Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena procesora na laptopu

[es] :: Laptopovi :: Zamena procesora na laptopu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18992 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu13.10.2016. u 17:58 - pre 91 meseci
Da, najcesce mora ceo da se rasklopi da se dodje do procesora, pa nije bas lako, jer ima gomila toga da se skida...

Ne verujem da ide pasta, uglavnom je tu parce CU trake, termo gume ili `zvaka` i u principu se ne menja. Skines, stavis novi CPU, vratis, stegnes i vozi.
Nema sta u BIOS-u da podesavas. OS ce da skonta novi CPU i instalirati drajver za njega...
A i ne bi trebalo da mora novi BIOS da se flesne, ali za svaki slucaj stavi poslednji koji nadjes na oficijalnom sajtu.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu13.10.2016. u 18:19 - pre 91 meseci
Nezvanicno Cvejic mi brise savko slovo o AMD u pa prilazem moji dead MS-163D.

Jedno skidanje i cpu na dlanu.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lokke

Član broj: 152908
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu13.10.2016. u 18:38 - pre 91 meseci
Haha...I moj MSI EX 610 bio jednostavan iza svakog poklopca vitalan deo...jeste da je radio kao traktor pa svaki mesec kap ulja na kuler pa se malo utisa.Posle na kupindu kupio polovan kuler pa jos radi kod sestre...i posle 10 godina nosi sve sto i dansnji lov budzet laptopovi.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu14.10.2016. u 17:45 - pre 91 meseci
Sto se tice zamene procesora na laptopu , postoje 2 osnovne situacije . Jedna povoljnija , procesor je u socketu, izvadi se stari , stavi novi . 2 nepovoljnija je da je procesor zalemljen za maticnu plocu, i to niko nece da menja , ni majstori . Tako da nije vazno samo procitati sta laptop podrzava teoretski, vec , prici procesoru i videti da li moze da se menja.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3779 Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu16.10.2016. u 20:58 - pre 91 meseci
Citat:
lokke:
Pozdrav,
Hteo bih strucno misljenje da li izvodjivo.Zeleo bih promeniti procesor na laptopu sa AMD A4 3300M na AMD A6 3400M.
To je masina :
http://www.asus.com/Notebooks/K53TA/specifications/

Znam ne bih bas puno dobio ali malo je ulaganje .
http://cpuboss.com/cpu/AMD-A6-3400M


Oba APU-a su fabrički podržana (fabrički su se ugrađivala u ovu seriju laptopova) tako da će bez problema raditi...
 
Odgovor na temu

lokke

Član broj: 152908
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu08.11.2016. u 17:51 - pre 90 meseci
Samo da kazem,promenio sam i bez problema prepoznao i radi . :)
 
Odgovor na temu

Bobas1
Privatno
NS

Član broj: 335740
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu19.12.2016. u 20:20 - pre 89 meseci
Pozdrav svima. Kako ne bih otvarao novu temu, postavicu slicno pitanje na ovoj.

Radi se o starom laptopu, naime ime modela je:
MSI NOTEBOOK VR630.
Procesor: AMD Sempron(tm) SI-42, 2.1 GHZ
Ram: 4gb

E sad, problem je u tome sto je CPU usage skoro uvek oko 100%, osim kad nista ne cackam. Znaci, samo pomeram misa, CPU skoci skoro do 80%. Otvaranje vise tabova postalo je nocna mora (sto ne znaci da sa jednim tabom radi dobro), gledanje youtube-a je moguce samo ako ga pustim da se napuni do kraja i pritom ne smem ni da pomisljam da idem na 480p. E sad do cega je tacno, ne znam, ali pretpostavljam da se radi o procesoru. Laptop nije moj, vec devojkin i bilo bi lepo da ispadnem pametan i nadjem resenje. :)

Moje neko resenje bi bilo da kupim neki stari procesor na kupujem prodajem i njime zamenim neispravan postojeci. Nasao sam par starih procesora po nekim smesnim cenama od 500 do 1000 dinara, pa se nadam da bi to upalilo.

