Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TP link i gomila problema

[es] :: SOHO Networking :: TP link i gomila problema

[ Pregleda: 1219 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

James Monre
Vladimir Radic
PGRadic
Zrenjanin

Član broj: 304433
Poruke: 2
188.247.133.*



Profil

icon TP link i gomila problema23.06.2012. u 14:52 - pre 143 meseci
E ovako posto sam pretrazio ceo forum oko ovog linka TP wr340g i nisam nasao nista slicno osim SBB-a PTT-a i ostalog e ovako imam problem koji ne mogu da resim nikako probao sam sve zivo sa ovog foruma ali dzaba jednostavno nece,ovako Imam Desktop Racunar koji je povezan sa GIGA-BYTE LAN Card,znaci imam wireless internet e posto sam sada kupio link jer zelim da imam internet po kuci u podesavanju nisam uspeo,kao sto rekoh imam wireless internet preko antene do kompa,uzmem Lan kabal stavim ga u ethernet ulaz u kompu i u LAN ulaz na TP linku,kad komp dodeli adresu udjem na tip link 192.168.1.1 admin admin sve ok,Laptop mi vidi TP link konektuje se ali nema protoka,i da jos da napomenen da se konektujem na internet preko PPOE konekcije.Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: TP link i gomila problema25.06.2012. u 07:02 - pre 143 meseci
Vladimire, ukratko, kabal ide u WAN port TP LINKA... prsitupiš TP Linku (možeš i pre nego ga povežeš) i podesiš na njemu PPPoE, zaštitu za wireless...
 
Odgovor na temu

James Monre
Vladimir Radic
PGRadic
Zrenjanin

Član broj: 304433
Poruke: 2
188.247.133.*



Profil

icon Re: TP link i gomila problema25.06.2012. u 17:52 - pre 143 meseci
Da,ja to uradim stavim u WAN port ali ne mogu da pristupim TP linku,ako stavim u 1 od 4 lan ulaza onda mogu da pristupim,i podesim sve kako treba ali opet nece,ako stavim u WAN tp link ne moze da dodeli adresu i onda imam ono limited or no conectivity
\
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: TP link i gomila problema26.06.2012. u 05:36 - pre 143 meseci
ja nisam razumeo da li ti imas wireless karticu u racunaru, ili neki access point pa vezes na lan...

verovatno je wireless kartica, ako je tako sve si pogresno uradio, ne mozes jednostavno povezati ruter sa racunarom i ocekivati da ce ruter da se poveze preko racunara na pppoe...

ono sto mozes uraditi je da sharujes pppoe konekciju, za output postavis lan karticu, ukljucis kabl u wan port rutera i u njemu postavis dynamic ip umesto pppoe...

ukoliko ukljucis kabl u lan port rutera samo oni racunari povezani na ostalo lan portve ce imati internet
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: TP link i gomila problema

[ Pregleda: 1219 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.