Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Real VNC ili Ultra VNC

[es] :: SOHO Networking :: Real VNC ili Ultra VNC

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6926 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Real VNC ili Ultra VNC28.02.2012. u 14:19 - pre 147 meseci
... A i home verzije windowsa nemaju remote dektop u sebi (samo
klijent)...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

saleksand
Aleksandar S.
Beograd

Član broj: 147873
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Real VNC ili Ultra VNC28.02.2012. u 17:48 - pre 147 meseci
Citat:
Zato što kada pristupim nekoj XP/Vista/Win7 mašini preko rdpa,
korisnik dobije login screen i ne može u istom trenutku da prati šta ja
radim. Zato što je krajnje nefleksibilan oko promene porta na kome sluša
i što su maximalno otežali sa umanjenjem color palete, već trpa 16b i
32b, pretpostavljajući da svi mi čučimo na linku od 100Mb/s. Takođe,
zato što NE podržava reverse konekciju kakvu ima VNC i koja sasvim lepo
radi i zahvaljujući njoj gomili ljudi rešavam probleme.

Koristim realvnc više iz navike, ali te probleme oko brzine koje
navodiš važi ako ne koristiš mirror drajver. Ako si stavio mirror
drajver, nema brige.

Microsoft Remote Assistance je ono sto ti treba ako zelis da korisnik na udaljenom racunaru vidi sta radis i da te pozove da mu pomognes. Remote Desktop Connection koristis da kontrolises udaljenu masinu tako sto ces se ulogovati na nju... Microsoft je iz nekog razloga ovo razdovojio na 2 aplikacije.
Iskreno ne znam sta su mirror drajveri
Citat:
VNC možeš časkom da pokrenes izmedju bilo koja dva računara a RDP moraš unapred da podesis.

Pa ni VNC sever ne moze nikakvom madjijom da se caskom ko sto kazes, stvori na udaljenoj masini vec ga je potrebno predhodno instalirati i podesiti. Ova podesavanja je i onako potrebno uraditi jednom.

Svako ima svoje potrebe, za neku brzu pomoc udaljenom korisniku i minimalan rad na njgovoj masini i vnc je dovoljan. Medjutim za bilo koji ozbiljniji i duzi rad meni je ovo mucno i mukotrpno. Vnc server prosto nema pojma sta se nalazi u pozadini grafickog okruzenja, sve mu je jedno da li je X11 ili Windows i zbog toga je prinudjen da strimuje citavu sliku sa manjom ili vecom kompresijom RDP i nx rade drugacije te zato i daju bolje rezultate...
Svako od ovih resenja ima prednosti i mane ali ipak mislim da su mane VNC ogromne kada je rec o brzini, potrebnom protoku, kvalitetu dobijene slike...
Nemojte pogresno da me shvatite ne pokusavam nikoga da ubedim ni u sta, samo prenosim svoja iskustva. Imam masinu bez monitora misa i tastature, mozda nisam znao da podesim (i ako sam pokusavao na sve nacine) ali ni jedan VNC zasnovan server nije dao dovoljno dobre rezultate kao pomenuti RDP i nx.

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Real VNC ili Ultra VNC28.02.2012. u 19:52 - pre 147 meseci
Jbg, ovamo pišeš da ne znaš šta je mirror drajver, mrzi te da proguglaš, ali te ne mrzi da napišeš kilometarski post o lošim osobinama vnca, čije se loše osobine uklanjaju upravo mirror drajverom. :)

Ne kažem da je VNC bolji od rdpa, ali daleko od toga da je toliko lošiji.

Ja vnc trpam klijentima i onda oni kada zovu i kukaju, idu desni klik na ikonicu dole desno pored sata, levi na connet to listening vnc viewer i kucaju moju ip adresu i port (ili moj hostname). Kao što vidiš, reč je o reverse konekciji (server se kači na klijenta), tako da onaj kome je podrška potrebna može da bude iza 150 firewalla, bitno je da je na mojoj strani port otvoren.

Teamviewer je još zgodniji za podršku, iako je sporiji od vnca (sa mirror drajverom), ali ne volEm da tamo neki server vodi računa o autentifikaciji i autorizaciji i/ili da radi relay.

Više o mirror driveru ovde: http://www.uvnc.com/features/driver.html

P.S. Ne znam kakvo je stanje sad oko remote assistence-a, ali poslednji put kada sam gledao, korisnik mora da pošalje zahtev emailom ili msn messangerom, a ako ti želiš nekom da ponudiš pomoć, mora da se opcija uključi u group policy... Rešenje je smrt u najlon kesi. :(
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Real VNC ili Ultra VNC29.02.2012. u 07:33 - pre 147 meseci
Citat:
saleksand: Pa ni VNC sever ne moze nikakvom madjijom da se caskom ko sto kazes, stvori na udaljenoj masini vec ga je potrebno predhodno instalirati i podesiti. Ova podesavanja je i onako potrebno uraditi jednom.


Moji korisnici, kada im treba moja pomoc, samo kliknu na vnc program izdiktiraju mi sestocifreni broj koji ja ukucam u svoj viewer i eto meni konekcije. ako nemaju vnc kod sebe, preuzmu ga sa mog sajta.

Citat:
Svako od ovih resenja ima prednosti i mane ali ipak mislim da su mane VNC ogromne kada je rec o brzini, potrebnom protoku, kvalitetu dobijene slike...


Sta ce mi dobra slika. Meni je vazno da se vidi dovoljno da znam sta radim. Ionako po naviciuvek drzim redukovan broj boja i to ne vidim kao problem. Ne gledam filmove ili fotke preko VNC pa dami treba kvalitetan prikay. Uz, to ovako lako razlikujem kad sam na VNC a kad na svom dekstopu.

 
Odgovor na temu

Nikolaskmk
Nikola Petreski
skopje

Član broj: 303149
Poruke: 2
213.135.177.*



Profil

icon Re: Real VNC ili Ultra VNC18.05.2012. u 12:11 - pre 145 meseci
clienti ima mnogo i napomenuli ste mnogo.

dali ima neki program i server i klient znaci radmin je profesionalan i radi na ip adresu ali ako ima na nekoj ip adresi ruter tu nastaje problem i mora teamviever.

treba mi server da pokrenem na moju ip adresu kao teamviever. i kada instaliraju klient programu kod nekog dobija brojeve ili ime koji mu daje moj server posle covek da meni broj i pasword i ja se prikacim kod njega ali potpuno nezavisno od drugih i da radi bez globalni internet nego samo u lokalnoj mrezi...

da me uputite negde...?
 
Odgovor na temu

PHPovac

Član broj: 300013
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Real VNC ili Ultra VNC10.06.2012. u 09:42 - pre 144 meseci
remote desktop?
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Real VNC ili Ultra VNC

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6926 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.