Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksterna zvučna karta

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Eksterna zvučna karta

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13070 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Eksterna zvučna karta08.09.2012. u 08:56 - pre 141 meseci
Uff što je ovo sve složeno Probat ću s latencijom se igrat ali teško je testirat uređaj koji šteka tek povremeno. Evo danas se "ustao na ispravnu nogu" pa radi
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Eksterna zvučna karta08.09.2012. u 09:40 - pre 141 meseci
Hmm, eto to mi bas lici na problem sa clock-om tj da je mozda previse osetljiv na promenu temperature!
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Eksterna zvučna karta08.09.2012. u 10:33 - pre 141 meseci
Nakon što sam jučer napisao da nikad nije tokom rada zaštekao, eto ti njega nakon promjene pjesme dva čupanja i restart playera i opet svira.

Kako riješiti clock? To bi trebao driver raditi, koliko je meni poznato. DJ-evi nisu nužno i elektroničari tako da bi ova karta trebala biti upikni-instaliraj driver-spoji na pojačalo i točka, a ostalo je bilo na njima da srede. Stvar je u tome što mi u Traktor DJ studiu nikad nije zaštekala, samo kod slušanja muzike.

Ja u postavkama playera (koristim AIMP3) mogu izabrat da svira kroz nju ili kroz system default, pa sam radije odabrao system default i onda u playback devices od windowsa postavio nju kao default device (da mogu na tipkovnici kontrolirati volume). Možda sam u playeru trebao direktno staviti ili je to svejedno? Samo što mi onda iz playera ide maksimalni volume u nju (mogu mjenjat u playeru, ali onda mi tipke na laptopu za volume ne vrijede).
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Eksterna zvučna karta11.09.2012. u 07:29 - pre 141 meseci
Nakon što mi je opet zablesirala i nakon što nikako nisam mogao riješiti problem ovoga puta, skinuo sam driver sa neta (za 64 bitne windowse) i izbrisao stari u Device Manageru te instalirao novi. Driver mislim da je drugačiji jer je nešto drugačiji naslov uređaja u Playback devices, i evo već dva dana (da pokucam o stol) svira bez greške. Vidjet ćemo jeli problem trajno riješen.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.static.sbb.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Eksterna zvučna karta11.09.2012. u 11:08 - pre 141 meseci
Kad sam poceo da citam tvoj odgovor, pomislio sam da ces da napises kako si ga izlupao i bacio u kantu ... :)
Ali eto glupavi driver pravio problem. Nadam se da ce to da ti sad radi kako treba.
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Eksterna zvučna karta11.09.2012. u 12:22 - pre 141 meseci
Izlupao sam ja već njega dosad ali nisam bacio

Šalu na stranu, ovoga puta je instalacija otišla do kraja, i Windows je prijavio da je driver uredno instaliran (za razliku od drivera na CD-u kojeg sam dobio, gdje negdje pred kraj windows baci error ali se driver svejedno instalira)..
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Eksterna zvučna karta13.09.2012. u 23:11 - pre 141 meseci
Karta će letjeli pravac servis! Danas je svirao cijeli dan, pustio sam ga predvečer da svira potiho i otišao gledat TV kad sam se vratio eto problema opet. Pri naglom čupanju USB-a opet sam dobio i BSOD. Ja ovo ne moram trpjeti za tu cijenu tako da definitivno šaljem na servis pa nek pošalju novu, ili vrate novac, kako im drago
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Eksterna zvučna karta14.09.2012. u 01:52 - pre 141 meseci
Opet mi to sve lici na problem sa clock i osetljivost na temperaturu! Uvece ti je predpostavljam niza temperatura u kuci nego preko dana i tako sklizne clock. Eventualno to mozes simulirati sa nekim ventilatorom ili fenom za kosu (nemoj bas da ga istopis :).

Mislim to mora da ima neku fabricku gresku ako se tako ponasa. Ne sme toliko bas da bude osetljivo na temperaturu, moze da pobegne lupam +/-100ak Hz i to sigurno ne moze da dovede do prekida USB komunikacije. Recimo cak nove verzije PIC mikrokontrolera koje imaju integrisan USB, oslanjaju se na interni RC oscilator sa termo kompezacijom i sa takvim pristupom nemaju tih problema. Kod tebe je upotrbljen kristalni oscilator koji ima mnooogoo manju zavistnost od temperature nego RC oscilator tako da tu definitivno nesto ne shtima. Moguce je da je nesto totalno drugu u pitanju, ovo samo nagadjam iz tvoje price ...

Sve u svemu to trebas reklamirati ali mozes uleteti u problem da ti ne prihvate reklamaciju! Npr oni prikljuce/probaju i kazu "ovo radi" i vrate ti nazad ...
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Eksterna zvučna karta14.09.2012. u 10:32 - pre 141 meseci
Iako je moje znanje iz elektronike malo, čak i da sve znam kad je u pitanju neki problem s uređajem pravim se blesav Tako sam jednom skurio mp3 player i došao na servis i počeo se derati da mi prodaju neispravnu robu, na licu mjesta sam dobio novi Nigdje ne piše gdje karta mora biti postavljena, kolika mora biti temperatura, kolika je max dužina kabla itd. Tako da to ne bi trebao biti moj problem Ono što ne piše, ne može se ni očekivati od korisnika da će poštivati. Štoviše, korisnik očekuje da će to i raditi.

O ne brini, primit će oni. Imam jako velikog iskustva s garancijama (pošto SVAKI elektronički uređaj koji sam kupio je bio barem dvaput na garanciji, počevši od svih mobitela koje sam imao, do mog laptopa, laptopa od starca, linije, mp3 playera itd.). Meni jednostavno SVE crkava što kupim. A čini se da će i linija po treći put na servis, jer kad ju upalim ventilator zuji ko stara kanta što znači da nešto nije u redu (jer se još nije stigla zagrijati) i da je vjerojatno ventilator otišao čim tako zuji.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Eksterna zvučna karta

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13070 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.