Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa

[es] :: Windows desktop :: Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa

[ Pregleda: 4650 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svemirski_brod
Petar Petrovic
Drzavna tajna
BG

Član broj: 223383
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa28.04.2012. u 17:43 - pre 145 meseci
Pozdrav svima, izvidnjavam se ako je sazvakana tema.

Imam Acer Aspire 5100 laptop. Dok sam bio na putu neko ga je napunio virusima tako da je postao nenormalno spor i nacisto poludeo. Resio sam da formatiram disk i reinstaliram windows.
Ali nije islo kao sto sam zamisljao jer je racunar poceo da se gasi tokom instalacije windowsa. Ja sam taj proces ponavljao nekoliko puta, ali uvek se gasio - nekad odradi vise, a nekad manje. Posle nekoliko pokusaja uspeo je da ''obrise'' windows koji sam instalirao i u toku instalacije novog ugasio se. Sad ne mogu nikako da pokrenem komp, jedino mogu da udjem u BIOS.

U pitanju je windows XP SP2, ali pokusao sam i sa SP3. Uvek ista prica. Da li zna neko sta mi je ciniti?
Mi letimo u nebo i znamo svoj put :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa28.04.2012. u 20:42 - pre 145 meseci
Odradi mu pre instalacije fixboot i fixmbr, možda se nešto napatilo u mbr pa brlja. Ako se i dalje isto ponaša, onda je sumnjiv i hardver. Možda se nakupila prašina, možda je taj neko ko ga je softverski upropastio uspeo i hardverski da ga ošteti.
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa29.04.2012. u 00:23 - pre 145 meseci
Pre neki dan imao sam istu situaciju. Naime racunar na kom sam radio reinstal windows-a se svaki put nakon odredjenog vremena gasio. Kad sam otvorio kuciste, imao sam sta da vidim, Heatsink koji hladi procesor bio je potpuno odvojen od procesora. Kako je bilo podeseno u bios-u da se racunar ugasi ako procesor dodje do odredjene temperature, potpuno je jasno zasto se to dogadjalo. Kad sam pitao tog lika ko je skidao heatsink, rekao je da on nema pojma da bi me nazvao nakon pola sata i priznao da je on cackao i nije znao da vrati :)

Dakle moj savet ti je da odes u bios i pratis temperaturu procesora da li se povecava. Gledaj da li se kuler okrece, moguce je osovina suva i potrebno je da se podmaze...Ako nije to skini hirens boot cd i uradi testove na hard disk i ram memoriju, mozda je tu problem.
 
Odgovor na temu

svemirski_brod
Petar Petrovic
Drzavna tajna
BG

Član broj: 223383
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa29.04.2012. u 17:52 - pre 145 meseci
Citat:
citizenx

...Dakle moj savet ti je da odes u bios i pratis temperaturu procesora da li se povecava. Gledaj da li se kuler okrece, moguce je osovina suva i potrebno je da se podmaze...Ako nije to skini hirens boot cd i uradi testove na hard disk i ram memoriju, mozda je tu problem.


Ciscenje planiram da uradim. Laptop je star 7 god i bio bi red da se ocisti i stavi termicka pasta :) Bojim se da to nece resiti problem jer se do sada nije gasio:(
Nisam radio nikad sa tim Hirens Boot CD-om. Poceo sam da ga downloadujem pa cu javiti o ucinku :)
Mi letimo u nebo i znamo svoj put :)
 
Odgovor na temu

svemirski_brod
Petar Petrovic
Drzavna tajna
BG

Član broj: 223383
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa29.04.2012. u 17:54 - pre 145 meseci
Citat:
calexx: ...Odradi mu pre instalacije fixboot i fixmbr...
[quote]

Mozda sam malo dosadan, ali sta znaci ovo ''fixboot i fixmbr'' i kako se radi? :)
Mi letimo u nebo i znamo svoj put :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa29.04.2012. u 17:59 - pre 145 meseci
To je praktično čišćenje mbr sektora, virusi mogu da ga udese tako da ne dozvoli da radi. Startuj instalacioni CD, idi na repair iz command prompta pa tamo kucaj prvo jednu pa drugu komandu. Na taj način prepisuješ mbr onim sa CD-a koji je siguran. Koristi malo i pretragu foruma a ni google ili slični nisu loši ako nešto nisi siguran.
 
Odgovor na temu

iglig
Igor Iglič
Beograd, Srbija

Član broj: 300685
Poruke: 80



+16 Profil

icon Re: Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa29.04.2012. u 19:05 - pre 145 meseci
Laptop ti je radio zato što nisi radio zahtevne stvari u nekom dužem vremenskom intervalu, odnosno, procesor je uspevao da se nekako i ohladi. Očigledno je da mu instalacija teško pada pa pre svega otvori računar i skini ćebence od prašine sa radijatora, skini ventilator i detaljno ga očisti i trebalo bi da time rešiš dobar deo problema. Pasta ti je za tu namenu oko 300 kinti i pre nego što je naneseš DOBRO očisti ostatke od stare paste i nemoj da razmazuješ pastu po celom procesoru, već samo na sredinu stavi jednu kap, veličine zrna pirinča i sve će ponovo raditi kao novo.
 
Odgovor na temu

svemirski_brod
Petar Petrovic
Drzavna tajna
BG

Član broj: 223383
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa30.04.2012. u 07:42 - pre 145 meseci
Vazi, hvala vam.
Mi letimo u nebo i znamo svoj put :)
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
z38-06.opera-mini.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa30.04.2012. u 08:31 - pre 145 meseci
Prljav heatsink, izduvaj kompresorom rebra za hlađenje, ili jakim usisivačem usisaj: procesor tokom instalacije ikspea radi 100% jer su ata drajvovi u PIO modu, ne u DMA, pa se greje kao pegla.

Naravno, pravo rešenje je rasklapanje, čišćenje heatsinka i stavljanje nove paste: ovo moje je samo prva pomoć.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

svemirski_brod
Petar Petrovic
Drzavna tajna
BG

Član broj: 223383
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa05.05.2012. u 08:19 - pre 145 meseci
Ocistio hladnjak i procesor, naneo pastu i ponovo sastavio. Sada radi normalno. Hvala :)
Mi letimo u nebo i znamo svoj put :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Gasi mi se racunar prilikom reinstalacije windowsa

[ Pregleda: 4650 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.