Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje 2 rasporeda rada

[es] :: Office :: Excel :: Povezivanje 2 rasporeda rada

[ Pregleda: 4232 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milicabgd
Beograd

Član broj: 300408
Poruke: 3
95.180.52.*



Profil

icon Povezivanje 2 rasporeda rada07.03.2012. u 17:01 - pre 147 meseci
Pozdrav. Nemam bas nekog iskustva sa ovim pa mi je potrebna pomoc kako to da uradim.
Poptrebno mi je da mi se u rasporedu rada-dnevni ispisu podatci iz rasporeda rada-mesecni i to na sledeci nacin:

1.za zadati dan u mesecu npr. 1.april,u koloni "ID" da mi upise identifikacione brojeve radnika koji rade tog dana(1 april) i da ih poredja po vremenu smene i trajanju smene(npr. prvo ide smena 4-12 pa za njom slede 4-13,4-14,5-15,5-16,...19-7)

2. u koloni r.vreme da mi upise radno vreme radnika u zavisnosti od ID-a u koloni desno

[Ovu poruku je menjao Milicabgd dana 07.03.2012. u 22:48 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
77-46-251-189.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Povezivanje 2 rasporeda rada08.03.2012. u 09:50 - pre 147 meseci
Za pocetak Tabela Raspored rada=mesecni ti je lose postavljena. Moras da razdvojis rubrike od i do i da ih formatiras kao vreme.
Razmisli da li bi ti odgovaralo da imas i trecu kolonu radni sati (koju kasnije mozas da sumiras za odredjenog radnika)
Moglo bi da radi i kao u tvom primeru, ali sta ces ako ti se javi podatak 16:30. Pogledaj http://www.ic.ims.hr/office/excel2003/razno/radni-sati.html
Kao i gomilu primera na ovom forumu ako u polje za pretragu ukucas radni sati.
 
Odgovor na temu

Milicabgd
Beograd

Član broj: 300408
Poruke: 3
95.180.52.*



Profil

icon Re: Povezivanje 2 rasporeda rada08.03.2012. u 14:41 - pre 147 meseci
Dexxxl hvala na interesovanju za temu i tvom odgovoru ali mislim da se nismo razumeli i pretpostavljam da sam ja kriva za to.
Date tabele su osiromasena verzija tabela koje koristim jer puna verzija je nebitna za ono sto meni treba u ovom trenutku, u njoj mi izracunava sve sto mi treba, visak sati, manjak sati, koliko ko radi koju smenu, godisnje odmore, bolovanja, praznike, ...

Problem je to sto unosim trazene podatke rucno u mesecni raspored(i nije neki problem) i potom ponovo u dnevni raspored(ovo je problem) a to trazi vreme koje cesto i nemam.

Potrebno mi je da mi u dnevnom rasporedu u koloni ID (B2;B33) upise podatke(ID) iz mesecnog rasporeda (A3;A20) za zadati dan na primer za 1 april i da mi u dnevnom rasporedu kolona r.vreme(A3;A33) upise radno vreme koje je predviddjeno za taj ID u predmetnom danu.

To je moj problem koji nema resenja :(
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
77-46-251-189.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Povezivanje 2 rasporeda rada08.03.2012. u 15:41 - pre 147 meseci
U tom slucaju ovako: U tabelu raspored dnevni negde na shetu 2 prekopiras ID iz tabele raspored mesecni.
Pored nje prekopiras kolone od(pocetak rada), kolonu do (zavrsetak rada) i kolonu trajanje rada ukoliko postoji. Ukoloko ne postoji napravis kolonu koja izracunava.
Selektujes celo podricje, ides na Data/Sort. U Dijalogu izaberes sort by - pocetak rada, onda then by trajanje rada. Prethodno u glavnu tabelu za kolone ID i radno vreme postavis odgoverajuce linkove na oblast gde kopiras (NPR B2=sheet2!A4 ako si ID iskopirala od A4 pa nadole) i formulu razvuces nadole, isto to i za radno vreme. Kako ti se sortiraju podaci u kopiranoj oblasti, sortiraju se i u glavnoj tabeli.
Sve ovo bi se moglo automatizovati preko VBA, ali je potrebno poznavati tacan raspored tabela
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Povezivanje 2 rasporeda rada08.03.2012. u 19:45 - pre 147 meseci
Citat:
Milicabgd: To je moj problem koji nema resenja :(

Eto da se priključim temi ;)
Dosta neorganizirana tablica, kako se ti snalaziš u tome?

