Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: [Excel] potreban program za fakturisanje

[es] :: Access :: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje

[ Pregleda: 5423 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: [Excel] potreban program za fakturisanje18.05.2012. u 19:55 - pre 145 meseci
Da se i ja pridruzim ovoj temi, gledao sam Ivekovu aplikaciju odradjenu u Excel-u, mislim da je lepo odradjena pa sam dosao na ideju da sve to isto odradim u Access-u pa kome sta vise odgovara neka koristi, a sugestije i kritike su uvek dobro dosle. Aplikacija nije limitirana, potpuno je slobodna za koriscenje uz jedan mali uslov da ipak ostane moje ime kao autora.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: [Excel] potreban program za fakturisanje19.05.2012. u 10:36 - pre 145 meseci
Dobar program, imam jedno pitanje ako u formi Faktura u subformi za izbor artikala izaberem neki artikl on ga automatski čekira da je izdat ali ga takođe skida iz comboBox-a.
Šta ako sam pogrešno izabrao pa izbrisao taj artikl iz subforme, kasnije ga ne mogu ponovo pozvati a ostaje u bazi kao skinut.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: [Excel] potreban program za fakturisanje19.05.2012. u 11:25 - pre 145 meseci
Kada izaberes artikl u formi Faktura skida ga iz baze tek kada kliknes na dugme Obracunaj, a skida ga iz Combo Box-a da ne bi slucajno dva puta izabrao isti artikl na jednoj fakturi ali ga mozes na drugoj fakturi opet pozvati naravno ako ga ima na lageru.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon premeštanje::za Access19.05.2012. u 12:17 - pre 145 meseci
premeštanje....
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje21.05.2012. u 18:47 - pre 145 meseci
Možda ne bi bilo loše da skinuti artikl, odnosno čekirano polje bude vidljivo u subformi pa ako je pogrešno biran proizvod samo ga dečekira i ponovo bude u combo box-u.
Za dupli izbor artikla napisati neki kod dupliranja uz MsgBox.
code:
Private Sub Sifra_BeforeUpdate(Cancel As Integer)
Dim rs As Recordset

Set rs = Form.RecordsetClone
If rs.RecordCount > 0 Then
rs.MoveFirst
Do While Not rs.EOF
If rs!Sifra = Me.Sifra.Value Then
MsgBox "Artikl je ranije biran!", vbInformation, "Obaveštenje"
Me.Undo
End If
rs.MoveNext
Loop
End If
Set rs = Nothing

End Sub
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje21.05.2012. u 19:07 - pre 145 meseci
Sve dok ne klikne na dugme Obracunaj artikl nije skinut sa lagera, a ako se greskom odabere artikl moze se obrisati selektovanjem celog zapisa (dupli klik na subformi pored artikla gde se nalazi strelica i pritisnuti taster Delete ili oznaciti zeljeni zapis i kliknuti na dugme sa kanticom) a obrisani artikl je ponovo u Combo Box-u. Ne vidim nikakvu svrhu dupliranja istog artikla, zasto bi na fakturi pisali dva ista artikla kad postoji polje za kolicinu. A sto se tice predloga da se na subformi vidi polje koje oznacava da li je artikl skinut sa lagera slazem se da bi moglo da se ubaci, u prilogu sam izvrsio tu izmenu. A doradicu i opciju za povracaj, u slucaju da je artikl greskom skinut sa lagera da se moze vratiti na lager greskom skinuta kolicina.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje21.05.2012. u 20:20 - pre 145 meseci
Ok, mislio sam da trajno zapis nestaje iz combobox-a ali se on ponovo pojavljuje, nisam dobro zapazio.

Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje21.05.2012. u 21:28 - pre 145 meseci
Postoji li neki code ili procedura da od određenog datuma Command button bude Enable a sve do tog vremena bude disable.
To mi je potrebno da korisnik recimo pred kraj tekuće godine obriše nepotrebne podatke a da to ne uradi slučajno ranije.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje22.05.2012. u 07:59 - pre 145 meseci
Naravno da postoji, kod bi se vezao za sistemski datum i koji bi se pokretao prilikom svakog otvaranja baze ili odredjene forme.
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje22.05.2012. u 08:21 - pre 145 meseci
Pokušao sam nešto, na formi imam polje datum =now() a na njoj se nalazi i command button, napisao sam nekakav code kada mi je datum veći od =now() datuma u decembru onda to radi ali mi je problem da zadam samo da u decembru bude aktivan a onda da se ponovo isključi u januaru iduće godine.
Ne znam da napišem code between date za određeni mesec.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje22.05.2012. u 08:41 - pre 145 meseci
Nemoj uzimati ceo datum, izostavi godinu. Nije ti potrebno polje sa datumom sve to mozes samo kodom, iskoristi ovaj kod za Event Form-e On Current

Code:
If Day(Now) > 0 And Day(Now) < 32 And Month(Now) = 12 Then
    Me.ImeDugmeta.Enabled = True
Else
    Me.ImeDugmeta.Enabled = False
End If

 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje22.05.2012. u 09:20 - pre 145 meseci
Ma nema šta, genije si. Radi odlično.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje22.05.2012. u 11:49 - pre 145 meseci
Evo doradjene aplikacije, ubacio sam na formi Faktura dugme za Povracaj. U slucaju da se greskom skine sa lagera neki artikl klikom na dugme Povracaj selektovani artikl se skida sa fakture i vraca se na zalihama. Okacicu doradjenu verziju, ko ima vremena neka je testira.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anjapetar
IT-desk

Član broj: 213669
Poruke: 36
213.133.6.*



Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje28.05.2012. u 23:19 - pre 145 meseci
Jednostavna i korisna aplikacija za male firme, koje zele da automatizuju svoj lager i da fakturisu uz automatsko skidanje lagera. Ovom prilikom imam jedno pitanje i jednu sugestiju:
1. Da li se vodi vrijednost zaliha i po kojoj cijeni (FIFO, LIFO, Prosjecna nabavna cijena, ...?


