Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7750 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?16.04.2012. u 10:48 - pre 146 meseci
Citat:
etjen: Nijedan 2.1 ili 5.1 ili 7.1 sistem koji sam čuo ne može da se meri ni izdaleka sa moja ''samo dva'' zvučnika. Iako nemam sub, basovi su mi bolji od svih tih sistema sa sub-om.

Dakle, bitan je kvalitet a veličina i broj zvučnika nisu presudni...

Previse si iskljuciv da bi ovako nesto bilo tacno, a uz to 5.1 i 7.1 sistemi nisu za stereo slusanje kakvo ti imas, tako da je to poredjenje baba i zaba.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?16.04.2012. u 12:50 - pre 146 meseci
nisam isključiv, ja sam govorio iz ličnog iskustva - dakle, ja nisam čuo nijedan višekanalni sistem koji može da se poredi sa dobrim stereo komponentama. Naravno, ne isključujem da postoji samo kažem da ja nisam čuo.
Na kraju krajeva verujem da se u temi radi o ''običnoj'' muzici a ne o filmovima na DVD-u sa više kanala.
Ali je to već van teme.

U osnovi, verujem da će pokretač teme sa pominjanim elipsama biti zadovoljan.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?16.04.2012. u 14:27 - pre 146 meseci


U osnovi, verujem da će pokretač teme sa pominjanim elipsama biti zadovoljan.[/quote]


mislis na ove pioneer elipse ts-a6902?
z.s.
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?16.04.2012. u 16:05 - pre 146 meseci
Za 5000 tesko da bolje od ovih mozes da uzmes, mozda nesto polovno od nekog ko nezna cenu...

Ali kad kazem da ne moze bolje ne znaci da su elipse lose naprotiv za u auto sasvim dovoljno za normalno slusanje.

I odgovaraju za cd player, moze i pojacalo da se stavi i cuce se jace ali ako se ide na tu opciju onda bolje uzeti i jace zvucnike od ovih...

Koji player imas?

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?16.04.2012. u 16:33 - pre 146 meseci
axion dvd3001v,4x50w je.a za 1000-2000din vise,jel moze onda nesto bolje,i koje elipse?
z.s.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?16.04.2012. u 17:21 - pre 146 meseci
Citat:
zorankiza022: axion dvd3001v,4x50w je.a za 1000-2000din vise,jel moze onda nesto bolje,i koje elipse?


Za ovaj radio ce i ovi da ti budu previse...trebao si odmah da napises koji radio imas.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?16.04.2012. u 18:55 - pre 146 meseci
a koje pojacalo bi mi odgovaralo za te elipse?da nije prejako da je za njih odgovarajuci,a da opet nije nesto veliko?
z.s.
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?16.04.2012. u 22:16 - pre 146 meseci
Ja imam nešto ovako od Kenwooda

http://www.tehnomanija.rs/auto...zvucnica-za-kola-kfc-x692.html

U suštini lepo radi, ali mislim da kod nas najsolidniji rezultati mogu da se dobiju sa Alpine zvučnicima, u pratnji nekog njihovog plejera..doduše, za to treba malo više od 5000 ili ovih 6.999
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?18.04.2012. u 00:14 - pre 146 meseci
i na kraju koje elipse uzimam,i jel mi je potrebno pjacalo i koje ako jeste?
z.s.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?18.04.2012. u 08:40 - pre 146 meseci
Što se radija tiće, Alpine je tu Bog i batina a Hertz zvučnici mislim da su za nijansu bolji od Pioneera, Sonya i sličnih. Meni je nekoliko njih što radi po servisima reklo da su i najbolji od svih koji se tu u mom kraju daju nabaviti, e sad treba jednostavno poslušat sam i uvjerit se, teško je ovako napamet. Ne mora značit da će se skuplji i bolji tebi lično svidit. Naravno da su i skuplji. Kod njih imaš seriju sa sivim membranama (spajaju se direktno na playere, imaju lakšu membranu i manju snagu, ali uzalud sve to ako nije dobar player) te seriju baš za pojačala sa tvrđim membranama i većom snagom (narančaste membrane).

