Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TExcelApplication: Kako podesiti poziciju slike unutar sheet-a

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: TExcelApplication: Kako podesiti poziciju slike unutar sheet-a

[ Pregleda: 1089 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bokacio

Član broj: 189612
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+27 Profil

icon TExcelApplication: Kako podesiti poziciju slike unutar sheet-a29.03.2012. u 21:30 - pre 146 meseci
Pozdrav,

Imam jedan problem za koji jos uvek nisam nasao resenje (a ni na Embarcadero forumu mi niko ne odgovara).

Kopirao sam sliku u Clipboard i onda uz pomoc Paste metoda TExcelWorksheet-a je postavim unutar Excel fajla. To sve lepo radi, ali slika se pojavi na nekom random mestu , a ja zelim da je postavim na tacnu lokaciju - medjutim to ne znam kako :(

Da li mozda postoji neki niz sa slikama kojem mogu da pristupim i tako postavim sliku na zeljenu lokaciju.

Kao sto znate nema mnogo help-a o ovim OLE komponentama na web-u, tako da ne znam sta da radim.

Hvala puno.
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: TExcelApplication: Kako podesiti poziciju slike unutar sheet-a30.03.2012. u 10:44 - pre 146 meseci
probaj ovo:

Code:
procedure insertImages(ActiveSheet: OleVariant; ImageFilePath: String; ImageHeight, PictureTop, PictureLeft: Integer);
var
  Picture: OleVariant;
begin
    try
       Picture := ActiveSheet.Pictures.Insert(ImageFilePath);
       Picture.Width := ImageHeight * Picture.Width /Picture.Height;
       Picture.Height := ImageHeight;
       Picture.ShapeRange.Left := PictureLeft;
       Picture.ShapeRange.Top := PictureTop;
       Picture.Placement := xlMove;
    except
    end; 
end;

F
 
Odgovor na temu

Bokacio

Član broj: 189612
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: TExcelApplication: Kako podesiti poziciju slike unutar sheet-a30.03.2012. u 15:34 - pre 146 meseci
Hvala puno,

Posto ja ne ucitavam slike sa diska, vec iz clipboarda (on verujem napravi TBitmap), da li mozda znas kako da ubacim tu bitmapu unutar sheet-a? Verovatno nesto slicno kao ova Insert metoda. Nazalost inteli-sense ne radi kod OLE komponenti, pa ne mogu da isprobavam :(

Ako takva metoda ne postoji, mozes li mi reci kako da pristupim recimo prvoj slici unutar Pictures propertija od sheet-a? Sad cu da probam da li postoji Item pod-properti, ali eto da pitam unapred.

Hvala
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: TExcelApplication: Kako podesiti poziciju slike unutar sheet-a30.03.2012. u 20:05 - pre 146 meseci
> Posto ja ne ucitavam slike sa diska, vec iz clipboarda (on verujem napravi TBitmap), da li mozda znas kako da ubacim tu bitmapu unutar sheet-a? Verovatno nesto
> slicno kao ova Insert metoda. Nazalost inteli-sense ne radi kod OLE komponenti, pa ne mogu da isprobavam :(

Paste će sliku ubaciti u aktivnu ćeliju, dakle pre ubacivanja samo podesi aktivnu ćeliju, Npr. FXLS.Cells.Item[1, 1].Activate;
Za moguće propertije i metode možeš pogledati VBA Excel help koji se instalira uz Office, fajl je VbaxlXX.chm gde je XX verzija Excela.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: TExcelApplication: Kako podesiti poziciju slike unutar sheet-a

[ Pregleda: 1089 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.