Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje o Portu i nacin povezivanje

[es] :: SOHO Networking :: Pitanje o Portu i nacin povezivanje

[ Pregleda: 961 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Pitanje o Portu i nacin povezivanje15.06.2012. u 18:20 - pre 144 meseci
imam internet moja adresa na kartici je 10.240.45.34 ali kada unesem na googlu my ip daje mi adresu 92.56.34.12

imam ftp server koji radi na 21 port zelim da moj server bude vidjiv za ostale korisnike na netu sirum sveta.

provajder nece da mi otvori port za da mogu bidi vidjiv razmisljao sam dali moze moj port 21 da prebacim na drugi server.

dali posto program gde ce moj port 21 da se konektuje na drugi komjuter koji ima staticku ip adresu i veza da bude uspostavjena non stop. a kada zeli neko da vidi server da se konektuje na staticku ip adresu a ta adresa da vodi kod mog servera.

ne znam koliko ste me razumeli ali nacrtacu i crtez
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pitanje o Portu i nacin povezivanje15.06.2012. u 18:38 - pre 144 meseci
Kratko, ne. Ti si iza NAT masine i namerno si maskiran od spolja. FTP je prilicno rigidan protokol i ne omogucava takvu vrstu komunikacije kao TV.

Jedina varijanta je da vidis da li provajder pruza static IOP uslugu i koliko ona kosta. Ili da promenis provajdera. Ili da negde uzmes neki jeftini hosting pa da periodicno sinhronizujes svoj file sistem sa FTP dropboxom na hostovanoj masini.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje o Portu i nacin povezivanje15.06.2012. u 20:29 - pre 144 meseci
skype i team viever radiju na ovoj osnovi koju sam opisao...

dali moze da se uspostavi telnet na ovoj osnovi.

imao sam jedne programe RAT dark nesto se zvase program salje syn pakete ka staticok ip adresi a kod staticke ip adrese javja da neki komjuter zeli da uspostavi vezu i da je spreman za kontrolu ili transver podataka.

kako da izvedem isto sto ima u RAT aplikacijama? nezelim mnogo funkcije nego samo transfer podataka.

zelim da programiram poceo sam neto da pravim.vise zelim da se posvetim transfer podacima pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pitanje o Portu i nacin povezivanje

[ Pregleda: 961 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.