Što se samog basa tiće, elipse ako su dobre i ako je polica dobra mogu da daju dobar bas, ali ako nemaš zvučnike u vratima, teško će da pokriju prednji dio. Drug ima Pioneer elipse i Pioneer radio i kad sjediš iza i kad odvrne, bas je stvarno jak, u bubrezima se osjeti udarac, no ispred puno manje jer ima samo male zvučnike tamo gore ispod šoferšajbe. Ja u svojim kolima imam original 16 cm u vratima i original radio, nemam elipse ni ništa drugo i ima basa skoro kao da imam subwoofer. Naravno do neke jačine zvuka, onda počne izobličavati. I naravno ne očekuj da će ti elipse zamjeniti subwoofer.

Što se subwoofera tiće, to je druga pašta. S jačim subwooferom, kao što je netko već naveo, će ti uvijek nešto rezonirati u autu (mada u principu za kvalitetno slušanje ti tako jak bas nije potreban jer onda čuješ samo bas i rezoniranja). Meni već sa tvorničkim zvučnicima rezoniraju vrata. Koliko para toliko muzike, pa za kvalitetan zvuk treba vrata i sve lijepo dampirati a u slučaju jakog subwoofera i učvrstiti pola auta.

Imao je drug neku Hertz grdosiju od subwoofera u autu, tako jako nešto ti treba samo kad se natječeš a i tu i tamo kad bi prošli kroz grad pa bi ugledao neke cure, bi malo "zagrijao" sub. Ja sam mislio da će me kroz staklo otpuhati, a da ne govorim da su mu se šarafi odvijali, dobro da mu se auto nije raspao :) A šta je sve rezoniralo, nema ni smisla nabrajati.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?18.04.2012. u 10:41 - pre 146 meseci
a sta mislis da li cu dobiti sve ok sa ovim pleyerom i sa onim pioneer elipsama?polica je dobra i dobro dihtuje.meni ne treba neki jak bas,nego neki prosecan i cist bas i visoki,srednji tonovi.da mi ne izoblicava zvuk kad malo jace pojacam.
z.s.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?18.04.2012. u 11:18 - pre 146 meseci
Ne ispratih-koji je auto u pitanju?
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?18.04.2012. u 11:33 - pre 146 meseci
Za Axion nisam nikad čuo pa mi ne ulijeva previše povjerenja ali uvijek ti ostane opcija da naknadno nabaviš pojačalo ukoliko ne budeš zadovoljan zvukom.

Što se izobličavanja zvuka tiće, najčešće player/pojačalo izobličava. Elipse trpe dosta snage i nećeš ih natjerati da izobličavaju sa playerom. Možeš ih natjerati da leti membrana, možeš ih čak i spržiti (clipping) ali to će sve biti izobličen zvuk i "puhat će u prazno" odnosno leti membrana a basa nema :)

Ja sam prije mislio suprotno; koristio sam autoradio u kući i kad bi odvrnuo, on bi masakrirao zvučnike (membrana je imala jako veliki hod) i mislio sam da jače i bolje od toga nemože i da su zvučnici loši. Naravno da može. Čim sam dodao pojačalo između playera i zvučnika, na manji hod membrane bas je bio dublji i jači.

Ugl ako nisi previše zahtjevan, Pioneer elipse bi trebale dobar posao odraditi. Ali puno toga ti ovisi i o playeru i budući da ne znam player nemogu ti točno reći kako će zvučati. Ali ako budeš osjetio izobličenja, svakako je player u pitanju.

Čisto usporedbe radi, gore sam naveo da moj fabrički sustav zvuči odlično za svoju snagu (4x11W) i za jedan fabrički sustav. Jedan drugar ima ista kola, ali unutra Pioneer 16 cm zvučnike u vratima (koji puno bolje izgledaju od mojih fabričkih i imaju veću snagu, tvrđu membranu i 3x veći magnet) ali Lobox (na kojem piše 4x45W) autoradio. Zvuk u njegovim kolima je osjetno lošiji; fale visoki (dobro, nema visokotonce ali zvučnici su mu full-range), plitki bas i brzo izobličava, upravo radi playera. Moj player je ipak Clarion i to se osjeti "s aviona". Doma, u sobi, imam playere Kenwood, JVC, TeamTronic i Daewoo i po kvaliteti, jačini i basu idu: JVC i Kenwood > Daewoo i TeamTronic. Ne govorim da ova dva zadnja ne sviraju dobro, ali je razlika u dubini basa i jačini očita.

