Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16818 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?21.03.2012. u 17:41 - pre 147 meseci
Citat:
profin: Upravo to je i meni debilno.

Nego, ako ja dobijem SLO pasos, da li onda mou da dobijem SLO vozacku i sa njom da se vozam?

Nije mi frka da polazem ponovo, vozim 10 god. vec, odlican sam vozac, nije mi frka ni na nemackom da polazem ali necu da im dam 1000e. Necu!


Pa tako reci sta te zanima, a ne koje cemo olaksice imati kada Srbija udje u EU... duze nego fusnota uz Kosovo

Ja sam preveo srpsku dozvolu u slovenacku, dok je jos bila neka rupa u zakonu da se to moglo, platio sam oko 300e za sve...

Kolega nije hteo to da uradi nego je hteo da polaze, sta ces voli covek da vozi , i on je dva puta padao i prosao voznju iz treceg
i izaslo ga je isto oko 300e

A ti sa SLO pasosem mozes polagati za SLO dozvolu, meni ta dozvola vazi u AUT, mislim da bi i tebi vazila u Nemackoj ali
nazovi www.amzs.si pa se raspitaj.


 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?23.03.2012. u 08:51 - pre 147 meseci
Citat:
Nemanja: Pa tako reci sta te zanima, a ne koje cemo olaksice imati kada Srbija udje u EU... duze nego fusnota uz Kosovo ;)
Heheheh, nije to zbog toga samo, nego uvek sirim pricu da se cuju vise korisnih informacija. ;)))

Ne treba meni rupa u zakonu za SLO drzavljanstvo. Moj brat predaje, a osnovu porekla, a mogu i ja naravno. Nemacka Unbefristet me ceka ove godine i odmah nakon toga sticem pravo na drzavljanstvo ali ne znam kako da izmiksujem sve to a da ne platim 1000e za vozacku ahahahhahahahahah. Ne dam!

 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?24.03.2012. u 18:11 - pre 147 meseci
Ne znam za rupe u zakonu za drzavljanstvo, verovatno ih ima i tamo :), ja sam mislio na zakon o saobracaju,
da su se mogle prevesti dozvole iz Ex-yu uz odslusan neki kurs.

A ako dobijes slo drzavljanstvo, prijavi se kod nekog da zivis u SLO, i uz jeftiniju dozvolu imaces i nekoliko
puta jeftinije osiguranje kola nego u Nemackoj.

Pozz!
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?26.03.2012. u 10:17 - pre 147 meseci
Ej pa to je super tip! Hvala ti Nemanja :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?30.03.2012. u 22:43 - pre 146 meseci
Citat:
samo izgovor EU-mrzaca za cilj nase drzave kojom tezimo (bar ja)


ukoliko tezis zbog imigracije:

- od pocetka pregovora pa do zatvaranja Acquis-a i prijema minimum 8 godina
- od prijema do mogucnosti ppunog zaposlenja jos jedno 4 godina

znaci oko 2024... ta-dam

sto se tice dozvola kad se priznaju onda vasu srpsku uzmu pa vrate nasoj policiji i imate samo stranu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?30.03.2012. u 22:45 - pre 146 meseci
Citat:
A ako dobijes slo drzavljanstvo, prijavi se kod nekog da zivis u SLO, i uz jeftiniju dozvolu imaces i nekoliko
puta jeftinije osiguranje kola nego u Nemackoj.


a to je puno skuplje i 10x vece cimanje i gubitak vremena nego sesti i poloziti dovolu gde zivis za par 100 evra...
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?31.03.2012. u 09:40 - pre 146 meseci
Braksi, jel'ti u svakoj temi moras biti anti-protiv ?

Koliko ti imas saznanja o polaganju auto ispita u Nemackoj i Sloveniji ? Moj kolega sa fakuleta je u Nemackoj platio
dozvolu 1500e jer je jednom pao, a kolega sa posla u Sloveniji je platio dozvolu 300e sa tim sto je padao 2 puta.

A koliko je jednostavno negde polagati, nije nigde kada predjes 30 god. i trebas polagati sa decom od 17 god.
Da nije bilo te "precice" ko zna da li bih i kako prebacio dozvolu, jednostavno mi se ne bi dalo da
se zezam sa tim.


