Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony TFT monitori

[es] :: Video karte i monitori :: Sony TFT monitori

[ Pregleda: 5482 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alexscript

Član broj: 96503
Poruke: 13
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Sony TFT monitori19.06.2006. u 01:12 - pre 216 meseci
Planiram da kupim neki TFT monitor,i vidim da Sony SDM-HS75DS 17 TFT i SDM-S75AS 17TFT su jeftiniji ili iste cene kao i Samsungovi.Sad kako to da Sony bude jeftiniji?(sto rece jedan drug,Sony je Sony).Mozda nisu bas nekog kvaliteta,ali to je ipak Sony.Koristi li neko ove monitore,i sta moze da kaze o njima?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sony TFT monitori19.06.2006. u 10:17 - pre 216 meseci
Kako je jeftiniji?

Pa lepo, Samsung sam proizvodi svoje panele, a Sony IH KUPUJE OD SAMSUNGA.
Prosto. :)

Inače, iako nešto manje nego u slučaju CRT-ova, i kod LCD monitora je bitan kvalitet prateće elektronike, pa tako i ime Sony svakako ima uticaja na konačni kvalitet takvog monitora.

Ipak, svakako je logično obratiti pažnju i na propratne "sadržaje" paketa - ovlašćeni servisi, garancija (pritom mislim na onu koja se priznaje, a ne na onu koja "piše") i tako to...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

m.g
milan gavrilovic
cacak

Član broj: 53234
Poruke: 92
*.dial.b92.net.

ICQ: 54645715


Profil

icon Re: Sony TFT monitori20.06.2006. u 11:30 - pre 216 meseci
Ja sam pre neki dan nabavio Sony SDM-HS75DB ! Kvalitet slike je zaista na vrhunskom nivou. Boje su zive , odaziv dobar, a o dizajnu i da nepricamo ! svakako moja preporuka i drugima za ovaj sjajan TFT !
A M I G A
 
Odgovor na temu

banzaiii

Član broj: 78083
Poruke: 139



+1 Profil

icon Re: Sony TFT monitori22.06.2006. u 00:28 - pre 216 meseci

Sony je Sony u oblasti CRT televizora (ponosan sam vlasnik jednog primerka već 10-tak godina). U oblasti LCD monitora ima više imena koja bih pre stavio na sto (npr. Samsung, Viewsonic, Eizo)

Kod nas značajan faktor u ceni predstavlja i zarada distributera i prodavca. Prilično sam siguran da je taj procenat veći za Sony (zbog značajnog manjeg broja uvezenih i prodatih komada). Pored toga, trebaju se porediti samo modeli iz iste klase.

@m.g
Ako se ne varam, taj monitor ima TN panel i, kao takav, ipak ne može da ima kvalitet slike na vrhunskom nivou.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Sony TFT monitori

[ Pregleda: 5482 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.