Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32769 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa08.05.2012. u 08:53 - pre 145 meseci
Ime,sa mobilnog pisem pa ne mogu da provjerim ali ja se snalazim ovako:otisak odsampan na papiru treba da izgleda kao bakar gledan sa strane elemenata. Znaci kako ga je Mile postavio na rasporedu manje plocice tako treba da izgleda i na odstampanom papiru pred peglanje. Naravno samo bez ocrtanih elemenata! :)
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa08.05.2012. u 09:18 - pre 145 meseci
Tako sam ga i uradio.


Verovatno se cika Mile nesto presao



Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa08.05.2012. u 10:40 - pre 145 meseci
Treba napomenuti i da ces raditi toner-transfer metodom a ne foto-postupkom,mozd je tu zabuna.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa08.05.2012. u 10:57 - pre 145 meseci
@Pioneer cdj 200, pitas sta je bilo sa onom HQ varijantom? :) Pa nista mu nije bilo, mislim pojacalu, eno ga svira po ceo dan i to prelepo, ne greje se i sl ... :)

Ta shema jeste onako malo nazvrljana ali to radi odlicno. Kod te varijante je bitnija konstrukcija i one fore sa masom, zato ne postoji PCB pa ostaje na korisniku da odluci kako to da sklopi. Pravi frikovi poput @macolakg to sve sklope sa bakarnim shinama i sve komponente napakuju u "vazduhu" i tako visi na hladnjaku ... Sad mozda to nekome izlgeda ruzno ali funkcionalno to apsolutno zavrsava posao, i elektricno i mehanicki a razlika kvaliteta zvuka u poredjenu kada bi se koristila neka klasicna PCB je drasticna ...

Inace ta tema mi je bila malo na pauzi ali evo ponovo se reaktivirala jer je u medjuvremenu i sam autor te sheme @macolakg postao clan ovog foruma pa je dopisao tamo jedan fin text oko te problematike ...

Varijanta sa TDA7294 i "lebdecim" dodatnim elementima je super za zamenu izlaznih stepena kod matorih pojacala sve dok se izvor napajanja i njegov napon od takvog pojacala uklapa u granice ovog IC.
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa08.05.2012. u 12:25 - pre 145 meseci
Citat:
44250: Treba napomenuti i da ces raditi toner-transfer metodom a ne foto-postupkom,mozd je tu zabuna.


Tacno, ja nikada jos nisam radio plocice toner-transfer metodom, ali ni foto postupkom :)
Plocice mi rade drugi u vecim serijama, a ja samo znam kako treba da izgleda plocica sa strane bakra.
Pozdav
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa08.05.2012. u 12:38 - pre 145 meseci
Koristio sam ove manje plocice kad mi je trebalo cetiri ili vise kanala (jednom cak 12 kanala) i u praksi se pokazalo da je napon +/-35V najbezbedniji. Kada se napon podigne na samo +/-40V u kaficima sve to radi bez problema, ali kad za vikend dodje DJ i nagazi ode bar jedno TDA kolo svaki drugi vikend, a sa +/-35V nikad nista. Za kucnu upotrebu moze da se koristi i +/-45V maximalno. Ja sam licno digao ruke od TDA i LM kola zato sto vecina Hi-Fi pojacala za reciklazu ima preveliki napon za ova kola od +/-50V ili vise sto sa druge strane za AX14 nije nikakav problem, a i dva tranzistora kostaju isto koliko i jedno IC kolo plus nema gusto pakovanih tankih pinova za lemljenje :)
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa08.05.2012. u 12:59 - pre 145 meseci
Meni ce napon najverovatnije biti ispod 30V. Nesto oko 29V. Sve zavisi od njegovog napona kuci. Kod mene merim 2x22V AC.



Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa08.05.2012. u 14:42 - pre 145 meseci
Evo plocice 1:1. Sada mi se javlja jedan novi problem. Na nekim mestima imam svega 0.25mm prostora izmedju vodova a to je prilicno malo i mislim da cu imati problema kako sa tonerom tako i sa lemljenjem...