 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?31.03.2012. u 10:10 - pre 146 meseci
Citat:
Moj kolega sa fakuleta je u Nemackoj platio
dozvolu 1500e jer je jednom pao, a kolega sa posla u Sloveniji je platio dozvolu 300e sa tim sto je padao 2 puta.


i sad ja treba kao da poverujem u te cifre ?
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?31.03.2012. u 12:20 - pre 146 meseci
Ipak sam nasla jeftiniju varijantu polaganja u DE. To mi je vec prihvatljivo. Izadje kao tvoja racunica @Nemanja za SLO. ;)
U sustini, zalosno je da me vracaju na pocetak dobijanja dozvole, jer ja moju nisam ni platila u kafani ni dobila na lepe oci. Testove sam polozila iz prve, zahvaljujuci mojoj fotog. memoriji ali voznju sam padala dva puta i polozila tek iz treceg.
Svakodnevno se pitam ko je pojedinima dao dozvolu u DE i zasto?
Sto se mora, mora, samo mi je to bzv. postojanje dvostrukih arsina.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?31.03.2012. u 12:34 - pre 146 meseci
evo vam cena za Italiju:

450 evra i sve je gotovo ako polozite iz cuga.

Teorijski, prakaticni je uracunat u cenu, lekarski, casovi teorije ako vam trebaju i jedan cas voznje. Svaki dodatni cas je 30 evra, ako niste pre vozili instruktor vam kaze kad je dosta i to obicno devojcice zavrse za 15 casova, znaci jos 450 evra.

Teorijski vazi dva prakticna, a ponovni izlazak na ispit kosta 60 evra.

Ako je to skupo za Italiju, onda stvarno ne znam...

Necemo sad o tome zasto nam ne priznaju dozvolu...
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?31.03.2012. u 12:46 - pre 146 meseci
Isto kao sto ja treba da poverujem u tvoje cifre za Italiju ...

Ali nije mi namera da se ovde prepirem sa tobom, vec da dam informacije clanu koji je te informacije trazio,
koga cena polaganja u Italiji uopste ne zanima.

Ukoliko je tebi cilj da kontriras na temama, da bi se neko prepirao sa tobom, ja nisam za to.


 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?31.03.2012. u 13:32 - pre 146 meseci
svasta, pa daj cenu.

Ti kazes 1500 ? Za sta je platio 1500 navedi taksativno da ljudi znaju. Ja sam dao cenu 450 evra je ko zna da vozi i polozi iz cuga sve. A imas i ljudi u Italiji verovatno koji ce uzeti 40 casova jer su nespretni i onda izlaziti jedno 10x na ispit pa ce ih kostati par hiljada.

Ja sam dao konkretnu cenu koliko je mene kostalo i gde ja zivim, a ti si rekao cenu iz Nemacke - rekao mi drug. Ne svadjam se sa tobom, ali mi je bezveze da neko otprilkie lupi cenu rekla-kazala.

 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?31.03.2012. u 17:12 - pre 146 meseci
Pa rekao sam da je platio 1500e sa tim da je jednom pao i samim tim morao uzimati dodatne casove, sada koliko je casova uzeo i koliko
svaki kosta pojedinacno to ga nisam ispitivao.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?31.03.2012. u 17:52 - pre 146 meseci
ali ne samo to, problem cele ove pod-rasprave je sto neko ni ne moze tek tako otici i polagati ispit gde on hoce. Znaci, evo nek je u Salzburgu polaganje 3000 evra, a kod mene 450 i sta tebi to vredi kad nemas rezidencu u Italiji ?

U principu se sve vodi na nas srpski glupavi mentalitet.

Evo ja imam burazera koji zivi u Norveskoj i nece da polaze i stalno mi prica kako je skupo. A zapravo kad uporedimo plate jeftinije je nego u Srbiji ! I o cemu onda mi dalje da pricamo ?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?31.03.2012. u 18:59 - pre 146 meseci
Braksi svaka cast na komentaru, da moze dao bih ti medalju za njega!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?31.03.2012. u 19:20 - pre 146 meseci
Profin se zanimala za polaganje u Sloveniji u kojoj ce moci da polaze kada
dobije slovenacki pasos, sada zivi u Nemackoj, ja sam uporedio iskustva
iz te dve zemlje, jedno licno,posto sam dozvolu preveo u Sloveniji, jedno prepricano ...

A kome nesto treba platice, ako mu ne treba nece, ne bitno na cenu... Kraj filozofije.

[Ovu poruku je menjao Nemanja dana 31.03.2012. u 20:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?01.04.2012. u 09:10 - pre 146 meseci

Moja prijateljica je polagala za nemacku dozvolu pre dva meseca. Racunica je cirka 1000e (testovi(skuplje je kad se polaze na hrvatskom nego na nemackom), polaganja testova i voznje, kurs prve pomoci, ocni pregled i eventualno dodatni casovi) s'tim da cena zavisi i od skole u kojoj se polaze. Negde je skuplje a negde i jeftinije.

