Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju 19-ticu da kupim

[es] :: Video karte i monitori :: Koju 19-ticu da kupim

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8750 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim11.03.2004. u 13:43 - pre 245 meseci
Teško da će Samsung monitori ikad biti bar u istoj klasi sa monitorima kao što su Sony, ViewSonic, Nec.....
 
Odgovor na temu

David D.
David Dukic
Novi Sad

Član broj: 10558
Poruke: 91
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim11.03.2004. u 16:03 - pre 245 meseci
Pa, posteno bi bilo porediti monitore u istom cenovnom rangu...

Mada ima i Samsungovih modela sa Sony-jevim ekranima, zar ne?
 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
62.193.129.*

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim11.03.2004. u 16:31 - pre 245 meseci
Misliš sa cevkama?

Problem je u tome što sony daje svim firmama svoje cevke proizvedene pre par godina (znači tehnologija korišćena pre par godina).E sad, ne znam gde je samsung tu na listi, da li dobija cevke iz 2002 ili 2001 itd...znam samo da jedino pored sony-ja NOKIA dobija svake godine najnovije cevke, znači to je jedina firma pored sonyja koja koristi sonyjeve najnovije cevke, i zato su među najboljim monitorima...No ipak ako ne možeš da priuštiš sonyja ili nokiu (koju nešto baš ne verujem da ćeš naći novu kod nas) probaj sa viewsonicom, ima ih u PC Centru, stvarno su odlični monitori.
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.netpro.co.yu



+1 Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim11.03.2004. u 21:37 - pre 245 meseci
Ako bi se vec odlucio za skupu CRT 19'', ne bih se dvoumio i dodao bih jos para i kupio TFT 17''.

Ja pitam za 19'' monitore do 200E!?

Napomenuo sam da mi ravna slika uopste nije bitna. Samo hocu vecu dijagonalu od monitora koji sad koristim (Samsung 757P).

Ne bih se ja mnogo dvoumioo i uzeo bih Samsung 957P, ali mnogi prodavci me jednostavno ubedjuju da odustanem od Samsunga i kazu da pristaju da ga nabave ali samo na moj izriciti licni zahtev. Ne razumem ih bas potpuno zbog cega zauzimaju taj stav, ali izgleda da ne vole da saradjuju sa ERCCommercom i kako kazu Samsung ima veliki broj otkaza ili su pak monitori vrlo loseg kvaliteta.

Zato razmisljam o modelima Philips 109B50, Hyundai V995 ili Q995. I ove modele slabo ko prodaje. Uglavnom se prodaju LG, LiteON, Hansol, Benq.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
62.193.129.*

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim12.03.2004. u 05:03 - pre 244 meseci
Zašto ne bi pokušao sa nekim Liteonovim modelom?Moj drug je uzeo jednu 19icu njihovu za 140eura i stvarno solidno radi, pogotovo za te pare.Znači pogledaj da li u ponudi imaju još neke kvalitetnije 19ice.
Liteon je inače OEM za IBM monitore.
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.netpro.co.yu



+1 Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim12.03.2004. u 22:09 - pre 244 meseci
Cuo sam za tu vezu LiteOn-IBM. Imam LiteOn rezac sa kojim sam prezadovoljan, sto znaci da vec imam neko poverenje u tu firmu.

Cudno mi je kako nikog nema da prokomentarise Philips i Hyundai i njihova ultra-kratka kucista. Osim toga, Philips ima tehnologiju LightFrame, koja je gotovo ista kao Highlight kod Samsunga, samo to jos nisam imao prilike da vidim u praksi.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.zastava.net.



+1 Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim17.03.2004. u 06:25 - pre 244 meseci
Da li neko zna koja cev je ugradjena u Philips 109B51 RealFlat?
Da li je u pitanju Dynaflat, Flatron ili neka treca?

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim17.03.2004. u 06:55 - pre 244 meseci
Sta ste svi zapeli za Samsung monitore kada to sada uopste nisu kvalitetni monitori, tj. nisu kao sto su bili pre godinu dana. Razlozi su mnogobrojni i svima vama poznati - ako ubodete neki dobar primerak stvarno imate srece.

Kao sto rece kolega BeastMaster - jedan Samsung nikada nece biti u klasi sa jednim SONY, NEC ili ViewSonic monitorom. Ako kupujete 19'' monitor, a nemate para za NEC ili Sony moja preporuka ide LG-u.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.zastava.net.



+1 Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim17.03.2004. u 07:17 - pre 244 meseci
Citat:
kUdtiHaEX:
Sta ste svi zapeli za Samsung monitore...


Pa ja i ne pitam za Samsung monitore, vec za Philips. Dok sam razgledao razne Philips-ove modele, nisam uspeo da pronadjem podatak koji je tacan tip flat cevke koja se ugradjuje u model 109B51. Voleo bih to da znam.