Nesto ovog tipa:
http://www.kupujemprodajem.com...i-za-laptop-40302387-oglas.htm
http://www.kupujemprodajem.com...ntium-T2080-40168406-oglas.htm
http://www.kupujemprodajem.com...rocesor-520-39683697-oglas.htm

Da napomenem, izdvajanje vece sume za unapredjivanje ovog laptopa ni njoj a ni meni ne odgovara ( stedimo za nesto jace za par meseci), vec je ovo samo privremeno resenje, da moze normalno da funkcionise sto se tice gledanja filmova, slusanja muzike, koriscenja interneta...

Napisah roman, a ne postavih pitanje. Dakle, zanima me kako da znam koji su procesori kompatibilni sa maticnom plocom ovog laptopa, a da ne preopterete napajanje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu19.12.2016. u 21:00 - pre 89 meseci
Bobas1, upload ovde .txt fajl, snimljen sa programom CPU-z.
Da vidimo koji je socket, koji chipset, main board...

Trebalo bi da je tacno to sto si napisao, tj Socket S1 (S1g2)

Mislim da tu moze neki Turion x2...al ipak da vidimo, jer mozda chipstet ili naponska sekcija, sistem hladjenja ogranicava...

Nesto od ovoga, recimo.
http://www.cpu-upgrade.com/CPU...urion_64_X2_Mobile_technology/

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

iculibrk




Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu19.12.2016. u 21:09 - pre 89 meseci
Koliko vidim to su intel procesori? Tvoj trenutni je AMD Sempron(tm) SI-42, 2.1 GHZ, tako da ne može to.
Sa druge strane proveri aktivne procese, temperature, viruse, hdd... Ne isplati se ništa tu menjati, pogotovo ako ćete uskoro kupiti drugi.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu19.12.2016. u 21:19 - pre 89 meseci
Ako se nadje neki x2 CPU za crvenu, sto da ne. Ima to cudo 4GB RAM-a + malo jaci CPU, i dovesti malo OS u red, i ima da radi ko zmaj.

Samo treba videti da li moze neki od ovih gore, jer i grejanje moze biti problem...

Daj taj .txt iz CPU-z da bacimo oko.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Bobas1
Privatno
NS

Član broj: 335740
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu19.12.2016. u 22:07 - pre 89 meseci
Eno momci, prikacio sam na svoju prvu poruku i trezeni txt file.

Inace, nisam napomenuo da sam windows tek reinstalirao. Mislio sam da cu time otkloniti problem, medjutim nikakvo poboljsanje ne primecujem. I jos nesto sam zaboravio da kazem, a to je da se jako zagreva. Bio mi je prilicno veliki problem da reinstaliram windows jer se toliko pregreje da se ugasi tokom instalacije, pa sam to radio napolju na terasi gde je temperatura minus pingvin, ali je barem upalilo. :D

 
Odgovor na temu

iculibrk




Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu19.12.2016. u 22:22 - pre 89 meseci
Da li radi hlađenje je na laptopu?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu19.12.2016. u 22:27 - pre 89 meseci
Reistalirao OS na terasi? Drug, nije vredno toga da zaradis upalu pluca :D

Koliko vidim, taj lap samo sto se ne upali, sve je vrelo.

Prvo treba da se rasklopi i izduva, te provere hladnjaci, paste...

Nije ni cudo sto koci kad CPU rai na skoro MAX temperaturi.

Prvo ciscenje da se to dovede u normalno stanje, pa onda vidi kako ce da radi.

Sto kaze @iculibrk, da li uopste cujes neki FAN da radi?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

iculibrk




Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu19.12.2016. u 22:35 - pre 89 meseci
Sad je pitanje koliko to već tako radi i koliku je ta visoka temperatura štetu napravila? Proveri prvo da li hlađenje uopšte radi.
 
