Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ocjenite REDESIGN interface-a portala

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Ocjenite REDESIGN interface-a portala

[ Pregleda: 3927 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.ppp-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 02:51 - pre 245 meseci
Zdravo svima,

Evo ekipa PunGas radila je punim gasom i napravila prvi html template:

http://www.pungas.com/zoka/redesign/index_p.html


Imate li kakve prijedloge, sugestije, zamjerke?

P.S. Kod je jos uvijek prljav i stylesheet nije izdvojen u poseban file ima jos zaostalih inline stilova...

Inace stranica je radjena xhtml 1.0 transitional bez tabela CSS za layout. Interesuje me testiranje sa razlicitim posebno starijim browserima. Znam za jedan bug opera mi malo pomjeri gornji menu ima li jos kakvih pomjeranja u drugim browserima.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 07:16 - pre 245 meseci
Sasvim solidno. Svidja mi se. Malo se sporo ucitava, ali mislim da ce brze kada se sredi kod i CSS prebaci u poseban file. Samo napred.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 08:21 - pre 245 meseci
Kontam da bi pokoja zamerka dobrodošla:

- Horizontalni meni (AUTO INTERVJU ...) - stavke su nabijene, uppercase - što čini meni teškim za snalaženje. Bilo bi dobro da svaka stavka bude vizualno izdvojena jer je link na zasebni deo sajta (dugmićizacija) ili da makar dobiju neke delimitere kao što je u meniju red niže. Pošto ima puno stavki - možda razbijanje na 2 reda ili totalno repozicioniranje jer ovo rešenje ne obezbeđuje preglednost. Pre svega - ima li potrebe da sve piše velikim slovima?

- Ne vidim razlog za korištenje boxova sa skrolovanjem za linkove novih tema foruma i komentara na vesti.

- To je u fiksnoj širini stranice... Pa je i pomalo tesno. Uglavljivanje desnog banera sužava i dalje raspoloživi prostor - tih 80 piksela širine ne služe ničemu u ostatku stranice. Indikativan natpis na slici "BANER ŠIRINE OD SAMO 442px!" govori o tome da je pomalo tesno - da se makar nagura negde još samo 26 piksela širine pa da to bude standardni baner (čini mi se odokativno da bi i ovako mogao da stane - no možda mora da malo "diše").
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.bbone.utic.net.ba.



Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 08:34 - pre 245 meseci
Sa velikim zadovoljstvom cu to prenijeti sto si rekao NoviKorisnik nasem dizajneru... ja mislim da se tih 26 px moze dobiti suzavajuci lijevi box
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.bbone.utic.net.ba.



Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 11:51 - pre 245 meseci
ups, izvinjavam se nisam ni vidio da ima ovaj forum.
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 12:29 - pre 245 meseci
Zanimljiv sajt, sviđa mi se..

Jedino što me ovo začudilo.

 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.bbone.utic.net.ba.



Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 15:22 - pre 245 meseci
Miroslav Strugarevic molim te koji browser koristis?
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 19:22 - pre 245 meseci
Firefox
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 20:31 - pre 245 meseci
isto se i meni desilo u firefoxu 0.8, mada izgleda da je to bug firefoxa jer kada promenim tab i vratim se, sve je ok (dok opet mišem ne odem iznad).

probajte sa nekom drugom varijantom koda da vidite da li se ovo ponašanje gubi. ili je možda neki html nepropisno ugnježden? ali ako nije ništa od toga, nemojte previše da se uzbuđujete.. biće da niste vi krivi.. ;)

a evo i još par kritika..

1) možda bi ipak bilo bolje da je širina stranice flexibilna. za heder (sliku) to bi mogli da rešite tako što bi desni deo produžili (za par stotina pixela) u istim bojama (sivo-belo), a onaj crveni logo bi bio posebna sličica koja bi bila poravnana uz desnu ivicu (naravno, ne skroz uz ivicu, nego baš ovako).

ostatak stranice je ionako text, pa bi mogla da se razvlači recimo do 90% širine stranice..