Zato @Braksi mislim da bez razloga dizes tenziju. Svako pise iz sopstvenog iskustva.
Evo cvetic da se ne naljutis. :)
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?01.04.2012. u 10:05 - pre 146 meseci
Evo ja sam upravo u procesu i imam 100% tacne i aktuelne podatke sto se tice polaganja za Nemacku vozacku dozvolu.

Ovo je zvanicni dokument sta je ve potrebno za prebacivanje dozvole, takozvani "Umschreibung":



Za one koji ne znaju nemacki, a ovo ih interesuje ukratko:
0. Otici u ustanovu koja se zove Zulasungstelle ili procitati ovaj post(rezultat je isti, dokument gore okacen)
1. Sa srpskom dozvolom otici u ADAC i traziti da se ta dozvola prevede. Rezultat je jedan A4 papir sa nemackim prevodom i pecatom. (skroz dole slika sa racunom)*
2. Nakon toga otici opticarsku radnju i traziti da vam se uradi ocni pregled za auto skolu. To kosta 6.5 Eur**
3. Nakon toga pronaci na netu gde se odrzavaju kursevi za prvu pomoc u konkretnom gradu. Kurs se odrzava u jednom danu i traje 6.5 sati!. Cena od 18 do 25 Eur u zavisnosti od termina(radni dan, vikend) i u zavinosti da li je nemacki ili engleski jezik predavaca
4. Sada su se stekli uslovi da se ode u auto skolu. Tamo se treba upisati i uzeti potvrdu da ste upisani. To je stavka Grundgebuer iz attachmenta dole.
5. Sa svim do sada prikupljenim papirima otici ponovo u Zulasungstelle i predati zajedno sa biometrisjkom slikom i srpskom dozvolom. Tada se placa oko 45 Eur(pretposlednji bullet sa gore okacenog dokumenta)
6. Nakon predavanja dokumenata obrada traje oko 6 nedelja
7. U tih 6 nedelja ucite za teorijski deo ispita i polazete
8. Vozite casove i polazete prakticni deo***
9. TUEV sertifikat
10. Dobijate nemacku dozvolu, a srpska dobija nalepnicu da postoji i nemacka(poslednja recenica u dokumentu gore)

Troskovi po stavkama u auto skoli: (tri precrtane stavke nisu potrebne za one koji vec imaju dozvolu)



Racun za prevod dozvole:



Sve u svemu, fiksni troskovi su:
- prevod dozvole
- pregled kod ocnog
- kurs prva pomoc
- upis u skolu
- izrada nemacke
- Tuev sertifikat
- bar jedan cas voznje(kazu da obicno treba od 3 do 5)
- bar jedno polaganje teorije
- bar jedno polaganje voznje

Jedino sto se ne vidi iz ovih dokumenata sto sam okacio jeste cena knjige i testova za spremanje teorije. Ovo uopste nije zanemarljiva cifra i krece se oko 80-100 eur. Jedina dobra stvar je sto mozete uzeti od nekog.


*Ovo je cena za clanove ADAC-a. Mislim da je za ne clanove 20 Eur skuplje
**Neke opticarske radnje imaju deal sa autoskolama pa je moguce naci da se ovaj pregled i ne placa
***Ovde nisam siguran da li je uslov za pocetak voznje da se polozi teoretski deo. Nema mnogo logike, ali je meni tetka u autoskoli rekla da bi prvo trebalo da zavrsim sa teorijom pa onda na voznju

Suma sumarum: manje od 700-800 tesko da moze
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ssasa980
Stuttgart, Germany

Član broj: 161823
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?01.04.2012. u 10:27 - pre 146 meseci
@tdusko imam ja jedno pitanje. Mozes mi reci da li znas sta se desava sa nasom dozvolom, da li je zadrzavas ti ili oni?
Cuo sam da je oni zadrzavaju ili cak salju nasima u Srbiji.
Ja imam polozeno A,B,C,E ali bih menjao samo za B posto mi ove druge ne trebaju trenutno, a i skuplje je. E sad ne bih zeleo da ove druge kategorije propadnu ukoliko oni nasu dozvolu salju u srbiju ili zadrzavaju oni.
 
Odgovor na temu

ssasa980
Stuttgart, Germany

Član broj: 161823
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?01.04.2012. u 10:29 - pre 146 meseci
Ako nekog interesuje zamena nase dozvole u Austriji, ima dobrih informacija ovde...

http://blog.udarnik.net/2011/0...ke-vozacke-dozvole-u-austriji/
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Koje olaksice imaju emigranti sa srpskim drzavljanstvom sticanjem statusa kandidata Srbije?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16818 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.