Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18870 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze09.01.2014. u 09:26 - pre 124 meseci
odgovorio ti je AcaTheKing
Citat:
Trebao si da uzmes RB2011UAS-2HnD, koji u sebi ima wifi interfejs.

moći će da se povežu na wifi od ADSL-a ali neće imati internet jer ADSL u "bridge"...
jedino da kupiš neki jeftini ruter koji će ti raditi u AP modu koji ćeš vezati na neki lan port Mirktoika...
 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
*.netlogic.rs.

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze09.01.2014. u 09:47 - pre 124 meseci
Na zalost RB2011UAS-2HnD nisam video u prodaji kod nas.
Verovatno nece ni biti zbog snage od 1000mW koju reklamiraju.

Par primeraka smo dobili na MUM-u u Zagrebu, za druge nisam cuo.
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

nikolic.aca
nezaposlen
nema
Beograd, Zemun

Član broj: 319728
Poruke: 53
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze09.01.2014. u 10:24 - pre 124 meseci
Sada sam poslao upit u Netiks za RB2011UAS-2HnD, jer na sajtu stoji da ga imaju i cena je oko 17000, da li je moguće napraviti zamenu. Javljam.
 
Odgovor na temu

npero
Vojvodina

Član broj: 8831
Poruke: 307
..70:2000:1:21a:64ff:feca:d930

Sajt: www.bajmok.org


+10 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze09.01.2014. u 11:26 - pre 124 meseci
Ovaj model RouterBOARD 2011UiAS-2HnD-IN znam da donose od preko cena nesto malo iznad 100e tako da to moze da se nadje, sto bi trebalo da je isto kao RB2011UAS-2HnD posto ovo nema vise na zvanicnom sajtu.
 
Odgovor na temu

nikolic.aca
nezaposlen
nema
Beograd, Zemun

Član broj: 319728
Poruke: 53
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 08:25 - pre 124 meseci
Mislim da sam našao rešenje :-D ako ne uspem da zamenim Mikrotik...evo ideje pa recite da li bi mogla da prođe.

Ideja je da modem izdelim na 2 dela...
Na adsl modemu napravim 2 VLAN-a. Prvi neka bude intefejes ATM0 i LAN1 – na interfejsu ATM0 konfigurišem PVC gde ću da napravim bridge.
Drugi VLAN da bude LAN2,LAN3,LAN4 i WLAN, tako da od toga napravim wifi AP.
Jedan kabal iz LAN 1 ide u MikroTik, gde se posle u njemu podiže PPPoE Client i tako dobijam net, a drugi kabal iz LAN2,3,4 ide u Cisco switch gde dobijam Access Point u mreži.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 09:19 - pre 124 meseci
može da prođe, samo nisam razumeo kako će VLAN2 da ima internet? PPPoE je na VLAN1?
je li atm0 wan port na tom "modemu"?
ako sam razumeo bridgeing tabela izgleda ovako:
atm0 i eth1 su br1
eth2,eth3, eth4, ath0 su br2
na br1 povezan mikrotik na kome je PPoE, a kako br2 dobija internet?
 
Odgovor na temu

nikolic.aca
nezaposlen
nema
Beograd, Zemun

Član broj: 319728
Poruke: 53
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 11:26 - pre 124 meseci
Hmmm...hteo sam testni modem (hg532e) da prebacim u bridge mode nisam uspeo jer polje "Connection type" u okviru INTERNET_R_8_35 je zatamnjeno i ne mogu ništa da menjam.

Pre 6, 7 meseci sam to uradio u svom stanu na istom modelu modema bez problema. Jel imao neko ovakav slučaj sa ovim modelom? Šta raditi?
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 12:13 - pre 124 meseci
je l mu pristupaš sa admin kredencijalima? bilo je nešto na ES-u na tu temu...
 
Odgovor na temu

nikolic.aca
nezaposlen
nema
Beograd, Zemun

Član broj: 319728
Poruke: 53
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 12:20 - pre 124 meseci
Ma da admin/tzlkisonpk...ne znam u čemu je fora. Možda su Telekomovci čačkali...
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 13:03 - pre 124 meseci
Ovo je isto sa ES-a... kopirao sam ti samo deo što ti treba... i ime lika koji je postavio uputstvo:)

[ ksrele @ 21.09.2013. 16:19 ] @
Da bi podesili Bridge mod radite sledece:
-(ako vec ne koristite) skinite Mozilla Firefox sa Firebug, moze da se koristi i Google Chrome ali ne znam tacno kako se to radi tamo
-ulogujte se u modem sa admin:tzlkisonpk
-kliknete na stavku "basic" pa u pod meniju na "WAN"
-kliknete na drugi red u tabeli (onaj dropbox gde pise PPPoE je blokiran)
-sada pritisnite taster F12 na tastaturi (da se otvori Firebug)
-pri vrhu Firebug prozora ima ikonica sa nekom plavom strelicom, kliknite na nju i kliknite na onaj tekst levo od onog blokiranog PPPoE "Connection type"
-sada se u Firebugu promenilo ono sto se prikazuje i selektovano je ovako nesto
Code:
+ <td width="241" align="right>
a vi treba da kliknete na plusic koji je ispod ovog reda o onda kliknete na to sto je unutra
Code:
<select id="IdConnType" name="IdConnType" disabled="">

-kliknite sada jednom na onu rec "disabled" i onda ce vam Firebug dati mogucnost da to editujete, sada samo obrisite tu kljucnu rec i pritisnite Enter
-sada vam je na stranici otkljucan dropbox i mozete da izaberete koju god opciju hocete

Malo me mrzi da sve ovo slikam i da uploadujem slike, ali ako je nekom potrebno, nema frke.

