Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prvi porez u svetu na Internet Explorer 7

[es] :: Advocacy :: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 7

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9216 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 08:56 - pre 144 meseci
Citat:
The Australian online retailer Kogan.com has introduced the world's first "tax" on Microsoft's Internet Explorer 7 (IE7) browser.

Customers who use IE7 will have to pay an extra surcharge on online purchases made through the firm's site.

Chief executive Ruslan Kogan told the BBC he wanted to recoup the time and costs involved in "rendering the website into a antique browser".

The charge is set to 6.8% - 0.1% for every month since the IE7 launch.


ostatak teksta

Ah, valjda će uroditi plodom ova 'rajska' namera.

about:networking
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 09:56 - pre 144 meseci
Urodiće tužbom protiv Kogan.com.

[Ovu poruku je menjao bachi dana 23.06.2012. u 12:41 GMT+1]
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 10:00 - pre 144 meseci
Ja lično, jel' ?
about:networking
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 10:19 - pre 144 meseci
A nasli su koji browser da oporezuju, mislim da je IE7 najmanje koriscena verzija? (IE6+)
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 11:22 - pre 144 meseci
Da. Ie7 i ie6+ najmanje korišćene verzije, trenutno, a taman se dovoljno koriste da svaki dizajner potroši solidan broj sati, kako bi uspeo u tome da sajt koji pravi postane "time travel, presentation ready machine" - po potrebi.
about:networking
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 11:42 - pre 144 meseci
Citat:
plus_minus: Ja lično, jel' ?


Hehehehe, prejeo sam se, pa umesto da gutam slova, ja kucam viška. :D

Razumem da je ie6 noćna mora za web dizajnere, ali sam mislio da je ie7 popravio stvari?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 11:55 - pre 144 meseci
Pa pazi, donekle i jeste. Recimo, kada kreneš da ubrajaš i sesije u priču, ne puca sve po svim šavovima. Css pogotovu. Double margin bug, hmmm.. nije toliko strašno. Maltene pa i može da se ispiše čist css bez i jednog <if IE7> dodatnog html bloka. Onda je progledao što se tiče 24bit .png transparencije.. div:hover element više nije naučna fantastika.. itd. Međutim, spor je do zla boga.. i ima jako puno sigurnosih rupa koje su delimično zapušene sa izlaskom osmice.. i ne bih da navodim dalje.

Evo na kraju krajeva šta YouTube kaže. Pa, ako su se oni odlučili na takav potez, molim lepo. Zašto bi bilo ko drugi rešio da podržava i dalje?


about:networking
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 12:05 - pre 144 meseci
Sa dobro uradjenim HTML-om, prvenstveno da bude XHTML valid, IE7 nije toliko los browser. Postoje prilicno specificni slucajevi koji moraju da se resavaju samo zbog IE7, kao sto je slucaj sa popup-om koji ima position:absolute, i koji mora da bude child od <body> tag-a inace nece da radi... IE6 je jedno sto puta gori za odrzavanje, odnosio je svojevremeno 50% vremena za development...
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 12:40 - pre 144 meseci
^^ Ne mora prvenstveno ni xhtml transitional, strict, etc... I sa html5 ista priča. Kada je sintaksa u redu, bez grešaka i propusta, dakle validan dokument, može ie7 da prikaže sve kako treba, bez preterano dodatne vratolomije. Bar ja nemam problema. E, kao što si napisao, kada je na dnevnom redu inheritance.. tu se stvari malo pogoršavaju, ali ništa traumatično do te mere da moraš recimo javaskriptom da govoriš pretraživaču kako da utuvi da je position fixed/absolute ono što se traži (ie6). Mada, obrni okreni, ne valja ni jedan ni drugi. Ako ništa drugo, samo inheritance je dovoljan da svako zaključi da je u pitanju - kršina. Meni i tebi nije problem da se izborimo sa istim, međutim, oni koji tek kreću sa dizajnom.. :D
about:networking
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 19:27 - pre 144 meseci
glavno pitanje je sta tera ljude da koriste IE pored 5 besplatnih browsera koji su nemerljivo bolji...
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 19:36 - pre 144 meseci
Recimo radnici u velikoj firmi/drzavnoj instituciji gde se novi windows ne istalira tako cesto zbog poslovne politike/kompatibilnosti softvera sa novim OS-om ili jednostavno nije dozvoljeno instaliranje 3rd party softvera.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 21:11 - pre 144 meseci
Ili fora da se IE startuje u mikrosekundi, dok Firefox i Opera traze po 10 sekundi. Ili to sto nijedan nema neki normalan Windows skin, i odudara od svega (mozak mrzi kad mora da se adaptira bez koristi)
Da Firefox ne ume da renderuje nista od sajtova kada korisnika ne bira 96dpi (probajte 10-ak sajtova u 125 dpi, u rezoluciji ispod 1366x768). Recimo u takvim rezolucijama i fontovima samo IE6 renderuje sajtove dobro. Svi ostali mesaju slova u najboljem slucaju.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 723.06.2012. u 22:38 - pre 144 meseci
Citat:
Ili fora da se IE startuje u mikrosekundi..