Pozdrav!

Aleksandar.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

IgnoreSUB
Subotica

Član broj: 301716
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa08.05.2012. u 14:54 - pre 145 meseci
Da,to je prilicno malo,gledaj da bude barem 1 mm,ili pokusaj da smanjis vodove.Ali opet nemas veliki izbor ako rasdis sa toner-transfer metodom..

Neznam kako je kod tebe,ali kada je otvorim preko google pdf-a,3-4 voda su spojena.To moze da pravi problem i stampacu ako nije laserski...

Pozz.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa08.05.2012. u 21:38 - pre 145 meseci
Nema se nitko šta smijati za ploču, baš ti je dobro ispalo. Ja sam prerađivao PCB u paintu i ovo tvoje je remek-djelo napsram kako je moje izgledalo. A i neki su vodovi loše ostali (budući da nisam imao baš najbolji papir, a i prvi sam se put susreo sa toner-transfer metodom) pa sam popravljao markerom itd.

Vidim da se spominju naponi, moj je radio na +/-46V na 3 oma (i to 7294, a ne 7293) ali nije bio baš pretjerano gažen. Mislim, i ja sam miksao muziku i odvrnuo, ali jedno je kad se odvrne doma a drugo u kafiću. Svakako, ne preporuča se! I morao sam ga hladiti ventilatorom da se ne zapali Sad su premotani transformatori, i dobiva +/-35V što je taman

Što se tiće malog razmaka između vodova, toga sam se i ja bojao. Tek iz 5. pokušaja mi je uspio toner-transfer jer u prva četiri su mi se ti mali razmaci stopili u jednu fleku. Kad je bila gotova ploča, ako mi se činilo da je jako mali razmak, popravio bih malo sa skalperom, a što se lemljena tiće, oprezno. Meni su se znali neki vodovi tokom lemljenja spojiti ali ih onda očistiš.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa10.05.2012. u 15:49 - pre 145 meseci
Evo Miletove koju sam preradio u PS-u. Nije moglo bolje. Vodovi su malo deformisani ali se nadam da ce ok biti.

Pokusacu pa ako ne ispade ok uradicemo drugacije.


Ako nadjete negde da sam prespojio vodove javite.


Pozdrav!

Aleksandar.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa10.05.2012. u 20:31 - pre 145 meseci
@ackopk mogao si ovo da nacrtas za verovatno isto vremena u nekom PCB programu (Eagle i slicno) nego sto si briskao po PS :). A i ako radis sa toner-transfer metodom, nije iskljuceno da ti se i sa ovim "filmom" naprave spojevi pa ces morati pre nego sto stavis u kiselinu to malo pomocu igle ili nekog drugog alata da malo rascistis. A mogao si i ovako bez stampane (filmovane) plocice kao sto sam ja radio ;)


Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa10.05.2012. u 20:36 - pre 145 meseci
Gledao sam da izbegnem novo crtanje jer bi onda uradio kako ja hocu a mislim da nisam toliko vest i da za audio pojacala u krajnji rezultat ulazi i sam dizajn plocice.



Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa10.05.2012. u 21:07 - pre 145 meseci
Citat:
ackopk: Evo Miletove koju sam preradio u PS-u. Nije moglo bolje. Vodovi su malo deformisani ali se nadam da ce ok biti.

Pokusacu pa ako ne ispade ok uradicemo drugacije.


Ako nadjete negde da sam prespojio vodove javite.


Pozdrav!

Aleksandar.


