Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpska lokalizacija u C#

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Srpska lokalizacija u C#

[ Pregleda: 2781 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.jugopetrol.co.yu

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Srpska lokalizacija u C#01.03.2004. u 07:59 - pre 245 meseci
Pozdrav svima.

Imam problem sa lokalizacijom. Kada uključim lokalizaciju na formi (Localizable = True, i Language = Serbian) forma poludi. Ako stavim na Srpsku latinicu razbaca mi pozicije kontrola i veličinu forme, a kada stavim na Ćirilicu čak ni ne prikaže u Captionu i u Labelima ?!

U čemu je fora, da li neko može da mi pomogne ?


BTW radim u VS 2003.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Srpska lokalizacija u C#01.03.2004. u 15:34 - pre 245 meseci
Možda ima neke veze sa tim što radiš pod NT4 (mada bi to bilo bezveze). Ja sam koristio tu vrstu lokalizacije i pod XPom i pod Win2003 i nisam imao takvih problema...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.jugopetrol.co.yu

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Srpska lokalizacija u C#02.03.2004. u 09:04 - pre 245 meseci
Citat:
mmix:
Možda ima neke veze sa tim što radiš pod NT4 (mada bi to bilo bezveze). Ja sam koristio tu vrstu lokalizacije i pod XPom i pod Win2003 i nisam imao takvih problema...


Ustvari radim pod Win 2000, a ovaj NT4 mi je za internet Ali baš kada si to spomenuo, pokrenuo sam program na ovoj NT4 mašini, iako imam Srpsku ćirilicu instaliranu neprikazuje slova već kvadratiće, a kući pod Win2000 gde nemam ćirilicu radi super ?!
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
212.200.102.*



+311 Profil

icon Re: Srpska lokalizacija u C#02.03.2004. u 14:06 - pre 245 meseci
Probaj da obriseš sve linije u resx fajlovima za različite jezike koje se tiču veličina i pozicija kontrola. Da li koristiš standardan unicode font?
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.jugopetrol.co.yu

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Srpska lokalizacija u C#02.03.2004. u 14:34 - pre 245 meseci
Citat:
dusans:
Probaj da obriseš sve linije u resx fajlovima za različite jezike koje se tiču veličina i pozicija kontrola. Da li koristiš standardan unicode font?


To sam uradio i sada je skoro sve ok Puno hvala na savetu Problem je samo još kod Caption-a prozora, kod 2000-ke radi super, ali kod NT4 su kvadratići dok su labeli normalno prikazani.

Da li možda znaš odakle framework vadi informaciju koju lokalizaciju treba da koristi ? Probao sam da menjam iz Regional settings-a u Control Panelu, ali mi stalno koristi engleski (US).

I još jedno pitanje i obećavam prestaću da smaram za danas Da li mogu u toku izvršavanja da promenim lokalizaciju, tj. kada se klikne na neku kontrolu da se prikazana forma prebaci sa srpskog na engleski ? Probao sam sa Thread.CurrentThread.CurrentUICulture = new CultureInfo(....) ali neradi. Kako sam shvatio to samo radi pre inicijalizacije komponenti.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
212.200.102.*



+311 Profil

icon Re: Srpska lokalizacija u C#03.03.2004. u 07:58 - pre 245 meseci
Ako pogledaš windows forms generated code neke lokalizovane forme, videćeš da kod za postavljanje svakog svojstva koje se lokalizuje iščitava uz pomoć Resource Managera po principu fallback-a (više o ovome pogledaj u help-u) koji je kao što si i pretpostavio koristi trenutnu kulturu koju si postavi u thread-u. U slučaju da se trenutna kultura postavlja na formi u npr. Load event-u kada je kod koji postavlja lokalizovane propertije već izvršen onda se čini da postavljanje kulture nema efekta, u stvari ima efekta na sve što se dešava nakon toga, međutim tvoje kontrole neće "automatski" dobiti lokalizovana svojstva. Rešenje za ovakve slučajeve je da kroz Sub Main pokrećeš svoju aplikaciju i pre instanciranja i prikazivanja forme postaviš kulturu.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Srpska lokalizacija u C#

[ Pregleda: 2781 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.