Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena posla i otkazni rok

[es] :: Vodič za posao :: Promena posla i otkazni rok

[ Pregleda: 5287 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

butros
kragujevac

Član broj: 195213
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Promena posla i otkazni rok08.03.2012. u 19:24 - pre 146 meseci
Radim u jednoj firmi ali uskoro bi trebalo da promenim posao i predjem u drugu firmu.Po ugovoru koji sam potpisao (a to je ugovor o radnom odnosu na neodredjeno vreme) otkazni rok mi je 15 dana.Ono sto me interesuje je to da poslodavac ,posto zbog neki njegovih razloga,me je prinudio da par dana odem na preraspodelu radnog vremena,tako da po njegovoj prici dugujem to vreme da odradim kao preraspodelu a ne kao prekovremeno radno vreme.Za te dane preraspodele koju mu dugujem nisam placen jer nisam radio ,ostaje da mi plati kad odradim.To je njegova definicija preraspodele.Ja stvarno nemam nekog znanja o tome ,pa bih molio nekog da mi pojasni ovo oko preraspodele.A najvise me interesuje da li ova preraspodela moze da utice na produzenje otkaznog roka ili da mi poslodavac zbog toga ne da radnu knjizicu,mada ja te dane nisam ni radio a nije mi ni placeno a i ne shvatam zasto kaze da mu dugujem.Molim nekog ko je upucen u ovo da mi pojasni ili me uputi nanekog ko zna ovu tematiku.
 
Odgovor na temu

zema
hamburg

Član broj: 20112
Poruke: 71
*.cpe.vektor.net.



+6 Profil

icon Re: Promena posla i otkazni rok08.03.2012. u 22:01 - pre 146 meseci
Ovo oko preraspodele nisam bas shvatio sta zelis da kazes, ali preraspodela radnog vremena ne utice na produzenje otkaznog roka. Radnu knjizicu moraju da ti vrate.
 
Odgovor na temu

butros
kragujevac

Član broj: 195213
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Promena posla i otkazni rok09.03.2012. u 15:11 - pre 146 meseci
Ma rukovodstvo nije bas korektno i pokusava na sve nacine da oteza odlazak radnika ,kako drugima ne bi padalo na pamet.Zato i pitam kad najavim otkazni rok da li mogu oni da ga prolongiraju necim ,ili sam posle 15 dana slobodan.Jer u novoj firmi treba da pocnem dan posle isteka otkaznog roka.
 
Odgovor na temu

zema
hamburg

Član broj: 20112
Poruke: 71
*.cpe.vektor.net.



+6 Profil

icon Re: Promena posla i otkazni rok09.03.2012. u 18:25 - pre 146 meseci
Ako postoji Hr sluzba trazi zahtev za raskid radnog odnosa, ako nemate HR sluzbu napisi na parcetu papira da trazis raskid radnog odnosa, napravi kopiju, zavedi u racunovodstvu, zadrzi jedan primerak i to je to. U zahtevu napisi datum kad popunjavas zahtev i datum raskida radnog odnosa.Ne mogu da prolongiraju.
 
Odgovor na temu

butros
kragujevac

Član broj: 195213
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Promena posla i otkazni rok10.03.2012. u 01:56 - pre 146 meseci
Hvala na korisnom savetu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Promena posla i otkazni rok

[ Pregleda: 5287 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.