Nego, jos jedna stvar, ja sam sebi iskljucio onu opciju da mi modem dovlaci novi firmware sa servera, kontam da tako urade ono da nam se podesavanja stalno vracaju na fabricka.

A to uradite tako sto odete u "Advanced" meni i u podmeniju izaberete "CWMP" i tamo potrazite "enabled" checkbox i unchekirate ga.
 
Odgovor na temu

nikolic.aca
nezaposlen
nema
Beograd, Zemun

Član broj: 319728
Poruke: 53
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 13:11 - pre 124 meseci
[quote]Mile-Lile: Ovo je isto sa ES-a... kopirao sam ti samo deo što ti treba... i ime lika koji je postavio uputstvo

Hvala!
Upravo sam i ja sstigao do ovog posta dok sam googlovao...Pokušaću sa ovim pa javljam šta sam uradio ;-)
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 13:18 - pre 124 meseci
Citat:
Mile-Lile:
može da prođe, samo nisam razumeo kako će VLAN2 da ima internet? PPPoE je na VLAN1?


Nema ovde TRUNK porta, nece PPPoE biti na interfejsu VLAN2 vec na fizickom ETH1. Ali moze da se napravi resenje sa TRUNK portom na MT i Cisco Sw.

Citat:

je li atm0 wan port na tom "modemu"?


WAN port na ADSL modemima je DSL ATM INTERFACE. Na njima obicno ima podignuto vise subinterfejsa, PVC0-PVC9, sa razlicitim ATM atributima (VPI, VCI). Recimo PVC0 je intenet, PVC1 je IPTV, PVC2 je MENADZMENT, PVC3 SIP...
Citat:

ako sam razumeo bridgeing tabela izgleda ovako:
atm0 i eth1 su br1
eth2,eth3, eth4, ath0 su br2
na br1 povezan mikrotik na kome je PPoE, a kako br2 dobija internet?

^^
Maskarada na interfejs PPPoE Client. To ti je SNAT na linuksu ili NAT overload (PAT)...

Napisao sam mu odgovor samo isprati

Ajde jos plasticnije da probam da objasnim. Dakle tebi je na modemu sve isti VLAN. Ti ces da se ulogujes i da kreiras novi koji obuhvata LAN2,LAN3,LAN4,WLAN. To sad mozes da posmatras kao zaseban uredjaj – WiFi bridge/Acess Point/WiFi Switch, – uredjaj na L2 nivou. Od ADSL rutera ti je ostao LAN1 i internet na tom portu. Posto je to u Native VLAN-u gde je i PVC 8 35 routed konekcija sa NAT-om, ako ne bridzujes taj ATM interfejs gde su ATM atributi 8 i 35, jedini problem je dupli NAT. Sta se desava na MikroTik-u:
1. Uspeo si da bridzujes port
- sa LAN1 porta povezes kabal u MT ETH1, na MT pravis interfejs PPPoE Client na fizickom interfejsu ETH1. Samim tim, doveo si internet na port MikroTik-a. Kako podesiti internet na MT, maskarada na intefejs PPPoE Client!
2. Nisi uspeo da bridzujes port, vec na kablu dajes IP klijentu sa privatnom adresom.
Isto kao ovo gore, samo na ETH1 interfejsu ukljucis IP DHCP Client.

Pozz Miloš
 
Odgovor na temu

nikolic.aca
nezaposlen
nema
Beograd, Zemun

Član broj: 319728
Poruke: 53
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 13:48 - pre 124 meseci
Uspeo sam promeniti, ali čim sam se izlogovao sa modema vratilo se na staro stanje tako da nisam baš siguran da je to najsrećnije rešenje...:-(
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 14:57 - pre 124 meseci
Citat:
nikolic.aca: Uspeo sam promeniti, ali čim sam se izlogovao sa modema vratilo se na staro stanje tako da nisam baš siguran da je to najsrećnije rešenje...:-(

pročitaj ovo:
Citat:
Nego, jos jedna stvar, ja sam sebi iskljucio onu opciju da mi modem dovlaci novi firmware sa servera, kontam da tako urade ono da nam se podesavanja stalno vracaju na fabricka.

A to uradite tako sto odete u "Advanced" meni i u podmeniju izaberete "CWMP" i tamo potrazite "enabled" checkbox i unchekirate ga.


