da dodje i kuvar i konobar... i ko hoce, ako ispunjava uslove. Sad ide onaj deo oko ispunjavanja uslova, ako se ne varam potrebno je da se dobije plata 47.600evra bruto na godisnjem nivo. Ova plata za gore navedena zanimanja je takoreci nemoguca. Samo je u tome trik. Ukoliko je deficitno zanimanje, tipa lekar, inzenjer, IT... ta cifra je smanjena na 37.128evra.

http://www.bluecard-eu.de/eu-blue-card-germany/

...plava karta se dobija u Nemackoj... prvo se podnose papiri u ambasadi maticne zemlje... i to diplome, izvod iz maticne knjige, vencani list... obavezno ugovor... i zatim se ceka na odgovor. Nekada, zavisi kako kad, odogovo stigne vrlo brzo, za par nedeljea... nekada se ceka mnogo duze.

Kada se stigne u Nemacku, prijavljujete se u roku od 7 dana... i podnosite zahtev za plavu kartu. (viza koju dobijate u svojoj zemlji, vazi 3 meseca...) Plava karta traje godinu dana, potom se produzava na 2 godine... pa kasnije ako je sve u redu sa poslom... na neogranicenu.

Dakle, sa moje tacke gledista najvaznije je od svega da prvo nadjete posao, jer drugacije necete moci da odete u Nemacku... i da se ne lazemo... ne cekaju nas u Nemackoj sa buklijom... daleko od toga... ali je velika zemlja, pa pokusavajte. Znam drugara koji je otisao da radi bez ikakvog znanja nemackog jezika, kao inzenjer. Dakle, malo je i u pitanju sreca da naletite na takve firme... koje samo nas cekaju.

Nadam se da sam nekome barem malo pomogao

Pozdrav
 
Odgovor na temu

waly
nezaposlen
bih

Član broj: 324227
Poruke: 1
31.176.134.*



Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj15.07.2014. u 14:54 - pre 118 meseci
Pozdrav svima.Nova sam na forumu.Evo moje price.:)
Muz mi je u Njemackoj.Radi vec 6 mj. za Hrvatsku firmu,gore negdje na sjeveru ,na granici sa Holandijom.
Opasno razmisljamo da se i ja i sin preselimo gore.On je predaleko pa ne moze tako cesto dolazit,a nama ful fali.On je Europljanin(Hr),za razliku od mene(BiH).
Zna li iko koliki su troskovi zivota u u toj regiji Donja Saska?(Stancic,rezije,osnovno)
 
Odgovor na temu

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
*.static.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj15.07.2014. u 15:01 - pre 118 meseci
Pozdrav,
evo da odgovorim brzinski,
dakle sto se tice troskova iznajmljivanja stana to bas u mnogomoe zavisi gde se nalazite, u velikom ili u malom gradu. Takodje cene variraju od toga da li se uzima stan u cetru grada ili izvan centra i da li je namesten ili ne.
Recimo, u Nordrhein-Westfallen-u, u Dusseldorfu, mozes naci nenamesten stan od 70-al kvm koji nije u samom centru grada ali se autobusom ili vozom stize za 10-15 min po ceni od oko 700evra, mozda i manje.

Troskovi ishrane se svode na poprilicno iste cifre kao sto su kod nas, u EX-YU. Cena goriva je ista ili niza. Ono sto je skuplje u Nemackoj, u odnosu na nas su usluge... bilo kakve vrste, restoran, majstor, ...

Dakle, da rezimiram, sa platom koja ne moze da bude ista kao u Srbiji, Bosni, Hravatskoj..., mora da je veca, moze vise nego pristojno da se zivi. Zavisi samo na sta ste navikli.
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.29.165.222.threembb.co.uk.



+13 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj31.07.2014. u 18:52 - pre 117 meseci
Pozdrav,
jel ima neko da hoce u toku ove godine da ode u Nemacku da proba da trazi posao, ili ako neko vec ima smestaj pa bi delio troskove?

Poz
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj01.08.2014. u 09:01 - pre 117 meseci
cao,

I ja sam u potrazi za stanom. Okolina Stutgarta-Sindelfingen. Ako neko ima neki predlog dobro bi dosao...
Nemam ideju kako da pronadjem smestaj.
Ima li neko tamo?
Pristajem da perem sudove 3 meseca i da usisavam.
Pomoc
 
Odgovor na temu

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
*.static.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj01.08.2014. u 09:13 - pre 117 meseci
Pozdrav...
evo brzinski odgovor

http://www.immobilienscout24.d...indelfingen/mietwohnungen.html
http://www.immonet.de/baden-wu...ndelfingen-wohnung-mieten.html
http://www.wg-gesucht.de/wohnu...en-Sindelfingen.164.2.1.0.html
http://www.null-provision.de/m...lingen-kreis/sindelfingen.html


imajte u vidu, da ako iznajmljujete stan preko agencije, provizija se naplacuje do 2.37 x kirija bez racuna (kalte Miete)

Pokusajte da trazite oglase Provisio frei, tj. bez provizije.