Isto tako primjerice taxi u ZG, kojeg često koristim. Svi imaju neka no-name (ali doslovno, ne piše ništa) autoradia s ebaya koji 1/10 cijene normalnog playera :) Basa nema a zvuk nije baš čist, iako koriste tvorničke zvučnike od Škode sa visokotoncima.

Zato kažem da ti dosta ovisi o playeru i nemožeš točno znati dok ne probaš.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?18.04.2012. u 12:52 - pre 146 meseci
Citat:
44250: Ne ispratih-koji je auto u pitanju?


Fiat Bravo.

Moj predlog je da uzmeš pioneer elipse, za u auto su ok.

Moguce je da radio nema dovoljnu snagu i izobličava ali nikako ne može opteretiti elipse ni do pole snage.

Ako radio zeza stavljas pojacalo-jeftinije, menjas radio-skuplje.

Pitas se da li su dobre elipse u odnosu na player odlične, player i nije neki ali ako zadovoljava tvoje potrebe onda ok.

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao aleksandara 93 dana 18.04.2012. u 14:06 GMT+1]
Aca 93
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?18.04.2012. u 13:06 - pre 146 meseci
U gepeku auta tog tipa bas nikad ne nedostaje,ostaje samo pitanje realne snage radija kao i regulacije boje tona na njemu,kvaliteta zvucnika i debljine kablova u napajanju radija i debljine kablova između radija i zvucnika. Ako su bilo koji ispod 2,5 kvadrata (ili jos gore i jedni i drugi) to znacajno utice na rad sistema. Tu se radi o malim naponima i velikim strujama,tanki kablovi bi bili stega oko grla.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?18.04.2012. u 18:34 - pre 146 meseci
sto se tice kablova,to su oni fabricki,e sad ne znam kojeg su preseka ali ako mislis da uzmem deblje i da stavim da ce biti bolje uzecu i kablove.nista onda,cekam prvog platu pa cu u tehnomaniju da kupim pionirove elipse pa cemo da vidimo sta ce da bude.javljam kad budem probao pa cemo dalje da vidimo,a ako imate jos koji savet slobodno recite i ovo sto se tice kablova sta mislite?
z.s.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?18.04.2012. u 19:55 - pre 146 meseci
@zorankiza022
Ne znam sto bacas pare na ozvucenje kada ces sve jedno da to zakacis na taj kineski radio, ne bih ja tu ocekivao neke rezultate.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?18.04.2012. u 20:05 - pre 146 meseci
Razlika zbog debljine kablova na duzini od 4 metra postoji a da bi je cuo moras to probati,i sto je radio jaci to je razlika veca. To ces najbolje osjetiti ako prije montiranja bilo cega uzmes kablic koji ces dobiti uz zvucnike,razmotas cetiri metra,spojis radio sa zvucnikom i pojacas do kraja,a zatim isto to probas sa debljim licnastim kablom iste duzine. Ako imas unimer,izmjeri pad napona na jednoj zici tankog a zatim debljeg presjeka-razlika napona ide u zvucnik i da je samo 1V ni to nije malo jer je maksimalni teoretski napon 12V a to znaci preko 8%. Ne vodi brigu ako ti unimer nije true rms,bitan ti je odnos velicina-gledaj samo da ti mjerenja budu na istoj muzickoj sekvenci.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?18.04.2012. u 20:11 - pre 146 meseci
Citat:
bakara:
@zorankiza022
Ne znam sto bacas pare na ozvucenje kada ces sve jedno da to zakacis na taj kineski radio, ne bih ja tu ocekivao neke rezultate.

Ako ti je radio male snage ne bacaj pare na debele kablove,razlika je osjetna tek na pristojnijim snagama.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Koje elipse (zvucnike) za zadnju tablu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7750 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.