Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zaključavanje prve forme po otvaranju druge forme

[es] :: Access :: zaključavanje prve forme po otvaranju druge forme

[ Pregleda: 1731 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mg.goran
Goran Mitrovic
Obrenovac

Član broj: 297809
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon zaključavanje prve forme po otvaranju druge forme28.02.2012. u 23:17 - pre 147 meseci
Nisam našao na forumu, a potrebno mi je : kako kada otvorim novu formu iz prve forme (pomoću Command Button-a), da ta prva forma postane zaključana, kako polja, tako i Command Button-i. Verovatno je trivijalno, ali treba znati. Hvala unapred !
 
Odgovor na temu

ombrs.do
Ristic Aleksandar
Administrator

Član broj: 170168
Poruke: 140
*.teol.net.



Profil

icon Re: zaključavanje prve forme po otvaranju druge forme29.02.2012. u 07:11 - pre 147 meseci
Probaj sa POP UP i MODAL.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: zaključavanje prve forme po otvaranju druge forme29.02.2012. u 07:42 - pre 147 meseci
Pomoću Tag osobine može se to odraditi.Sad je pitanje da li se prilikom zatvaranja druge forme(pozvane preko komandnog dugmeta),polja na prvoj formi otključavaju ili ostaju zaključana sve do zatvaranja i ponovnog otvaranja prve forme.Ako je prva opcija u pitanju onda ti je u primeru sve pokazano i ništa ne diraj,a ako je druga opcija onda zanemari dogadja (event) na drugoj formi (Form2 _OnClose).Pozdrav.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mg.goran
Goran Mitrovic
Obrenovac

Član broj: 297809
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: zaključavanje prve forme po otvaranju druge forme29.02.2012. u 08:20 - pre 147 meseci
Hvala vam puno obojici, podesio sam, sada sve funkcioniše OK!
Bilo mi je potrebno da sprečim višestruko otvaranje druge forme komandom iz prve, kao i imene u prvoj, jer bi to moglo proizvesti konfuziju kod korisnika .
Pozdrav, i hvala još jednom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: zaključavanje prve forme po otvaranju druge forme

[ Pregleda: 1731 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.