Mislim da bi dobro bilo da uvedes i vrstu poreske stope. Naime uglavnom svuda postoje visa i niza stopa PDV-a. Ovaj program koliko sam primijetio ima samo jednu poresku stopu od 18%.

Ako doradis vrijednost zaliha i vise vrsta poreza koji se obracunava, onda ces dobiti ozbiljan program. Uz jos dodavanja malo sminke u formama i u reportima zaokruzices pricu.
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje29.05.2012. u 06:14 - pre 145 meseci
Kao prvo ja sam po struci ing. saobracaja nemam nikakve veze sa ekonomijom tako da je mozda zbog toga doslo do nekih propusta u aplikaciji, ali zato sam je i okacio ovde da je drugi testiraju. Iz tog razloga mi je tvoje pitanje nejasno

Citat:
anjapetar:1. Da li se vodi vrijednost zaliha i po kojoj cijeni (FIFO, LIFO, Prosjecna nabavna cijena, ...?


tj. nejasna su mi ova dva izraza FIFO i LIFO, ovako gledajuci mislim da bi odgovor bio da se racuna Prosecna nabavna cena. U slucaju da se na lager unosi novi artikl kome je skuplja nabavna cena nego kada je predhodno unesen cena artikla se menje tako sto se izracuna prosecna vrednost izmedju prethodne nabavne cene i sadasnje nabavne cene.


Sto se tice poreske stope (PDV) ona u aplikaciji nije fiksna, vec je 18% kao neka podrazumevana vrednost koja se naravno moze menjati za svaku fakturu posebno.

U tvom profilu vidim da ti pise da si ekonomista, bilo bi dobro da mi ukazes mozda na jos neke propuste ako ih ima pa da ih izmenim, naravno ako je moguce nekim jednostavnijim recnikom (bez nekih posebnih ekonomskih izraza)
 
Odgovor na temu

anjapetar
IT-desk

Član broj: 213669
Poruke: 36
*.celebic.com.



Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje29.05.2012. u 10:49 - pre 145 meseci
Pojasnjenje,

FIFO metoda znaci - First Input, First Output
LIFO metoda znaci - Last Input, First Output

To su metode vodjenja vrijednosti zaliha u odnosu na ulazne cijene. One se vise primjenjuju u komercijalne svrhe nego u racunovodstvene. Sad zavisi ko za sta zeli da koristi program.

U praksi se, a i u zakonodavstvu Crne Gore (predpostavljam da je isto i u cijelom regionu) se primjenjuje PROSJECNA NABAVNA CIJENA. Na ovu cijenu ima uticaj (naravno) kolicina koja se nabavlja.
NPR: 1.000 kom x 10 = 10.000,00
100 kom x 5 = 500,00
UKUPNO: 1.100 kom 10.500,00

Prosjecna cijena je 10.500 / 1.100 = 9,54


Sto se tice poreske stope, mozda nijesam bio najprecizniji. Mislio sam da na jednom racunu mogu biti artikli koji imaju razlicite poreske stope. U Crnoj Gori je to 17% i 7%. Dobro bi bilo da se na fakturi nalaze osnove za oba poreza.

P.S. Da se razumijemo, moje sugestije su najdobronamjernije i u cilju da ova aplikacija, koja je stvarno korisna i jednostavna za koriscenje (sto je kompliment), bude jos bolja.

 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje29.05.2012. u 11:17 - pre 145 meseci
Sto se tice poreske stope ja sam te pogresno razumeo, prihvatam sugestiju i bice izmenjena ta stavka. A sto se tice ovog drugog odradicu i tu izmenu, naravno ako sam dobro skontao pa cu okaciti aplikaciju sa ovim izmenama tako da bude dostupna za testiranje.

Zahvaljujem na sugestijama, opet napominjem zato sam i okacio aplikaciju ovde na forumu.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje31.05.2012. u 21:06 - pre 144 meseci
Jel moze konverzija u .mdb? =Access 2003?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje31.05.2012. u 22:05 - pre 144 meseci
evo i u Access 2003 verziji, mada ne znam da li ce sve funkcionisati jer je radjeno u 2007
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

chkinjo
Podgorica

Član broj: 303907
Poruke: 1
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje06.06.2012. u 20:14 - pre 144 meseci
Program je fenomenalan samo sto bi mi trebale neke sitne izmjene da bih ga mogao uspjesno koristiti.
1. po neki put dajem razlicite rabate na razlicite proizvode pa bi mi za svaki artikal trebao pojedinacan razliciti rabat a ne za sve artikle isti.
2. obracunska jedinica da bude euro a ne dinar i
3. da promijenim mesto, cena itd. u ijekavicu posto poslujem na prostoru cg.
moze li neko da mi objasni na koji nacin da promijenim ove stvari posto nijesam bas spretan sa ovim programom? unaprijed hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Re: [Excel] potreban program za fakturisanje

[ Pregleda: 5423 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.