Možda neću dati najsretnije rješenje ali eto razmisli o njemu.
Ako sam te dobro razumio trebaš slijedeće:

1. automatsko povlačenje ID brojeva sa Sheeta Mjesečnu u Sheet Dnevno.
2. Također automatsko povlačenje smjena za dotični ID koji se opet povlači na Sheet Dnevno iz Sheeta Mjesečno

Problem probaj riješiti automatskim linkovima.
Copy => Paste Special => Paste Link barem za ID

Na Sheetu Dnevno u stupac B postavi automatski link gdje se podaci (ID) povlače sa Sheeta Mjesečno
U stupac A postavi slijedeće
- u ćeliju A1 upisuješ datume po želji (to su cijeli brojevi, dakle ne datumi jer si tako uradila i na Sheetu Mjesečno). MIJENJAŠ samo ovaj podatak u stupcima A i B
- U ćeliju A2 upiši formulu koja koristi funkciju VLOOKUP (pogledaj sintaksu ove funkcije i primjere)
Code:
=IFERROR(VLOOKUP(B2;'[Raspored rada-mesecni.xls]travanj'!$A$3:$H$20;$A$1+1;FALSE);"")
pa je kopiraj prema dolje.
btw: vidi attach
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
77-46-251-189.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Povezivanje 2 rasporeda rada08.03.2012. u 20:15 - pre 147 meseci
Kako sam ja razumeo problem potrebno je da podaci u koloni B dnevnog rasporeda budu sortirani po tome kome prvo pocinje smena, a zatim po trajanju smene.

Znaci potrebno je uraditi sledece:

1. na osnovu datuma izvuci odgovarajuce podatke iz mesecnog rasporeda negde u tabelu dnevni, npr na shetu2, sto je sa ovakvom organizacijom prilicno tesko, ako ne i nemoguce

2 . nad tim skupom podataka izvrsiti sortiranje

Na glavnoj tabeli u kolonama A i B treba da budu linkovi na oblast gde se sortiranje vrsi
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
93-86-186-100.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Povezivanje 2 rasporeda rada09.03.2012. u 18:56 - pre 147 meseci
Evo resenja koje funkcionise za dati primer. U tabeli dnevni raspored na sheetu 2 samo podesi datum (preko spina ili rucno) i pritisni dugme.
Citat:
Milicabgd
Date tabele su osiromasena verzija tabela koje koristim jer puna verzija je nebitna za ono sto meni treba u ovom trenutku, u njoj mi izracunava sve sto mi treba, visak sati, manjak sati, koliko ko radi koju smenu, godisnje odmore, bolovanja, praznike, ...

:(



Za tvoj primer potrebno je znati kako izgleda prava tabela mesecni raspored, kojliko kolona ima u okviru jednog datuma i koje su, kao i kako su formatirane celije (kao broj ili kao sati (time)

Ako ta tabela radi sve sto kazes trebalo bi da ima rubrike od i do. Podatak 13-22 je tekstualni podatak i iz njega se do pocetka i kraja rada dolazi uz pomoc nepotrebne gimnastike, dok su podaci 13 i 22 brojevi sa kojima je puno komotnije raditi, kako u ovom slucaju, tako i za bilo koje bilo koje drugo izracunavanje. Kad sam ti preporucio sajt mislio sam konkretno na deo o formatiranju i racunanju radnog vremena.
Nadam se da sam ti resio ili barem olaksao problem.
Puno pozdrava!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milicabgd
Beograd

Član broj: 300408
Poruke: 3
95.180.52.*



Profil

icon Re: Povezivanje 2 rasporeda rada10.03.2012. u 08:40 - pre 147 meseci
Hvala Dexxxl i Hvala Ivek33!!!


Ivek33 je bio priblizniji onome sto mi treba ali mi na njegovom primeru nedostaje sortiranje prema vremenu smene. HVALA


Dexxxl ti si mi dao zanimljiv predlog i nacin resavanja problema i moracu da se pozabavim time i naucim kako to da uradim. HVALA


u svakom slucaju HVALA VAM za trud, ideje i smernice !!!!!


PS. ako znate odakle da pocnem ucenje VBA dajte neki link :)
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
178-223-167-241.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Povezivanje 2 rasporeda rada10.03.2012. u 10:09 - pre 147 meseci
Za pocetak probaj sa http://www.ic.ims.hr/office200...007/vba-excel/vba-excel-1.html

i http://www.baneprevoz.com/e-kn...nbach-Excel-2002-Biblija_4459/

Mada za tvoj problem i nije potreban VBA, bitnije ti je kako da povadis odgovarajuce podatke iz mesecnog rasporeda, a sortiranje mozes da radis i rucno na Data/Sort

[Ovu poruku je menjao Dexxxl dana 10.03.2012. u 14:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Povezivanje 2 rasporeda rada

[ Pregleda: 4232 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.