Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)

[es] :: Art of Programming :: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7103 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)29.06.2012. u 09:06 - pre 143 meseci
Ako sam do sada mislio da znam nešto o C#-u, sada definitivno vidim da ne znam ništa. Što je najgore, ovaj kod se kompajlira. Bi li mogao samo još da dodaš kod za ispis, pa da se igram sa kodom?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)29.06.2012. u 09:21 - pre 143 meseci
^ C# Lambda sintaksa, mislim..

Najablize tome Groovy Closures..
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)29.06.2012. u 10:34 - pre 143 meseci
Moracu ja da probam tako.. Da programiram sa plaze
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)29.06.2012. u 11:18 - pre 143 meseci
@Nedeljkov off
Mislim da je Srdjan u pravu sto se tice psihologije igre u dvoje ili vise. Slicno je kao i u pokeru, ni tu nemas neku realnu kontrolu nad kartama, samo minimalnu i vise simbolicnu i cela igra je igra psihologije. Ovde u Yambu dodje tako, ali je psihologija vise zabavna, nego pod ozbiljnom tenzijom. Mada opet, sve zavisi ko kako shvata pobedu i gubitak

@mmix
Kontra najava? Mislis, obavezno igranje onoga sto je prethodi igrac odigrao u svojoj najavi? Ako je to to, to sam pobrojao pod imenom dojava (tako sam ja bar sretao naziv, mada mislim da sam cuo i ovu drugu verziju).
A kod je vrh, jedva sam ga desifrovao kako radi, mada nisam siguran da sam sve dobro razumeo, da budemo posteni Meni je takav pristup vrlo stran, kao nekom ko je naucio programiranje na C/C++, moj kod je daleko klasicnijeg oblika.
Ali, ako je sa plaze kao sto kaze Shadowed, onda kapiram zasto je tako hi'
Realno...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)29.06.2012. u 11:57 - pre 143 meseci
Pa, nije u pokeru tako, jer se u pokeru igra sa jednim špilom karata, a ne sa po jednim za svakog igrača i postoji tajnost, pa blefiranje sa ulozima. Itekako ti utičeš na drugog. Zato mi se jamb ne sviđa.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)29.06.2012. u 12:10 - pre 143 meseci
Mogli bi da napravimo nekakav poker-jamb. Prvo se bacaju sve kockice, a onda sledi licitacija poenima. Onaj ko uzme ruku nastavlja sa bacanjem i upisuje sebi poene umanjene za ono što je licitirao.

Mada, ovo nije toliko poker, koliko neke kartaške igre u kojima ima ta licitacija.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)29.06.2012. u 12:43 - pre 142 meseci
Pa dobro, Yamb je skoro cista igra na srecu, poker se u vecini jurisdikcija tretira kao game of skill.

Citat:
Nedeljko: Ako sam do sada mislio da znam nešto o C#-u, sada definitivno vidim da ne znam ništa. Što je najgore, ovaj kod se kompajlira. Bi li mogao samo još da dodaš kod za ispis, pa da se igram sa kodom?


To je LINQ (Language Integrated Query), labmda je samo deo te price kojim se upravlja LINQom.

npr
Code (csharp):
var samoparni = niz.Where(x => x % 2 == 0);

u zagradama je lambda ostalo je linq, u ovom primeru petlja ide kroz niz, za svaki element izvrzsava lambdu (gde element lokalno dobije ime x) i u izlaz pusta samo one kojima je uslov true, tj gde lambda vrati true. Itd. c# ti isto dopusta da za dobar deo LINQ operacija koristis query notaciju, tako da gornju operaciju mozes da napises i kao
Code (csharp):
var samoparni = from x in niz
                where x % 2 == 0
                select x;

ima tu jos caka, npr linq radi i sa kompleksnim tipovima (svi koji podrzavaju IEnumerable) elementi mogu da budu kompleksni, nizovi cak mogu da budu potpuno dinamicki generisani (npr Enumerable.Range koji koristim generise niz integera od 1 do 6 dinamicki on the fly)

Getting Started with LINQ in C#
101 LINQ Samples

u osnovi fency for/next procesiranje

E da, ako hoces da se igras sa LINQom, najbolje je da skines LINQPad (www.linqpad.net). U rezimu C# statements koristis .Dump() ekstenziju da vidis rezultat.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)29.06.2012. u 12:55 - pre 142 meseci
Jedino sto mi se ne svidja je sto je izmesan query i direktno koriscenje funkcija, mada bi mozda bilo necitljivije da je korisceno samo jedno.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)29.06.2012. u 13:07 - pre 142 meseci
Citat:
Shadowed: Jedino sto mi se ne svidja je sto je izmesan query i direktno koriscenje funkcija, mada bi mozda bilo necitljivije da je korisceno samo jedno.


Pa namerno sam ovako stavio posto je decko nov, da se ne obeshrabri kenta mini i max su najveci prblem zbog Take i na kraju problem je sto query notacija nema union.

A sto se tice plaze,... eeeeeee



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)29.06.2012. u 14:39 - pre 142 meseci
nedeljko evo ti nesto sto ces prepoznati lakse, dinamicki generisan fib niz i onda iz njega izvuceni elementi deljivi sa 3.

Code (csharp):

void Main()
{
     var f = from x in Fib()
               where x % 3 == 0
               select x;
     f.Dump();
}

public static IEnumerable<ulong> Fib()
{
     ulong prethodni = 0, trenutni = 1, sledeci = 1;
     while (true)    
     {
          yield return sledeci;
          try
          {
               sledeci = checked(prethodni + trenutni);        
          }
          catch (OverflowException) { yield break; }
          prethodni = trenutni;        
          trenutni = sledeci;    
     }
}


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)29.06.2012. u 16:14 - pre 142 meseci
Ma, razumem sve u 0x10.

Ta tvoja funkcija niti ima indeks kao argument, niti ubacuje elemente u neki kontejner. Ma, znam ja, brojke ne lažu... ali ipak...


Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Algoritam za prepoznavanje Ful kombinacije (Yamb)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7103 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.