Jos da dodam da neki nece da vam izdaju stan ako se licno ne upoznaju sa vama, a drugu nece da izdaju stan ukoliko nemate Haft­pflicht­versicherung (sto je "osnovno" osiguranje u slucaju da vi napravite nekome stetu).

Eto toliko. Puno srece
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj01.08.2014. u 10:25 - pre 117 meseci
hvala na odgovoru,
Ja sam tek poceo sa kursom Nemackog tako da mi je problem da se snadjem na oglasima. Kako treba da izgleda moja aplikacija za stan? Da sastavim na Nemackom nesto kao pismo sa slikom gde opisujem ko sam i odakle i da sam zainteresovan za ovaj vaš stan. I to saljem na adrese iz oglasa.
Ili kako?
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.eunet.rs.



+10 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj01.08.2014. u 11:03 - pre 117 meseci
Ovo je stan za mene, ovakav trazim.

http://www.immobilienscout24.de/expose/75788841

Od 01.10.2014 mi krece ugovor za posao sto bi znacilo da tamo treba da budem malo ranije.

Koliko vidim za ovaj stan jos niko nije aplicirao.


Sta ovo znaci, jel ovo ide preko agenta?
Provision für Mieter:
2,38 Nettokaltmieten inkl. MwSt.

[Ovu poruku je menjao k.i.z.a dana 01.08.2014. u 12:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Coboco

Član broj: 29271
Poruke: 157
*.static.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj01.08.2014. u 11:36 - pre 117 meseci
Upravo ono sto sam rekao...

Placas firmi koja izdaje stan 238% na cenu "kalte Miete", sto mu dodje 880.6e to nije nista neobicno... tako se ovde radi. To sto placas, se ne vraca... dakle to je usluga firme koja ti izdaje stan.

Imaj u vidu da mozda ces jos i da platis kauciju, koja se kasnije vraca... ali moras da je das, i obicno iznosi 3 kirije... sto je u tvom slucaju 1110e

dakle... suma koja ti je potrebna da bi usao u taj stan je 880+1110+370(prva kirija) = 2360e

Cisto da znas na sta moras da budes spreman kada iznajmljujes stan... ovde se ne isplati seljakati se kako ti dune, jer u vecini slucajeva moras da platis proviziju...



 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.197.121.91.threembb.co.uk.



+13 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj01.08.2014. u 15:20 - pre 117 meseci
Pozdrav Kizo, vidim da si nasao posoa u nemackoj pa da vidim jewi li zainteresovan da delimo kiriju. Ja bi mozda dosao par dana kasnije, i pokusao na licu mesta da trazim posao. Javi ako si voljan.

Pozz
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj08.08.2014. u 16:53 - pre 117 meseci
Cao Goku,
Kao sto sam ti rekao da je i meni bas frka pronaci stan, ali upravo ovih dana sam saznao da mozda imam neke poznanike koji mozda meni mogu pomoci oko stana, pa ako bude nesto od toga onda bih ja mogao tebi da pomognem :-). Bicemo u kontakt.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.29.165.215.threembb.co.uk.



+13 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj09.08.2014. u 22:27 - pre 117 meseci
Hvala kiza, ja bih posao trazio na licu mesta, tako da samo trazim nekog s kim bi delio kiriju za stan, nista drugo.

Pozz
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
93.187.247.*



+17 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj09.09.2014. u 10:14 - pre 116 meseci
Moj muz bi isto otisao da radi tamo i mogao bi da deli troskove s anekim,ali nemamo nikog tamo gde biti za pocetak dok se ne nadje posao i preko koga to je problem.Lako je kupiti kartu i sesti u autobus ali gde onda kad se stigne tamo?Ako imas neku ideju javi se,mi bas intenzivno trazimo bilo koju varijantu da on ode tamo da radi a posle i ja sa decom da odem odavde jer definitivno ovde nema zivota i buducnosti
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
93.187.247.*



+17 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj09.09.2014. u 10:16 - pre 116 meseci
Jel moze neko da kaze gde idete na kurs nemackog u Beogradu i koje su cene
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
93.187.247.*



+17 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj09.09.2014. u 12:55 - pre 116 meseci
Kako da proverim da li moja diploma ima oznaku potrebnu za priznavanje i dobijanje Blue Card?Ne mogu da se snadjem na onom nekom linku koji je negde bio na forumu gde se to proverava.Fakultet za poslovne studiej Megatrend,magistratura poslovna ekonomija Singidunum.Ako moze neko to da mi proveri molim vas.Hvala!
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj09.09.2014. u 13:16 - pre 116 meseci
Evo informacija svima kojima treba priznavanje diplome. Prošao sam ovu proceduru zato što mi je to bilo potrebno za plavu kartu.

