Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako snimiti sto bolji zvuk sa sony cx700ve, sta mi treba od opreme?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kako snimiti sto bolji zvuk sa sony cx700ve, sta mi treba od opreme?

[ Pregleda: 2207 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

riotgrrrlMia
Beograd

Član broj: 294108
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon kako snimiti sto bolji zvuk sa sony cx700ve, sta mi treba od opreme?21.03.2012. u 16:43 - pre 146 meseci
Zdravo! imam kameru sony cx700ve, a uskoro trebam da snimam neke intervj i koncert za dokumentarac. Istrazivala sam nesto i stalno dolazim do ovakvih stvari, http://www.bhphotovideo.com/c/...454_4_Channel_DSLR_Camera.html, gde bih ovako nesto moglo da se nadje kod nas. Kako se zove kod nas? :) ne razumem se, a htela bih sto bolji zvuk da imam. Kako da ga snimim sto bolji zvuk i kakva oprema mi treba? Svaka vasa sugestija je i vise nego dobrodosla. Hvala vam puno!

 
Odgovor na temu

vladac
Bgd, Višbanja

Član broj: 63379
Poruke: 200
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: kako snimiti sto bolji zvuk sa sony cx700ve, sta mi treba od opreme?21.03.2012. u 18:53 - pre 146 meseci
Jel' ovakva: http://www.youtube.com/watch?v=vH1Ooi4Nzds&feature=related ?

Poz
 
Odgovor na temu

riotgrrrlMia
Beograd

Član broj: 294108
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: kako snimiti sto bolji zvuk sa sony cx700ve, sta mi treba od opreme?23.03.2012. u 14:55 - pre 146 meseci
da, takva je, ali tu sam samo odlucila da kupim, verovatno cu sutra, prekosutra da odem da je kupim, mada sad razmisljam i o panasonic tm900. slicno je jako.
 
Odgovor na temu

vladac
Bgd, Višbanja

Član broj: 63379
Poruke: 200
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: kako snimiti sto bolji zvuk sa sony cx700ve, sta mi treba od opreme?23.03.2012. u 15:33 - pre 146 meseci
Moje vidjenje kvalitetnog zvucnog zapisa je od 20Hz do 20kHz....
Ovaj YouTube na 10.35min do 11.35min, belezi/reprodukuje spoljasnje zvuke i
pusta ih do 15kHz, sto mislim da je stvarno OK, tako da ti neki
dodatak (popravljivac zvuka) nije potreban.
Ja mislim tako...

Zelim uspesnu kupovinu, pozdraV
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: kako snimiti sto bolji zvuk sa sony cx700ve, sta mi treba od opreme?23.03.2012. u 16:06 - pre 146 meseci
Da se nadovezem, bas tako.

Preko 15khz,nije o glavu da treba. Poredjenja radi, ako se ne varam, bilo koja FM radio stanica je limitovana od 50hz do 15khz i kome smeta?

A sto se tice kamera, primera radi,ja sa mojim sony miniDV kamkoderom, sasvim super zvuk imam,cak i pri snimanju zive svirke.

Ovde na videu, stojim na mozda metar izmedju dve kutije od po 300w i malo snimam drustvo. U pozadini se jedva mogu cuti glasovi,sto samo potvrdjuej koliko je glasna muzika,a na snimku super zvuci bez klipa i distorzije.



Tako da, kad ova moja stara kamerica ima dobar zvuk,verujem da bilo sta se odlucis da kupis, biti metak u glavu naspram ove moje.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: kako snimiti sto bolji zvuk sa sony cx700ve, sta mi treba od opreme?23.03.2012. u 16:20 - pre 146 meseci
@vladac, samo da napomenem iako verovatno znas.
Pretpostavljam da si merio sa 720p na koliko je max taj klip a s povecanjem rezolucije klipa se menja kompresija i codec na youtubeu kako za video tako i za audio. Cak i da je 1080p, youtube podosta unisti kvalitet.

No, youtube je vec rekompresovao klip, a pre toga je i uploader rekompresovao izvorni klip a ne znamo njegova podesavanja codeca. Zato ima i dosta artifakta sa snimku.
Najbolje bi bilo kad bi testirao na originalnom klipu.

@riotgrrrlMia

Evo ti komparacija i par testova CX700V vs TM900
http://www.camcorderinfo.com/c...sonic-HDC-TM900-Comparison.htm
 
Odgovor na temu

vladac
Bgd, Višbanja

Član broj: 63379
Poruke: 200
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: kako snimiti sto bolji zvuk sa sony cx700ve, sta mi treba od opreme?23.03.2012. u 18:03 - pre 146 meseci
@cyBerManIA
Svakako da treba testirati originalni zapis...
...ali zar RTA nije prikazao ono sto je ostalo posle raznih kom/dekompresija?
Mislim da nije mogao da 'iznudi' do 15kHz ako ne postoje na krajnjem YT snimku?
Mozda sam pobrkao loncice...
U prilogu je odziv mikrofona sa foto aparata.

PozdraV
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: kako snimiti sto bolji zvuk sa sony cx700ve, sta mi treba od opreme?23.03.2012. u 19:33 - pre 146 meseci
Da, to je prikazao, to stoji.
Hteo sam da kazem da mozda mic na kameri hvata i veci freq raspon, ali je rezultat zbog najmanje 2 rekompresije ovakav kakav vidimo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kako snimiti sto bolji zvuk sa sony cx700ve, sta mi treba od opreme?

[ Pregleda: 2207 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.