Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa maticnom plocom hp!!!!!!

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa maticnom plocom hp!!!!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7056 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom hp!!!!!!02.05.2012. u 12:53 - pre 145 meseci
kondezator nije naduvan,skroz je ok.a ovde gde je front usb,jel tu treba da spojim usb za prednje strane,i kojim redosledom idu zice.i na ovom jednom redu imaju pet nozica.a nije mi ni jasno sto kad ga restartujem nece da pokaze sliku.a cuje se da radi sve.kad ga restartujem ne daje mi sliku na ekternoj garfickoj nego na integrisanoj,i onda ga ugasim i upalim i onda nema slikena integrisanoj nego na eksternoj.
z.s.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
62.68.98.*

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom hp!!!!!!02.05.2012. u 14:31 - pre 145 meseci
@gilopile
Ne brini se ti za to, sistem vrlo dobro zna da li je nešto spojeno na ove header-a :) Za USB mjeri vrlo malu potrošnju struje koji front header ima, a u slučaju audio header-a postoji PRESENCE pin kako sam već i rekao
Jumper inače služi da bi mogao npr da uredno priključiš izlaz sa PCI(e) zvučne karte a da te ne zeza POST poruka :)

Citat:
zorankiza022: kad ga restartujem ne daje mi sliku na ekternoj grafickoj nego na integrisanoj,i onda ga ugasim i upalim i onda nema slikena integrisanoj nego na eksternoj.

To ti se dešava zato što cold boot briše sve error-e koje bios detektuje pri startup-u. Prvo moraš imati potpuno čist POST, pa onda idemo od toga. Update BIOS-a (ovo naravno radiš na svoju odgovornost!) bi takođe mogao pomoći...
Što se tiče spajanja USB header-a tu moraš biti jako pažljiv. Generalno bi konektor trebao da bude za 2 x USB i da ima 10 pinova od kojih je jedan "začepljen" tako da ga ne možeš pogrešno okrenuti, ali nemoj se uzdati u ovo ukoliko ploča sad nije više u svom originalnom kućištu!
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom hp!!!!!!02.05.2012. u 15:52 - pre 145 meseci
bios sam update-ovo pre mesec dana i najnovija je verzija koju sam nasao 2.14.i nema nikakve razlike izmedju stare i nove verzije.
z.s.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom hp!!!!!!03.05.2012. u 01:59 - pre 145 meseci
@Ned123:
Heheheh, pa kako moze da meri jedan kabel (USB) od , cirka, 10cm, da li je spojen ili ne. Otpor tu ne postoji i sistem ne moze da zana da li je spojen ili ne? Mislite da bi tu USB header resio problem? Pa nije to HAL pa da induktivno zakljucuje, molim vas! Najverovatnije je problem u samom kontroleru.
Mada, nista uz detaljan pregled ne mozemo sa sigurnoscu da tvrdimo.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 03.05.2012. u 04:06 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
62.68.98.*

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom hp!!!!!!03.05.2012. u 05:52 - pre 145 meseci
Vjerovatno nikad nisi detaljno pogledao USB front header pločicu u npr brand kućištu? :)

@zorankiza022
Poveži chassis fan na ploču
Premosti jumperom PRESENCE i GROUND pin na front audio header-u. Najčešće je to (po standardu) 2 i 4 (http://www.intel.com/support/m...oards/desktop/sb/cs-015851.htm).
Za USB će, kao što sam ti rekao u nekoj od prethodnih poruka, biti problem ukoliko se ta ploča slučajno sada nalazi u nekom no-name kućištu (on će zaista imati samo parče kabla kao front USB header :) što će naravno praviti nesnosne smetnje).
Kada sve ovo riješiš, ukoliko problem sa restartom i dalje bude postojao (u šta čisto sumnjam) onda ćemo dalje vidjeti.

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 03.05.2012. u 07:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
94.230.182.*



+3 Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom hp!!!!!!03.05.2012. u 11:33 - pre 145 meseci
99,99% je otisla ploca
slican problem sam imao sa Hp Compaq, sva sreca bio je u garanciji i na servisu su konstatovali da je maticna, zamenili su je i radi sve ok.
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa maticnom plocom hp!!!!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7056 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.