Ustanova kojoj trebate da se obratite je Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen (ZAB). Sve informacije o proceduri za priznavanje diploma se nalaze na ovom linku: http://www.kmk.org/zab/zeugnisbewertungen

Ja sam svojevremeno plaćao oko 100 evra za ovu celu proceduru. Dokumenta koja šaljete ZAB-u moraju da budu na nemačkom ili engleskom. Na FTN-u u Novom Sadu se na kraju dobijaju diplome na ćirilici i na engleskom, tako da sam ja morao da odnesem fotokopije diploma (pošto se ZAB-u šalju overene kopije) u Einwohnermeldeamt gde je čika službenik "proveravao" da li je ćirilična varijanta ista kao i engleska. Naravno, ništa nije razumeo, nego je gledao da li otprilike ima teksta na jednoj strani koliko i na drugoj i da li se tabele preklapaju i rekao da je to autentično. Ispečatirao mi kopije i to sam im poslao. Kada su dokumenti stigli, rekli su mi da je sve pristiglo i dali mi račun na koji sam trebao da uplatim pare. Čim sam uplatio, u narednih par dana su zahvalili na uplati, i poslali nazad šta mi je trebalo za plavu kartu (to "priznanje" naše diplome u Nemačkoj).

Sva komunikacija je išla putem mejla, morao sam im dodatno još poslati svoj Ugovor o radu koji sam prosto skenirao i poslao im. Sagovornik iz ZAB je bio jako efikasan, ljubazan, jedno od lepših mojih birokratskih iskustava u Nemačkoj. Sve je dosta brzo bilo završeno.
Citat:
VLATKA1:
Kako da proverim da li moja diploma ima oznaku potrebnu za priznavanje i dobijanje Blue Card?Ne mogu da se snadjem na onom nekom linku koji je negde bio na forumu gde se to proverava.Fakultet za poslovne studiej Megatrend,magistratura poslovna ekonomija Singidunum.Ako moze neko to da mi proveri molim vas.Hvala!

Što se tiče Megatrenda, koliko vidim ima ocenu H+/-. H+ znači da Nemci to priznaju, H- ne priznaju. Ova mešavina može da znači svašta, tako da to treba proveriti. Šta tačno H+/- znači, piše na sajtu:
Citat:
H+/- kennzeichnet Institutionen, für die keine eindeutige Aussage getroffen werden kann. Dies ist z.B. der Fall, wenn an einer Institution bestimmte Studiengänge angeboten werden, die dem Hochschulbereich angehören, während andere nach Dauer und Niveau darunter liegen oder nicht akkreditiert sind. In solchen Fällen ist die Prüfung des einzelnen Abschlusses erforderlich. Ein Blick in den Kommentar zum Institutionstypus kann in diesem Zusammenhang wichtige Zusatzinformationen liefern.

Informacije o obrazovnim institucijama koje Nemci priznaju ili ne se nalaze ovde: http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/institutionen.html
Ukoliko odeš na taj link i u "Suchen" tabu uneseš "Megatrend", videćeš da će da ih izbaci više, pa pronađi svoj. Ocene su ili H- ili H+/-.
 
Odgovor na temu

ssasa980
Stuttgart, Germany

Član broj: 161823
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj09.09.2014. u 13:18 - pre 116 meseci
Na onoj listi na sajtu http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/institutionen.html
privatni fakulteti u Srbiji imaju oznaku H- ili u najboljem slucaju H+/- sto opet nije dovoljno za Anerkennung ili ti priznavanje diplome.

[Ovu poruku je menjao ssasa980 dana 09.09.2014. u 14:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
93.187.247.*



+17 Profil

icon Re: Pocetak zivota u Nemackoj09.09.2014. u 13:36 - pre 116 meseci
Ja nikako da nadjem tu listu na ovom linku jer ne znam nemacki.H+ je dovoljno da bi bilo priznato koliko sam upucena.
Ja imam i fakultet i magistraturu,ne mogu nigde da nadjem listu da vidim koja sam oznaka ....na pocetnoj sam strani ne znam gde da idem jer znam engleski ne znam nemacki
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Pocetak zivota u Nemackoj

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 58056 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.