2) iznad hedera postoji prazan prostor od 30tak pixela. mislim da je nepotreban, a ako baš želite, bolje je da vam za toliko heder bude viši (mislim da bi dobro izgledalo ;).

3) stvarno ukinite one skrollbarove u levoj koloni. ili ako su baš neophodni, neka ostanu samo vertikalni. horizontalni su zabranjeni u svakoj varijanti..

4) dodajte po koju marginicu ovde i padding tamo. recimo text glavnog članka na stranici je mnogo priljubljen uz levu ivicu.. takođe, i slika u tom članku može da se odvoji koji pixel od desne i gornje ivice..

5) ikonice u gornjem levom uglu i ispod glavnog članka nisu najsjajnije rešenje. pomalo asociraju na MMN (potraži mistery meat navigation). bolje bi radili textualni linkovi, ili bar malo deskriptivnije ikonice.. takođe, ona dva dugmeta na vrhu (pun gas i sport) mogu da se odrade kao textualni linkovi, a da izgledaju isto tako dobro..

6) slika levo od naslova "vruće vesti" bi možda bolje stajala ispod njega, ili još bolje poravnana u desno..

7) btw, što su vam ikonice po stranici (brzinometar) okrenute u levo, suprotno u odnosu na logo? ;)

8) e da, i sredite nešto oko onog polja i dugmeta za upis komentara. ne znam tačno šta, ali nekako odudara od ostatka stranice..

inače, sve ostalo je vrlo fino, s'obzirom da je čist CSS bez tabela ;)

 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.ppp-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 21:53 - pre 245 meseci
Da znam da "liquid" dizajn ima dosta svojih prednosti ali kada sam kretao sa ovim receno mi je 750px width no more no less pa eto ispostovao sam zelju "ARt direktora". Inace dizajn je radio Filip www.suzieq-comix.com tamo ima i njegov portfolio. Jako je dobar dizajner, ja ga postujem i naravno da cu sa njim malo diskutovati na ovu temu mada nisam htio da mjenjam mnogo originalni PSD koji sam dobio. Ko-autor dizajna je Edis Jasarevic i inace idejni tvorac. U ovom svemu ja sam doprinio toliko sto sam davao sugestije sta sve tehnoloski ide a sta ne ide... uz mali mikrodesign i naravno na meni je html/css i web apilacija.

Sad se ide u drugu fazu razvoja ovaj template ce da se disecira i da se napravi integracija sa CMS s tim da ce CMS da se integrira na phpBB tako da imamo jedinstven sistem korisnika na kompletnom portalu. Vidjecu kako ce ovo ici radim sve sa Smarty i Phrame i ovaj CMS trebao bi da bude izuzetno fleksibilan a templates ce malo priuceniji dizajneri znati da isprogramiraju samo sa malo smarty znanja... tako da mozda uskoro pokrenem jedan sourceforge projekt... otom potom.



Evo moje dijagnoze otvoreno nema nikakvih problema...
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 22:01 - pre 245 meseci
Citat:
NetworkAdmin:
Evo moje dijagnoze otvoreno nema nikakvih problema...


tako i meni izgleda dok ne pređem mišem iznad tih linkova.. a posle izgleda kao na gore postovanoj slici..

 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.ppp-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala02.03.2004. u 22:05 - pre 245 meseci
jos da dodam IE podrzava overflow-y: scroll ali ako pogledate CSS specifikacije postoji samo overflow: scroll i nista vise sto se tice skrolanja i nista manje.

Ideja je da se postavi lista od dvadesetak komentiranih vjesti i postova sa foruma a imamo jos 4 kluba sa xml feeds koji ce isto ici u jos boxova ispod... mozda duplo manje visine...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Ocjenite REDESIGN interface-a portala07.03.2004. u 23:37 - pre 244 meseci
Citat:
Miroslav Strugarevic:
Zanimljiv sajt, sviđa mi se..

Jedino što me ovo začudilo.



ista situacija...samo nije firefox, nego firebird...nije sija nego vrat...

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Ocjenite REDESIGN interface-a portala

[ Pregleda: 3927 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.