Baš ovaj IE7, jedno dobrih desetak sekundi.. ćuti. Onda kad ga "klikneš". E tek posle tih 10 sekundi, nešto se pojavi na ekranu.
Ne vidim ni jedan razlog zašto bi bilo ko pisao bilo šta pozitivno o pretraživaču koji je sakat i bangav.
Brzina paljenja kod ff-a i opere u poređenju sa IE? Pa, ako si mislio na IE9 ili IE8, tu možda i ima neke brzine, međutim, kod IE7, ne znam šta da ti kažem..
Očigledno je da ti je štoperica pokvarena, ako si na taj krš mislio.

Razumem ja tvoju privrženost, možda zbog opisa posla, ali samo donekle. Ne mogu baš komplet da razumem.
about:networking
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 724.06.2012. u 00:38 - pre 144 meseci
Pitao je za IE, in general, ne IE7. (koji iskreno nisam nimalo ozbiljno koristio - kao ni IE8)
IE6 je instant, IE9 je instant. Naspram FFox koji se na SSD-u startuje kao puz preko ulice. Opera nista bolja.
Uz to je gomila racunara vec matora podebelo (jer ljudima zavrsava posao, sto da je menjaju). Tamo je tek razlika velika.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 724.06.2012. u 01:06 - pre 144 meseci
a Chrome? za FF se slazem...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 724.06.2012. u 02:37 - pre 144 meseci
Prevelike razlike u izgledu. I iskreno jaaaaaaaako zamoran za oci!

Brz jeste.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 724.06.2012. u 10:34 - pre 144 meseci
Aham.. I koliko je to sporo? Opera i ff se sporo startuju. Dobro. Kod mene to nije slučaj, jer imam solidnu kućnu konfu. I sada.. neko upali pretraživač i čeka, čeka, čeka.. i ono se pojavi home page ili šta je već korisnik izabrao i.. posle? POsle ga korisnik odmah ugasi i onda opet upali i tako u krug? Jel' neko tako koristi Operu i ff?
Mislim, Dexic, de stavi prst na čelo i zapitaj se šta pišeš.. ie6 instant.. ie9 instant... protiv ie9 nemam ama baš ništa, osim činjenice da je IE7 mogao da bude napredan koliko i verzija 9. Al' ne mogu da shvatim na osnovu čega ti pojmiš da je jedan pretraživač dobar, a drugi nije... na osnovu brzine podizanja programa.. ma, da nije populacija toliko enormno ubrzala tok i razvoj i delovanje, pa su 2 sekunde presudne za bilo kakav dalji rad.. i zašto uopšte uzimati u obzir internet explorer 6 za bilo šta, kada svi živi znaju da je to 5ranye najodgovornije za najveći broj frustracija kod web dizajnera? A pored sati i sati frustracija (logično) odgovorno je i za dubinu to jest još plići džep klijenta. Meni nije nikada bila namera da oderem nekoga da bi imao što više sa što manje rada, već da se posao korektno privede kraju sa što više obostranog zadovoljstva.

Da rezimiramo. Internet Explorer, koja god verzija, jeste najgori izbor kada su browseri u pitanju. To znaju svi, pa čak i oni koji prodaju legalan m$ software, bez obzira što neće da priznaju.
Ne sviđa vam se brzina podiznja firefox-a i opere, na pitaj boga kakvom, pre toga, podešenom sistemu? Imate ff 3.6 i ranije verzije opere za download i dalje, pa izvolite. Verovao ili ne, instalirao sam ff 13 pre neki dan na računaru koji ima xp sp1 i 256 rama. I znaš šta se dešava? Tvoj dragi instant ie6 se podiže istom brzinom kao i taj ff. Ne veruješ mi? Ne moraš.

Osim svega toga, kladim se da ima jugića koji se brže pale od nekih mercedesa, garantovano! :)
about:networking
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 724.06.2012. u 13:33 - pre 144 meseci
Internet explorer ima nešto što ni jedan drugi browser nema (koliko ja znam), a to je upravljanje istim preko group policy-a na nivou domena, što ga čini idealnim za poslovne korisnike i korporacije. A pritom, IE8, pogotovo IE9 uopšte nije loš browser.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 724.06.2012. u 18:00 - pre 144 meseci
Odlično! Taman, ako su u pitanju velike korporacije, te koje koriste tako jako mnogo koristan 'fičr' koji se embedovan šipuje uz sami windows, pa još ne smeju da se apgrejduju na ie8 ili 9, neka plate - porez. Bolje da korporacije plaćaju još malo na kontu poreza, nego li namučeni preduzetnici nekom dizajneru, dodatne sate povodom optimizacije. :)
about:networking
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 724.06.2012. u 18:26 - pre 144 meseci
Svašta, pa niko njima neće da plaća taksu na ie7, već će korisnici naručivati od nekoga ko ne naplaćuje takvu taksu. Lepota konkurencije i antimonopolizma. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Prvi porez u svetu na Internet Explorer 7

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9216 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.