Drug,ovo što si uradio od pločice izgleda jako dobro i po meni to ima mnogo šanse da uspije u toner-transferu. >Nemoj samo mnogo da pritiskaš peglom da ti se linije ne razliju i to je to. Pa ako ti i ne uspije iz prve nje kraj svijeta,meni se i dan-danas dešava da pločicu radim i po pet puta dok ne dođem do onoga što želim. Naravno nije svaki put tako ali zna se zalomiti-ne treba da iznenadi ali ni iznervira. Vodove nisam pratio po šemi da li se poklapaju jer sam umoran s posla i nemam koncentracije,ako stignem sutra ranije pogledaću i uporediti pa na kraju i sam prekopirati u folder APEX TDA7293. Valja imati ovako nešt svakako!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa10.05.2012. u 21:17 - pre 145 meseci
Citat:


G. Bora će da te bije kad vidi Ja sam već dobio bukvicu za bušene ploče

Šalu na stranu, lijepo i uredno izgleda.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa10.05.2012. u 21:42 - pre 145 meseci
@Pioneer cdj 200 he he, Dr. Bora je to video i nije me tukao zbog toga kada smo se jednom prilikom videli uzivo ;)

A i ne vidim razlog zasto bi proto plocica bila losija od stampane osim estetski? Ja na ovoj plocici spojim ispod zicom kako ja hocu tacno od tacke do tacke a ne kako router u programu hoce + mi provlaci minijaturne vodove izmedju nozica sto me uzasno nervira a i elektricno nije isto kao sa lepom podebljom zicom kada se to fino odradi :)
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa10.05.2012. u 22:15 - pre 145 meseci
Citat:
44250: Drug,ovo što si uradio od pločice izgleda jako dobro i po meni to ima mnogo šanse da uspije u toner-transferu. >Nemoj samo mnogo da pritiskaš peglom da ti se linije ne razliju i to je to. Pa ako ti i ne uspije iz prve nje kraj svijeta,meni se i dan-danas dešava da pločicu radim i po pet puta dok ne dođem do onoga što želim. Naravno nije svaki put tako ali zna se zalomiti-ne treba da iznenadi ali ni iznervira. Vodove nisam pratio po šemi da li se poklapaju jer sam umoran s posla i nemam koncentracije,ako stignem sutra ranije pogledaću i uporediti pa na kraju i sam prekopirati u folder APEX TDA7293. ;) Valja imati ovako nešt svakako! :)


Oko plocica...

@ackopk
Ako radis toner-transferom nabavi glossy papir, najbolji rezultat sto se tice otiska tonera sam imao sa njim, prema temperaturi biraj i debljinu. Foto-papir je dobar ali ume da zeza kod skidanja sa plocice...

Ako mozes da dodjes do aparata za plastificiranje (laminator) pa kroz njega propustis plocicu umesto da peglas rezultat ce biti tako dobar da malte ne nema razlike toner-transfer ili foto-postupak...




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa10.05.2012. u 22:32 - pre 145 meseci
Da sa laminatorom je drasticno bolje. Sto se tice papira, meni se pokazao najbolje 100 gramski papir (fini papir za kolor laser stampace/kopirke). Jeste malo teze za skidanje tj rastvaranje, ali meka cetkica za zube i tecnost za pranje sudova to skida polako ali vrlo fino. Krajnji kvalitet mi je bio skroz OK za SMD.

A evo jedna mala caka samo kod stampanja filma. Pozeljno je recimo ostampati film 2,3 ili vise puta jedan preko drugog (znaci ostampa se pa se vrati to ponovo u stampac) kako bi se dobio sto deblji sloj tonera na papiru tj da bude "zift" crno. Samo treba jednu caku pre stampanja uraditi a to je da se pusti taj papir bar jednom kroz laserski printer (sa "praznom" slikom ili nesto sitno bezveze u cosku) kako bi se papir pripremio za sledeci otisak tacnije da se jednom "izdeformise" kako mu je volja (zbog toplote) i onda sledeci otisci nece praviti problema. Ako se ovo ne uradi, prvi otisak ce pobeci tamo-vamo malo u odnosu na sledece.
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa11.05.2012. u 06:07 - pre 145 meseci
Proslu plocicu sam odradio kunsdruk papirom... tako se valjda zove. Sto mi je Aleksandar (44250) poslao i rezultat je bio odlican... bolje reci perfektan za pocetak




Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa11.05.2012. u 06:51 - pre 145 meseci
On je ok,ali glosy je za dve klase jaci i bolji. I sam ga lovim...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Stereo amp sa TDA7294 unutar starog Sharpa

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32769 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.