Odgovor na temu

Bobas1
Privatno
NS

Član broj: 335740
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu19.12.2016. u 22:44 - pre 89 meseci
Pa cuje se neko zujanje, jeb*m li ga. Kad se pali, cuje se prvih 10ak sekundi neko krcanje, i onda se smiri i bude bas tih. I ja sam pomislio da je samo u temperaturi problem, medjutim on i kad se tek upali (dok je jos hladan) jedva radi.

Hteo sam ja njega da otvorim i produvam, ali se sve bojim da nesto ne zeznem. Da je moj laptop, odavno bih to uradio.

Sad se setih, i baterija mu je otisla. Ne moze da radi bez punjaca, a prosli put kad je nosen u servis na produvavanje, neki genije je zalepio nekim lepkom bateriju i sad ne mogu da je skinem, pa da radi samo na punjacu.

Enivej, previse problema oko jednog krsa, medjutim mene to kopka, ne mogu da se smirim dok ga ne popravim ili ne sjeb*m totales.
 
Odgovor na temu

iculibrk




Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu19.12.2016. u 22:55 - pre 89 meseci
Bilo šta da radiš trebaš skinuti bateriju. E sad, u svakom slučaju ubeđen sam da ti promena procesora ne bi pomogla.
Na tom laptopu nije tesko doći do hlađenja, ali mislim da ukoliko nisi siguran ne bi trebao raditi ništa. Ili servis (nije baš isplativo) ili ga parkiraju do kupovine novog.
 
Odgovor na temu

Bobas1
Privatno
NS

Član broj: 335740
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu19.12.2016. u 23:15 - pre 89 meseci
Mislis da bi se problem resio promenom ventilatora i termalne paste? Pastu imam, jedino ventilator da vidim kakav treba da uzmem.
 
Odgovor na temu

iculibrk




Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu20.12.2016. u 00:21 - pre 89 meseci
Možeš da pokušaš, ali mislim da je slaba vajda, jer ako je već bio na popravci, verovatno se i ranije pregrevao...
 
Odgovor na temu

Bobas1
Privatno
NS

Član broj: 335740
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu20.12.2016. u 09:58 - pre 89 meseci
Uspeo sam da odvalim bateriju nekako. Upalio ga i radi bolje, ali se i dalje pregreva. Nakon 10 minuta gledanja youtube-a se toliko zagrejao da sam se bojao da ga i dalje drzim upaljenog. Vruc je tacno tamo gde je ventilator, tako da kontam da se procesor pregreva. Sa donje strane duva neki hladan/topao vazduh, a sa zadnje strane vruc vazduh. Sledeci korak - rasklapanje i produvavanje :) Nadam se da ce to biti dovoljno, jer ne vidim sta jos mogu uraditi povodom pregrevanja.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zamena procesora na laptopu20.12.2016. u 10:00 - pre 89 meseci
Ako je vazduh koji izduvava vreo, to je znak da hladnjak lepo naleze na CPU i da je pasta/ zvaka ili sta su vec stavili, OK.
Najverovatnije, ili slabo vrti FAN ili je zapusen kanal ili sam hladnjak sa prasinom.

Prvo ga sa kompresorom izduvaj, pa ako ne pomogne, onda rasklapaj, lepo ocisti i ima da progleda lapic.
Kada dostigne nekih 50-60C, FAN bi trebao da vrti na MAX, a to se poprilicno i cuje. Pa ako ocenis da fan ne vrti kako treba, mozda je i on problem, mozda je zaribao i trebalo bi ga samo rasklopiti i podmazati...Ako ne piomogne, zameniti sa adekvatnim.

Uglavnom, sve se to da vrlo lako sanirati ako iz nekog razloga nije problem sa VCORE naponom, tj. da je povisen, a to je vrlo redak slucaj, bar iz mog nekog iskustva :)

Tako da, ocisti i uzivaj, pa tek posle mozes da razmisljas o nekom x2 CPU-u, jer sa postojecim hladjenjem Turion bi bljuvao vatru otpozadi :D



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 20.12.2016. u 11:13 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Zamena procesora na laptopu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18992 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.