Inace, najverovatnije cu kupiti model Philips 109E51, koji nema ravan ekran. Za ono sto radim, ravan ekran mi nije potreban. Ako neko ima neke informacije o ponasanju ovog modela u ekspoloataciji neka to ovde iznese. To bi mi bilo vrlo vazno, jer zaista nikada nisam imao prilike da vidim taj monitor "uzivo". Naravno, vise mi znace podaci o negativnim stranama monitora nego hvalospevi o njemu.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim19.03.2004. u 00:57 - pre 244 meseci
Citat:
gojava:
Citat:
kUdtiHaEX:
Sta ste svi zapeli za Samsung monitore...


Pa ja i ne pitam za Samsung monitore, vec za Philips. Dok sam razgledao razne Philips-ove modele, nisam uspeo da pronadjem podatak koji je tacan tip flat cevke koja se ugradjuje u model 109B51. Voleo bih to da znam.

Inace, najverovatnije cu kupiti model Philips 109E51, koji nema ravan ekran. Za ono sto radim, ravan ekran mi nije potreban. Ako neko ima neke informacije o ponasanju ovog modela u ekspoloataciji neka to ovde iznese. To bi mi bilo vrlo vazno, jer zaista nikada nisam imao prilike da vidim taj monitor "uzivo". Naravno, vise mi znace podaci o negativnim stranama monitora nego hvalospevi o njemu.


CRT svih Philips-a vecih gabarita je SONY trinitron. Inace, ako mene pitas, bolje se preorjentisi na P seriju, jer kako neko rece, monitor se kupuje samo jednom. Philips 109P40 je monitor koji apsolutno nema brojnu konkurenciju u klasi profesionalnih monitora. Maxres 2048x1536, dotpitch 0,24, shortneck dizajn (kuciste skraceno po "dubini"), D-SUB i komponentni kanali (BNC RGB+V/H sync), savrseno ujednacena slika u svim uglovima, maksimalna podesavanja koja se mogu naci. Rezolucije u kojoj ga ja koristim je 1280x1024/120Hz i 1600x1200/100Hz. Presao sam stotine kilometara dok ga nisam nasao. Moja iskrena preporuka.
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.netpro.co.yu



+1 Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim19.03.2004. u 21:32 - pre 244 meseci
Ma uopste mi nije potreban profi monitor.
Ne bavim se poslom za koji bi mi bio neophodan neki "super" prikaz.
Zelim samo vecu dijagonalu nego do sada, da geometrija bude odlicna i da slika bude cista.

Osim toga, koliko je meni poznato, boje su realisticnije na obicnom CRT monitoru nego na Trinitroncu.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim19.03.2004. u 21:32 - pre 244 meseci
Citat:
gojava:
Osim toga, koliko je meni poznato, boje su realisticnije na obicnom CRT monitoru nego na Trinitroncu.


Jok! Monitori klase u koju se stavlja trinitron idu u paketu sa kalibratorom, koji se koristi kada radis profesionalnu pripremu za stampu (kao sto sam ja radio), a cija je namena upravo dobijanje NAJrealisticnijih boja. Osim toga i Trinitron je CRT. To je samo jedna od tehnologija.

Ali, posto kazes da ti nije bitan profi monitor, dobar je i 109E koji si naveo. Tesko da neki drugi sa naseg trzista moze da se meri sa njim u toj klasi. Ima jos dobrih monitora, ali su ili neprihvatljive cene ili ih prosto ne mozes naci. Ja sam ovaj monitor bukvalno iscackao.

Nije lose da probas da potrazis rezultate nekih testova na internetu koji bi mogli da ti pomognu u odabiru, samo se kloni domacih casopisa. Oni su skloni da Samsung proglase za najbolji hardver na planeti. A za Samsung je obavezno da budes nekakav gimnasticar ili kungfu majstor da mu namestis geometriju. O deregulaciji da i ne govorim. Sve i ne bi bilo tako lose da nisu skupi za ono sto pruzaju.

Naravno, da ne ogresim dusu, postoje i primerci koji imaju malo bolju geometriju, ali svetlosnim godinama daleko od savrsene.

Alternative u klasi Philipsa su jos SONY, NEC, EIZO, NANAO, RADIUS... (ove poslednje tri tesko da ima sansi da nadjes kod nas).
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.netpro.co.yu



+1 Profil

icon Re: Koju 19-ticu da kupim21.03.2004. u 18:07 - pre 244 meseci
Ma slazem se ja... Negde sam procitao to o realisticnosti boja na CRT monitorima; nije to toliko ni bitno. Normalna stvar je da znam da je i Trinitron vrsta CRT monitora, zato sam i rekao "obican CRT".

Nego, dzabe mi je da trazim firmu koja ce da mi proda monitor koji ja hocu kad sam vec odabrao firmu u kojoj cu da kupim ceo racunar. Ta firma je do skoro imala u ponudi model Philips 109E50, sad imaju jos samo Philips 109B50. Taj model ima ravan ekran, ali niko ne ume da mi kaze, a sam nisam uspeo da iscackam informaciju, koja je cev u tom monitoru. Da li je Dynaflat, Flatron, Diamondtron ili neka cetvrta vrsta.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Koju 19-ticu da kupim

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8750 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.