Citat:
milosbeo: ^^
1. Uspeo si da bridzujes port
- sa LAN1 porta povezes kabal u MT ETH1, na MT pravis interfejs PPPoE Client na fizickom interfejsu ETH1. Samim tim, doveo si internet na port MikroTik-a. Kako podesiti internet na MT, maskarada na intefejs PPPoE Client!
2. Nisi uspeo da bridzujes port, vec na kablu dajes IP klijentu sa privatnom adresom.
Isto kao ovo gore, samo na ETH1 interfejsu ukljucis IP DHCP Client.

Pozz Miloš :)

Opet nisam skapirao. Taj MT nema wireless... Dakle kako će da se povezuju klijenti koji su se pre povezivali na hg532 do nije bio u bridžu?
wireless koji ima na hg532, nazovimo taj interfejs ath0 recimo... i klijenti se povezuju preko ath0... kako dobijaju internet. Izvini što sam glup, ako može još prostije...:)
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 15:54 - pre 124 meseci
Miloše. EUREKA! Skontao sam... izvini...:)
još jednim kablom povežeš LAN interfejs mikrotika i LAN (eth2,3,4) HG532 koji radi kao switch jer si prebaci u drugi VLAN. A u tom drugom VLAN-u wireless i eth portovi bridžovani... genijalno!
dva UTP kabla....
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 17:56 - pre 124 meseci
^^
To se zove 110% iskorišćenje WiFi ADSL Router-a. Ali idu DVA eth kabla


Moze i smekerska fora, sa TRUNK portom. I onda moze samo jedan kabal iz Cisco Switcha u MT. To je iz literature ROTS (Router on the stick).

Ali onda na mikrotiku idu 2 vlana na fizickom ETH1 portu i sa ta dva VLAN interfejsa mozes da radis sta oces
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze10.01.2014. u 19:05 - pre 124 meseci
Prvobitno stanje je ovako:

pa zatim

i na kraju

naravno isključi se DHCP tako što se skinu štiklice sa port 1 i ssid 1

i naravno svi koji se prijave na SSID havajca dobijaju internet i IP adresu od MT-a (u mom slučaju od ddwrt)...
fino...
a što se tiče trunka... pa ddwrt podržava 802.11Q... samo to mi je već "advanced"(razmišljam da li bi moglo bez tog cisco switcha, da se WAN portu doda jedan port iz LAN-a i Tag oznaka)...
da ne trujemo temu pošto čoveku treba pomoć...
 
Odgovor na temu

nikolic.aca
nezaposlen
nema
Beograd, Zemun

Član broj: 319728
Poruke: 53
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze13.01.2014. u 10:37 - pre 124 meseci
[quote]Mile-Lile:
Citat:
nikolic.aca: Uspeo sam promeniti, ali čim sam se izlogovao sa modema vratilo se na staro stanje tako da nisam baš siguran da je to najsrećnije rešenje...:-(

pročitaj ovo:
Citat:
Nego, jos jedna stvar, ja sam sebi iskljucio onu opciju da mi modem dovlaci novi firmware sa servera, kontam da tako urade ono da nam se podesavanja stalno vracaju na fabricka.

A to uradite tako sto odete u "Advanced" meni i u podmeniju izaberete "CWMP" i tamo potrazite "enabled" checkbox i unchekirate ga.


U pravu si!
Tek kada se isključi stalno updatovanje firmware moguće je promeniti tip konekcije...ali sad imam problem kako da saznam pass za PPPoE...u ugovoru ne piše ništa.
Poslao sam mail Telekomu sa zahtevom da mi pošalje podatke pa sad čekam...

ps-U Netiksu su mi izašli u susret da izvršim zamenu rutera i uzmem wifi model koji je predložio AcaTheKing čim ga budu imali na stanju (za oko 7 dana).

@milosbeo

Miloše, našao sam na tvom sajtu tutorijal čitanje PPPoE username i passworda iz konfiguracije rutera i pokušao da na taj način dođem do šifre, međutim nisam uspeo...kada se logujem na modem i kucam komandu "shell" dobijem poruku "Command failed":-(...u čemu je caka?
Hvala!


 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.datagate.net.uk.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze13.01.2014. u 23:23 - pre 124 meseci
ako se dobro secam, sa ovih hg530 igrackica se, uz IE, koriscenjem nekog od programa za deobfuskaciju, lako dolazilo do user/pass kombinacije....

ili gresim?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

nikolic.aca
nezaposlen
nema
Beograd, Zemun

Član broj: 319728
Poruke: 53
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze14.01.2014. u 07:09 - pre 124 meseci
Citat:
djricky: ako se dobro secam, sa ovih hg530 igrackica se, uz IE, koriscenjem nekog od programa za deobfuskaciju, lako dolazilo do user/pass kombinacije....

ili gresim?


Konkretno je u pitanju hg532e ali ako postoje neki programčići pošalji naziv ili neki skraćeni tutorijal...;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: PPTP Server i pristup racunarima unutar mreze

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18870 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.